Kv ve kp sorunu!!

Hormonların coşmuş...
Görümcenin maaşı seni hiç ilgilendirmez, kadın çalışmasaydı sen ona para verecekmiydin ? Hayır!
Kv kp konusunda haklısın, bak gör yeri gelince çoçuğu senden çok sahiplenirler, bizim kanımızı taşıyor diye dolanırlar etrafda.
Ben eşinle ailesi arasındaki bağdan dolayı çok yıpranırsınız diye düşünüyorum.
Umarım 6 aydır gelip gitmediklerinin, arayıp sormadıklarının ve o çok arzuladıkları torunu hiç umursamadıklarının farkındadır, ama bence farkında olsa bile sana ailesinin kötü tarafını asla belli etmez

Ailenin tek torun umidi nedir ya? Sultan Suleyman soyu olsaniz tamam taht icin varis lazim diyecegim de. Bu kultur bana cok garip geliyor.

Ayrica hamileligi 5 yildir yana yakila isterken maddiyati neden hic dusunmediniz? Bugun isimiz varsa yarin olmayabilir,isten atilabilirsiniz, isyeriniz kapanir,esiniz krizden etkilenir bir sey olur. Her seyi hesaplayip cocugu ona gore yapanlar bile maddi darbogaza giriyor. Siz ustune birilerinden bir seyler bekliyorsunuz. Ayip. Cocuk sizin,evlilik sizin. Neden baskalari para versin?

Hanımefendi algıda seçicilik yapmadan cevaplarsanız daha mantık sınırlarında konuşabiliriz. Siz hayatınızda ön görmediğiniz bi olayı yaşadığınız da gidip kimden destek beklersiniz? Tüp bebek çok pahalı bi süreç ve zorlu vaka olduğum için ödemelerimiz çok yüksekti hastanem uzak olduğu için ve transfer vs süreçlerinde gidip gelebilmek için maaşımiza uygun bi araba aldık. Hersey planlıydı. Ve hayat bu birden işsiz kaldım tup bebek ödemeleri ve araba ödemeleri kaldı üstüne üstlük birde evlat müjdesi aldım. Bizde aile böyle demek kusura bakmayın sizde nasıl bilemem. Hiç bir varlıkları olmasa düştüğümde beni kaldırmasını bekleyemem. Yada beyinleri olmasa. Sizin evladınız olsa ve zorda olsa istemediği şeyler başına gelse bi arayıp nasılsın iyi misin hala bebeğin sağlam mı öldünüz mü kaldınız mı durumunuz nedir diyemicek kadar taş kalpliyseniz duygu denilen şey ortak paydamiz olmadığı için size kızamam. Ama her insan evladını arar sorar hele bide evladı zordaysa bi sırtıni sivazlar evladım maddi bişey gelmez elimden ama senin yanındayım der. Kimse kimseye güvenerek bişeyler yapmıyor. Ama hayat bu tepetaklak olabiliyosunuz umarım olmazsiniz ve ailenizin bi nasılsın demesini beklemezsiniz

Mal mülk var diye kimse kimseye yardım etmek zorunda değil. Çocuğu onlar istiyor diye yapmadınız sonuçta. Arabayı satın krediyi kapatın en mantıklısı bu.
Maddi tarafından yanitladiginiz için diğer arkadaşlara verdiğim cevaplar geçerli. Manevi beklentimle ilgili öngörüler de aldım zaten sizede teşekkür ederim

Koca bir derdim var diye söze başlamışsın mübarek gün Yaradanın gücüne gider dertmi bu şükür kocanla iyiymişsin sen merkezi kv kp görümce arıyor ilgileniyor zannediyorsun herkesin var bunlarla sorunları kimisi çok ilgiden herşeye müdahale etmelerinden kimiside senin gibi aramıyorlar ilgilenmiyorlar diye şikayetçi öncelikle herkesin ilgi sevgi gösterme şekli farklı benim kv hiç torun sevgisi yok içinde bir kere bile 17 tane torunu var canı gönülden öpüp kokladığını görmedim hiç birimizinde umrunda değil zamana bırak esinle iyi olmaya bak çocuk olup ayaklanıp dede bsbanne deyince koştururlar peşinde o zaman cezalandırır tepkini koyarsın herkes de haddini yerini bilir yaptığı yanlışların farkına varırlar umarım

