Lohusa evinde kalan kayınpederim

Annem fazla fazla cooook fazla anlayışlıdır. 5 yıllık evliyim, hala aksam esim geldikten sonra aramaz beni. Şimdi de bize geliyor gunduz, bebekle ilgileniyor. Aksam eşim işten çıktım diye arayinca, kosa kosa evine gidiyor. Hayatta en cok kullandigi cumle, siz rahat edin. Sen eşinle rahat hareket et, eşin ben varim diye belki ayaklarini uzatip yatamaz, dinlenmeye ihtiyaci varsa ben mani olurum vs diyen bir insan. Bu yuzden kp evde olunca annem hep ona rahatsizlik verdigini düşündü. Adam surekli kapi tikliyor, mutfaga gececegim tuvalete gidecegim vs diyor. Annem de hem rahatsiz oldu,hem rahatsız ediyor gibi hissetti. Gereksiz hassasiyet aslinda

Onların da ilk torunu, ben hastanede kalirken bile benim evimde kaldilar. Nasil gelmeyin diyeyim?
Ama simdi bakinca, keske oyle yapsaymisim. Simdi annem var, biz biraz toparlaninca sizi çağırırım deseydim. Esseklik ettim

Gitme daha fecisi benim başıma geldi lohusayken. Kaynana ndan nefret ediyorum ömrümün sonuna kadar görmek istemiyorum.aradan 7 ay geçti kendini affettirmek için hediyeler aldı özurler diledi unutmuyorum.zaman geçtikçe olanlar daha cok içine oturcak o yüzden gitme.

Ne anlayışsız insanlar var ya...Anlayamıyorum.İnsan biraz empati yapmalı.Üstelik aynı şehirdeymişsiniz...Kaldı ki farklı bir şehirde dahi olsalar lohusa bir kadının yanında kp de o kadar kalmamalı...Ne kadar da alınganlarmış...Hatalarını anlamaları gerekir...Ama ben de gidin derim.Büyüklük sizde kalsın.Ama kendinizi ezdirmeyin...Laflarına karşı siz de altta kalmayın derim...

5 yilik eşimi taniyorsam, ailesiyle gorusmesi konusunda bir baski yapacagini sanmam.
Çünkü bu olayda, ailemle tamamen iletisimi kesmek ister misin, sen hic gorusme, ben goruseyim, bebek de buyuyunce ben goturup getiririm, ister misin dedi. Ben de, henuz olay sicak buna karar vermeyelim dedim. Ozur dile, el op vs gibi bir talebi olmadi yani. He esimin hatri icin el de operim, hic sorun değil

buna gelince buda saçma geldi bana.
el öpecek hali yok ya bebenin.
sen kendini ne zaman hazır hissedersen o zaman gidin. şu an olayları hala sıcak hissediyorsan gitme.
Kirk cikinca bebek yakin akrabalara goturulur. Bebegi el opturmeye getirdik falan denir. Bir tek ben mi biliyorum bunu :)

Onların da ilk torunu, ben hastanede kalirken bile benim evimde kaldilar. Nasil gelmeyin diyeyim?
Ama simdi bakinca, keske oyle yapsaymisim. Simdi annem var, biz biraz toparlaninca sizi çağırırım deseydim. Esseklik ettim
Estagfurullah ne esekligi canim ongorude bulunamamak bu. Hic dert etmeyin artik. Olan olmus. Gidin ellerini opun. Ama sucu kabul eder gibi ozur falan dilemeyin. Gitmeden once esinizle anlasin, gerilmeye basladiginiz anda bir isaret verin. O desin size hadi kalkalim diye. Biz esimin halasina giderken bu taktigi uyguluyoruz. Kadin surekli elestiri, alay modunda cunku. K.validemi cekemiyor, beni de dolayli olarak cekemiyor gorunuyor. Dogrusunu Allah bilir.

