Madde

Uyuşturucu gerçekten inanılmaz derece yaygınlaştı. Giderek de artıyor. Gençler çok boşlukta. Yaşadığım ilçede bile her gün duyuyoruz yapılan uyuşturucu baskınlarını vs. Allahım evlatlarımızı kardeşlerimizi korusun.
Siz de o kişiyle mesafe koyun aranıza. Bir süre sonra akıllarını kaybediyorlar

Uyuşturucu gerçekten inanılmaz derece yaygınlaştı. Giderek de artıyor. Gençler çok boşlukta. Yaşadığım ilçede bile her gün duyuyoruz yapılan uyuşturucu baskınlarını vs. Allahım evlatlarımızı kardeşlerimizi korusun.
Siz de o kişiyle mesafe koyun aranıza. Bir süre sonra akıllarını kaybediyorlar
Ya şükür beni anlayan birisi🥹 sabahtan beri yazilanlari bi okusaniz bana. Herkes bizim cevremizde yok sorun sizde, sizin cevreniz kötü bilmem ne falan yaziyolar. Anlatamiyorum kimse bu illetin hizla yayildiğini. AMİN bu arada..

Sizin çevreniz komple keş heralde. Her evde herkeste falanda yok sizin çevreniz o kalibrede insanlardan oluşuyor sadece.
Aynen prenses bella hanım. Anam babam abim ben ablam dayilarim arkadaşlarım hepimiz keşiz. Ve türkiyede hatta tüm dünyada sadece ben benim ailem ve benim çevrem böyle. Beni aydinlattiniz sağolun.

Bunca yıllık hayatımda sadece 1 kişi tanıdım kullanan. O da hep kolaya kaçan, iradesiz, tembel bir insandı. Bu tarz sorumluluk alamayan insanlar her sıkıntıda dertte ben şimdi ne yapmalıyım nasıl düzeltmeliyim demek yerine bunlara yöneliyorlar. O yüzden bunu lütfen normalleştirmeyin o da ister miydi falan diye. Gayet de bilinçli olarak sorumluluklarından, acılarından kaçıyorlar.

Neredeyse her evde yok. Belli mahallelerde neredeyse her evde vardır.
Nerdeyse, hemen hemen her evde var. Hizla yayilmaya başladi. Açin biraz araştirin ya 13 14 yaşindaki kiz çocuklari bile ne halde bi bakin haberlere. Farkinda olmadan evlatlarmiz surukleniyor. Bunu yapan insanlar çoğaldı birebir bu işin içindeki polis komşumuzun anlattiklarini duysaniz şu yazdiğinizi silerdiniz eminim.

Bunca yıllık hayatımda sadece 1 kişi tanıdım kullanan. O da hep kolaya kaçan, iradesiz, tembel bir insandı. Bu tarz sorumluluk alamayan insanlar her sıkıntıda dertte ben şimdi ne yapmalıyım nasıl düzeltmeliyim demek yerine bunlara yöneliyorlar. O yüzden bunu lütfen normalleştirmeyin o da ister miydi falan diye. Gayet de bilinçli olarak sorumluluklarından, acılarından kaçıyorlar.
Tabiki haklisiniz ben zaten irade zayifliğina vuruyorum ve asla da normalleştirmem bunu ama okadar yayilmiş halde ki adım başı bu illeti satan ve içenler var bile isteye düşmeyenlerde var onu demek istiyorum

Aynen prenses bella hanım. Anam babam abim ben ablam dayilarim arkadaşlarım hepimiz keşiz. Ve türkiyede hatta tüm dünyada sadece ben benim ailem ve benim çevrem böyle. Beni aydinlattiniz sağolun.
Neredeyse her evde var diyen sizsiniz. Uyuşturucu kullanma yaşı düştü ama her eve giricek seviyeye gelmedi. Sosyoekonomik olarak düşük ailelerde bu durum yaygınlaştı,zengin aile çocuklarının kullandıkları zaten hayatlarını maf edecek tarzda olanlar olmuyor. Anneniz babanız olmasada hem eşiniz hem yakın arkadaşınızda madde çıkması sizin çevrenizi ortalama gösteriyor işte. Her şehirde belirli yer mahalle vardır bilinirki o semtlerde o işler dönüyor

Bu olay sizin evinizde mi oluyor? Eğer öyleyse size de 5 ila 10 yıl arası hapis cezası verilir. Uyuma adlı bir uygulama var narkotik şube ye bildiryorsunuz sizin isminizi vermez kimin ihbar ettiğini de söylemez araştırırlar kan ve idrarda uyuşturucu madde çıkarsa gereğini yaparlar.
Buraya yazmak yerine bunu yapabilirsiniz.

