Kurban bayramı konusu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dicekler. Eşim demez çünkü annesine kızdı dün abartma olumsuzluğa bak ilk defa mı et getiriyorsun diye. Saçmalama da dedi ama kaynanam söylenip laf sokucak onun içinde konu açtım. Ben zaten netim abimde kalıcam dedim eşime. Madem plan ayarlanmıyor benim sorunum değil giderken bırak dönüşte al kararlıyım dedim. O da böyle çözüm buldu bende daha fazla gerginlik olmasın diye tamam dedim.
Ben en çok o kadar eti nasıl bozulmadan getirdiginize takıldım.

Niye desin ki kanarya bak normalde biliyorsun seni severim ve sakin yorumlar yaparım ama artık sende böyle olursan laf vuranda olur . Madem cevap veremiyorsun susup oturacaksin . Verdiğin cevabı gördüm o cevap değil . Etlerim diye cemkirirse bu dünyada sadece siz ve sizin işleriniz yok bende kırk yılın bası o tarafa geliyorum tabi ki abime gideceğim korkuyorsan bizimle yollama etlerini diyeceksin . Temizlik derse ben zaten çalışıyorum çok yoruluyorum bir temizlikçi tutun orda iş yapamam diyeceksin gittin iş bekliyor suratını as otur. Kadın resmen seni kukla gibi hareket ettirmek istiyor sen içten içe cildirip küçük zaferler peşindesin bu ne yetişkinlik ne kendi kararını kendin vermek
Eline bir şeker verilmis susturulmuş çocuk gibisin . Eşinden ayril ortalığa çık bağır diyen yok ama tepki koymayı bilmelisin çok gülüyorsun belki yanlarında çok yakın buluyorlar biraz ciddi otur şakaya vurma cevaplarını sakin ve net söyle.
Çok güzel yorumlar geldi çok teşekkür ederim sindire sindire okuyorum. Kaynanam çemkirince aşırı demolize oldum ruhumu emiyor. Böyle enerjimi alıyor tıkanıyorum gücüm sadece buna yetti. Temizlik konusunda eşimde yapmam dedi bende aa o zaman bende yokum dedim. Sizin gibi demem doğru mu yanlışmı bilemedim o yüzden konu açtım. Kaynanam bunla kalmayacaktır laf edicektir. Peki benzin parasında laf edebilirmiyim ? Al da sus diyor ya eşime bana geldiler.

Aslında eşi yine ikna etti , sorun tamamen eş kişisi, ve çok güzel manüpüle ediyor, karşı tarafta aaa eşim beni çok seviyor ondan ayrılamıyor sanıyor, bu erkekler çok fena yaaaa😅
Aynen bence de öyle. Eşi çok güzel kandiriyor. Yok sensiz yapamam ,yok şöyle böyle diye diye her istediğini yaptırıyor. Ben senin yanındayım imajı veriyor ama hiç de öyle değil. Sunshine nin agzina bir parmak balı sürüyor oyalıyor

Geçen konunuza da yazdım sizin probleminiz eşiniz.

Çözülmüş bir durum yok sadece çözülmüş gibi davranıp, yine kendi isteklerini size yaptırmak var. Usta bir manipülatör.
Siz hayatınızı hep sanarak, eşinizde sizi manipüle ederek devam edeceksiniz. Günün sonunda sizin değil eş ve ailesinin dedikleri olacak.

Ortada konulmuş tavır yok kendini kandırmaca var.

Siz kendiniz net olmadığınız sürece bu böyle gider.

İlk dediğiniz lafta kalmanız lazımdı. Ben abimlerde kalıyorum, dönüşte beni alırsın konu burada kapandı der ve dediğinizi yaparsanız evet bu net duruştur ama elinize şeker verilmiş çocuk gibi kandırılarak gitmeniz ve sırf huzursuzluk büyümesin diye sizin alttan almanızla bu durumu hiçbir zaman çözemezsiniz.

Dönüşte uğrayacağınız abinizden gerçekten mutlu olacağınızı mı düşünüyorsunuz ?

