Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

Geçmiş olsun. Ben de 5 senedir numaralı renkli torik her türlü lensi kullandım, hatta gözümde çoğu gün 12-13 saat kalıyorlar ama henüz bir sorunum olmadı. Her yıl gözlerimi mutlaka kontrol ettiriyorum çünkü numaram sürekli büyüyor. Şu ana kadar doktorum lensten kaynaklanan bir probleme rastlamadı. Ben de lazer olayım diyorum ama gözlerimin numarası düzeldikten sonra bile renkli lensten vazgeçebileceğimi sanmıyorum. Ayrıca numaram hala ilerlediği için de sanırım lazere uygun değilim.

Doktor lenslerin nasıl bir sorun yarattığını söyledi mi? Mikrop mu kapmış yoksa başka bir problem mi vardı merak ettim.

kızlar bu topici tesaduf gordum ve yazmadan edemedim bende yklasık 5 sene numaralı lens kullandım. çok memnundum okadar temiz kullanıyordum kı bi problem yasamadım. sonra sol gözüm oyle birden kızardı kı o acıyla lensi gözümden fırlatıp attım. sonra bulaşıcı hastalık gibi sağ gozume sıçradı kızarıklık.
doktora gitim adamın gösleri pörtledi, yaklasık 10 tane kortizonlu antibiyotıklı damlalar verdi her 10 dk bi irini damlatıyordum o yuzden hiç elimden bırakamıyordum.
dr dediki bu damlalara goz ıkı gun içinde cevap vermezse hemen hastaneye yatıyorsun ve açık göz amilyatı yapıyoruz dedi.
tek sebep lenssssssssss.... okadar ınadıma ramen kullandım. meğer hiç belirti yapmadan birden gelirmiş göze hastalık. e bizde doktora gidene kadar son safhalarına gelmiş oluyor. nerdeyse gözlerimi kaybediyordum. kullanın ama sürekli değil. okadar senelerce kullanacağınıza azcık para birktirip gözlerinizi çizdirin. yada ne bileyim benim canım yandı başkasının yanmasını istemem. hemde en kalıteli solusyonlarla bu durum oldu . aman diyim amannnnnn

Diamond lensleri merakla bekliyorum.:sm_cool:

merhaba canım,lenslerimi dun aldım bugun taktım bı kac poz cektim eve gıdınce koyucam ınsallah.super naturel duruyorlar.kuafore gıttım mıllet ıltıfat yagdırmaktan fön cekemedi.en sonunda ıtıraf ettım lens gozlerım dedım.herkes hayal kırıklıgına ugradı :))))) asırı naturel acık grı mavi arası bır ton..parasına kesınlıkle degdi!

merhaba canım,lenslerimi dun aldım bugun taktım bı kac poz cektim eve gıdınce koyucam ınsallah.super naturel duruyorlar.kuafore gıttım mıllet ıltıfat yagdırmaktan fön cekemedi.en sonunda ıtıraf ettım lens gozlerım dedım.herkes hayal kırıklıgına ugradı :))))) asırı naturel acık grı mavi arası bır ton..parasına kesınlıkle degdi!

çook merak ettim yaa ama ben okdar parayı biriktirene kadarrr delikafadulden .senağlama
açık gri rengini mi aldın yoksa açık maviyi ??

slm arkadaşlar ben lens gri lens almayı düşünüyorum ama amazon mu FreshLook mu karar veremedim gözde nasıl durduklarını bilmiyorum doğal mı abartılı mı yardımcı olur musunuz :'(

rock on çok saol cnm ya FreshLook çok çabuk yırlılıomuş sanırım amazon alıcam galiba bnm gözüm kahverengi çok açık değil çok koyu da değil nasıl bir renk olur onu bilmiyorum

cnm amazon gri asla tavisiye etmem ben amazonları aldıgım gun cope attım inanılmaz kotu durdu bende ama senden nasıl durur bilmıyorum =)

:1no2:Bende Amazon mavi ve yeşil almıştım. İkisi de çok kötüydü, çok damarlı yapıları var. Özellikle mavisi daha kötü yeşile göre. Suni bir maviydi gün ışığında. İkisinide hiç kullanamadım.Sakın almayın.

kızlaar freshkon lens kullanan var mı?
o da ciba vision ın ürünüymüş yapısı hakkında bilgisi olan var mı kii aceebaaa

Freshlook Dimensions Lensler renkli gözler için yoğunlaştırıcı lensler ve 3 renk üretilmiş. Kahverengi gözler için uygun değiller. 3 aylık kullanımlı ve fiyatı 60 YTL.
Rengi doğal, ancak çok yakından belli oluyorlar.
Ben yeşil lens istemiyorum, koyu mavi doğal bir lens istiyorum. Bu lenslerle en azından yeşil istemediğime karar verdim.
Ayrıca Freshlook lensler daha önce kullandığım lenslere (durasoft,elegance...vb) göre çok ince. Lensleri takarken çok zorlandım ve taktıktan 2 saat sonra bulanık görmeye başladım. Eve gelince ilk işim lensleri çıkarmak oldu. Özetle Freshlook lensleri beğenmedim bir daha asla almam.

Doğal Göz Rengim Gün Işığında
natdayjr8.jpg

Freshlook Dimensions Sea Green Flaşlı Çekim
65248612im4.jpg

11132527uw0.jpg

Dimension Sea Green Gün Işığında
didayvd0.jpg

dignps6.jpg

yahu gozlerinin rengi bu kadar guzelken neden lens takarsın be yawrum :eek:

elifzv1.jpg

ay kızlar henuz gectı elıme lenslerim dun gunduz gozune gecebildigim tek foto.devamı gelecek :))))))

X