Popüler Konu LenaG ile MasterFit

Evet canım tahinin kalsiyum içeriği çok yüksek ama doğru zamanda tüketmeye calis, bunlar oldu ve suçluluk duyma yarın telafi edersin zaten... keçiboynuzu özü bizde de var astıma iyi geldiğini bilmiyordum iyi oldu öğrendigm son 3 yıldır her kız başlıyor ben öksürmeye başlıyorum ve bronşit olup bir sürü antibiyotik,buhar vs kullanıp kişi kapatiyorum, en son geçen Dr astım başlangıcı olabilir dedi ve astım beni çok geren bir hastalık yani zor bir hastalık

İyi aksamlar kızlar bugünkü menüm
Sabah 1 bardak sirkeli su
Kahvaltı 2 haşlanmış yumurta maydanoz ve dereotu ile salata 4 zeytin ve 1 parça peynir 1/2 dilim k.ekmeği çay

Ara 1 kaşık puding
Ara zencefilli ıhlamur çayı 2 ceviz 3 mürdüm eriği

Akşam 1 kase tavuk suyu çorba 5 kaşık mantar sote 1 dilim ekmek
Su 3 litre 5000 adım LenaG

İlac yazdi mı canim bana da en son astım başlangicı dedi doktor ama bilmiyorum kafama yatmayan seyler var oncesinde hic sikayetim yoktu hani bi ilac kullandim yan etki yapti nefes almada güçlük gibi ve öksürük basladi kuru kuru o ara gittim astim baslangici dedi direk ve hava verdi bi kacta hap yanina iyi gelirse rapor cikaricam dedi hemen baska bi doktora randevu aldim bi de bakalim

Aman dikkat et canım dağlara taşlara şimdi ilaç fısfıs falan kullanmıyorum 10 yıl önce baya kötü olmuştum ilaçlı fısfıs falan kullanmıştım o iyi gelmiş nefesim düzelmişti ozamanlardırda astımla ilgili rahatsızlanmadım ilaca fısfısa ihtiyaç olmadı babamın mirası babamda 3 yıl önce KOAH dan vefat etti evet astıma bronşite çok çok iyi geliyor birde keçi boynuzunun kendini kaynatıp içersen nasıl iyi geliyor onuda geçen sene tatilde bir teyzeden öğrenmiştim çok rahatlatıyor inan
Son olarak kemik erimesinede çok faydalı olduğunu öğrendim tadına mükemmel bayıldım

Geceye birakma kahvaltina 1 tatli kasigi ekle daha iyi. Hem kahvaltida tatli yerine geçer illa özü mu olacak keci boynuzu unu olmaz mi ki seker yerine keçiboynuzu unu kullaniliyor cunku hem öyle özu gibi cok yogun seker degil.
Keçiboynuzu unu hiç kullanmadım ama şifa için yencekse kahvaltıda olurmuki sabah kalkınca yada yatarken diye biliyorum yani fayda için aç karnına ama tatlı niyetine evet kahvaltıdada olur

Afiyet olsun akşam az olmuş
Sabah
Ev yapımı yarım lavaş
Çok peynir
9 zeytin,
2 tatlı kaşığı ev yapımı acuka
2 haşlanmış yumurta

Akşam

1 kase yoğurt
3 ceviz

3 lt su

LenaG Lavinia_98
Afiyet olsun çok peynir ne kız
Afiyet olsun
Afiyet olsun güzel olmuş sabah baya kuvvetli
Afiyet olsun gayet dengeli
Canım sen yeni düzen oturtmaya çalışıyorsun hele bir kafan rahatlasın gelirsin yine hiç özürlük birşey yok
Aman Allah ım lotus coşmuş yarına bol bol suyu arttıralım canım ve karbonhidrat alma mümkünse
Afiyet olsun canım öğlen biraz kaçmış ama sonrası dengeli
3 ekim menüm
Sabah 10.30
2 yumurta
Bir dilim peynir
Bir zeytin
Ara bikaç tane kaju
Akşam 17.00
1.5 haşlama patates
Bir kase sulu köfte
Su şimdilik 2.5 3 e tamamlarım
LenaG Fit mutlu anne
Çok iyi olmuş afiyet olsun
Afiyet olsun
Canım hemen su içmeye başla yatana kadar da iç bol bol gece biraz wc ye taşınacaksın ama ne yapalım ödem yapmasın
Çok iyi menü afiyet olsun

