lütfen akıl verin tecrübeliler. 5 aylık evliliğim biticek ! :(

Eşinde de hata var annesinde de.
Kayınvaliden düşüncesizlik yapıp durmadan çağırıyor ama eşin de hayır diyemiyor.
Böyle bir düzen oturtamazsınız ki.

sanki kendimi okudum yazınızda

yavrucuğum rest çekeceksin. Boşan mı dedi eyvallah deyip bi kaç gün annenlere gideceksin ama tabi ki boşanmayacaksın anana babana da hiç bişey demeyeceksin. Ozaman senin kıymetini anlar. Boşver gitsin annesine hiç sıkma zamanlnlayacak yaptığı hatayı. o annesine mi gidiyo sende git o zaman fark edecek. Evde oturma sende git baksın bakalım nasıl oluyormuş. Sıkma tatlı canını bebeğim kocişine sahip çık. Boşver annesine gitsin karıya kıza gitmesinde aman Allah korusun

bizim bi tanıdığın eşi sahurda bile kalkıp annesinin evine gidiyordu. yıllardır da hiç değişmedi. şimdi liseli aşıklara döndüler. kocası annesinin evinden mesaj atıyor afiyet olsun hayatım filan diye. şahsen ben kaldıramazdım heralde. böyle erkekleri devlet evlendirmemeli.

sanki kendimi okudum yazınızda

okadar çok ki bizim gibi. çok zor bir durum . sürekli annesi kardeşleri . hayatımız onalrdan ibaret. evime büyük temizlik yapcam . arkadaşımı çağrıyım diyorum kabul etmiyor. annemi yada kardeşimi çağır diyor ! . saçmalığa bak. annesini çağırsam biliyorum ki yine o gözünde meelek olcak . en ufak bişeyde başıma kakıcak annem senin evini temizledide sen insanlıktan ne anlarsında. değişik bişeyler yaa çözemiyorum ben . dün gece söylemsi ayıp yattık yatağa seviyor saçımı öpüyor. dedim ne zaman boşancaz . ne boşanması saçmalama öyle şey mi olur . karımı niye boşıyım diyor. karakter çatışması yaşıyor resmen .iyiyken dünya iyisi ama aile işin içine girince şeytana dönüyor. çok zorlanıyorum nasıl davrancam ne diycem napcam diye. . bizim taşınma şansımız yok keşke onlar gitse !!! istemiyorum kayınvalidemin iyiliğinde artık ! ben ölsemde yemeğimi ben yapıyım. . iyi niyetine inanmamaya başladım artık . yalancı ikiyüzlü

aynen katılıyorum arkadaşa
veya kendin ye bekleme onu biliyorum zor ama
ya da sende annen de ye yakınsa..

ya da bir arkadaş daha yazmış iş çıkışı hergün kv dene git
bıkar bakarsın...

ben yetişemiyorum ki onların yemek yeme saatine. ben gittiğimde eşim yemiş işe geçmiş oluyor .
kayınvalidem göya iyi niyetli . eşi burda değil diye çağrıyorum istiyorumki sende evde yemekle uğraşma. diyorrr ama . inanamıyorum artık . söylediğim halde bunu yapması düşündürücü . birdaha söylersem yanlış anlaşılır diye diyemiyorum . günlerdir gitmiyorum orayada. anlar mı bilmem ! gitmiycemde. .

temizlik var evimde büyük temizlk benm akrabalarım uzak . ama tek yapcam ölsemde. çağırmıycam onlardan kimseyi . istemiyorum iyiliklerini.

yatmadan yatmaya eve geliyor heralde o nasıl işmiş neden evlenmiş madem yada kayınvalidende yencekse siz bir ailesiniz ikinizi bir çağırsın..

yatmadan yatmaya eve geliyor heralde o nasıl işmiş neden evlenmiş madem yada kayınvalidende yencekse siz bir ailesiniz ikinizi bir çağırsın..
işte ben malesef işte olduğum için oğluda dibinde işyeri malesefffff sürekli çağrıyor. hani evde yemek olmasa patataes kızartsa bile çağrıyor. ben işteyim tamam ama gitmesin istiyorum . bekkar gibi devam etmesin istiyorum. ama olmuyor işte . alışmışlar

