Kvme öfkem ve susmayan vicdanım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok teşekkür ederim

Çok kibarca yazacağım, çok yorucu ve anlayışsız bir insansınız. İletişim 0, maşallah iş yok güç yok, kayınvalideye sarmışsınız. Kocaya yazık bence de.
Aynı şeyi sizin için düşündüm. Konuyu durduk yere açmadım ki, eşimle konusu açıldı bir kızlara sorayım bakalım dedim. Yoksa akşam, sabah bu konuyu konuşmuyoruz veya diri tutmuyoruz. Hani biraz bana hak verseniz tamam diyeceğim ama bir konuda tamamen bir taraf haksız olmaz ki.

Tabi canım girmiş ailenin içine kafasına göre takılıyor. Yazık kocası da haddini bilfirmiyor. Adam tepkisini net verseydi bu kadar haddini aşamazdı.

Ne kadar ayıp adamın annesini evlendirmeye de kalkıyor..O tarz konuları ağzına sakız yapmış.

Kayınvalide bunu boşuna sevmiyordur kimbilir neler yapıyor?

Birde Halam vefat etti ailemi aramadı diyor. Kim bilir sen kadına neler yapıyorsun ki hem ailenin hem kendinin değerini düşürmüşsün. Konu sahibi sen böyleysen kim bilir ailen nasıl tavır takınıyor?

Gercekten biraz vicdan biraz empati , biraz da gün olur devran döner .. Sende yaşlanacaksın.

Bence konu sahibine biraz fazla yükleniliyor. Hataları var evet.
Bakın kv sizin akrabanız değil. Evlilik dolayısıyla görüşmek durumunda olduğunuz hısım bence. Saygı gösterirse saygı,sevgi gosterirse sevgi görür.
Sizin yüzünüze telefon kapatan biri ile tekrar konuşmayın. Bebek konusunda konuşurken kısa kesin. Tutarlı olun.
Eşiniz ortada maşallah fırıl fırıl. Eşine seni kotuledigini nerden biliyorsun.
Ama siz de önce niye saatlerce konuşuyorsunuz? Alistirip evlenince hadi bitti derseniz kadın cocuklasir.
Siz kadını değiştirmek istiyorsunuz, hizaya sokmaya çalışıyorsunuz. Olmaz, size ne? Çocuğu nasıl buyuttugunu ifade edisine kadar, evlenmeme kararına kadar çak çak konusuyorsunuz. Sizi ilgilendiren size tavrı onun hayatı ve kararları, oğluyla ilişkisi değil. Sizinle ilişkisi.

Teşekkür ederim. Evet keşke o an anne neden böyle söylüyorsun ben zaten çok üzgünüm deseydim. Tamam buradaki kadınlar genel olarak eşin için görmezden gel dedi. Konuşacağım kendisiyle, üzüldüğüm konuları da söyleyeceğim. Eşime söylediğimde çok sevinecek. Herkese teşekkürler

Evlenmeden önce kv nin gözüne gireyim diye sürekli aramalar sormalar uzun uzun konuşmalar, evlendikten sonra beni kıskanıyorsun diye suratına telefon kapatmalar. En son bu eve annen giremez diye de son noktayı koymak.
O ev eşinizin de. Eşiniz size anneniz için böyle söylese ne hissedersiniz? Mesafe koyun kv ile aranıza ama arada gelip kalmasına da ses çıkartmayın bir zahmet.

Aşağı yukarı aynı yorumlar yapılmış bende aynı fikirdeyim. Bi çizgin olsa bu sorunları yaşamazdın. Telde kvdeni teselli etmek zorunda değilsin mesela yapma işte neden yapıyosn yapmasan nolur? Ortak yaşam olanınıza annen gelemez diyemezsin bu nasıl bi kalp ya. Eşin nasıl kabul etti şaka gibi. Tek evladı var kadının yalnız. Zor büyüttüm diyince bile kadına kurulmuşsn. Evladın olunca karar verirsn kolay mı zor mu oluyormuş herşey para değil.
Babasız cocuk büyütmüş maneevi destek yok yalnızlık cok zor şeyler. Vicdanının faln sızladığına hiç inanmadım.

Siz kadını değiştirmek istiyorsunuz, hizaya sokmaya çalışıyorsunuz. Olmaz, size ne?
Herkes diğerini değiştirmeye çalışıyor.Kimse elindekinden memnun değil.İnsanlar değişmiyor ki;ya idare edeceksin yada gideceksin.

