Kvme öfkem ve susmayan vicdanım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ben eşinizin genel tavrını sormadım. Siz annen eve gelemez dediğinizde susup oturuyor mu onu sordum? Kadın bir başına tek çocuğunu büyütmüş ama şimdi oğlunun evine gelip gelememesi sizin paşa gönlünüze bağlı. Sizin anneniz başka eşinizin annesi bambaşka insanlar, kıyas yapmanızın yararı olmaz. Eşiniz de aradaki dengeyi kuramamış. Anne oğul küserler barışırlar aralarındaki mesele. Kayınvalideniz çok iyi bir insan demiyoruz zaten ama siz de bana iyi niyetli bir insan gibi gelmiyorsunuz. Anne oğul birbirine düşse zil takar oynarsınız gibi geliyor hiçte içinizin acıdığına inanmıyorum. Kayınvalideye kinci diyorsunuz ama asıl kinci sizsiniz. Hiç mi kendinizi görmüyorsunuz?

Bir konu daha vardı. İstemeye mi ne gelmişler. Tabakları kaldirmamislar.Hep annem yaptı diyordu. Hala ölmüş vay annesini niye aramamis.gelini sizsiniz sizi aramış. Oğlu ile anneyi ayırıyorsunuz ama kendinizi aileniz ile hala bütün görüyorsunuz. Bir de kendi ailenizi doldurmuşsunuz kadına karşı. Eskilerin dediği bir deyim var;ayağım sana yer edim, gör bak neler edim, olmuş sizin ki. Allah'ım cocuklarimizi vicdanli insanlarla karşılaştır.

Aynen.. Bir tane koca buluyorlar sonrada envai çeşit şeyi sorun edip adamın burnundan getiriyorlar.
Bu ne demek şimdi ? Kocam oldu diye haklıyken susayım mi anlamadım? Tabi ki ona söyleyeceğim, gerekirse burnundan da gelsin. Evlilik öncesi kv sorunum yoktu. Bu soruna sebep olan uğraşacak tabi. Ben neden susayım ki?

Ay size ne ama?
Kadin oğluna öyle bir şey söylemek istemiş.
Maaşı, şusu busu.
Sizin üzerinize vazife mi kadına itiraf ettirdim diyorsunuz birde. Size ne? Neden evlenmemişse evlenmemiş.
Eşinizin gözünde annesi iyi bir yerde olmasın istiyorsunuz resmen. Buda kötülüktür.
Esim için degil maas icin evlenmedi, büyütürken,zorluk çekmedi. Gayet vazgecilebilir bir anne yani değil mi?

Sizde pek birşey yasanmamis. Sınırlı ve mesafeli bir şekilde dediklerine sakince karşılık vererek görüşebilirsiniz. Tek çocuğu.
Sizde de hata var. Başında evlenirken farklı şimdi farklı davranıyorsunuz. Telefonda bebek hakkında konuşurken o esnada ben bu psikolojideyken doğru değil konuşmanız diyin. Sizde fazla gelin kafasindasiniz. Yok anneanneme geldi gelmedi vs.
Ben de görüşmüyorum amaaa çok şey yaşandı. Kv-gorumce yapmadığını bırakmadı. Hep kötü niyet vardi. Buna rağmen görümce bile demiş o hep aynıydı sürekli değişen biziz diye. Kişisel sınırlarına girmedim, hayatlarını elestirmedim, bana maddi manevi hiçbir şeyi beklemedim. Neticede böyle görevleri yok. Haddim değil. Onlar ısrarla had bilmeyince koptu.

Neden kadına bu kadar öfkeli ve hınç dolusun? Ben açıkçası senin kayınvalideni kıskandığını düşünüyorum.

Sana ne evlenip evlenmemesinden? Oturup bunu mu konuştun birde itiraf ettirdim diyorsun. Ayıp yani yaptığın.

Seni görende kayınvalide "ben oğlum için evlenmedim, o zaman oğlumda evlenmeyecek" demişte size hayatı zehir ediyor sanacak.

Kadın aramış zaten konu sahibi açmamış. 1 hafta sonra oğluna söylemiş aradım açmadı diye. Konu sahibi o zaman dönmüş telefonuna

Ailemi bütün görmediğim için annemi aramamasına bozuldum. Benim öncelikli ailem eşim, önceki ailem anne babam.Ben de uzaktayım, annemleri arayıp kv baş sağlığı diliyor mu deseydim? Bunu söyledim de ama yakışık alan Kvmin annemi araması değil mi ? Ben vicdansız olduğumu düşünmüyorum. Vicdan her şeye susmak mı? Ben ayırmadım ki onları, eşime dilediğin kadar kalabilirsin annende dedim. Daha önce ben gönderdim git biraz kal diye. Söyledim de eşimin araması beni mutlu ediyor. Hayırsız evlat olmasını istemezdim.

