Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

Esmeraldalar. Dün çektiklerim telefonun ayarlarını tam yapamadığımdan içinde mavi tonlar varmış gibi göründü ama bugün günışığı modunda çektim ve resimler:

dsc01534.jpg

dsc01536m.jpg

dsc01545.jpg

dsc01554.jpg

Sanırım bu kadar opak olmalarına rağmen nasıl derinlik sağladıklarını anladım. Lensi gözümde yakından inceleyince iki kat boya olduğunu gördüm, altta yeşil, üstte sarı.. Halbuki normalde üç renkli opak lenslerde tek kat boya olur ve bu boya pupil boşluğu çevresinde sarı/kahve olur dışına doğru lens her ne renkse o renk olur. Bu iki renk birbirine karışmaz, belli bir noktada birbirinden ayrılır. Bu lenslerde iki renk birbirine karışıyor, sarı olan yerlerde bile altta yeşil noktalar görülüyor. Dışarı doğru yeşil çoğalıyor sarı azalıyor ama hala işin içinde sarı var. Alttan başka renk görünmesi belli bir derinlik sağlıyor ama sadece olay bu değil. Zaman zaman üstteki sarı renkte,zaman zaman da alttaki yeşil renkte daha şeffaf alanlar bırakmışlar. Alttaki yeşil renkteki şeffaf alan alttan göz rengini gösterirken üstteki sarı noktalar devam ederek göz rengi ile bütünlük sağlıyor. Aynı şekilde sarı alan şeffaf bırakılınca yeşil renkile göz rengi birleşiyor.

Bence opak lensler açısından çok akıllıca bir dizayn olmuş. Kim bunu yaptıysa tebrik etmek gerek..

Doğru söylüyorsun. Topazio'lar yanında çok sönük kaldılar. Yine de hoşuma gittiler.

haha kaydirigubbakcemile3 :sm_cool: tatlım trençkot benim ki a.s ben de çok seviyorum ama gömleği yok bende henüz :a015: alakasız oldu kabul :teytey:

GalPal
rainbow light blue ların hakkında çok beğendiğimi söyleyemeyeceğim. rengi hoş ama senin gözlerinde topazioları da gördükten sonra bunları beğenmek biraz zor oluyor :))

Çok sağol. Evde Visine bulunduruyorum, akşam işten gelip lensleri çıkarınca damlatmak için.. Yurtdışında lens ile damlatmak için de Visine gördüm, keşke Türkiye'ye de gelse..

gal pal
gözlerin kızarıyorsa visine damlat. ama lenssiz göze.
lensle gözünü rahatlatmak istiyorsan Tears naturale free çok iyi geliyor. ben kızartma ve batma yaptığında rahatsız ettiğinde, yolda bile gözüme damlatırım. 32 tane var içinde. mutlaka çantamda durur.
geçmiş olsun...

..esmeraldalardan ilk koyduğun resmini, gördüğümde umudumu kesmiştim. vazgeçmiştim hatta. ama şimdi gerçekten beğendim...
güle güle kullan......

Çok sağol,evet öyle bir renk durdular ama yine de beğendim. Elite'lerin deliği bence ela veya daha açık gözlerde çok güzel durur ama bende çok kötü durdu maalesef. :KK43: O bakımdan Fantasy bana daha uygun sanırım.

güle güle kullan canım :) açık mavi değil de koyu violet gibi durmuş..ametist tonları gibi...
evet fantasy linelar elite linelardan daha koyu sonuç veriyor sanki..bende fantasy light green denemiştim..gözlerim açık kahve...buna rağmen bırak yeşil olmayı koyu yeşil bile olmadı hiç yok gibiydi...
elitelerden daha şeffaflar sanırım..elitin dark green hariç bütün yeşillerini denedim hepsi radikal değiştirdiler göz rengini...
elite ile fantasynin delik farkı da şurdan geliyo canım..elitelerdeki delik asmiterik bir delik..dolayısıyla deliğin bir tarafı diğer taraflarına göre bariz geniş...
.fantasylerin deliği simetrik ve düzgün bir yuvarlak...(bitarafı dar bi tarafı geniş değil) ondan dolayı elite a göre daha küçük görünüyor :)

galpalcım güle güle kullan canım..
ilk koyduğun resimde bende okypete gibi hayal kırıklığı yaşamıştım ama son koyduklarında gayet güzeller.
canım peki nekadar yakınlıktan lens olduğu anlaşılıor..
o noktalanmalar belliolmuyor dimi gözde..
renginden çok dokusunı merak ediyorum ben aslında..
ıce ve mele taktım bende..
büyük ihtimal nisanda sipariş vericem..

Kızlarrrrrr!!!

Dün göz doktoruna gittim, daha doğrusu göz hastanesine yani.Gözlerimde ilerleme var mı diye kontrol ettirdim ve zaten uzun zamandır niyetim lens almak beni tanıyan bilir piyano çalıyorum ve konserler olduğunda sahneye gözlükle çıkmak istemiyorum:1ninca:

Neyse dün önce bir muane ettiler önce bi resme baktırdılar beni sonra gözüme böyle hava üfleyen bişey yaptılar gıcık oldum ona sanırım göz tansiyonu için o??

Sonra asıl doktorumuzun odasına gittiikk:) o harfleri okuttuktan sonra gözüme ışıklı bişey tuttu resmen ağladım öyle bi ışıktı kii:) sonrada karşıda korneamı görüyorum bişeye baktı gözüme sanırım kornea çapına falan çünkü ben lens alacağımı söylemiştim..

Asıl soracağım şey benim sağ gözümde astigmat var ve doktorum oraya toric takıcaz diğeri normal miyop lensi olacak dedi.Böyle kullanan var mı ya da kullanacak ya da bir fikri olan??başlık açacaktım ama buraya yazayım dedim.Lensim şeffaf olacak ayrıca..Pazartesi lenslerim gelecek ve 200 lira veriyorum ücret olarak...

