Kv ve kp sorunu!!

Mimicikk

Rızkımı veren Hüda'dır, kuluna minnet eylemem 👊
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2016
1.177
2.086
31
Kızlar merhaba aslında bi derdim var demek yerine koca bi derdim var butonu aradım zira atsam atamıyorum satsam satamıyorum. Özet geçeyim 5 yıllık evliyim ben ve eşim doğu kökenliyiz fakat ben ve ailem istanbulda büyüdük eşim ve ailesi ise memkette büyümüştür eşim çocukken istanbula yerleşmişler. Biz eşimle severek evlendik öyle ki 21 yaşında ona evet dedim evlendikten hemen sonra çocuk istedik, sorun şu ki 5 yıl boyunca çocuğum olmadı. Ve sorun benden kaynakliydi bunu eşimin ailesi bilmesine rağmen sürekli eşimi tek sıkıştırıp ne zaman çocuğun olacak annen kötü hastalığa yakalanacak üzüntüden dedi kayınpederim. Yada tam tersini kayınvalidem dedi. Eşim ve beni inanılmaz zor durumda bıraktılar, ki çocuğu olmayan arkadaşlar az çok çevre baskısı ne demek bilir. Herneyse tüp bebeke başladım 1cisi negatifle sonuçlandı. 2 ci tup bebekte süpriz bi şekilde hamile kaldım ve şuan 6 aylık coook şükür ki hamileyim. Hamileliğimi öğrendiğim ay iş yerim kapandığı için işsiz kaldım (ocak ayı) ve maalesef ki zor süreç başladı. Bende çalıştığım için öncesinde araba almıştık ve taksitlerini cok rahat ödeyebiliyorduk. Fakat birden işsiz kalınca araba taksitlerini ödemekte zorlandık. Eşim düşük maaş alıyor. Hamile olduğum içinde yeni bir işe girmedim. Ve 6 aydır ne kv ne kp ne görümce evime gelip ne yapıyorum ne ediyorum diye hiic merak etmediler. Üstelik eşim iki kardeş bir ablası var 40 yaşında ve evliliğe karşı olduğu için bekar. Tek torun ümidi eşim. Ama hiç öncesinde bizi sıkıştırdıklari kadar torun heveslerini göremedik. Eşimin ne kadar maas aldığını ve tamamı araba taksitine gittiğini bildikleri halde. Üstelik arabamın taksiti yıl sonunda biticek kadar az kaldı. Ne destek oldular ne ben nasılım hic umurlarında olmadı. Bu arada bu beklentim neden var onu söyleyeyim. Eşimin ailesi cok fazla varlıklı 6 7 yerden kira alan memleketten tüm gıdası gelen, görümcem büyük resmi bi kurumun müdürü 9 bin lira maaşı var. Evet tabiki bana vermek zorunda değiller ama benim tıkandığım nokta sürekli tavır trip yapmaları burda anlatsamda idrar sınırını aşacak kadar benciller. Hergün arasam neden öğleden sonra aramadı diye eşime şikayet eden sevginin bir gramini görmediğim insanlar keske tam olarak hissetiklerimi anlatabilsem. Öyle bir evlat yetiştirmişler ki kp eşime bi toka atsa eşim diğer yanağını döner. Onlarda saygı anlayışı bu. Bense onlara aşırı aykırıyim. Araba kullandığım için çalışıp ayaklarımın üzerinde durup şu işi beceremedim bana destek olun demedim diye. Hic haz etmediklerinin farkındayım, zira duygularımız karşılıklı. Bi ay önce tamamen görüşmemiz kesildi onlarla. Kayinvalidem koah ve deliler gibi sigara içer bu sebeple ileri derece bronsit olmuş doktora gitmiş . Vay efendim ben onu neden ogun aramamışım da ertesi gün aramışım diye eşime senin o karın beni neden aramıyor diye beni sikayet etmiş. Sonrasinda 3 4 defa aradım hesap sormak haddini bildirmek için. Açmadı. Kp de arayip sormaz görümce de. Ailenin tek torun ümidi olup bu kadar çocuğumu görmezden gelmeleri ağırıma gidiyor. Ve inanilmaz kin doluyum daha anlatsam neler neler de başınızı daha fazla patlatmayayim istedim. Eğer beni bayrama kadar arayıp sormayip merak etmezlerse bayramlaşmaya gitmeyi düşünmüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz. Okuduğunuz için teşekkür ederim

Sen de arama sorma.işsizlik maaşı tazminat falan durumları yok muydu? Ya da senin ailen yardimci olmaz mı?

