Kvme öfkem ve susmayan vicdanım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Annenin her yere yetişmeye çalışmaktan dedikoduya vakti kalmiyordur. Kadın calismali. Hayır geldiğinde ara. Buyrun bekliyorum de.Tamam guncellersiniz

Eger acik acik anne ogul iliskilerine mudahil olmasaydi konu sahibi, bosanirim tehditleri savurmasaydi amenna.
İliskiler bir terazidir, dengeyi bozan taraf bedelini oder kayinvalide ya da gelin, her ikisi de yahut ikisinden biri.
Dolayisiyla evet, akilli bir kadin terazinin bir ucuna kendisini koymaz.

Asiri olan her sey tepki dogurur.
Kimse aptal degil, herkes bir digerinin ne yapmaya calistigini gayet iyi biliyor.
Biz kadinlarin birbirimizi daha iyi anladigini, cozumledigini dusunuyorum.

Anne ogul iliskileri sagliklidir degildir bilemeyiz ama bu uslup ve bu tarzda herhangi bir anne tedirgin olabilir, basit bir denklem.

Ustelik gelinin gonul almak sorumlulugu yok ama bu kadarcik seyden istemiyorum anneni eve, deme ozgurlugu de yok.
Mesafe koymak boyle bir sey degil.

Bence siz aramayın,uzun uzun konuşuyorsunuz.Eşiniz arasın.
Kvm dediğim gibi çok konuşan, az dinleyen birisi. Aynı şeyi yirmi kez tekrar edebilir, abartmıyorum. Pazara gittim şunu yaptım bunu yaptım gibi. Hmm iyi yapmışsın anne, ellerine sağlık. O da devam eder ‘öyle işte kızım pazara gittim şöyle yaptım böyle yaptım’ yani ben de nerede araya girip kapatayım bilemiyorum. Durduk yere hep kırılıyor, kapatamıyorum. Eşime karşı da uzun konuşuyor, aynı şeyleri ona da tekrar ediyor. O öz annesi olduğu için tabi ‘tamam anne anladım’ diyebiliyor. Ben el kızı olarak diyemiyorum, çekiniyorum.

Ana tema konuşmasını yaptıktan sonra,asansöre bineceğim,müsait değilim..vs vs bir bahane bulacaksınız,iyi günler deyip kapatacaksınız.En fazla 5 dakika.

Yani hiç gelememiş oğlunun evine. Açıkçası üzücü.
Tamam biraz patavatsız ve düşüncesiz hatta bencil ama hayatta eşini de kaybetmiş ve bir tane çocuğu var. O da gelin anneni evimde istemiyorum dedi diye eve çağıramıyor.
Eşiniz koyacak ona sınırı ve sizin ailenize karıştırmayacak annesini. O yapmıyor ise asıl sorun burada bence.

Bakın benim kuzenimin kvdesinde de başta sorun çok oldu. Kadın oğluna çok düşkün. Adam kuzenim ile tartışıyor kadın hooop tartişmanın içinde. Sonra kuzenim eşiyle barisiyor. Böyle 2 yıl geçti. Kv gelin sürekli soğuk savaş. En sonunda kv kuzenimin eşini çağırmıs. Demis ki oğlum beni karınla iliskine karıştırma. Gelip gelip konuşma. Ben anne refleksi ile geline kızıyorum. Sonra siz barisiyorsunuz. Olan bana oluyor. Evimin kapisi açık ne zaman isterseniz gelin isterseniz gelmeyin. Bitti şimdi kadın yazligina gitse kuzenim arıyor. Özledim diye. Akıllılık budur. Kendini, durumu analiz edip çözmüş. Saygınlığını korumuş. Sosyal yeteneği kisitli, aglak kadın eylemek akillik değil kendinden vermek. Uzun vadede aptallık bence.

İşte insan zamanla tecrübe kazanıyor yaşaya yaşaya.