(bu siteyi seviyorum:))

Son düzenleme:
güneşcim peki telkini ne aralıklarla dinilyorsun sen canım

canım hergün oturup da dinlemiyorum...ton açılması 1-2 hafta içinde kendisini gösteriyo..su içme isteğin falan artıyo uzun süredir boşladım dinlemiyorum ama gözüm hala açık kahve...geri koyulmadı...

Kızlarrrrrr!!!

Dün göz doktoruna gittim, daha doğrusu göz hastanesine yani.Gözlerimde ilerleme var mı diye kontrol ettirdim ve zaten uzun zamandır niyetim lens almak beni tanıyan bilir piyano çalıyorum ve konserler olduğunda sahneye gözlükle çıkmak istemiyorum:1ninca:

Neyse dün önce bir muane ettiler önce bi resme baktırdılar beni sonra gözüme böyle hava üfleyen bişey yaptılar gıcık oldum ona sanırım göz tansiyonu için o??

Sonra asıl doktorumuzun odasına gittiikk:) o harfleri okuttuktan sonra gözüme ışıklı bişey tuttu resmen ağladım öyle bi ışıktı kii:) sonrada karşıda korneamı görüyorum bişeye baktı gözüme sanırım kornea çapına falan çünkü ben lens alacağımı söylemiştim..

Asıl soracağım şey benim sağ gözümde astigmat var ve doktorum oraya toric takıcaz diğeri normal olacak dedi.Böyle kullanan var mı ya da kullanacak ya da bir fikri olan??başlık açacaktım ama buraya yazayım dedim.Lensim şeffaf olacak ayrıca..Pazartesi lenslerim gelecek ve 200 lira veriyorum ücret olarak...

(bu siteyi seviyorum:))

dedigin işlemlerden bende zamanında geçmiştim ve aynı sekilde astıgmat lensleri kullanıyordum. ama sadece tek gozu sorunlu olupta tek gozune lens takanlarında mevcut oldugunu doktor soylemişti. anladıgım dogruysa yanı sadece tek gozune lens takacaksan lens taktıgın gozun dığer gozunden daha parlak olacaktır:)

ben doktora senelık muayeneme gıtcem mıyopbu bırı 2.5 bırı 3 astıgmat yok renklı lens klunabılrmıyım bıde korkuorumretınayı cızıomus ılerde amelıyat olamıomusun dogrumu???bıde gece cıkarılmayan lensler varmıs bunlar hakkında benı bılgılendırırmısınız

ben doktora senelık muayeneme gıtcem mıyopbu bırı 2.5 bırı 3 astıgmat yok renklı lens klunabılrmıyım bıde korkuorumretınayı cızıomus ılerde amelıyat olamıomusun dogrumu???bıde gece cıkarılmayan lensler varmıs bunlar hakkında benı bılgılendırırmısınız

yıllardır lens kullanıyorum. retinam çizilmedi. ve benim gözlerim,6 numara miyop. renkli lens kullanıyorum...numaralı renkli lens kullanabilirsin. amazon marka lensin dışında hemen hemen her markada renkli lenslerin numaralıları vardır.
gece lenslerin çıkarılması taraftarıyım. gözler kapalı olduğu için,bu, oksijen alınmasını engelliyor... ayrıca mantar olma ihtimalide var. bir arkadaşımda oldu maalesef.

canım ben tum unıversıte hayatım boyunca seffaf lens kullandım. ve 2008 başında da lazerle çizdirdim gözlerimi. eğer saglıksız kullanırsan ve çok uzun sureli yıllarca kullanırsan retinayı ıncelttigini ve zararlı olabılecegini bende duymuştum. ama 11 12 senelik kullanımdan bahsedıyorum ben. ayrıca benım zamanımda astıgmatlarda renkli lens yoktu ama suanda sanırım çıkmış olabılırler.

dedigin işlemlerden bende zamanında geçmiştim ve aynı sekilde astıgmat lensleri kullanıyordum. ama sadece tek gozu sorunlu olupta tek gozune lens takanlarında mevcut oldugunu doktor soylemişti. anladıgım dogruysa yanı sadece tek gozune lens takacaksan lens taktıgın gozun dığer gozunden daha parlak olacaktır:)

hihiii yok yanlışş anlatmışım sanırım azıcık diğer gözüm normal derken onda da lens olacak ancak astigmat lensi değil onu demek istiyorumm :)) bir sorun olmaz heraldee :)) birdee verdiğim ücret sizce ideal mi???

hihiii yok yanlışş anlatmışım sanırım azıcık diğer gözüm normal derken onda da lens olacak ancak astigmat lensi değil onu demek istiyorumm :)) bir sorun olmaz heraldee :)) birdee verdiğim ücret sizce ideal mi???

canım bı sorun çıkmaz heralde bende hem mıyop hem astıgmat vardı ve ıkısının dereceside bırbırınden farklıydı. hiçbir sorunum olmadı. yalnız lens kabını farklı renk kapaklı olnalarından tercıh et. karıştırma sonra :) ve astıgmatlı lensler her zaman için daha pahalı oluyor. hemde oldukça pahalı sayılır dığer dereceli lenslere göre

kizzzlaarrrr:)
sonunda geldi lenslerimm:)
iste resimler ben cok mutluyum:)hihoyyyt yorumlarinizi bekliyorum:) b&l green ocean
ilk resim makyajsizz:

kizlar bende almayi dusunuyorum ama su soloticadan girdim sayfaya anlamiyorum ingilizceside yok nasil siparis verecegiz oradan siparis veren varmiii

X