Vallaha kimseden birşey ümit etmemek gerek bu devirde. Insanlar evlenir evlenmez "bebek yok mu?" diye başlar. Ilki doğar "ikinci ne zamam" diye sorarlar. Bana da devamli 3.ü soruluyor. He kolaydi öyle bakmak. Zamanin çoğunluğunu tek başıma bakıyorum. Siz siz olun kp dere ve kv deye ümit bağlamayın. Maddi açıdan araba satılsa belki daha iyi olur. Cünkü bebek. İçin de masraf çıkacak. Allah kolaylık versin inşallah

Sen de arama sorma.işsizlik maaşı tazminat falan durumları yok muydu? Ya da senin ailen yardimci olmaz mı?
İşsizlik maaşı alamadım. Tazminat aldım ama cok az uzun süreli çalışamadan patronumun hatası yüzünden is yerimiz kapatıldı. Kenarda çocuğun odasını yapabileceğim tazminatim duruyor. Benim ailem iki yıl önce ev aldı onu ödüyor o evide kardeşimle bana aldılar. Yine de sürekli ufak tefek kendilerince yardımcı olur. Yokken verebilmek önemlidir derler ya ailem gerçekten öyle. Esim bekarken dolandırılmış evlendikten sonra ortaya çıktı bana söylememiş ve 10 bin lira borcunu benim ailem ödedi kendi ailesi varlıkta yüzerken. Doğru diyosunuz bende aramicam artık arasalarda görüşmeyi düşünmüyorum

Evet borcuma 7 ay kaldi ama saticam minnet etmek benim lugatimda yok asla. Eşim mecbur yardımcı olcaklar kafasında ama adamlar orali bile değil. Sonuçta arabami alirken de onlara sormadım dolayisiyla ramazandan sonra satıcam cokta gezmeyi seven biri değilim zaten kısmet değilmiş Allah evladıma sağlık versin yine alırım çocuğum büyüsün her işi yapabilcek insanım evelallah

Arabayı satin bu kadar sıkışıyorsanız. Bayramda da arayıp sormayin, ben aradım açmadınız geri de dönmediniz dersiniz. Hayırlı doğumlar
Evet ilk planım arabayı satmak bende öyle düşündüm. Teşekkür ederim

Allah yardımcınız olsun şu mübarek günde. Şey de yapabilirsiniz aslında çocuk zaten belli bi zamana kadar Beşikte durmuyor mu? O zamana kadar belki tazminat size yardımcı olur.

Allah yardımcınız olsun şu mübarek günde. Şey de yapabilirsiniz aslında çocuk zaten belli bi zamana kadar Beşikte durmuyor mu? O zamana kadar belki tazminat size yardımcı olur.
Araba borcum geriye kalan hemen hemen 20bin. Tazinatim ise sadece 8 bindi. Ki çocuğun doğumu var çocuk deme ekstra bi sorumlulik herşey ya istediğim gibi gitmezse o zorlukta bide arabayi satmakla uğraşmam öncesinde satip herşeye hazirlikli olmak istiyorum. Kimseye muhtaç olmadan tek maasla herşeyi yapabilmek cok zor arabamı satmak zorunda kalıcam. Hicbisey çocuğumdan kıymetli değil. Ilerde tek başıma başardım demenin gururu baa yeticek. Biraz daha fazla param kenarda olsaydı dediğiniz çok güzel olurdu ama tup bebek sürecinden çıkmak bize yetti kenara para koyamamak için. Yavrum iyi olsun ne diyim

Torun torun diye ortaligi telaşeye verenler torun olunca köşeye çekiliveriyor. Benimkiler cocuga bir oyuncak bile almadi.
Ben ne yaptim arayip sormuyorum. Senede bir gorusur gelirim evime. Onlar da benim umrumda degil
Yüzyılın en doğru kararı bende öyle yapıcam şimdi

Şimdi çocuk yokmu, nezaman olacak dediler diye bundan sonra maddi yükünüzü çekecez demek anlamına gelmez.
Eminim bebek doğduyu zaman sevinçlerinden deliye döncekler ama yinede maddi anlamda size faydaları olacaklarını sanmiyorum.
Zaten sizinde bukadar küçümsediğiniz, hoşlanmadiğiniz hata nefret ettiğiniz insanlarsan maddi beklentinizin olması çok saçma değilmi?
Görümceninizin maaşindan size ne? 20 binde kazansa sizin onun parasında hakkınız mı var?
Arabanın taksitleri zorluyorsa satın borcunuzu kapatın. Dünyanın sonu değil. Bebek doğduktan sonra okadar masrafı olacakki belkide hiç yetişemiceksiniz hemen çalışmayacağınıza göre. Bi süre bebeğe bakmak isteyeceksiniz ve bakmakta zorundasınız.
Bayrama gidip gitmemek size kalmış. En geç doğumdan sonra görüşeceksiniz malum.
Doğu kökenli bir aile gelin bizi istemiyor en iyisi mesefa koyalım diyeceğini sanmiyorum.
Çok rahat gelir giderler