Neyi ongoremediginizi anlayamadim. Tup bebek zaten maddi anlamda insani yoran bir surec. İssiz kalmak da hayatin en basit gerceklerinden. Ongoremediyseniz bunlari yeterince plan yapmamissiniz demektir. Hepimiz bu yollardan gectik, hepimiz anne oluyoruz veya olmaya cabaliyoruz. Hepimiz calisiyoruz ve issiz kalma ihtimalimiz var. Esimizle anlasamayabiliriz,yollarimiz ayrilabilir,turlu sey gelebilir basimiza. Bu gunde devlet memurunun bile isi garanti degilken birikim sahibi olmadan aile gazina gelip de cocuk yapmak sonradan onlari kotuleme luksunu bize vermez kimse kusura bakmasin.

Aileler cocuklarini bir yere kadar tasir. O yerden sonra da siz kendi ailenizi tasiyacaksiniz.

Ben başka bir açıdan yaklasicam. Şimdi ortada bariz bir küslük yok ama küs gibi bir ortam var. Siz bayramda gitmezseniz aleni küslük ilan etmiş olacaksınız. Ama torun doğunca? İlk olasılık ben de gelip kalayım torunumun yanında diyecek. Lohusa halinizle üstüne aranızda küslük olan kv ile ugrasacaksiniz. Torumumu özlüyorum diyecek gelin benle konuşmadığı için göremiyorum diyecek. En kötüsü eşinız annesine acıyacak ve size bilenecek. Bence arabayı satın. Kimseye minnet etmeyin. Asgari düzeyde ilişkileri devam ettirin. Yani bayramdan bayrama olacak şekilde. Aksi halde evliliginizin huzuru kaçma ihtimali yüksek

Pardon aile gazına gelip cocuk yapmak istediğimi nerden çıkardınız? Kim o tüp bebek sürecini birinin zorlamasiyla çeker veya yaşar. On göremediğimiz şey akledemiyorsaniz yazayım genc yasta biten yumurta rezervini kimse hayatinda ön göremez ve tedavi için birikim yapmayı bekleyemez. Kargo tulumba işin içine girer mecburdur baska şansı yoktur anladınız mı? Hayatınızda sinanmadiğız acılar üzerine empati dahi yapamıyorsanız yorum yapmayın. Benim derdim bu insanlar beni doyurmuyo ben cocuk yaptım o kadar uğraştım kimse bana para vermiyor değil. Riskli bi gebeliğim var hatta var veya yok komsunuz dahi gece evde tek kaldiginizi bilse ve evi size 10 dakika uzaklıkta olsa kapını çalar sorar öldün mu kaldın mı nedir diye. Hayata aristokrat yaklaşacagiz diye insanlığımızdan ödün vermemliyiz. Bu insanlar sürekli ilgi bekleyip bizim aile olduğumu vurguluyorsa hep yanlarinda olmami istiyor ve bende oluyorsam. 5 yıl içinde ilkkez bocaladagim da bende yanimda isterim gerek maddi gerek manevi. Fakat benim serzenisim ve size sorum bu insanlar bana para vermiyor sizce bayramlasmaya gitmeli miyim değil. Bu insanlar onlari defahatle aramama ragmen acmadilar bana geri dönmediler ve sebebi kaynanam bronsit olduğunda ilk gun aramamam. Bu yüzden onlarla bayramlasmayi düşünmüyorum sizin fikriniz nedir dedim. Lütfen aristokrat cübbenizi çıkarıp empati yapabiliyorsaniz cevap verin. Tesekkur ederim

