Madde

İş arkadaşlarımın eşlerinde de böyle bi durum oldu boşandılar ne kadar şans versende daha da dibe batıyorlar. Böyle arkadaşlıkta yapılmamı bana kalırsa. Araştırsanız her türlüsü vardır zaten bu tarz şeyleri merak etmeyin kafa da yormayın bence gereksiz. Uyuşturucu bambaşka bir boyut çünkü

Yayilmadi diyorsunuz ya onu diyorum. Benim cevremde yok diyorsunuz ya onu diyorum. Araştirmak kötü birşey değil açip bakarsaniz ne kadar yayildiğinizi zaten göreceksiniz. Çevrenizde olmamasi olmayacaği anlaminada gelmez.

Çevrenizi değiştirin

Keşke herkes sizin gibi anlayişli cevap verse,teşekkür ederim. Ben onlara da üzülüyorum hayatlari bitiyor. Düşmez kalkmaz bir allah imtihan dünyası. Allah hidayet versin

övüyorsunuz demedim ama herkes yapıyor diyerek ister istemez normalleştiriyorsunuz. Bu kadar çok sabıkalı ve bağımlı insan olduğuna göre bulunduğunuz çevre sosyoekonomik ve eğitim seviyesi düşük bir çevre. İstanbulun farklı bölgelerinde çalıştım. Nezih yerlerdeki karakollarda polisler full yatıyor, bağcılar, gop, esenyurt gibi yerlerde bağımlısı, hırsızı, arsızı derken nefessiz çalışıyorlar. Her yeri kendi çevreniz gibi sanıyorsunuz. Bu insanlardan uzaklaşın.

Hayatından çıkar. Hiç bir sigara tütününun üstüne bir şey dökülüp icilmiyor.

O manada demediğimi söyledim ama, bu normalleştirilecek birsey degil tabiki. Benim demek istediğim ben eşimden boşandiktan sonra hep bir tesaduf yaşadim hep bi örnek duydum cevremden hizla yayilmiş bu. Onu demek istedim

Yayilmadi diyorsunuz ya onu diyorum. Benim cevremde yok diyorsunuz ya onu diyorum. Araştirmak kötü birşey değil açip bakarsaniz ne kadar yayildiğinizi zaten göreceksiniz. Çevrenizde olmamasi olmayacaği anlaminada gelmez.
herkesin cevresi sizinki gibi olacak diye bir kanun mu var? belki ben çevremi secerek alıyorumdur hayatıma? bu yüzden de böyle criminal olaylar yaşamıyorumdur?

herkesin cevresi sizinki gibi olacak diye bir kanun mu var? belki ben çevremi secerek alıyorumdur hayatıma? bu yüzden de böyle criminal olaylar yaşamıyorumdur?
O kadar saçma bir düşünce yapiniz var ki allah size yardim etsin. Örnek vereceğim kimse boşanmak icin evlenmiyor benim eski eşim melek gibi bir insandi herkesin yardimina koşan evine 4 4 lük bakan, kültürlü, bilgili. Ama hatalar bizim için düşebilirizde kalkabilirizde. Çevrenizde ki bir insanin bir anlik hevesle, boşluktayken düşmeyeceğinin garantisi yok. O yüzden bu kadar büyük konuşmayin.

Burasi herkese her soruya açik bir sayfa değil mi? Insanlar merak ettiklerini soruyor. Cevap vermeyip boş geçebilirsiniz.
Tam tersi cevap verme gereği duyuyorum. Ben burada herşeye sırf cevap vermek muhalif olmak derdinde olan bir üye değilim. Bu tarz konular beni rahatsız ediyor. Basitce madde kullanıyor nasıl yardım edebilirim gibi birşey değil yazdığınız. Hazırlama ayrıntısı veriyorsunuz. Ve bunu çözüm odaklı değil şaf olsun diye yapıyorsunuz. Çok gereksiz.
Yetmiyor birde her evde olduğunu iddia ediyorsunuz. Hayır efendim. Her evde her çevrede varlığı normal değil..

Tamam işte uzak durun. Sorgulamayın merak etmeyin. İletişimi kesin yoksa günün birinde ucu size de bulaşır. Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim demişler
Çok doğru. Benim zaten çevremde yoktu ilk kez yaşadim eşten dolayi sonrasinda hep tesadufya işte örneklerle karşilaştim. Ve netten bakiyorum bazen aşiri yayilmiş durumda.

Hemen hemen her evde var neredeyse dedim. Ikisi farkli cümleler. Açip bir araştirmanizi tavsiye ederim ne kadar hizla yayildiğini. Düsen kişi en yakin kiz arkadaşim belki burada zamaninda başina gelen bir insan bana destek olabilir bende arkadaşima faydali olabilirim diye duşundum ama sizin gibi peşin hükümlü insanlari oldugunu unutmuşum.

kocamı maddeye başlayacak ladar boşluğa düsürdüysem o da benim ayıbım jfkfk

saçma düsünce olan sizinki. insan iradesi diye bir kavram var. iyi her kötü dönemden gecen maddeye başlasın o zaman siz böyle insanları hayatınızda tutarsanız, böyle insanları çekersiniz. şöyle düsünün tüm çevreniz hırsız olursa insanlar sizin hakkınızda ne düsünür? jfkf bir de “arkadasiniz” gelip kullandığı madde ile ilgili size detay verebiliyor. demek ki siz de bu konuda rahatsınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…