Kaldı ki köyde sırf kuzenleriyle rahat rahat gezsin diye gidilmesi için ısrarcı olan bir eş var. O planda siz var mısınız mesela ? Kayınvalideniz şimdiden sizin adınıza yapmış temizlik planlarını. Hiç yapmam demeyin, onlar orada iş yaparken istemeseniz de bir işin ucundan tutma baskısı hissedeceksiniz.

Eşiniz sizsiz kalamadığı için değil, köyde laf söz olmasın diye ısrarla gelmenizi istiyor. Şimdi daha çok yenisiniz anlamıyorsunuz ama zaman geçtikçe mevzunun ayrı kalamama değil, baskın gelme, söz işitmeme adına yapılan bir çaba olduğunu anlayacaksınız.

Umarım yanılırım, yanılırız.

Çok güzel yorumlar geldi çok teşekkür ederim sindire sindire okuyorum. Kaynanam çemkirince aşırı demolize oldum ruhumu emiyor. Böyle enerjimi alıyor tıkanıyorum gücüm sadece buna yetti. Temizlik konusunda eşimde yapmam dedi bende aa o zaman bende yokum dedim. Sizin gibi demem doğru mu yanlışmı bilemedim o yüzden konu açtım. Kaynanam bunla kalmayacaktır laf edicektir. Peki benzin parasında laf edebilirmiyim ? Al da sus diyor ya eşime bana geldiler.
Paralar susturmak ise amaç ben otobüs bileti parasını vereyim hem de gidiş dönüş bir daha bayramda köye gitme et taşıma muhabbeti açılmaz böylece derim 😂

Eşin yapmam deyince o zaman bende yapmam demek değil mesele canım sen zaten yapmayacaksın tutun birini yaptırın ben kenfi işimi zor yapıyorum diyeceksin . Senin kayınvalide ve görümce hep cemkiriyor zaten sende sakin ve net bir şekilde sürekli had bildireceksin . Oysa sen geciştiriyorsun sonra sindiremeyip buraya yazıyorsun. Sorun sizin maddi ilişkilerinizde zaten onlar parası neyse vereyim benim dediğimi yapmak zorunda kalacaklar bakış açısına sahipler ev konusunda da aynı sıkıntı vardı . Gücünün yetmeyeceği bir durum yok Kanarya sen yoksa patliyacagim diyorsun mesele patlamak değil mesele herkesin birşey söylerken biraz olsun cekinmesi . Eşin de aynı şekilde senden çekinmiyor . Sen onunla istediğin kadar kavga et bunlar çözüm değil . Net ve sakin olmalısın laf mı soktu anında o lafı geri ağzına sokacaksin ki bı daha birşey söylerken duyacağı şeyi de düşünecek bunu sadece kayın ailen için düşünme

Cemoşum evet sabırlıyım. Aslında hızlı geçtim eşime neler dediğimi bilemezsin. Abimler benden rahatsız olmazda misafirin misafirinden olurlar dedim :) iyi bir eş olabilirsin ama bu yanlış da dedim. Gelmicem bırak beni dedim. Doğuma gideceğim zaten amacım benimde ailem olduğunu bilmeleri ve ailesinin sadece onlar varmış gibi davranmamaları.
Yok eşim bırakmıyor hayatım olmaz öyle yaşlandıkmı ben karımdan ayrı bayram geçireyim dönüşte uğrıcaz abinlere yemeklerini yer çaylarını içeriz dedi. Bende olur dedim. Annesi içerlemiş olucak ki etlerim diyip duruyor banada sinir geliyor. Sonrada günaha girme diyorum kendime. :)
Kayınvaliden bencilmiş bunu anladım anlattığından. Hanımefendinin etleri bozulmasın diye ben zor gördüğüm abime gidemeyeceğim. Elbet vardır bir çare etler için size mi güvenmiş yani. Ya aksilik olsaydı ve gidemeseydiniz. Kendisi dönerken getirsin. Kocandada azıcık bencillik var seninde aile hayatını düşünmesi gerekiyor. Sana sabır diliyorum ben bile sinirlendim :)

