Kurban bayramı konusu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Vallahi bacım sana diyeceğim onlara bayramda sana da senin ailene de bayram onlar da ister kızlarını kardeşlerini görmek.Daha 2 seneden bu kadar ipleri verme daha sonra hiçbir söz hakkın olmaz yani ne yazık ki öyle yüz buluyor özellikle beyefendilerin aileleri...Sınırını çiz Eşin de olsa çiz 1 2 gün yüz buruşturup sonra anlaması lazım anlamazsa o da bencildir...Fanı dünya bence git ailenle geçir bayramını ya da pazarlık et kocanla atıyorum 2 gün bizde 2 gün sizde bayram gecirirz de işine gelirse....O ne taze et yiyecekler diye aileni mi gormeyecksin vallahi bende olsam kendimi tutamazdim ama eşini sen kafala o ailesine resti çeksin.
Bir de birak umrun olmasın kim küser kim ne der...Atla deve değil sonuçta seninde ailenle bayram geçirmek istemen çok normal kimse yadirgayamaz ... Bir de gelin alıyorlar diye aileni soyutlama hakkıni kimse vermez kendilerine

Canim içinde biriktirme,sen bazı şeylere susarak kendi içinde hallettigini sanıp sonra bunlar fiziksel olarak dönüyor sana.Öfkeni biriktirme icinde.Anne ben bu sene bayramda abimi ziyaret edeceğim,dönüşte de esim alacak dersin.Sonucta onları esin köye götürüyor mu götürüyor,işleri görülüyor mu görülüyor.Dolayisiyla senin planında kizacaklari,alinacakları hiçbir şey yok.Esine de ben karımı bırakıp köye gidemem diyormuş ya, her yere birlikte gitmek zorunda olmadığınızı,birbirinizden ayri alanlarınız da olması gerektiğini söyle.Köye seni götürmezse bence annesinin tepkisinden çekiniyor o yüzden öyle söylüyor.Bu kurban bayramı kirilma noktan olabilir bişeyleri açıkça dile getirerek ağırlığını koyabilirsin bence
Bir de neden köyde kurban kesip ordan buraya taşıyorlar ?Bozulma riski fln var.Hani köyde uygun desem aracın yakıtı fln astarı yüzünden pahalıya gelir sanki

Vallahi bacım sana diyeceğim onlara bayramda sana da senin ailene de bayram onlar da ister kızlarını kardeşlerini görmek.Daha 2 seneden bu kadar ipleri verme daha sonra hiçbir söz hakkın olmaz yani ne yazık ki öyle yüz buluyor özellikle beyefendilerin aileleri...Sınırını çiz Eşin de olsa çiz 1 2 gün yüz buruşturup sonra anlaması lazım anlamazsa o da bencildir...Fanı dünya bence git ailenle geçir bayramını ya da pazarlık et kocanla atıyorum 2 gün bizde 2 gün sizde bayram gecirirz de işine gelirse....O ne taze et yiyecekler diye aileni mi gormeyecksin vallahi bende olsam kendimi tutamazdim ama eşini sen kafala o ailesine resti çeksin.
İşte Ramazan da gitmedik ailesiyle geçiremedi bayram o yüzden bu bayram gidicez sorun yok astarını istiyorlar ailesi beleşe getirmeye çalışıyor hem gelip hem dönüp. Bi de etleri var laf ediyorlar. Bende 1 gün erken çıkarız abimlerde takılırız dedim kaynanam onun lafını yapıyoe.

Sustum mu sanıyorsunuz ? Etlerim diyince yapıcak bişey yok anne giderken uğrarız o zaman ben uğrayacağım abime dedim. Soğutuculardan alın o zaman dedim. Kaç kere et getirdin bozulmaz kalır arabada napalım yani dedim. Temizlik konusunda da eşim kaç kaç köy iptal ben yokum diye de takıldım. Ne yapmamı önerirsiniz mesela? Hani susup tabikide kocacım abime gitmeyelim ananlara nasıl uygunda öyle yapalım demedim ki ben. Yılmadım pes etmedim yine de kendi planımı dahil ettim. Benim tanıdığım kaynanam laf sokucaktır yine. Ben bundan sonrası için ne yapıcağımdan korkuyorum çünkü kalp kırarım.
Bunları söyleyip istediğini yapacaksan neyi dert ediyorsun peki?
Yine birşeyler derse, cevabını verirsin, hakaret falan etmedikten sonra kalbi kırılırsa da kendi bilir.
En son gelip gitmem konusundan herşeye böyle karisacaksanız, köye son gelişim olacak bu dersin.
Öyle derse, böyle derim kötü olur diye düşünüp durmaya gerek yok. Genç yaşta farklı sıkıntılar yaşayacaksın, bunları düşünüp durmaktan.

