Kv ve kp sorunu!!

Çok doğru söylüyorsunuz onların bana öncesinde yasattiklari ambianstan dolayı sanırım en azından kapımı çalıp nasılsın diye sorarlar sandım. Eşim gece vardiyasında ve ben bütün gece tekim. Ve karnım daki onların kanı. Ben fazla beklentiye girmiş olabilirim hatam bu sanırım. Çünkü kendi ailemden böyle gördüm. 0 beklenti çokça mutluluk cok haklısınız sizde insallah sağlıkla kucağınıza alın yavrunuzu. Allah kimseye muhtac etmeden büyütmeyi nasip etsin

Anliyorum sizi.
Ama eşinizin ailesi tavrini belli etmiş.
Değiştiremeyiz.
Gönül ister tabii zor gününde evlada sahip çıksalar, ama dediğim gibi mecburiyetleri yok. Eşinizin bu durumda tutumuda açık. Bu duruma ses çıkarması gereken o dur. Yapmiyor veya yapamiyorsa ne yazıkki boşuna beklenkti içindesiniz.
Bu tür ailelerden destek beklememek gerekir zaten, çünkü bu seferde herşeylerini biz yaptık, biz aldık diye tepenize binmeyi kendilerinde hak görürler. Sanki öyle bir yapı sezdim o ailede.
Manevi desteğe gelince. Sahiden telefon açıp nasılsın bebek nasıl diye sorsalar iyimi hissedeceksiniz. Hamileliklerimi düşünüyorumda, kızlarım ailenin ilk torunları.
Özellikle büyük kızıma hamileyen kv olsun kp olsun sevinçten deliye döndüler.
Kayınvalidem arayıp sorardı ama onun dışında pekde bişeyini görmedim.
Ama öyle bir beklentim olmadiği için belkide hiç umursamadım. Doğumdan sonrada zırt pırt sevmeye gelmek isterlerdi ama bir kere olsun gece kalayımda yardım edeyim, çok yoruluyorsun biraz da ben bakayımda sen dinlen dediğini bilmem.
Bunları insana birtek kendi annesi canı gönülden yapiyor onu öğrendim.
Seni kızım gibi seviyorumlar hikaye.

Oh oh imrenilecek durumdasın. Boşveeerr !!! Görüşme hiç. Çocuk doğunca anneliğine karışırlar. Hazır yolu yspılmışken kestir at. Para bulunur da huzur bulunmaz. Kafan rahat , misss !!! Darısı bizlerin başına.

Maşallah tek torun sizden ümit ediyorlar 5 yil başının etini yiyorlar. Ama yardıma gelince sus pus kusura bakmasın kendileri 8 9 yerden kira parası alip evlatta sıkışık durumda oluyorsa evladına yardım etmeleri gerekiyor

ay gerçekten hamilesiniz kırmayayım diye yazmayacaktım ama düşünceleriniz çok korkunç.
karnınızdaki onların kanı ne demek?
nereden onların kanı oluyor? sizin canınızdan can. anası ve babasının.

siz kız evlatsınız diye karnınızdaki annenizin babanızın kanı olmuyor sanırım.

nolur kayınvalide ve peder ile vaktinizi öldüreceğinize, azıcık kendinizi geliştirin.

osmanlı’ya şehzade, buckingham sarayına dük doğurmuyorsunuz.
sizin çocuğunuz onların sahip olabileceği tek torun olabilir. ama SİZİN.

Cok haklısınız her cümlede. Evet gercekten öyle bi aile ki bi bardak su verse. Baraj bağışladım derlerdi. Ben bana önceden yansıttiklari laflara dayanarak bi ambiansa kapıldım. Ama uyanma vakti. Araya mesafe koymanın en güzel sey olduğu ortada. Sanırım her şer de bir hayır var ben bu vakanın hayır olan kısmını alıp eşime tek başına ayakta kalabilmenin gücünü ve zevkini yaşatmak istiyorum. Dediğiniz gibi araba vs cok onemli degil. Evladım sağlıkla gelsin hiçbişey önemli değil. Beni arayıp nasılsın diye sorsalar elbette ruh durumum değişmeyecek ama bana bunu yapmayan kişi koh koh sigara içip koah olup zevkimden hastayım gelin beni birinci günü neden aramadı diyor ya kafaya sıkma sebebi beyinler kültürler herkes bambaşka Allah ıslah etsin diyorum

Cok pardonda biyerden fırça azar yediniz de ben birine mi çatayim dediniz siz noluyo.? Sorun onların eksiği olduğu için onların kanı dedim. Çünkü benim ailem karnimdaki soy bağı olan "KAN" larina gerekli ve yeterli özveriyi veriyor. Dolayısıyla sorun olan tarafi belirtmemin ilginç algılanması sizin biyerden ya fırça yiyip içerlemenize yada muayen günü olmanıza bağlıyorum. Kendimi geliştirme kısmı okuduğumu anlayamamaksa sizin gbi zihnimi kasmak istemiyorum. Teşekkürler

Evet baş etini yemekten ziyade bide bana sen eksiksin ne zaman tamamlanıpta çocuk dünyaya getirebiliceksin dediler. Bu cümleyi kurana çokta aklı baki bakmamak gerekiyor sanırım ama hamilelikten heralde benim için bambaşka olan duygumu onlarında önemsemesini isterdim bu maddi değil sadece.