Bu olay sizin evinizde mi oluyor? Eğer öyleyse size de 5 ila 10 yıl arası hapis cezası verilir. Uyuma adlı bir uygulama var narkotik şube ye bildiryorsunuz sizin isminizi vermez kimin ihbar ettiğini de söylemez araştırırlar kan ve idrarda uyuşturucu madde çıkarsa gereğini yaparlar.
Yok yok bizim ev değil şükürler olsun, cok yakin bir kiz arkadaşım şok oldum duyunca. Bu insanlara noluyor anlamiyorum nasil bu kadar gaflete düşüyolar üzülüyorum.

Nerdeyse, hemen hemen her evde var. Hizla yayilmaya başladi. Açin biraz araştirin ya 13 14 yaşindaki kiz çocuklari bile ne halde bi bakin haberlere. Farkinda olmadan evlatlarmiz surukleniyor. Bunu yapan insanlar çoğaldı birebir bu işin içindeki polis komşumuzun anlattiklarini duysaniz şu yazdiğinizi silerdiniz eminim.
Hemen hemen her evde yok. Lafımın arkasındayım. Polis kendi görev yeri için öyle demiştir. Uyuşturucu kullanabilecek tipler de çoğunlukla belli zaten.

Kullananın çoğalması, satıcıların okul önlerini mesken edinmesine lafım yok ama çoğu kullanmıyor gerçeğini değiştirmiyor.

Kullanana değil de satana ceza var.

Işte o garip geldi banada demek istedigim bununla maddemi elde ediyolar. Bunu birinden daha duymuştum üzerine jel veya aseton döküp uyuşturucu elde ediyolarmiş
Hangi uyuşturucu olup nasıl elde edildiğinin detayını öğrenmek istiyorsunuz sorularınızda. Veya biliyorsunuz da birileri de söylesin ve duyulsun istiyorsunuz. Belki de size ulaşılsın istiyorsunuz (!)
Her evde yok diyenlere aşırı tepki veriyorsunuz.

O arkadaşla zaten görüşmüyorsunuz ve ne içip neyle neyi karıştırdığını aşşırı merak ediyorsunuz. Evet, hı hı

Evet çünkü yayilmiş durumda, şuan uyuşturucu illeti neredeyse her evde var. Çevreme alinda ben için demiyorum. Ama insan şok oluyor nasil bunuda mi yapiyolar artik diyorum

Alakası yok, her evde falan yok. Ablacığım boşanıp kaçıp gitmişsin uzak dur artık uyuşturu bağımlısı tiplerden bulaşma.

Evet çünkü yayilmiş durumda, şuan uyuşturucu illeti neredeyse her evde var. Çevreme alinda ben için demiyorum. Ama insan şok oluyor nasil bunuda mi yapiyolar artik diyorum
Nasil ortamlarda geziyorsunuz bilmiyorum ama bizim evlerde yok.
Allah göstermesinde inşallah, kime kafamı çevirsem aynı şeyi söyluyor eskiden iyi aile evladı diye bir şey vardı şimdiki nesilde bu kalmadımı ben anlamiyorum gerçekten.
Kuzenlerimin ergen çocuklarına bakiyorum bir değişikler ağızlarına geleni büyük küçük demeden hiç utanmadan söylüyorlar birileri kendini savunmanın küfür, hakaret ve kavgadan ibaret olmadığını saygı çerçevesi içerisinde de hakkın aranabileceğini tartışılabileceğini vs öğretmemiş bu çocuklara.
Her türlü kafa yapacak maddelere nasıl bu kadar kolay ulaşabiliyolar bu kadar para ceplerinde ne geziyor, hadi para ceplerinde neden bunlara harcıyorlar

X