Canim içinde biriktirme,sen bazı şeylere susarak kendi içinde hallettigini sanıp sonra bunlar fiziksel olarak dönüyor sana.Öfkeni biriktirme icinde.Anne ben bu sene bayramda abimi ziyaret edeceğim,dönüşte de esim alacak dersin.Sonucta onları esin köye götürüyor mu götürüyor,işleri görülüyor mu görülüyor.Dolayisiyla senin planında kizacaklari,alinacakları hiçbir şey yok.Esine de ben karımı bırakıp köye gidemem diyormuş ya, her yere birlikte gitmek zorunda olmadığınızı,birbirinizden ayri alanlarınız da olması gerektiğini söyle.Köye seni götürmezse bence annesinin tepkisinden çekiniyor o yüzden öyle söylüyor.Bu kurban bayramı kirilma noktan olabilir bişeyleri açıkça dile getirerek ağırlığını koyabilirsin bence
O da olabilir ama eşim normalde de bensiz birşey yapmaz. Söylüyorum ayrı alanlarımız var diye ama düşkün elimde olan birşey değil ki. Markete bile birlikte gidelim sen taşıma hallederiz der normalde de bırakmaz. Ailesne gittiğinde de beni yalnız bırakmak istemez aklı kalıyormuş özlüyormuş yapısı o. Bunuda dönerken gidicez diyerek çözdü işte benim için sorun yok ben onlara değil onlwr bana uymak zorunda kaldılar :)

Bunların söyleyip istediğini yapacaksan neyi dert ediyorsun peki?
Yine birşeyler derse, cevabını verirsin, hakaret falan etmedikten sonra kalbi kırılırsa da kendi bilir.
En son gelip gitmem konusundan herşeye böyle karisacaksanız, köye son gelişim olacak bu dersin.
Öyle derse, böyle derim kötü olur diye düşünüp durmaya gerek yok. Genç yaşta farklı sıkıntılar yaşayacaksın, bunları düşünüp durmaktan.
Bak Tahin bu aklıma gelmedi mesela çok sağol. Ben biraz fevriyim biri kısıtladığında sinirleniyorum . Çok güzel olur laf yaptığın da bu son gelişim olur demem o zaman birdaha karışamazlar. Sen çok yaşa emi :) ben sıkıntı yaşamasaydım şuan bu noktada olamazdım ve eşimle evliliğim böyle olmazdı. O yüzden her sıkıntımı kucaklıyor ve onları çözmek istiyorum. Kayınvalidemin para mevzusunada kızıyorm sanki parasını yiyoruz. Tabikide atıcaksın benzin ya bilet kalmamış ki üstelik 4 saat erken gidiyor özel araba.

İşte Ramazan da gitmedik ailesiyle geçiremedi bayram o yüzden bu bayram gidicez sorun yok astarını istiyorlar ailesi beleşe getirmeye çalışıyor hem gelip hem dönüp. Bi de etleri var laf ediyorlar. Bende 1 gün erken çıkarız abimlerde takılırız dedim kaynanam onun lafını yapıyoe.
Kaynana ne... koca koca iki yetişkin insansiniz inşallah kocan annesini dinleme gibi bir hataya düşmez..İster 1 gün takilirsiniz ister 1 hafta hesap mı vereceksiniz

Kaynana ne... koca koca iki yetişkin insansiniz inşallah kocan annesini dinleme gibi bir hataya düşmez..İster 1 gün takilirsiniz ister 1 hafta hesap mı vereceksiniz
Ayy birazcık benim kv. Gili gördüm de bizim adımıza tatil planı falan yapmaya çalışmalar yani insanın güzelim aklını delirtiyorlar..😁😁