Ne diyelim ki?? Sen 23 yaşında. O da olsun 25-26 yaşında...
Erkekler geç olgunlaşır..
"boşan" deyip de arkasında duramayacak kadar olgunlaşmamış, ya da boşanmayı olup olmadık zamanda ağzına alabilecek kadar çocuk daha.
Birlikte büyüyeceksiniz düşe kalka..Başka yok görünmüyor.

zaten kaynana gelin kavgaları bu oğullarını paylaşamama derdinden çıkıyor bence gelinlerin suçu yok :) ama madem öyle siz gitme etme dedikçe annesi kıymetlenecek etki tepki meselesi farklı bir yol izleyin o akşam ordaysa sizde gidin yada gitsin bir şey demeyin konusunu bile açmayın belki inada bindirmiştir olayı.. evlilik bitircek bir olay değil bu sonuçta aşmaya çalışın

senıde cagırmıyorsa bırak gıtsın
hatta ben cıddıyım bu kadar yakınsanız bence sızde gıdın haftanın 3 gunu orada yıyın
hem yorulmazsın, hemde butceye katkı olur

bende hergün gidip yesem bişey demez kv. eşimde gelir otur çay içer eve gideriz. ama ben bunu istemiyorum ki niye sürekli onlarla iç içe olalım ki . farklı bi aile olduğumuzun farkına varamıyor. onlardan hala ailem diye bahsediyor. bende diyorum ki senin ailen benim onalrda ebediyen annen baban kardeşin ama aile biziz. falan . ay ne bilim amaan öf .

Ben olsam işten çıkar çıkmaz kayınvalideye gider yemeğimi yer eve gelirim
oğlundan bıkmaz ama gelinden bıkar
o zaman oğlunu da çağıramaz
her gün kayınvalideye yemeğe gidince de bir gün bulaşığa dokunmasan bin tane laf eder arkandan ayrıca işten çıkıp gittiğin halde. o zaman gelinden bıkar işte yiyor da yıkamıyor diye

haklısın iyice saçmalamaya başlamışlar. maalesef erkekelr olayı farklı boyutlara çekiyor. seni kesin annesine düşman sanıyodur benimki öylede...

bence eşinizle birlikte hergün yemeğe sizde gidin hatta eşinize haber vermeden gidin orda yiyin.keyfinize bakın. hiç bir işe bulaşmayın ama.hem yorgun argın yemek derdinizde olmaz. bi süre sonra kv bıkar zaten . hatta kavga dövüş olmayınca eşinizede orası pek cazip gelmez zamanla...

kocana sinir oldum bi bosanalim de sonra ne bosanmasi de yat kalk hani dediginin arkasinda dursa gene gozume girecek ne bicim bi adam akil erdiremedim. Allah yardim etsin.

kocana sinir oldum bi bosanalim de sonra ne bosanmasi de yat kalk hani dediginin arkasinda dursa gene gozume girecek ne bicim bi adam akil erdiremedim. Allah yardim etsin.
kötüyken düşman kesiliyor sonra üzülüyor. biliyorum çok kötü oluyorum ama elimde değil diyor sinirden oluyor diyo. sonra asla ayrılamayız bırakmam seni diyor. . bende çözemiyorum .

konu sahibi arkadaşım, çok üzüldüm gerçekten. kv.ye durumu söylemene rağmen devam etmiş. bence eşini ikna et bi aile danışmanına gidin, en azıdan 3. bi ağızdan duyar yeni evine alışması gerektiğini. kendi ailene yansıtmamaya çalış. ben de ilk evlendiğim zaman çok sıkıntı çektim. eşim, oturduğu sokağı bile değiştirmedi, ben şehir değiştirdim, her şeyi geride bıraktım. ama alışamayan sıkıntı çeken O oldu ne alakaysa... ailem bir zerresini bile bilmiyor yaşananların. bilselerdi onlarla eşimin sorunları devam ederdi, bizim aramız düzelse de anlamı kalmazdı. anlatabiliyor muyum canım? eşim yatağımızda bile yatmak istemezdi, içerlerden toplar getirirdim, çok zor alıştı çok... ama sabır ve çaba lazım... biraz da ailesinin uzak kalması lazım ama o nasıl olacak işte aah ah...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…