Gelin bizi evden kovdu diye kıyametler koptu tabii. Eşim sen haklısın diyor. Ama onlar da annem babam, boyle dargin kalmasin aramiz diye ekliyor.

Bakın şuradaki "Ama" var ya, eşinizin size hak verdiği kısmı siliyor.
Dargın kalamayacaklarsa, onlar darılmayacak, haddini de bilecek. Büyük diye hürmet ediyorsunuz ama, büyük dediğin de eğer bir hata varsa (ki siz haklısınız) görmeyiverecek, o olgunluğu hissettirecek ki hürmet devam etsin.
Eşinizle konuşun, ağlamayın da hiç; "Loğusa kadının halinden belki senden çok senin annenin anlaması lazımdı, çok gücendim" diye gireceksiniz konuşmaya. "Ben artık -Ama-lı cümle duymak istemiyorum, çünkü benim -ama-larım herkesinkini aştı!" diyerek tüm amalarınızı sıralayacak, ağırlığınızı koyacaksınız.
Şu konuşmayı eşimle gerçekleştiriyor olsaydım, adama ama bağlacını lügatından sildirene kadar ama ama ama der beynini yerdim.

"Ama ben loğusayım!"
"Ama ben taze anneyim!"
"Ama ben ameliyatlıyım!"
"Ama ben sancılıyım!"
"Ama ben canımdan can çıkardım ve daha kırk gün geçti!"
"Ama ben senin karınım!"
"Ama ben de saygıyı hak ediyorum!"
"Ama benim hayatım köküne kadar değişti!"
"Ama benim kanamam var!"
"Ama ama ama ama ama" Bir sürü ama.
Annesinin, babasının yanında size hak veremeyip, arkalarından size hak veren adam, hak mak vermiyordur kusura bakmayın, klasik susturma cabası işte.

Hiç susmayın. İnanın acıdığınızdan oluyor bunlar.
Gelecek o halde bana suratı sirke satacak, değil "Ay saygıdır, hakkı vardır" deyip bebeğimi alıp kapısına gitmek, aramam da, sormam da.
Yüz vermeyin.

Cok hos yazmissiniz yalniz esim sadece bana sen haklisin demiyor. Olay anında misafirler gelmek uzereydi ve isim okunacagi icin ozel bir gundu. Konusma firsati olmadı. Ama sonrasinda ailesini aradi ertesi gun. Defalarca filmgibi haklı, siz alınganlık ettiniz vs dedi. Eşimin açısından da bakıyorum, hakikaten anne babası yani. Ne yapsin vaz mı geçsin? Benim başıma gelse ne yapardım bilemiyorum ama eşimi gerçekten arada bırakmak istemiyorum. 5 yıldır bir kez olsun kırmadı beni

Bir de şu var, eşimin annesinin ailesinde de, babasının ailesinde de, maddi imkanları yeni bir ev açmaya müsait olduğu halde, gelinleri hep kendi yanlarina almışlar. Evde başka bekar cocuklari da var. E evlenen çocukların bebekleri de oluyor. Böyle ufacik evlerde iç-içe yaşamışlar. Evlilikten anladıkları bu. Sanırım o yüzden kayinpedere karşı bir mahremiyet duyguları yok. Yani uğraşıyorum uğraşıyorum, onlara da hak verecek bir yer bulmaya çalışıyorum.
Diyelim ki hadi ben saygısızlık ettim. Rahat edemiyorum dedim. O zaman biz gidelim sen annenle otur demek yerine, "kızım lohusasin ağlama babana söyleriz daha dikkatli olur" demek bu kadar zor muydu?
1 aydan fazla zaman gecti ustunden, esimi bile bir kez aramadılar. Bazen gorumcem mesaj atıp bebeği soruyor, esim fotoğrafını gönderiyor. Bu kadar..
Herhalde beklediler ki, eşim bana kızacak, sen nasıl ailemi kovarsin cabuk özür dile diyecek, ben arayıp özür dileyeceğim falan.
Eşim de beni savununca ona da tavir aldilar.
Saygısızlık etmedigime dair icim cok rahat. Ama eğer böyle kalmasına izin verirsem, yıllardır kendi kayinvalidesiyle görüşmüyor diye eleştirdiğim kayinvalidemin durumuna düşerim