O da olabilir ama eşim normalde de bensiz birşey yapmaz. Söylüyorum ayrı alanlarımız var diye ama düşkün elimde olan birşey değil ki. Markete bile birlikte gidelim sen taşıma hallederiz der normalde de bırakmaz. Ailesne gittiğinde de beni yalnız bırakmak istemez aklı kalıyormuş özlüyormuş yapısı o. Bunuda dönerken gidicez diyerek çözdü işte benim için sorun yok ben onlara değil onlwr bana uymak zorunda kaldılar :)
Anlıyorum canim ama pek sağlıklı değil sürekli her yere birlikte gitmek tabi sizin ilişkinizin dinamiği öyleyse bise diyemem.Alisverise tabiki birlikte gidin yardıma ihtiyacın olabilir ama bunlar sürekli her seyi birlikte yaptığı için, her yere esinle birlikte gittiğinde görümceye kv ye de sürekli gitmek zorunda kalırsın.. Veya köye de sürekli birlikte gitmek zorunda kalırsın.Duskun olduğunu farklı konularda göstersin.
Biraz da onlar sana uysun tabi çok iyi yapmissin

Yok eşim benim istediğimi yaptı çözdük hadi soda getir bana diyipte güldü. Onlarada dedi abiisne gideceğiz diye. Kaynanam psikolojik baskı yapıyor :)

Yok eşim benim istediğimi yaptı çözdük hadi soda getir bana diyipte güldü. Onlarada dedi abiisne gideceğiz diye. Kaynanam psikolojik baskı yapıyor :)
Canim en önemlisi de kocan bosver onda bitiyor iş.. konuşsunlar dursunlar o zaman sonuçta kimin istediği oluyor o önemli..Ayy salına salına git sende görsünler 😁🖐️🤗

Anlıyorum canim ama pek sağlıklı değil sürekli her yere birlikte gitmek tabi sizin ilişkinizin dinamiği öyleyse bise diyemem.Alisverise tabiki birlikte gidin yardıma ihtiyacın olabilir ama bunlar sürekli her seyi birlikte yaptığı için, her yere esinle birlikte gittiğinde görümceye kv ye de sürekli gitmek zorunda kalırsın.. Veya köye de sürekli birlikte gitmek zorunda kalırsın.Duskun olduğunu farklı konularda göstersin.
Biraz da onlar sana uysun tabi çok iyi yapmissin
Kız bırakmıyor napıyım 😂 geçen babasıyla uzun bi konu konuşcaktı beni yalnız bırakmak istemiyormuş babam gelsin mi buraya dedi. Yok dedm ya sen git 😂 😂 benim alanım çevrem vardır eşime de derim git gez diye ama yapısı böyle. Dengeyi koruyorum ben. Geçen akrabalarının asker eğlencesi oldu gitmedim kaynanm gelsn dese de ne işim var gidin dedim yani onu ayarlıyorum.

Canim en önemlisi de kocan bosver onda bitiyor iş.. konuşsunlar dursunlar o zaman sonuçta kimin istediği oluyor o önemli..Ayy salına salına git sende görsünler 😁🖐️🤗
Kız bana etlerim haa diye çemkirdi ya nasıl sinirlendim. Önceden haberi olmalı dolmuş o onun çemkirmesi. Ayıp valla insan derki git kızım tabiki. Sinirden diyemedim.

Kız bana etlerim haa diye çemkirdi ya nasıl sinirlendim. Önceden haberi olmalı dolmuş o onun çemkirmesi. Ayıp valla insan derki git kızım tabiki. Sinirden diyemedim.
Ayy gul gec bizim gittiğimiz yerde dolaba koyarız birazcık da mangala atarız de...😁😁 eğer siz etleri götürüyorsanız orayı çok anlamadım ama🤣🤣

Selam kızlar iyi geceler. İçimi döküp uyumak istedim eski konu nasıl ekleniyor bilmiyorum ama özet geçmek gerekirse 2 senelik evliyim ve eşim memleketini çok seviyor ailesi burda. Kendi adına köye gitmeye karar verdiği için biraz rest çekmiştim özür dileyip düzelttik. Abimler yolumuzun üstü 1 saat farkediyor yoldan çıkınca ve burdan 600 km haliyle gitmişken görmek istiyorum.
Eşimin ailesi memlekette kurban kesiyor. Evlendiğimden andan beri de köy köy diye darlamalarından gına geldi. Bizim adımıza karar vermeleri biz gideriz siz kızımla gelirsinz arabayla demeler geçen seneki ramazan ayındaki kapanmada taciz etmeler. Eşim ilk başlarda abine gideriz dese de sonradan ailesinin etleri olucağını söylediğimde aa evet gidemicez dedi. :) bende yoo beni bırakırsın ben giderim dönüştede al diye tavrımı koydum. Geçen sene de uğrayamadım arabada görümce eşi vardı dönüşte de kardeşi eşi yiğeni. Ben bu iç içe aile yapısını anlamıyorum ama 30 senedir normali bu geçen sene sesimi çıkarmadım ama bu sene çıkarıcağım hala oluyorum :)

