küs eşinizle nasıl barışırsınız

T

tülce

Ziyaretçi
kızlar eşimle küsüs olay şu annesini 30 ramazan yemege çağırmış
bende ya tutmasın çünkü hasta yada kızında tutsun dedim çok kızdı annemde bizde misafirdi istanbuldan geldi onun yanında ben seninkilere neler yapıyorum sen benim annemi kabul etmiyosun diye bagırdı annem küstü ğitti eşim küstü konuşmuyor hatta ayrı yatıyor çok mutsuzum her kavgada ayrılmakla tehdit ediyor çok zor barışır ne yapayım şu mübarek ğünlerde dua edin bi akıl verinsenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlama

sende ayıp etmişsin eşinde
bu kadar kırıcı olmayın birbirinize
eşinin annesi gelsin iftarını yapsın nolur ki
çok mu zor iki tabağın yanına bir daha eklemek
sen istemem deyince o da içerlenip seni kırmış bence fark etmemiştir annenin üzüleceğini
bence kayınvalidene ara kendin davet et bu şekilde eşinin gönlünü alırsın
yumuşak bi dille annem de bu lafına kırldı dersin bi özür dilersiniz olur biter

yanlış yapmışsın tatlım yaa
erkeklere ailesi hakkında söyleyeceğin yada söylemek istediğin tek kötü söz emin ol aleyhinde delil olarak kullanılacaktır..
erkekler böyle hele de annesine ve ailesine düşkünse işin zor be canım..
ne yap et gönlünü almaya çalış.. birazda sakin ol rahat düşün. ne olacak sanki kalsın sizde eşine de güzel bi jest olacaktır bu durum. idare et canım aileler yüzünden birbirinizi kırmayın. onlarsız olmaz a.s.

kendini eşinin yerine koy anlarsın neden böyle yaptığını
empatı düşünmeden fevri hareket etme
düzelir inşallah aranız

Ramazan Ayı sadece kuru kuru oruç tutmakla sevaba kavuşulacak bir ay değilki...
Eşinizin annesi değil, herhangi biri bile olsa sofranızda birinin orucunu açmasının Allah katında ne kadar mukaddes olacağını düşünemiyor musunuz ?
Ben kayınvalidem için deli olmuyorum ama eşime asla böyle birşey diyemem.
Belki 30 gün sizi zorladı ama en azından eşinize uygun bir dille 30 günün çok olduğunu hiç değilse 1-2 haftsında kızında açmasının iyi olacağını söyleyebilirdiniz.
Ayrıca annenizin yanında eşinizin size tepki göstermesi çok normal. Çünkü siz annenizin yanında eşinizin annesini yemekte istemediğiniz belirtmişsiniz sanırım.
Ramazan Ayı nı iyi idrak etmek lazım... Oruç akşama kadar aç kalmaktan çok daha fazlasıdır...

Sevgiler....

Ne diyeceğimi bilemedim,
demek ki arkadaş kayın valideden o kadar nefret etmiş ki,
eşine böyle tepki göstermiş,

herkes tahammül edemiyor, bende edemezdim,
ama daha uygun bir dille en azından kendi annen gidince bu konuyu tekrar eşinle konuşsaydın daha iyi olurdu,

ama olan olmuş artık ,
durumu düzeltmek sana düşüyor kardeşim,
eşine neden böyle tepki gösterdiğini açıklamaya çalış
ama annesini kötülemeden yaparsan daha iyi olur

hayırlı mutlu Ramazanlar

Bence hakketmişsiniz biraz sofraya bi tabak daha eklemek çokmu zor
kaldı ki eşinizin annesi:nazar:

bak şimdi olmadı ama...senin annen geliyorsa onun annesi de gelebilmeli...hele ki annenin yanında bunun lafını etmen yanlış olmuş. yalnızken yapabilirdin bu konuşmayı, haliyle adamın damarına basmışsın. şimdi burnunu kırıp annesini kibarca size davet etmen lazım ve kocişine bir özür borçlusun bence.

