Lohusa evinde kalan kayınpederim

Amin canim amin sizinde inşallah rahat geçer dogumunuz bizimde sıkıntılı dönemlerimiz oldu ama çoğunu yansitmadim annesi öyle bi insan ki eşim stresten hastalığa kaldı benimle evlenmesin diye öyle bi baskı kurmuş düşünün artık ve bir-çok şey daha ya anlatılması gerekmeyen ve hala kalkıp adımı köyün diyecek biri iste ilk doğumum zordu 22 ay olacak ikinci doğumunda bu da büyük ihtimal rahim kasılmamasi diye bi hastalık var oymuş o olacak ama inşallah atlatabilirim yine sizinde sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin rabbim

Allahım kolaylık versin inşallah ya.

Kaynanan çok sinsiymiş alttan yürütüyomuş işini. Benimki sürekli ağlayarak beni şikayet ediyomuş. Bi de olay çıkarıp yalan yanlış iftira atarak eşime anlatırdı. Ama Rabbim hep yardım etti doğru olduğum için çok şükür ki eşim annesinin ne olduğunu öğrendi.. yoksa bende yansıtmazdım.

Bu rahatsızlığın bi çaresi çözümü yok mu?

Çok ilginç ben de sadece ben duydum bu cümleyi sanıyordum.Hayır ne alakası var kp'in mememi görmesiyle aile olmanın anlamadım. Kadın beni değersizleştirmeye mi çalışıyor, ne istiyorda böyle cümleler kuruyor inanın hiç akıl erdiremiyorum.Zaten gün geçtikçe kin geçer sanıyordum eskiden, benimki hiç geçmiyor, her geçen zaman daha çok nefret ediyorum, bunları nasıl yaşadım geçmişte nasıl ben öyle durdum hayret ediyorum kendime.ne zaman onlara kalmaya gitsek kapı açık uyuyun diyordu, babamdan çekiniyorum dedikçe o senin baban ne olacak deyip duruyordu bunların çoğu kafayı yemiş sanırım.

Tutalım ki babamız,olamaz da,biz babamızın göreceği yerde kocamızla sere serpe mi yatıyoruz,çocuk mu emziriyoruz,yapan varsa da babası en nihayetinde deriz,eşimin babası eşimin babasıdır,saygı gösteririm sadece,ama baba mı,hayır asla...

Hah ben de onu dedim, ben babamın yanında da emzirmem zaten çocuk filan dedim. İlk evlendiğimde bana geri kafalı muamelesi yapmaya kalkıyorlardı, kadının söyledikleri yaptıkları aklıma geldikçe tekrar tekrar cinnet geçiriyorum inanın :) hayatımda bu denli uzun süre kafaya taktığım aynı günmüş gibi öfkelendiğim kimse olmamıştı.Kadın ikinci doğumumda resmen öldürmeye çalıştı beni, siz beni diğer konularımdan tanıyorsunuz zaten, daha önce de konuşmuştuk.Neyse konu sahibinin konusunu da işgal ettim resmen.Bu konu açılınca kendimi tutamıyorum.Kusura bakmayın konu sahibi.

İşte bunlar vaktinde de büyük oluyor fakat anlayamıyoruz,bana sanki sizin gibi kinim gittikçe büyüyormış gibi geliyor,ama değil...
Hakettikleri başta da bu duygularımızdı,o en rahat ve pozitif geçirmemiz gereken günleri delik deşik ediyorlar,ömürde kaç gün zaten.
Sonra her böyle konuyu görüp duyunca buruklukla hatırlıyoruz işte...

Insallah dogum olana kadar esin ikna olur ama bence kesin bi dille soyle.tasiyan benim isim hakki benim diye.zor cidden cahillerle ugrasmak

Senin kv sinsi olan tiplerden.isin zor canim.
Esin sozune geldiyse guzel.insallah hep boyle devam eder..

Allah yardımcımız olsun. Yokmuş maalesef doğumdan sonra belli oluyormuş doğumdan sonra normalde rahim kasılıp küçülürmüş hemen ama benimki kasilmiyormus o da kanama yaptırıyor darbe olmustu ya hani ondan 5 gün sonra doğurdum ve kanın 2 litreye düşmüştü zaten zayıf ufak tefek birseyim böyle şişmişim kandan bayılmışım daha oğlumu göremeden kanda bulamamışlar gece 4 e doğru birisinden almışlar oda biraz sorunlu olunca doktor vücudundaki kanı nasıl boşalttı anlatsam yok artık dersiniz alttan elini sokarak ve ameliyattan çıkalı 2 saat olmuş daha hala rüyalarıma giriyor 6 ay falan kaburgalarım yerine gelmedi kaç kişi üzerindeydi doktor tekrar anestezi verem3di elini falan ısırıyormuşum düşünün ölmek mi istiyorsun diyordu sürekli köyde kadinla bu yüzden oluyor diyordu geçti mi hayır hala korkuyorum ama inşallah bu sefer olmayacak diye düşünüyorum hep üzerimden tir geçmişti resmen o derece kötüydü şimdi aynı doktora gidiyorum çünkü diğerleri biraz korktu bu kadin ben seni bi kez kurtardım yine yaparım diyor