Eşim bırakırım dese de bırakma taraftarı değildi. Karısını bırakamazmış olmazmış öyle gitmezmiş bensiz. Biraz laf yaptım kendi planlarımızı yapalım diye annemlerde aynı gün çıkıcak ben senin için herşeye yapıyorum diye demogoji yaptı. Uzatmayayım biraz tartıştıktan sonra gitmicem köye dese ki sonraki akşam gel hayatım bak şimdi köye gidiyormuyuz diyip durdu. Dönüşte uğrayalım istersen yatalım dedi. Lakin dönüşte anne babasıda olucak ya da sadece babası. Kendimi çocuk gibi hissediyorum velimle gidiyor gibi. Bir yanımda anne babayı bırakıp çıkmak olmaz sakin ol diyor. Eşime teşekkür ettim kapattım konuyu. Uyan gelir uymayan gelmez napalım dedi.

Akşam kayınvalideme uğradık. Mevzuyu biliyor olmalı ki etlermi bozmayın bana bakın diye çemkirdi. Kendin getir o zaman ? Ben sizin yüzünden neden kendi işlerimden kalıyorum ki ? Bi de tabi bi depo benzin atıcaklar köyleri ne 3 depo benzin gider. Kaynanam eşime benzin parasını atayımda sus dedi. Önceki konulara girmek istemiyorum ama bu lafları duydukça kendime hakim olamamaktan korkuyorum. Bi zahmet anne otobüsle gidin o zaman diyesim geliyor ya da etlerin için abime mi gitmeyeyim demek istiyorum dolduğum için.

Eşim elinden geleni yapıyor biliyorum yanlışları vardır elbet ama annesne saçmalama nolcak etlere buzluğu mu yok abisinin yol üstü desede susmuyor kadın. Çok gerginim kızlar. Birde tadilat pisliği var gitmeden ortam hazırlıyor eşime sen yerleri silersn karında bana yardım eder dedi :) eşimde işim olmaz dedi bende oo ben gelmiyorum köye diye takıldım. Zaten iznim 4 5 gün sağlıkçıyım temizlik neyse de neden şimdiden can sıkıyorsun ? Hala gerginim bir an önce geçsin kurban istiyorum. Kayınvalidem bir şey dese terslicekmişim gibi geliyor. Bir yandan da eşime mi söylensem ne dert oldu bi salmadılar bizi diye düşünüyorum. Köy mevzusu böyle çözümlendi eşimin ailesine göre hayat onlar ve onların akrabalarından ibaret. Onların köyü var sadece. Umurlarında olmaz gelinin tarafı annemi saymaz etmez geçen sene de görümcem dalga geçmişti abi bidahakine karını bırak köyde bakıp duruyor tabelaya diye. Oysaki onlardan dolayı gidemedim abime.
Yazmak istedim size önceki konumda çok destek oldunuz teşekkür ederm 💙
Eşinizi fazla pasif buldum, eşiniz sizin hakkınızı savunamiyorsa siz kendi hakkınızı savunun. Açık açık konuşmaktan çekinmeyin. Eşinize açık ve kesin bir dille söyleyin, sadece senin ailen yok, ben de abimi görmek istiyorum, annenlere durumu açıkla ona göre farklı bir plan cizsinler, deyin.
Eğer eşiniz size sormadan kendi ailesiyle bir plan cizdiyse, bu saatten sonra o plan değişmez, eşiniz suçludur. Ama net bir şey yoksa ilk paragrafta belirttiğim şekilde güzelce konuşun.

Bir de beni yanlış anlamayın ama esinizde de sizde de evlilik olgunluğu yok bana göre, yani idare etmeyi, cevap vermeyi, net olmayı bilmiyorsunuz. Eşiniz ailesine sizi savunamiyorsa ki normalde zaten savunulmaya ihtiyacınız olmamali, siz kendinizi savunacaksiniz, cevap vermeyi de nerede nasıl davranilmasi gerektiğini de bilmiyorsunuz, eşinizle beraber bir aile terapistine gidin bence. Aranızda iletişim eksikliği var gibi, eşinizle birbirinize yeterince açık olamıyorsunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X