Sanırım tecrübe konuştu :) Allah herkesin evine huzur bereket versin vatana millete ailesine faydalı evlatlar yetiştirmek nasip olsun hepimize

Zihniyetleri kötü insandan bunuda beklememek lazım. Vallahi Ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar o yüzden elinkadınından merhamet bekleme kardeşim

Zihniyetleri kötü insandan bunuda beklememek lazım. Vallahi Ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar o yüzden elinkadınından merhamet bekleme kardeşim
Hayat hep bi tecrübe benim lugatimda böyle ötekileştirmeler yoktu ama olmalıymış her musibet bir deneyim işte bi sonrakine daha hazırlıklı olabilmek için. anlayışlı cümlelerin için çok teşekkür ederim

Sanırım tecrübe konuştu :) Allah herkesin evine huzur bereket versin vatana millete ailesine faydalı evlatlar yetiştirmek nasip olsun hepimize
Dolaylı yoldan tecrübe diyelim. Arkadaşlarınızla hiç konuşmuyor musunuz? Kv kp sorunu yaşayan birçok kadın var. Konu bu değil; sizin durumunuzda ilk adımı siz atın derim. Bakalım siz bir adım atınca onlar koşacak mı? Ilıman olun. Küsmeyin hemen. Hamilelik hormonları devreye girdiyse hassaslığınız artmıştır. Mali durum herkesin sallantıda. Allah doğacak bebeğinizin rızkını verir elbette. Endişe yerine hamileliğinizin tadını çıkarın. Doğumda gelecekler zaten. Üzülmeyin. Etrafınız bol akraba ile dolacak

Hayat bir imtihan değil mi böyle böyle pişiyoruz bende senin gibi bu konuda temiz bakıyordum ama bir kayinvalideden anne olamayacağını çok güzel anladım yaşayarak. Rabbim evladını kucağına sağlıkla şekilde almayı nasip etsin inşallah

Walla istediğini yap değişmezler , küsme ama resmi ol. Ne hamişeliğinin tafını kaçır nede doğumdan sonra keyfini..nede kocanla tadınk kaçır..

Bizimkiler borc verdide ne oldu? Birde oyle laf yiyorsun. Siz gecinmeyi bilmiyorsunuz. Biz zamanında soyle soyle yaptık falan daha neler neler duydu bu kulaklarim. Keske arabam olmasaydi dedigimde oldu. İnat ettik satmadik hâla borcumuzda var

Insallah cumlemizin evladini bagislasin cok tesekkur ederim

Eşin ailesine karsı gelemiyo anladık. Bebek konusunı bildikleri halde hala üsteleşler onuda anladık amma millette neler neler var sen şükret bence fazla madii olarak beklentiye girme

Kendi ailemiz gibi olsun diye bekliyoruz işte hata orda değiller maalesef her fırsatta da gösteriyorlar saolsunlar o yüzden allahm kimseye muhtaç etmesin en yakınına hiç etmesin sağlıkla büyütelm yavrularimizi sağa salim kucağınıza alin inşaallah sizde gerisinde bosverin

Kayınvalide kayınpeder istiyor diye çocuk yapılmaz. Kendiniz istediğiniz için yapmışsınızdır ve lütfen milletin malında mülkünde gözünüz olmasın. Gerçekten çok çiğ duruyor. Görümcenin 9 binlik maaşına kadar yazmışsınız. Kadın parasını kendi yemek için evlenmiyordur, size yedirmek için değil.

Arama konusunda da çözümünüz çok basit. Siz ne zaman uygun görürseniz o zaman ararsınız. Onlar da söylensin dursun.

Valla karakterlerini en iyi siz bilirsiniz ama KOAH bir hastalık hamilelikse normal bir süreç Rabbim sağlıkla sıhhatle meleginizi kucağınıza almayı nasip etsin . Onların karakterlerini madem biliyorsunuz beklenti içine girmeyin bu sizin için daha iyi olur. Bu kadar sıkışmaya da gerek yok arabayı satın borcu kapatın zaten doğum sürecinde vs ihtiyaç olacak . Bebek Arabası, beşik vsvs alırsınız. Benim de ilk bebeğim hamileyim ve ben bu tip ürünleri ikinci el almayı planlıyorum siz de böyle bi şey deneye bilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…