Şöyle bir durum var lütfen dikkat edin mesela benim arkaşım da benimle doktora gitti astımsın dedi fısfısa falan başlatcaktı yani siz anlayın astım falan değil boşuna o ilaçları kullanıcaktı sizde öyle hemen ilaca başlamayın ben astımım ben bile kullanmadım dediğim gibi 10 sene önce falan nefeste çok zorlanmıştım bi ozaman fısfısları kullandım ilaçları yine kullanmamıştım bak sanada yan etki yapmış eksik olmasınlarda bazılarıda sağolsun yanlış teşhis koyuyor malesef

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun canım

Tamam kaptaniçem çok su içicem yarında çook dikkat edicem

O zaman buhar kullandim ama fiş fiş şeklinde değil çok kötü olmuştum makinayla verdi...daimi ilaç vermedi sonrasında da toparlayinca gitmedim ama böyle rahatsız eden koku vs birşey olunca tikaniyorum,azcik birşey olsun öksürmeye başlıyorum önceden böyle olmazdım, burası Eylül ekimde falan çok sıcak olur misal hala pikeyle yatiyoruz, tsortle geziyoruz ama ben burda Eylül ekimde başlıyorum öksürmeye hasta olmaya, birkaç haftadır oksuruyorum şuan kptulesmedim ama geçen yıl çok çektim ve çok korkuyorum bu yıl da olurum diye, sabahlara kadar öksürükten boğuldum, 1 ayda 3 kutu antibiyotik vs kullandım,göğüse gitmiştim çok bakmamisti
Allah korusun KOAH çok zor bir hastalık, bana kalıcı fiş fiş falan vermedi ama geçen yıl çok kötü oldum buhar makinesi ile verdi inşallah bu yıl imam, geçen yıl hem de keçiboynuzu kaynattim, ceviz iç zarıni kaynattim, ayva yaprağı falan neler yapmadım ki hangisi fayda etti bilmem gerçi 2 ayı buldu toparlamak, öksürükten boğuldum uyuyamadım sabahlara kadar insan ne yapacağını sasiriyor....

Ben de tüketeyim tahin hatta annemede söyleyim annemde ileri derece kemik erimesi var, onda 36 yaşında baslamisti ve çok kötü agrlar vs, bu durum genetik de oluyor benim kemiklerim çok ince annem çok kızıyor yoğurt ye peynir ye falan diyor sürekli, 36 yaşında kemik erimesi iğnesi kullanıyordu 80 yaşındaki hastalara verilenden

Yok yok canım tahin değil tahini öylesine yedim Astıma, kemik erimesine, bronşite iyi gelen keçiboynuzu özü karışıklık olmasın annenede çok geçmiş olsun bendede diş kemik erimesi var bedenimdede vardır bilmiyorum birde malum menopoz yaşı ve menopoz da kemik erimesi daha yoğun oluyormuş öyle deniyor inşallah hiçbirimizde olmaz
Aç karnına keçiboynuzu özü yada keçiboynuzu nun kendini kaynar iç inan çok fayda görürsün ayrıca kendinide aldım arasıra kaynatmak için

Menüm
LenaG Fit mutlu anne

Kahvaltı 09.30: 1 has yumurta kk peynir
2 ceviz bol yeşillik
1 d çavdar ekm

Öğle 13.00: 1 kase sebze çorbası
4 kasık yoğurt 2 kasık yulaf ezmesi

Ara 16.00: 15 badem
1 yeşil elma
Sade Türk kahvesi

Akşam 18.40: 110 gr has tavuklu salata
17 gr çavdar ekm
1 bardak ayran

Aralarda yeşilçay ve sade gold kahve içtim
3 litre su
7200 adım

Ahahaha o zaman yanlışlıkla doğru birşey söyledin tahinde gerçekten kalsiyum oranı çok yüksek ben onu bildiğim için direk o diye algıladım hatta çocuk beslenmesinde çok oneriyorlar..keçi boynuzu pekmezi de şöyle bir tane ünlü basketbolci vardı annesiyle bir röportaj yapmışlardi, sordular boyu uzun olması için birşey yaptınız mı diye,annesi de keçiboynuzu pekmezi boy uzatıyor diye duymuştum o yüzden çocukken hergun keçiboynuzu pekmezi verdim demişti, keçiboynuzu pekmezi de ordan aklımda kaldı ve kızıma veriyorum bol bol

Bu arada Allah korusun kimsede olmasim inşallah, evet menopozda kemik erimesi çok oluyor ama sadece kalsiyim almak yetmez önemli olan d vitamini almak, kullanmıyorsanız mutlaka kullanın, anneme 4 farklı d vitamini veriyorlar şuan

Çok geçmiş olsun canım, Rabbim acil şifalar versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…