çok acımasızca yapılmış elestırıler... evet belkı degıl çok yanlış ama..kımsenın o an ne dusundugunu ne istedıgını içinde olmadan bılemeyız..
ama ıkınızden bırınız tukurdugunuzu yalamalısınız.. gurur bazen pismanlıktan öteye gıtmıyor..

valla çoğumuz bayılmıyoruz kayınvalidelerimize ama ben o kadar sert diyemezdim.hele bide kalmayacaksa iftarını yapıp gidecekse hiç sorun olmaz allah var.ne olacakki yese hem sevap kazanırım.en azından 30 günün belki seni yoracağını ima etseydin.sen bunları derken annen sendeymiş.eşinde kendini kötü hissetmiştir.anladığım kadarıyla kayınpederin yok annesi yalnız.çünkü öyle olmasa kadın kendi evinde olurdu.eşininde içi elvermio demekki iftarlarda bi başına olmasını.onun yerine koy kendini anlarsın.senin annen yapayalnız olsa tüm ramazan eminimki her akşam çağırırsın insanın yüreği elvermez.oda eşinin annesi

Bence hakketmişsiniz biraz sofraya bi tabak daha eklemek çokmu zor
kaldı ki eşinizin annesi:nazar:

Bence zor tabiki,
böyle bir kaynanası olan anlar,
kendilerinden nefret ettirirler sonra da yüzsüz yüzsüz eve gelirler,
birde yapılan yemekleri beğenmezler,

ah ah biz neler gördük,

yemeğimi yemeyen çayımı içmeyen kadın,
ikinci gelini alınca,
bana övgüler yağdırır, yaptığı yemeği kimse yapamaz,her işi bilir der benden için,
ama iş işten geçti artık sana inanır güvenirmiyim:eek:klava::eek:klava::eek:klava:

kızlar eşimle küsüs olay şu annesini 30 ramazan yemege çağırmış
bende ya tutmasın çünkü hasta yada kızında tutsun dedim çok kızdı annemde bizde misafirdi istanbuldan geldi onun yanında ben seninkilere neler yapıyorum sen benim annemi kabul etmiyosun diye bagırdı annem küstü ğitti eşim küstü konuşmuyor hatta ayrı yatıyor çok mutsuzum her kavgada ayrılmakla tehdit ediyor çok zor barışır ne yapayım şu mübarek ğünlerde dua edin bi akıl verinsenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlama

1.esın senın aılene karsı kırıcı konusmus
2.sende annesıne karsı ayıp etmıss
esın bu konuda hassassa ıdare edeceksın canım.ya kus durmayı devam ettıreceksın kı asla tavsıye etmem yada ozur dıleyıp barısacaksın.
ne sen uzuleceksın nede esın
ama bosanmakla tehdıt edıyor ne demek.onunda yaptıgı cok cırkın.
ınsanız tartısma yasanır kavga olur ama bosanmak sureklı dıle getırılıp durulmaz,
bence ıkı yetıskın olarak oturup konusun tatlıya baglayın canım
allah yardımcınız olsun
hallolur hersey uzulme

Şu mübarek günlerde, hele hele ramazan gibi bir ayda düşmanım kapıma gelse başımın üstüne koyarım.
Açıkcası böyle bir teklifi ben eşime yapsam ve eşim tutmasın yada gitsin kızında tutsun dese inanın kıyametleri kopartırım ve bende "senin ailene böylemi yapıyorum" diye sitem ederdim.
Bence hem eşine hemde eşinin ailesine ayıp etmişsin. Annen eşine küseceğine eşinin yanında "kızım ayıptır, mübarek ayda böyle yapılmaz" demeliydi.

Bu arada fazla dert etme, ben seve seve 30 gün ramazanda evimde misafir ederim kayınvalideni. Buyursun başımın üstünde yeri var. Alt tarafı sofraya bir tabak fazla koyacağım.

erkekler bu konularda cok hassas oluyor bende sevmem ama onlar bana iyi ben onlara iyi
yapmaman gerekn bi konusmayı yapmıssın ve annenın önünde olmasıda bence eşini üzmüş
özürdilemen gerekir
ayrıca su ayrılma tehdidine gelince bazı tavizleri biz veriyoruz benim eşim boyle bi kelime kullanamaz mesela sende o hakkı verme

X