Cooook teşekkür ederim ben bu yönden hic düşünmemiştim. Onların ilan ettiği bişeyin adını ben koyarsam ben suçlu olucam. Kimse biz bu kizi 7 aydir aramadik o yuzden bize darildi demicek. Gelin bayramda bize gelmedi ondan konusmuyoruz diyecek. Göstermiş olduğunuz yol için cok teşekkür ederim. Arabayı satmakta yazmadan önce dahi hem fikirdim. Bu yaşıma arabayla gelmediğim için bu bi zaruri ihtiyac değil. Hicbisey de yavrumdan kıymetli değil. Araba satılacak. Mesafemizde hep asgariydi ama çeyreğin çeyreği gibi asgarininde asgarisine indirmek en dogru karar olacak tekrar tesekkur ederm

Rica ederim. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :) sağlıkla alın evladinizi kucağınıza

Bahsettiginiz insanlar esinizin ailesi oyle degil mi? Sizin kendi aileniz size karsi istediginiz gibiyse dert edilecek bir sey yok ortada. Esiniz kendi ailesinin davranisini dert edebilir,sizlik bir durum yok ki. Aristokrat cubbem yok mantikli yorum yapmaya ,saygi ve seviyemi bozmamaya calisiyorum. Buradaki herkesin olmasi gerektigi gibi. Genc yasta biten yumurta rezerviniz sizi tup bebek yapmaya zorlamis olabilir, bunun getirecegi maddi kulfeti kabul etmis olabilirsiniz,lakin gorumcenin maasi su kadar dediginiz anda niyet ortaya cikar,benim yanlis bularak seviyeli bir sekilde elestirdigim kisim bu. Hic birimiz pasa padisah soyu dunyaya getirmiyoruz,sartlarimizi olgunlastirip buna gore davraniyoruz.

Ben size kendimden ornek vereyim,30 yasinda evlendim,31 yasinda anne oldum. Ozel sektor calisani oldugum icin 30 yasina kadar hem annemle beraber hayatimi devam ettirdim hem de eve baktim,annemin elini cebine attirmadim. Hem gezdim hem birikim yaptim hem yasadim. Cunku ozel sektor,her an issiz kalabilirdim bunun farkindaydim. Evlenirken her seyimi kendim yaptim,esim de kendisi yapti. Ailelerden hic bir beklentimiz olmadi. Ev aldik,is kurduk,araba aldik. Birikimimiz de vardi ancak esim esnaf oldugu icinisler bekledigi gibi gitmedi ve o birikimi harcamak zorunda kaldik. İflas durumunu goz onunde bulundurarak biriktirmistik zaten,cocuk sahibi de olunca bir sure calismayacagimi da planlamistik. Beklenmedik hastaliklar yasadik,aynen sizin yumurta rezervi durumunuz gibi. Adi uzerinde hastalik,beklemiyorsu ama kenarda para olmak zorunda.
Birikimimiz suyunu cektiginde ev kredimizi odemekte zorlandik, esim baska is yapmaya ugrasti,ben evde cocuk baktim cunku cocuga bakacak kimsemiz de bakici tutacak paramiz da yoktu. 65 yasindaki annemden cocuk bakmasini istemedim. Evlenmisim,kocaman kadinim, aile kurduysam ayakta tutmasi gereken de bendim. Annemden borc aldik ev kredisi icin,cunku ac kaldik. Demedim ki gorumcem devlet memuru,kpimin evleri ,kvmin arsalari var. Bana ne? Esim dert etmis midir bilmiyorum ,beni baglamaz ki. Beni ilgilendiren sadece kendi annem.

Esim islerini duzeltince ilk isimiz annemden aldigimizi geri odemek oldu. Ben de annemin tek cocuguyum,demedim ki nolacak parasi var,tek torunu,odeyecek demedim. Dememeliyim. Annem hal hatir sorduysa bir defa ben onu on defa sordum. Hic aklima kvmin hatrini sormak gelmedi. Oglu sorsun. Kpim zaten asla asla “cocuk yapin ananiz hasta olacak” tarzinda dusuk duzeyli bir konusma yapamaz benimle. Kvm bir defa korunuyor musunuz diye sorduydu da hayatinin cevabini almisti benden. Boyle seylere firsat vermem aristokrat cubbem izin vermez

Tavsiyem esinizin ailesinden beklentide olmayin. Tek torunun anasi da olsaniz,gorumceniz 9 bin maas da alsa,45 yasinda evlilige karsi bir kadin da olsa bunlari dillendirmemelisiniz. Bayramda gidin veya gitmeyin,o sizi baglar. Gitmek zorunda degilsiniz ama bunlara icerlediniz diye degil, herkes kendi ana babasini kaale almak zorunda. Kv kp esinizin anne babasi,sizi baglamaz.