Insallah dogum olana kadar esin ikna olur ama bence kesin bi dille soyle.tasiyan benim isim hakki benim diye.zor cidden cahillerle ugrasmak
Söylüyorum oğluma ismini ben koydum ilk baştan beri hep o olacak derdim şimdi de eşim beni mi kırıyorsun ben istiyorum diyo vicdan yaptırıyor esimin bi hastalığı var üzülüp stres yapmaması gerekiyor korkuyorum birşey olursa bi atak daha geçirirse benim yüzümden olur falan diye ama ismini koymam gerçekten anca kısaltıp gül e ikna olursa bi ihtimal yanına da bi isim tabiki gerçi gül de koysam üzerlerine alınırlar ama napim benim adımda gonca ailem akrabalarim okul hayatım goncagül diyerek geçirdim zaten yabancı gelmiyo bizimkiler benden dolayı gül koydum sanarlar

Hiç uzatmayın olur böyle şeyler de sizin kp duşuncesiz insanmış eşinizin hatrına gidin uzun sure kalmayın surat asarlarsa ona gore davranırsınız eşiniz mutsuz oldukça sizin aile duzeniniz de bozulabilir

Normalde kayınvalidemi annem gibi sever sayardım ama görümcemle beraber kohusalığıöda yaptıkları yüzünden sildim attım ikisini de. Görümcemle asla görüşmem kv ile de merhaba merhaba. Gerçekten sinirlendim konunuzu okudukça. Sezeryan doğum yaptım bebeğim ters geldiği için ameliyat yerim de baya büyüktü ve 15. günde 24 saatten fazla arabayla yol geldim o halimle görümce olacak kişi de yanımda evime döndüm. 3 aydır evde olmadığım için temizledi etti kırk karış suratla ben de aynı senin gibi ses çıkarmadım misafir diye şimdi olsa defol git derdim kendime ve el kadar bebeğime ettim kötülüğü. Bir de bu terbiyesiz ben gece gündüz bebekle uğraşıyorum uykusuz yorgunum temizlikten başka hiçbişeye elini sürmedi. Günlerce aç oturdum evde insan olmasına rağmen. arkamdan annesine bir yemek bile yapmadı her iş bana kaldı diye çekiştirmiş beni düşün. Annesi de ben surat asmışım kızına diye çocuğum 6 aylık olana kadar bir telefon açmadı oğluyla bana cephe aldı. Enayi olmayacaksın arkadaşım bu hayatta yoksa üzülen sen olursun. Yaptıkları çok yanlış ama size bu zararı veren onlar değil eşin ve senin tutumun.

Hay Allah ya çok etkilendim üzüldüm.. nasıl bi şey yaşamışsınız böyle? Sağsalim doğumdan çıkarsınız inşallah hiçbir aksilik yaşamadan.. Allah kolay doğumlar nasip etsin işinizi kolaylaştırsın inşallah...

Allah hayırlı kolay tehlikesiz bir doğum geçirmenizi nasip etsin inşallah.
Kanama sorununu sizin kadar olmasa da ben de yaşadım doğumlarımda.
O alta serilen hasta bezleri var ya,20 dakikada bir 4 ucunu bir araya toplayamıyorlardı temiz yer bulupta.
Benim pıhtılaşma süresi uzunmuş,o yüzden her doktor cerrahi diş çekimlerime bile bakmıyor sorunu öğrenince.
Allah size ve herkese yardımcı olsun,bebeğinizi sağlıkla alın kucağınıza
..

Amin inşallah sizinkide zormuş benimde rahim kasilmiyormus o da kanama yaptırıyor normal doğum gibi kan parçalarını alıyorlar vucudumdan üzerimden tir geçmiş gibi oluyorum

Amin çok sagolun Allahin izniyle bu sefer cikicaz sag salim ama o korku yok mu oglumu vir daha gorememe korkusu bebegimi kucagima alamama korkusu hem bi an once dogum zamani gelsin istiyorum hem gelmesin

Okuyunca bundan 8 ay once yasadiklarim geldi aklima bana gorumcem ve kizi var 20 yasinda o yardima gelmişti guya .. 10 gun annem kaldi sonra gorumcegil geldi.. Kadin elini hiçbir şeye sürmedi ayrica cok pisler salona yatak hazirliyoduk tum gun o yataktan tv izliyordu dışardan geliyordu kiyafetleri koltugun üstünden 3 gun kalkmıyodu yemek bende temizlik bende cocuk zaten agliyor sutum yetiyor mu gazi mi esimle tartisma mii rezil ettiler beni .. Allahim nasip ederse 2.de kimseyi istemiyorum.. Ama yinede konusuyoruz esimden ötürü gidip gelmek zorundayim yani sende git op ellerini ama cizgiyi ciz .. Yapabilirsen tabi

Amin çok sagolun Allahin izniyle bu sefer cikicaz sag salim ama o korku yok mu oglumu vir daha gorememe korkusu bebegimi kucagima alamama korkusu hem bi an once dogum zamani gelsin istiyorum hem gelmesin
Canim benim Allah yardimcin olsun.Rabbim evladinin yuzune baksin insallah.
Canim sen sag saglim al bebegini kucagina ikiniz de iyi olun da varsin ismi gul le baslasin.takilma bence isme.korkma insallah hersey guzel olcak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…