Vazgeçemez, ki burada basit bir trip var. Ağır bir olay olur, orada gerekirse vazgeçer de (Aslında vazgeçmek de değil, ağırlığını koyma hali olur, gelen başını önüne alır gelir)
Trip de yalnız bu zamanda atılmayacak trip. Kv ve kpciğinizin hassas duyguları hemen de incinivermiş şu hale bakın, siz loğusa halde milleti eğlerken, rahatsız olurken, aman idare edeyim diye hem kendinizi hem de el kadar bebeciğinizi sıkarken sizin duygularınızı niye düşünememişler? Çok sapıtıyor bazı kvler vallahi.
Loğusa kadının evinde yatılı işi ne ya kpin?

Bakın ben benzerini yaşadım; şöyle ki, benim anne dominant bir kadın, sizin anneniz gibi çekilivermez, aman ağzımızın tadı bozulmasın demez; bilakis herkes ağzının tadını bilsin ayarı çeker. Kvm genç benim, eşim tek çocuğu, nasıl hevesli. Kadını da severim, öyle oturayım bana hizmet et kafası yoktur; geldi ben loğusayken annemle beraber koyun koyuna uyudular 15-20 gün
Her şeyime de yardımcı oldular Allah razı olsun.
Ancak az kaba, düşünemeyen yönü de var. Benim kpi de çağırmış, ben de sanıyorum bebe görüp gidecek. Adam bavuluyla çıktı geldi. Ki annem direkt olaya müdahale etti. "Beyler bizim tarafa geçsin yatsınlar olmazsa, loğusa kadın rahat edemez" dedi. Ki babam gelmiyor yav kalmaya, kp kim?

Bir şey diyemedi ama bozuldu tabi.
Ben tesettürlü de değilim siz gibi, canım yanarken utanır mıyım utanmaz mıyım vallahi onun da derdine düşemem. Kpler bi dışarı çıktılar, zaten yaz günüydü, altımda bir don bir tayt aha da başka yok. Memeler fora- kah sutyenli, kah ateş bastı ayh diye taytı atmışım, evin içinde takılmaya geçtim öyle daktilo başında bekleyen Şener Şen gibi.
"Aha gel çağır kpleri çağırabileceksen" dercesine. O meşazı aldı zaten o an ve değil kpin gelip kalması, kendi bile kaçacak delik aradı an geldi.
Yav can derdindeyim ben, meme uçlarım yara olmuş ağzım yüzüm değişir emzirirken acıdan, ter basar, oradan oraya dönerken her yanım sızı içinde, çekemem kimsenin nazını kaprisini. Çeken beni çeksin, çekemeyen gitsin; gelin diye gül dökmedik yollarına. Utanmam, itina ile utandırırım valla.

Bakın yineliyorum, taviz vermeyin.

Sizin yine iyi, bende tesetturluyum ve kayinvalidem gelirken 24-25yasindaki kaynimida aldi geldi 5 gun kaldi. Gunduz 1de 2de evden cikar gece 12de zir zir kapiyi calar eve girerdi.

ben olsam 40ım çıkar çıkmaz gitmezdim. biraz zaman geçsin öyle gidin.anlasınlar tepkinizi.iyi dayanmışsınız yine.ben 7 gün dayanamazdım.hem el öpme ne ki? ilk defa duyuyorum.

birde sürekli tesettür muhabbetinden sıkıldım. ben açık bi insanım ama kp yanında çocuk emzirmem yani. bunun tesettürle ne ilgisi var. saç açık olunca heryerin açık olması gerekmiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…