Kumdeniz'in Diyet Günlüğü...

Merhaba arkadaşlarım

Nasılsınız? Pek yazmıyorsunuz. Nasıl gidiyor herşey yolundamı?

20 Nisan 2010 Salı

Sabah:
Beşi bir yerde çayı

1 Dilim çavdar ekmeği
1 Haşlanmış yumurta
1 Domates
Az beyaz peynir
Bir tatlı kaşığı böğürtlen reçeli
Krom kapsülü

Öğlen:
Çörekotu

1 Kıymalı biber doması
2 Kaşık pirinç pilavı

Ara:
2 Kuru incir
2 Ceviz
4 Badem

Akşam:
Tere Tohumu

1 Tabak mercimek çorbası
1 Biber dolması
Zencefil çayı

Ara:
1 Elma
1 Portakal

Spor:
30 dak egzersiz
1 Saat yürüyüş

Son düzenleme:
21 Nisan 2010 Çarşamba

Sabah:
Beşi bir yerde çay

Sütle beraber, yaban mersinli,tarçınlı,öğütülmüş keten tohumlu,öğütülmüş üzüm çekirdekli, kuru meyveli yulaf gevreği

Ara:
1 Kuru incir
2 Ceviz

Öğlen:
Rezene karışık bitki çayı

1 Biber dolması
1 Kase yağsız yoğurt
Zencefil çayı

Ara:
1 Elma

Akşam:
Rahatlatıcı çay (Melisalı)
1 Parça tavuk göğüs eti
Top salata

Ara:
6 Çilek
10 Erik

Spor:
Sabah 30 dak. egzersiz
Akşam 1 Saat yürüyüş

Son düzenleme:
8 kilo vermissin baslayali!! süpersin!! bir kere daha yaparsan aynisini neredeyse bitmis olacaksin!! :) ayyy burda insanlarin basardiklarini okuyunca insan enerji aliyor..

valla ben simdi bir iki göbek atim derken inanilmaz cok yoruldum.. ya insanin ruhu yaslanmasa bile, vücud yaslaniomus kumdenizcigim :sinifsinif:

artik ben de senin sayfana cok cok ugrarim.. neredeyse ayni kilodayiz artik :) ama boyum 1,64 oldugu icin ben basindayim sen de neredeyse sonundasin bu kilo verme isinin!!

kolay gelsin cnm sana
a.s.

ilk önce kelebekcigin sayfasinda cörek otu hakkinda birsey okudum, sonra senin blogunda gördüm nedenini.. :) ben bayilirim cörek otuna zaten.. ben de cörek otu yiyebilirim... zayif olacagim, bikinilerimi gezdirecegim, sonra da bebis gelebilir..

Merhaba negüzel yazmışsın. Enerji dolusun.
Vucudumuzu sağlıklı beslersek spor yaparsak hem sağlıklı hastalıksız yaşarız hem güzel görünürüz hem yaşlanmayız.

geçen sene 12 kiloyu 3 ayda vermiştim. Haziranda başlamıştım. Tabi hava yazdı üst üste giyinmiyoruz rahat spor yapıyoruz. Halen kış tarifesindeyiz.Yavaş verelim tam verelim.
Bir de şöyle düşünelim hızlı hızlı vermemize azap çekmemize gerek yok ! Aynı hızla geri gelirler. şimdiye kadar bu kilolar üstümüzde durmuş diyet yapmasaydık 2 -3 ayı önemsemiyecektik bile.Kilolu kilolu gezecektik. 2-3 ay fazladan zaman verelim. Acele etmeyelim. Çok şişman değiliz. Hastada değiliz. kilomuzu spor ve sağlıklı düzenli beslenmeyle verebiliyoruz. ( burayı biraz uzatmış olabilirim, tüm zayıflamak isteyenler için yazdım)

Başarı hikayeleri var onlarda iyi. Ama günü paylaşmak, diyetteki arkadaşlarımıza neler yenmesi gerektiğini doğru yolu anlatmak, motivasyon kazandırıyor.

Teşekkür ederim. 4-5 Ay sonra eski halimize dönebiliriz İnşallah. Kilolarımızın yakın olması da bizi biraraya getirmiş olabilir.
Daha ideal kiloma çok var. 55 kilo olabilsem güzel olur ama 70'e razıyım. Spor yaptığımız için kas oluşuyor Daha çok kilo vermiş gibi görünüyoruz.Ben geçen sene 95 kilodan 82 kiloya indim ama 75 gibi duruyordum.

Bende senin gibi bebek istiyorum.bebeğimizin ve bizim sağlığımız için önce fazla kilolar gitmeli.

Motivasyonumu yükselttin teşekkür ederim.

Bende çörekotunu seviyorum. Ama bu kadar çok yararlı olduğunu bilmiyordum. TV da doktordan öğrendim araştırdım kullanmaya başladım.
Evveetttttt bikini giyelim zemuszemus
Bebek geellsiinn :teytey:

ablacım tebrk ederimbence hemen çizelgeni değiştir motive olman açısından çok yararı olucaktır..bu arada bloğuna göz attım güzel bilgiler edindim özellikle çörek otu hakkında..teşekkürlera.s.

tabi değiştireceğim çizelgemi
rica ederim canım. Daha ekleyeceğim bilgiler olacak

canim cok haklisin, en iyisi öyle yapmak.. ne yazik ki bazi insanlar, mesela ben, yavas zayiflayamiyor.. niye dersen: motive etmek icin kilonun verilmesi gerek, ve az az gitti mi ben motive olamiyorum ( coooooooooook denedim, inan bana.. bana sadece biraz daha kisitli seyler yariyor.. kendimi kisitlamayi bilemiyorum cünkü.. amaaan bukadarcik cikolatadan ne olur falan diyorum kendime cokacimcoookcokacimcoook hemen birakiyorum kendimi...