Eşinin gözünde annesinin değerini düşürmeye çalışıyor çünkü başka bir aciklamasi yok. Bu da kötülükten başka bir şey değil.

Bu ne demek şimdi ? Kocam oldu diye haklıyken susayım mi anlamadım? Tabi ki ona söyleyeceğim, gerekirse burnundan da gelsin. Evlilik öncesi kv sorunum yoktu. Bu soruna sebep olan uğraşacak tabi. Ben neden susayım ki?
Hâlâ haklı olduğunuzu düşünüyorsanız tebrikler..

Kayınvalideniz için yazdıklarınızı aynen sizde yapıyorsunuz şimdi burdan vicdanlı gelin polimi yapmayın.

Hâlâ haklı olduğunuzu düşünüyorsanız tebrikler..

Kayınvalideniz için yazdıklarınızı aynen sizde yapıyorsunuz şimdi burdan vicdanlı gelin polimi yapmayın.
Ne vicdanı.
Kadının niye evlenmediğine bile karışıyor.
Eşinin gözünde annesinin değerini düşürmek tek derdi.
Annen senin için değil maaş için evlenmedi, seni zorlukla falan büyütmedi. Eşimin gözünü açtım diye seviniyor birde. Öyle biri kalkmış vicdandan bahsediyor.

Madem kayınvalidenizle saatlerce konuşacak kadar samimisiniz söyleyin kayınvalidenize annenizi arasın.Ben söylerdim yani.Anne,annemi ararmısın derdim.Belki düşünememiş,unutmuş olabilir.

Ben derdimi neden anlatamıyorum. Kadın her durumda kendisine acınsın, el üstünde tutulsun istiyor. Sorun bu. Yoksa bana ne isterse şimdi evlensin.

Amin cümlemizin

Ben derdimi neden anlatamıyorum. Kadın her durumda kendisine acınsın, el üstünde tutulsun istiyor. Sorun bu. Yoksa bana ne isterse şimdi evlensin.

Senin anlayamadığın şu, kayınvalide konusunda baştan sona haksızsın. Kocanı huzursuz edip ısrarla "ya annen ya ben" noktasına getiriyorsun. Seni ilgilendirmeyen şeylere burnunu sokuyorsun. Kimse sana prensesmişsin gibi davranmak zorunda değil. Kayınvalideni kıskanmayı bırak. Olgun davran.

Oğluna naz yapıyordur evet. Siz niye rahatsız oluyorsunuz? Desin istediğini. Yine söylüyorum size ne de itiraf ettirdim, esimin gözünü açtım diyorsunuz?
Eşine annen aslında çokta fedakar bir anne değil deyince elinize ne geçiyor?
Evinize almamayi mi garantiliyorsunuz?

Madem kayınvalidenizle saatlerce konuşacak kadar samimisiniz söyleyin kayınvalidenize annenizi arasın.Ben söylerdim yani.Anne,annemi ararmısın derdim.Belki düşünememiş,unutmuş olabilir.
Yok maalesef eskiden uzun konuşuyorduk, kapatamıyordum telefonu. Düşükten sonra eskisi gibi değiliz, hatta evlendikten sonra eskisi gibi değiliz

Ben neden kıskanayım kocaman kadını. Kusura bakmayın ben sizinle aynı fikirde değilim. Ben elimden gelen hassasiyeti gösterdikçe ben tepesine biner kvlik yaparım diye düşündü. Ama o iş öyle değil. Eşimle kavga ettiklerinde ben arayıp düzelttim aralarını. Gerçekten kötü olsam hiç uğraşmazdım ki, kadın kaç kez yüzüme kapattı o zaman. Israrla aradım oğluyla barıştırdım. Kvm acıma bile saygı göstermedi, insan bebek kaybı yaşayan birini eşine kötüler mi? Hadi içinde kaldı diyelim bari biraz zaman geçsin ben kendime geleyim diye bekleyemez miydi ?

Çok kibarca yazacağım, çok yorucu ve anlayışsız bir insansınız. İletişim 0, maşallah iş yok güç yok, kayınvalideye sarmışsınız. Kocaya yazık bence de.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…