Bence erkeğe seçenek sunulmalı. Tabi iki seçenekte bizi hoşnut etmeli. Biz bir önceki bayram tatile gitmedik.O kadar çok akraba gezdik ki, bütün gün ev gezmesi ile geçti. Bu bayram eşim para yok diye mırın kırın etti.Neyse eşime seçenek sundum. Ya benimle tatile gel ya da annemle gideyim ben. Aşırı bunaldım çalışmaktan. Sonuçta bayram için tatile gidecegiz. Ama eşim hayır deseydi, annemle giderdim biryerlere. Sende eşine iki seçenek sun derim

Abinize giderken uğradınız uğradınız dönerken uğrayacağınızın hayalini bile kurmayın. sıcaklar bastırmaya başladı hele temmuz ayında hava daha da sıcak olacak ve siz 12 saatlik yoldan arabanın bagajında et getireceksiniz. 3 saat gittikten sonra abinin yaşadığı şehre uğrayacaksınız o kadar eti nereye koymayı düşünüyorsunuz? abinizin dolabını düşünmüşsünüz de bakalım dolaplarında yer var mı?

size olacak olanı söyleyeyim, gidince mecbur evin bir kısmını temizleyeceksiniz. Bayram sabahı kurbanı kesersiniz zaten etlerin parçalanması akşamı bulur. eşiniz o saatten sonra sanmıyorum ki yola çıksın. size diyeceği şey çok yorgunum araba kullanacak halim yok, yarın sabah yola çıkarız diyecek siz de mecbur kabul edeceksiniz. ertesi gün yola çıkıp abinize uğrarsanız şayet huzursuz davranacaklar ailece "etler kokacak, bozulacak, eve gitsek de dinlensek" diye. eşinizde sizi bir kenara çekip hadi gördün abinleri zaten bayram onların da işleri vardır biz yola çıkalım söz bir daha ki sefere abinler de kalacağız diyecek siz de tıpış tıpış evinize döneceksiniz.

Fazla pısırıksınız. Herkese hak ettiği cevabı verirseniz içinizde büyümez bunlar. Benzin parası atayım da sus diyen birine saygı gösterseniz ne, göstermeseniz ne? Size ne onların kurbanından, köyünden. Giderken eşiniz sizi bıraksın, dönüşte de alsın. Bu kadar basit çözümü olan bir şeyi uzatmak saçma olmuş.
Sıkıldım zaten. Anne babadır diyip sustum ama yeter yani. Eşimde benimle geçirmek istiyor bayramı tatilde az diyip dönüşte plan yaptı. Kaynanamlar kuduruyor.

Abinize giderken uğradınız uğradınız dönerken uğrayacağınızın hayalini bile kurmayın. sıcaklar bastırmaya başladı hele temmuz ayında hava daha da sıcak olacak ve siz 12 saatlik yoldan arabanın bagajında et getireceksiniz. 3 saat gittikten sonra abinin yaşadığı şehre uğrayacaksınız o kadar eti nereye koymayı düşünüyorsunuz? abinizin dolabını düşünmüşsünüz de bakalım dolaplarında yer var mı?

size olacak olanı söyleyeyim, gidince mecbur evin bir kısmını temizleyeceksiniz. Bayram sabahı kurbanı kesersiniz zaten etlerin parçalanması akşamı bulur. eşiniz o saatten sonra sanmıyorum ki yola çıksın. size diyeceği şey çok yorgunum araba kullanacak halim yok, yarın sabah yola çıkarız diyecek siz de mecbur kabul edeceksiniz. ertesi gün yola çıkıp abinize uğrarsanız şayet huzursuz davranacaklar ailece "etler kokacak, bozulacak, eve gitsek de dinlensek" diye. eşinizde sizi bir kenara çekip hadi gördün abinleri zaten bayram onların da işleri vardır biz yola çıkalım söz bir daha ki sefere abinler de kalacağız diyecek siz de tıpış tıpış evinize döneceksiniz.
+1
Giderken uğradın uğradın konu sahibi, yoksa iş cacık

Kıyameti koparırım birdaha da köylerine gitmem. :)
Yok canım abinlete uğrarsınız, sus payını verir eşin, bu arada kaynanan ve kayınpederin filan da yanınızda olacakları için sürekli hadi kalkalım hadi etler bozulacak diye söylenecekler. Uzaktan bir akrabaya uğrayıp çay kahve içmiş kadar oturmanıza izin verirler. Onların rahatı ve etleri sizin abinizle ilişkinizden daha önemli, çünkü benzin koydu kaynananız arabaya her istediği olacak.

