Lohusa evinde kalan kayınpederim

tek kelime: sen haklısın. Fazlasıyla iyi davranmışsın zaten. Bundan sonra canın nasıl istiyorsa öyle davran. aranız el mahkum düzelecek.

Lohusa kadının yanında yedi gün kaldık bizim yüzümüzden rahat edemedi rahatsızlık verdik demiyorlarda daha bir de bizi evden mi kovdu diyorlar . İyi bile sabretmişsin . Konuyu çarpıtıp bizi evden kovdu diyen insana gitmem . Ama eşinizi de düşünmeniz lazım . Bence eşinizle konuşun benim içimden gelmiyor eğer sen cok istiyorsan gidelim de bakalım cevabı ne olacak sende ona göre tahammül etmeye çalışırsın belki .

Bence tepkide geç kalmışsınız

Kv ye görümceye annene neden söylemedin gitsinler diye

Bir de annen neden sende kaldı evde o kadar kişi varken ve evi de aynı sitede iken
Ne demek annen neden sende kaldi :) annem çünkü. Başka bir sebep gerekiyor mu?
Gece kayınpederim salonda yatıyordu. Annem benimle ilgileniyor. Yemegimi getiriyor, giyinmeme yatip kalkmama yardimci oluyor, evde yemek yapılıyor temizlik yapılıyor. Ama kp ayak altinda olunca annem rahat edemiyor. Sabah evine gitmek zorunda hissetmis kendini. Ta aksam yemegi yendikten sonra yatmaya bize geliyordi. Kp artik odasina gitmistir diye

Ben hiç istifimi bozmaz yatardım valla bazı insanlar anlamaz onların böyle gözüne sokacaksın maalesef. Kimseden anlayış bekleme anlamıyorlar ve lohusalık dönemindeki anlayışsızlıkları insan pek unutamıyor o yüzden içinizden nasıl geliyorsa öyle davranın burda extra anlayış göstermesi gereken onlar

Haklarini yiyemem gerçekten yardimci oldular. Ben de firsat verdim. Bebegimi annemin yanina yatirabilirdim veya kendi yanima alabilirdim. Istedim ki, heveslerini alsinlar akillari kalmasin doyasiya sevsinler

Bence anneniz de gitmeseydi herhalde bir yarış var kim bebek evinde kalacak diye siz annenizin ilgilenmesini istemişseniz ki insanın herhalde en fazla kendi annesiyle rahat edeceğini söylememe gerek yoktur ve sağlığı da yerindeyse kv kalmayabilirdi bile görümce ve kp hiç saymıyorum

Haklarini yiyemem gerçekten yardimci oldular. Ben de firsat verdim. Bebegimi annemin yanina yatirabilirdim veya kendi yanima alabilirdim. Istedim ki, heveslerini alsinlar akillari kalmasin doyasiya sevsinler
Demek ki gerçekten torunlarını seviyorlar. Herkes o kırkı çıkmadan süren gaz sancılarını, ağlama nöbetlerini çekemez. Zahmet ister anne kokusu olmadan bebeği avutmak. Ben bunları yaşamadım kimse yardım etmedi. Uykuya muhtaçtım git kızım yrım saat uyu diyen olmadı. İçeride bebekle otururken kahvaltı edip çay içerlerdi kahkahalarla ben de buna ayr olmuştum mesela. Ben çok izole olmuştum, yalnız kalmıştım. Kimse gelip de napıyosun demedi, bebeği kucaklamadı.
Bebeğini bence el öpmeye götür. Ben hatayı eşinde buldum.

Gitmeyin. Ben defalarca affettim adim attim her defasinda pisman ettiler. Yine adim atsam yine ederler. Sizinkiler de oyle. Niyetleri kotu bir kere. Hep kotu tarafini gormeye meyilli insanlara hayatta yaranamazsiniz.

esiniz sizin taleplerinizi anlayışla karşılamış. babası anlayışsızlık yapmış. siz de onun talebini anlayışla
karşılayın. hem haklı olduğunuz daha iyi anlaşılır. bence gidin cok güzel
gülümseyin, normal davranın. bir şey derlerse ben sizi kovmadım siz alınganlık yaptınız. lohusa evi, sadece rahat edemedim dedim. emzirmek filan cok zor oldu siz de biliyorsunuz ne zaman isterseniz basımın üstünde yeriniz olduğunu diyin. utanırlarsa ne ala. küserlerse de hala devam ettirirlerse de onlar bilir. sizin iciniz rahat
olsun.