benim hep kilo problemlerim vardi, herkes 1.-2 kilo alip verirken, ben 5-6 kilo alip veriyorum :bbo: bu defa ne yazik ki hayat beni biraz zorladi ve coooooooook kilo aldim.. simdi mutluyum, iyiyim, cabuk vermem lazim ki daha da mutlu olayim!! bayanssulusmile

ve evet... kilolarimizin (ayni) olmasi bizi tanistirdi :))) beraber kurtulalim!!

bu arada uykum kacti... biraz birseyler yapayim da yatayim.. sabah yine cok zor kalkacagim uff yaa

Günaydın :)

Çabuk zayıflama canım. Yavaş yavaş olsun lütfen o zaman sağlıklı olacak ve gerçekten yağ yakmış olacaksın. yiyerekte zayıflayabilirsin. Çikolatada ye kek börekte ama miktarı az olsun ve onları sonrada yakabilmelisin. Kendini kısma çabuk vericem diye .

TVda sağlık programında 6 ayda herşeyi dengeli şekilde yiyerek 30 kilo veren bir kişiyi gösterdi. Gerçekten verebiliriz. Hem bizim o kadar çok kilomuz yok. Senden daha şişman olanları düşün.

Benimde hep kilo problemem vardı ama hiç bu şekilde şişman değildim. En fazla 70-73 kilo olurdum. Yaş ilerledikçe metobolizma yavaşlıyor. Şişmanladığımı anlıyordum tartıya çıkmaktan korkuyordum birgün bir çıktım ki 95 kilo olmuşum neredeyse 100 olucam eyvah dedim birşeyler yapmalıyım...

Nasılmı kilo aldım? Spor yaptığım halde çok yiyordum çikolataya bayılıyorum halen bayılıyorum ama yediğim zaman az yemeğe çalışıyorum.Doğum günlerinde 3 dilim pasta bile yerim ama sonraki günler dengelemeye çalışıyorum.

Yiyecekleri kısıtlayıp çok düşük kaloriyle diyet yaptım 2 haftada 5 kilo verdim ama az kaçamaklarım oldu aynı diyeti yapan ( ısveç diyeti ) ( bu forumda isveç diyetine bakarsan yazılarımı görebilirsin) arkadaşlar daha fazla bile vardi. Ben sonrasında 12 kilonun 7 sini geri aldım. Ve bu tür kısıtlayıcı diyetler su ve kas kaybı yapıyor. Sağlıklısı 1 haftada en fazla 1 kilo vermek.

Yine biraz uzattım yazımı.
Herkes dikkat etsin kendine. Sağlık bir kez gittiğimi çok zor geri geliyor yada hiç gelmiyor.
a.s.

Son düzenleme:
22 Nisan 2010 Perşembe

Sabah:
Beşi bir yerde çayı

2 Küçük domates
1 ınce dilim çavdar ekmeği
Kibrit kutusu kadar beyaz peynir
2 Yeşil zeytin
Çok az acı biber (çok acıydı)

Öğlen:
Beşi bir yerde çayı

2 Kaşık bulgur pilavı
2 Köfte
3 Kaşık ayçiçekyağlı
ayşekadın fasulye
1 Dilim patates
Top salata
Krom kapsülü

Ara:
4 Çilek
1 Küçük peynirli börek

40 dakika sonra
Öğütülmüş keten tohumu
Tarçınlı süt

Akşam:
1 Şinitzel tavuk
Bol top salata
Tarçınlı üzümçekirdekli yağsız yoğurt

Son düzenleme:
23 Nisan 2010 Cuma

Sabah:

Çörekotu

2 Dilim ruşeym ekmeği
2 Dilim kaşar
Zencefil çayı

Ara:
10 Çilek

Öğlen:
Mercimek çorbası
top salata
Fasulye

Akşam:
Beşi bir yerde çayı

Balık
Kıvırcık salata
2 domates

Ara:
1 portakal
1 elma

Ayrıca mesaj sayım 1001 olmuş güzel birşey tabi :))

Son düzenleme:
24 Nisan 2010 Cumartesi

Sabah:
Sirkeli su
5 i 1 yerde çayı

Keten tohumlu,tarçınlı,üzüm çekirdekli,kuru meyveli, 3 bademli sütle birlikte yulaf

Öğlen:
Balık
Top salata

Ara:
6 Çilek
2 Erik

Akşam:
3 Kaşık zeytinyağlı çalı fasulyesi
1 Ruşeymli ekmek

Spor:
1 Saat yürüyüş

Canım kolay gelsin opuyorumnanaktan

Spor yapıyor musun hergün neler yapıyorsun bilgilendirirsen sevinirim... olumunekankayizsmile

kumdenizcigim, nasil gidiyor diyetin? iyi misin?

ve canim halaaaa degismemis bu cizelge

Canım kolay gelsin opuyorumnanaktan

Spor yapıyor musun hergün neler yapıyorsun bilgilendirirsen sevinirim... olumunekankayizsmile

Merhaba hergün sabah kahvaltıdan önce 20-30 dakika egzersiz ve öğleden sonra yada akşam saatlerinde 1-1,5 saat yürüyüş yapıyorum. Günlük olarak yazıyorum. Bazen buraya yazmakta geciksemde not alıyorum. Uygun olduğumda yazıyorum.
Sende mi diyettesin?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…