Cocugunuzu saglikla kucaginiza aldiginizda hayat size bambaska dersler verecek,hazir olun, maddi ve de manevi. Analar babalar sonsuza dek yanimizda degil,kocalar da oyle. Her duruma hazir ve mantikli davranmak gerekiyor

Bebeğinizin cinsiyeti belli mi? Bilirsiniz bazı geri kafalı ailelerde bebek erkek değilse neredeyse yok sayılır, hatta üzülürler. Umuyorum ki öyle değildir, yalnızca kendi istedikleri olana kadar direten şımarık insanlardırlar ve bebek haberini alınca da hevesleri geçmiştir. Diğer ihtimali düşünmek çok daha üzücü

O kv ve kp borç bitip çocuk doğunca tepenize gelirler. Kv bakmaya bile kalkar sana yerleşip. Bence anneni çağır yanımda annem babam kalacak size gerek Yok dersin. Allah gözlerini doyursun onların

Bu kp ve kv sorunları olmayan bi kişi bile yok sanırım. Siz eşinizle irtibatta olun kimse kimseden fayda yok bu devirde birbirinize güvenin gerisi gelir inşallah çocuğuzu da sağ salim kucağınıza alırsınız ama tavsiyem şu ki ilk tepkisel hareketi siz yapmayın eşinizin tarafına. O zaman dışardan gelen biz olduğumuz için midir bilmem hep biz suçlu oluyoruz. He deyip geçiverin onlara. Takıyorsun ister istemez ama eşine ve çocuğuna odaklanmaya çalış. Ayrıca borç varken bir çocuk dünyaya getrmektense arabasız olarak getirmek daha mantıklı gibi geldi bana sanki...

O kv ve kp borç bitip çocuk doğunca tepenize gelirler. Kv bakmaya bile kalkar sana yerleşip. Bence anneni çağır yanımda annem babam kalacak size gerek Yok dersin. Allah gözlerini doyursun onların
Sebep ne olursa olsun bahane uydurmama gerek kalmaz ne kadar net olduğumu iyi bilirler. Amin inşallah böylelerinin gözü doymaz ama 4 4 luk evlatlık beklerler. Allah görüyor bişey diyemiyorum..

Bebeğim kiz. Kayinvalideme kız dediğime olsun dedi boynunu bükerek. Bende bi Hışımla olsun ne demek ya Allaha binlerce kez sukrolsun dicektin heralde ddim. Ama buna dayanarak öyle bi düşünceleri varmidir bi kanida bulunamam ki o kadar da aallah korkusu bilmez insanlarla mi akraba oldum daha ürkütücü bi durum olur. Allah islah etsin böyle düşünen pis zihniyeti

Aman aman ben yanlış fikirler sokmak istemem aklınıza. Ama böyle insanlar da var (

Iste simdi genel dunya görüşüyle yanitladiginiz icin tesekkur ederim. Size uymayan kısımlar elbet olacak ama genel yargılar ortada. Sizde durum oyledir bizde böyle. Fakat gerisin geriye sadece eleştirmek bir çok hoş değil size uyamayan ve yasam tarzinizia aykırı yeri belirtmissiniz. Ben bana lazım olan kısmı aldım tekrar tesekkur ederim zahmet edip böylesine uzun açıklama yaptığınız için

Eşinizin ailesinden maddi manevi beklenti içine girmeyin. Çocuk sizin çocuğunuz. Eşinizin aldığı para arabaya gidiyorsa ona göre kendinizi ayarlayacaktınız. Görümcenizin aldığı para sizi alakadar etmez.Bunu niye dile getiriyorsunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…