Bence haklisiniz. Tamam onlara guvenip cocuk yapmadiniz ama onceden ongorulemeyen olaylar olmus issiz kalmissiniz. Ac misiniz tok musunuz ne durumdasiniz demek bu kadar zor olmamali.. Ne yerler ne icerler diye dusunecegine hala senin karin beni aramadi muhabbeti yapiyorlar. Konudan bagimsiz olcak ama ben bu senin karin beni aramadi muhabbetinden o kadar cok bunaldim ki okur okumaz empati yapabildim :)

Kendi ailesinin durumu varken sizin ailenizin borcunu ödemesi eşinizin gözünün açılmasına yetmemiş mi?
Asla. O kadar ailesinin eksikliginin farkında ki. Benim ağzıma laf vermemek için bisey demiyor, içinde fırtınalar kopuyor eminim. Onunda o huyuna uyuz oluyorum zaten ben kendi aileme kızdığımda hemen dile getirirm içten hesap yapıp o ne düşünür diye düşünmem çünkü doğru tektir. Ama o asla bana hak vermez,

3 senelik evliyim çocuğumz olmadı tüp bebekler hamileyim şuan olmadan önce kv ortalığı ayağa kaldırdı gelin tedavi oluyor kistleri varmış bebek istiyorlar diye konu komşuya kadar duyurdu kusemedim bile ağzıma geleni söyledim ama agir laflar ettm o zamanlar oyleki oğluna bile ağzını açıp bişey diyemedi halada söylerim ağzının lastiği gevşek senin bişey söylemiyorlar sana o yüzden diye kendi çocuklarıda söylemez bişey ay torunum olsun ay torunum olsun diye diye başımızzn etini yedi 20 bine yakın gitti tedaviye bir kuruş cikaripta ihtiyacınız varmı diyen olamadı annem 2 bileziği var zor gün için alın dedi esimin öyle zoruna gitti ki annesiglden göremediği için kendimi yaptık Allah izin verirse 1.5 ayimz kaldı daha öyle torun diye ölen babannesinin dedesinin bı çorabı yok aldıkları kendi annem yaptı beşiğini bebek arabasını elbiselerini her şeyini maddi durumları ilgisi yok bu işin kuru kuru kurban olmak deniyor buna bosverin tirnagnz varsa başınızı kasiyin ilgilenmiyorlarsa sizde ilgilenmeyin Herkes değerini kendi belirler.

Görüşünüz için teşekkür ederim aslinda maddi beklentiden çok. Biz aileyiz diyip benden ve eşimden bu kadar manevi beklentileri olurken. Bizde zor da kaldığımızda maddi beklentimizi alt komşu değilde elbetteki ailemizden bekleriz. Sonuçta düşmez kalkmaz bir Allah değil mi. Her konuya karışıp her konuda emir ve karar verme yetisine sahip olabilme özelliğini taşıyan insanların benim tek oğlum var ve maalesef şuan düştü onu kaldırmak bana yakışır demek zor olmamalı. Zira maddi durumu belirtmemde ki sebep buna imkani olmayan insanlarda olabilirdi ve o zaman asla üzülmezdim sırtlarını dönmelerine. Fakat bunca bolluk içinde maddiyi bırakın manevi olarak kızım durumun ne bi anne olarak ne yapabilirim demek cok zor değildir eminim. Yoksa çocuk benim çocuğum kimseye güvenerek onu bulmak için bi ton caba sarfetmedim. Eşim ve ben bunu istediğimiz için uğraştık. Ama dediğim gibi düşmez kalkmaz bir Allah. Manevi veya maddi hiç bir destek görememek üzücüydü.

Eşiniz ailesine bu derece tutkunken sizin bayramda gitmeme kararınıza ne tepki verir acaba??
Açıkçası tutkundan ziyade özgüvensiz diyebilirim hic bir isi tek basina yapabilme özelliğinin olduğunu düşünmüyor. Yada akıl almadan başarılı olabileceğini. Ailesiyle olan bağı tamda bu anne baba sevgisi değil. Tamamen zarurilik. Fakat bayrama kadar 7ci ayina girmiş bi hamile olarak beni ve torununu umursamayan ve görmezden gelen insanlar için eşimin görüşü çokta önemli olmayacak. Oraya gitmek kendime hakaret olacağı için şahsımı aşağılayıcı hissetmek eşimin ne düşünceğini hissetmekten çok daha önemli

Kayinbabam her zaman kızım millet akıl verir de para vermez der. Evlenir evlenmez çocuk sonra ikinci üçüncü sonra başka başka sorularla sikistirirlar herkes bilir bunu. Kimseden medet ummayin insan ailesi esinin ailesi yaninda olsun destekci olsun ister ama siz de diyorsunuz soru bombandirmani kolay icraat sıfır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…