Evet orada oğluyla iletişimine karışmam hataydı, haklısınız. Çok sinirlenmiştim tutamadım kendimi. Kvmle evlendikten sonra da konuştum ama bize çok karışıyordu. Nereye gittiğimize, nasıl zaman geçirdiğimize. En son oğlunu gördüğünde seni çok özledim diyerek ağlamaya başladı kalabalık bir ortamda. Evet annesi duygulanmış olabilir, ama henüz iki gün önce gördük kendisini. Annesi tatil beldesine yakın oturuyor. Tatilde evine gidip kalmamız dışında defalarca kez görüştük. Açıkçası eşim için alttan alacağım ama eskisi gibi gönülden gelir mi bilmiyorum. Eşime telefonda benim hakkımda saygısız hiç davet etmiyor dedi, eşim yanımdaydı o an. Eşim kızdı anne ne diyorsun, nasıl konuşuyorsun diye. Annem hakkında da saygısız o da hiç davet etmiyor dedi aynı konuşmada. Annem de başka şehirde ben de bu arada. Yatılı davet bekliyor yani. Mecbur muyuz yani onu da tam anlamadım. Aslında ben bunları konuyu uzatmamak için yazmamıştım ama baştan yazsaydım belki diğer arkadaşlar daha iyi anlardı beni. Çok yorucu bu işler. Açıkçası aklım çok karıştı. Başkası olsa yüzüme kapatan birini bir daha aramaz, aramasını açmazdım. Yazdıkça yazdıkça anımsıyorum neler olduğunu, yüzüm düşüyor.

Evet ya benm eşim bana böyle dese boşanmaya kadar gider bu iş. Öyle yüzyüze bakılmıycak bir mevzu da yok ortada.

Herkes diğerini değiştirmeye çalışıyor.Kimse elindekinden memnun değil.İnsanlar değişmiyor ki;ya idare edeceksin yada gideceksin.
Tam çukur ya. Eşler çok kararsiz. Net değiller. Adam anne senin çocuğun benim sana ne karimdan dese. Karısına annemle iliskime karışma dese bitecek. Karısıyla annesini, annesiyle karısı konuşuyor. Laf taşıyor. Zaten toplum kvlerinde ciddi psikiyatrik sorun var. Ağlama, acindirma, inada bindirme...

Kimse kayınvaliden mükemmel faln demedi evet yanlışları var. Sen naparsın mesafeni ona göre ayarlarsın. Sanıyor msn ki bzimkiler cok iyi faln

Çok kaba ve kırıcı bir yorum. Haksız bulsam da tek tek cevap veriyorum çünkü vakit ayırıp okuyorsunuz. Kendi bakış açınızla cevap veriyorsunuz. Ama ‘bu’ demek çok fazla artık. Ne düşünürseniz düşünün. Anne, babam da ben de kendi değerimizi koruyoruz merak etmeyin. Siz tanımadığınız kişilere bu kadar kinlenecek kadar ne yaşadınız bilmiyorum ama esenlikler diliyorum size.

Kimse kayınvaliden mükemmel faln demedi evet yanlışları var. Sen naparsın mesafeni ona göre ayarlarsın. Sanıyor msn ki bzimkiler cok iyi faln
Aslında en iyisi aynı evde yaşayıp nikah yapmamak. Sevgili gibi olmak. İşte onda da toplum baskısı falan filan. Genelde hep erkek anneleri konu oluyor ama yazık kız anneleri huzuru bozulmasın diye susup oturuyor her şeyde

Evet kayınvalideler genelde öyle.Eşler de dengeyi kuramıyor.İki tarafı karşı karşıya getirmeyen,denge kurabilen erkeklere gerçekten saygı duyuyorum.Bu dengeyi kuran çiftlerde sorun çıkmıyor.

Hayır alttan almayın. Sizin kvnizi savunan yok. Tipik sınır tanımayan kv. Defalarca gitmek zorunda da değilsiniz. Tutarlı olun Eşiniz telefonla konusurken uzaklaşın. Size ne o ikisinin avam konuşmasından? Sizi ilgilendiren sizin yüzünüze soyledigi. Gitmek istediğinizde çift olarak karar verdiğinizde gidin. Etliye sütlüye karışmadan oturun gelin. Esin klasik Türk erkeği kim nereye çekerse orda. Çift olarak annesini davet ederseniz, mesafeli ve normal davranın. Amaaa gelip aptal saptal konursa x hanım bu konunun sizi ilgilendirdigi sanmıyorum. Lütfen, kalbinizi kırmak istemem deyin. Eşinizle annesini konuşmayın bile. O laf taşırsa ona da kızın. Siz habire kv seviyesine inip çıkıp duruyorsunuz. Anne oğul isterlerse her yerde aglasip sarilabilirler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…