S Sunshine1 konunu 🙄🙄🙄 boyle okudum ve çok şaşırdım. En son bana cozduk demistin o yuzden sasirdim.

Şu yukarıdaki yorumu lütfen dikkate al. kötü niyetle yazılmış bir yorum degil aksine olabildiğince yumuşatıp yazılmış bir yorum. Neden biliyor musun çünkü burada yorum yazan bizler hepimiz farklı kültürlerde, farklı karakterde insanlarız. Tıkandığın noktada farklı fikirler almak güzeldir ama esin nasıl ki ailesinin etkisinden çıkamıyor ve yeri geliyor eşini eleştiriyoruz, biraz senin de ozelestiri yapman lazım. Sürekli başka fikirlerle ilerlersen sen olmazsın. O evlilik siz olmaz.

Fevri oldugunu yazmissin ya fevri olmak sence ne demek? Sana fevri oldugunu dusunduren nedir ya da kimdir? Sen fevri falan değilsin az daha sabrestsen evliya makamina yukseleceksin :) sen sadece icine atmaktan hasta olacaksin sinirin bundan.

Karsimizdaki insanin bize nasil davranacagini biraz da biz belirleriz. Sana temizlikten bahsedildiginde, abine gitmek yerine etlerini dusunduklerinde rica ediyorum bana emrivaki yapmayin demek senin icin neden bu kadar zor? Bu insanlar duracagi yeri bilmeyen insanlar. Karin bana temizlikte yardim eder denildiginde sen oo ben o zaman koye gelmiyorum diye takildim yazmissin. Bu bir tavir degildir cunku net degilsin. Kendini ifade etmekten cekiniyorsun. O yuzden cift terapisti ikinizin de yararina olacaktir.
Kocam benden daha net. Temizlik falan yapamam ben mangala gider yok öyle dedi ben biraz yumuşattım. Çözmüştük gunces. Eşim dönüşte gidicez uyan uyar uymayan otobüsle gelsin dedi. Yatarız da istersen dedi. Yengeme yük olamam yemek yer çay içeriz güzelce öyle devam ederiz dedim. Kaynanam biliyor olmalı ki dün akşam bağırdı. Etkilendim ve o an bişey diyemedim size sormaya geldim. Etlerim dediğinde ee napalım yani ben uğricam her türlü ya giderken ya dönüşte yapıcak bişey yok dedim. Gücüm buna yetti.

Aynen bence de öyle. Eşi çok güzel kandiriyor. Yok sensiz yapamam ,yok şöyle böyle diye diye her istediğini yaptırıyor. Ben senin yanındayım imajı veriyor ama hiç de öyle değil. Sunshine nin agzina bir parmak balı sürüyor oyalıyor
Konu sahibine gore sorun kv ve kp ama.eşi de ayni kafa.Kurban sonrasi konu açar abimlere uğrayamadik diye.

Sıkıldım zaten. Anne babadır diyip sustum ama yeter yani. Eşimde benimle geçirmek istiyor bayramı tatilde az diyip dönüşte plan yaptı. Kaynanamlar kuduruyor.
Dönüşte de etler ve kaynananız sizinle gelmeyecek mi? Eşinizin planı siz, eşiniz, etler ve kaynananız üzerine mi kurulu. Siz de ana yemeğin garnitürü müsünüz?

Kendine bunu inandiriyosun farkinda misin? Ilk konun esinin köy aşkıyken gitgide kv kp sorununa evrildi.Esinin ailesi neyse esin de o.Sadece sana oyle aksettirmiyor.Yukarida bir arkadas yazmis agzina bal calıp susturuyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X