Bence sen kendi kisiliginden,esine olan saygindan yine ödün verme.Şu durumda gitmemen ayrica uzatmak olur.
Elini öp sıkıntımdan stresimden kırdıysam kusuruma bakma baba de çekil.Kayinvaliden ve gorumcen sana kalmis kadin kadinin halinden anlamali orta yolu onlar yapmaliydi diye dusunuyorum.Kocasinida kendi halledebilir eve gonderebilirdi.

Ne çok alttan alıp her olayda peslerinden kosturma,ne de herseyi didikleyip hayati kendine zehir etme.
Herkes kendinden sorumlu eşin ailesinin yanlışını ödemek zorunda değil yalnız bırakma derim.Uğraşmış sonuçta sadece kırmamış ve iyi de etmis.

Torun sevgilerinden suphem yok. 5 sene torun diye agladilar. Hamilelik surecinde cok heveslendiler. Ama sevgi bu mu? Annesini huzursuz edelim, rahat vermeyelim ama bebege bakalım. Ee bebek benim bebeğim, beni çigneyerek bebeğe ulaşamazlar ki? Anne kokusu olmadan bebek avutmak yok, ben yan odadayim. Surekli emziriyorum, aglarken yanındayım. Bebek uyuyunca onlarin odasinda bıraktım sadece. Istedikleri zaman aldilar sevdiler. Kucaga alismasin, öyle tutmayin, onu yapmayin demedim.
Sizin durumunuz da cok uzucuymus

Kp'nin kalmasını saçma buldum. Aslında dönüşümlü kalsalardı kv, görümce annen o kadar kalabalığa gerek yok. Kalabalık iş te demek yemek falan. Ama git derim ben uzatma. Aşırı samimi de olma. Kandil'de sadece mesaj atman da ilginç geldi bana. Ben olsam mübarek gün deyip arardım. Ama kp ye de kızdım.

Ne düşüncesiz insanlar varya..
Bu gözler kışın ortasında kaynı kalkıp başka odaya gitmediği için soğuk odada bebek emziren arkadasimi gördü..
İşiniz zor valla.

Sen yine de git el öptürmeye. Mesafeli ol. Sana cephe alınca çocuğa da cephe alırlar. İnsanlar gariptir... Savaşa dönmesin olay. Yüz göz olmadan ziyaretini yap, kısa otur, dön. Bir şey derlerse “dikişlerimle rahat edemedim” dersin. Ya da gerekli şeyleri kısa cümlelerle söylersin beyinlerine insin. Kan akışı yavaş belli ki onlarda. Beyne geç gidiyor.

Bana değişik geldi

Gündüz kalıp gece gitmesi daha olağan zira Bebek Kv ve görümce ile yatmış

Annem bebeğe baktı deseniz anlardım da hem Kp ile kaç göç var hem herkes gece yatısında

Neyse olup bitmiş tekrar çocuğunuz olursa bu kalabalığı eve kabul etmeyin

Gündüz gelip görüp gitsinler

bende şunu anlamadım, bende bazı sıkıntılar yaşadım doğumda kv ile anlarım seni ama yarış var gibi annene ihtiyaç duyduysan keşke annem kalsın siz yorulmayın ben sizi çağırayım rahat edemiyorum deseyydin ondan kaybetmişsin

Canım Çok haklısın Bencede büyüklük sende kalsın ama mesafeli ol bence

Gidin ve yarim saat bir saat oturun, kalkin. Gitmezseniz esinize sararlar, bunaltirlar. K.peder cok anlayissizmis. Dogum yapmis kadinin evinde cumbur cemaat kalmak ne demek. Gunduz yardim etmek isteyen gelip, aksam herkes evine gitseydi. Anneniz de dahil.
Ayrica hepsinin birden de gelmesi gereksiz. Bir kisi olsa yetmiyor mu? Anneniz varsa, k.valide ertesi gun gelseydi. K.valideniz varken de anneniz gelmeseydi.
Hic ozel alan kalmayinca bunalmissiniz yani.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…