Ben çok akıllı olduğumu iddia etmiyorum ama ben de bazı şeyleri ön görüyorum. Eşim bu konuda farkındalık kazanmasaydı belki de dolduruşa gelecekti. Kvm biliyor eşim çok merhametli, bu nedenle yumuşak karnına oynuyor. Ben de artık dayanamayıp dile getirdim fikrimi. Evet belki karışmamam gerekirdi ama dolmuştum. Kvm beni her fırsatta oğluyla arasına giren birisi olarak görüp dile getiriyor. Eşim ya gaza gelen birisi olsaydı? Bana gelip annem bekliyor, bırak tatili gidelim deseydi? Bunları hiç mi düşünmedi kvm? Oğluna karşı tek öne süreceği şey bu ben ne zorluklarla büyüttüm. Sadece o zorlukla büyütmedi ki. Benim annem hem çok çalışır hem de hastaydı. Küçüklüğümden beri hastane odalarında anılarım var. Ben de kolay büyümedim. Kvm kötü niyetle söylüyor oğluna sen evlendin, biz soğuduk seni göremiyorum diye. Yeni evlendik, balayı sonrası iş sonra tekrar tatil yaptık. Evleneli 3 ay olmamış tatile peşimizden geldi resmen. Onun emrivakisi ile görüştük ettik. Kvme bir kez oğlunu böyle doldurduğunda ya oğlu sinirlenip bana vursa mutlu mu olacağını sordum, cevap bile vermedi. Kvm empatiden yoksun, bazen kötü niyetli birisi.

Ana tema konuşmasını yaptıktan sonra,asansöre bineceğim,müsait değilim..vs vs bir bahane bulacaksınız,iyi günler deyip kapatacaksınız.En fazla 5 dakika.
İnsana zorla yalan söyletecek. Evet öyle yapmalıyım haklısınız

İnsana zorla yalan söyletecek. Evet öyle yapmalıyım haklısınız
Yalan söylemek istemiyorsanız,tam asansöre binmeden arayın.Müsait olmayabilirsiniz de.Ne bileyim buna hiç yalan gözüyle bakmadım.Zaten sıkılırım o kadar konuşmaktan.Bir keresinde kuzenim aradığında evde kendi kapımın ziline basmıştım.Kapı çaldı,kapatmam lazım diye.

Bu nasıl bir söylem ya. Bana böyle davransa gelinim ben bilenirdim iyi gelin numarası yapmayın lütfen. Bu ülkede bir sürü kadın çocuğu üvey babayla buyumesin diye hayatına yalnız devam ediyor.
Diğer yorumlarda yazdım sebebini ve evet sakin kalmalı, karışmamalıydım. Benim iyi gelin olmak gibi niyetim yok ki. Eşimin hatrına ve yaşlı olduğu için bazen kıyamıyorum. Genç olsa ve eşim değmeyecek birisi olsa dert etmezdim bu kadar. Gelinlik çok önemli değil. Kendisi de bana laf sokma ve huzursuzluk dışında kvlik yapmadı zaten düğün, dernek vs işlerinde.

Bir başına kalmış yaşlı bir kadın. Bir tane oğlu var sadece. Bence eşinizin annesi yerine kendi anneniz bu durumda olsaydı ne düşünürdünüz ? Lütfen objektif olun

Hahah çok güldüm ben buna ya çok yaşayın siz

Kv abartılı tavır takındığı kadar siz de abartılı tepki veriyorsunuz. Kadını boşanırım diye tehdit etmeyi bırakın lütfen çocuk çocuk hareketler
O zamanlar çok dolmuştum ve gerçekten ciddi ciddi boşanmayı düşünüyordum. Annesiyle her konuşmasında eşimin yüzü düşüyordu. Annesi bana emrivaki yapıyordu. ‘Ben size izinlerde gelir kalırsınız’ demedim mi kızım demişti. Buna takılmıştım önce. Tatilde arkamızdan gelmesi ve sonraki süreç yorucu geldi, ben de artık onu çekemeyeceğimi söylemek için aradım. Biz kölesi değiliz ki, içimden gelirse giderim gelmezse gitmem. Ben bir şey yapmıyorum ki gibi konuştu ben de olanları sıraladım ve söyleyip kapattım. Cinnete bağladı beni.

Kuzenimle sizin kayınvalideniz tanışsa,sabahlar olmasın.Saatlerce konuşurlar.
Tanıştıralım da konuşsunlar nolur Sosyal hayatı olmadığı için de böyle darlıyor. Eşim uyudu ben hâlâ burada. Erkek olmak varmış yemin ederim ya. Ben annesi sebebiyle konu açıyorum. O habersiz uyuyor. Bu kv konuları hep kadınlarda ya

Bir başına kalmış yaşlı bir kadın. Bir tane oğlu var sadece. Bence eşinizin annesi yerine kendi anneniz bu durumda olsaydı ne düşünürdünüz ? Lütfen objektif olun
Eşimin annesi yerinde benim annem olsa böyle tatsız şeyler olmazdı ama ben de annem için böyle konuşmasını istemezdim tabi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…