Kumdeniz'in Diyet Günlüğü...

Teşekkür ederim. ne güzel :) faydam olduysa mutlu olurum.
Bende bebeğim olsun istiyorum kiloları verelim Allah'ın yardımıyla zamanı gelince bebeklerimiz olacaktır.

Öğün aralarında bu ara öğünü yemessemde olur çok tokum diyorsanız yemek zorunda değlsiniz bence. Yulaf yumurta gibi besinler tok tutuyor. Yulaf gevreği yediğim günler sabah ve öğlen arasında aç hissetmiyorum. Tatlı ihtiyacınızı muz,kuru incir,kuru kayısı gibi meyvelerden karşılayabilirsiniz.Hem faydalı hem ara öğünde kaçamak yapmanızdan daha iyi.Meyvelerden sonra yada bereber süt ürünü tüketirseniz kan şekeriniz dengede olur. Çünkü süt ürünleri,tarçın krom içeriyor. Sütün içine tarçın serpincede güzel değişik bir tat oluyor.

Başaracağınıza inanın.Başaracaksın. :1hug:

1.ci günün sonuna geldim sayılır 3 ana 3,5 ara öğün yaptım

neden olmasın ablacım yeter ki iste..sen zaten bana göre çok büyük bi yol kat ettin..inşallah devamı gelicek..bi gün diyet başarı öykülerinde senn maceranı okuyo olucaz bundan eminm..tekrar başarılar diliyorum ablacım

sağol. İnşaallah. Zaten burası da diyet başarı öyküm gibi biraz roman tarzı ama olsuunn zemuszemus
bende sana başarılar diliyorum.
Sağlık çok önemli. Sağlığımıza zarar vermeden kilo vermeliyiz.
Geçen sene sağlıksız bir diyet yaptım iki haftada 5 kilo verdim. Yolda yürüyemiyordum bile. Halim kalmadı. Kiloları yine geri aldım. Şok diyetlerden uzak duralım.

kumdeniz seni kutluyorum her mesajında şok diyetlerden uzak duralım diyorsun sağlıklı beslenelim diyorsun ..
hedefin kaç kilo olmak ?

13 Nisan 2010 Salı

Sabah:
Tere tohumu

2 Dilim çavdar ekmeği
Biraz beyaz peynir
3 Yeşil zeytin

Ara:
1 portakal

Öğlen:
4 Kaşık fasulye yemeği
3Kaşık Pilav

Ara:
1 Elma

Akşam:
Tarhana çorbası
2 Parça tavuk
3 Salatalık

Ara:
7 Çilek
1 Kase yağsız yoğurt

14 Nisan 2010 Çarşamba

Sabah:
Beşi bir yerde bitki çayı

Sütle beraber yaban mersinli,tarçınlı,keten tohumlı,4 bademli,meyveli yulaf gevreği

Öğlen:
Üzüm çekirdeği (öğütülmüş)
Tere tohumu

Tarhana çorbası
2 Dilim peynirli börek
Krom kapsülü

Akşam:
Çörekotu

Mantar çorbası
2 parça tavuk göğüs eti
1 Domates

Ara:
Yarım muz
1 bardak süt

15 Nisan 2010 Perşembe

Sabah:
5 i 1 yerde bitki çayı

1 dilim Çavdar ekmeği
Biraz beyaz peynir
2 Yeşil Zeytin
1 Domates

Ara:
Yarım muz
Yarım bardak süt

Öğlen:
Çörekotu

2 Parça tavuk göğüs eti
Kıvırcık salata

Ara:
4 Diyet bisküvi

Akşam:
1 Çorba tabağı mantar çorbası
1 kase yoğurt

Ara:
6 Çılek
1 Elma

ben de yarin buna benzer bir diyet ve spora baslayacagim... insallah ben de kilo veririm!! bugün ekmegimi de aldim!!

bi sorum var.. tere tohumu ne ise yariyor? ilk defa duyuyorum da :kedi:

slmlar :)

16 Nisan 2010 Cuma

Sabah:
Beşi bir yerde çayı

1 Dilim çavdar ekmeği
1 Haşlanmış yumurta
Biraz beyaz peynir
3 Yeşil zeytin

Öğlen:
1 Çorba tabağı sebze çorbası
Pırasa yemeği
1 dilim ekmek
Krom kapsülü

Ara:
1 bardak süt
6 Çilek

Akşam:
45 dakika evvel 2 Diyet Lif
20 dakika evvvel beşi bir yerde çay

2 Tavuk göğüs eti
Kıvırcık salata

Ara:
1 Elma
1 portakal

Spor:
30 dakika egzersiz
1 saat yürüyüş

ben de yarin buna benzer bir diyet ve spora baslayacagim... insallah ben de kilo veririm!! bugün ekmegimi de aldim!!

bi sorum var.. tere tohumu ne ise yariyor? ilk defa duyuyorum da :kedi:

slmlar :)

Merhaba arkadaşım diyetinde başarılar diliyorum. Diyet olarak düşünmeyip sağlıklı yaşam uygulaması diye düşünsek daha güzel olur. Sağlıklı beslenip spor yapınca zaten ideal kilomuza ulaşıyoruz. Fazla kilolarını vereceğine inan.

Tere Tohumunu ben Tv da doktorların anlattıklarıyla öğrenip araştırma yaptım.
Hergün kullanmıyorum. Kullandığımda günde bir kez ana öğünden 20-30 dakika evvel bir tatlı kaşığına yakın ölçüde tere tohumunu ağzıma atıyorum ardından bir tatlı kaşığı bal ve ardından bir bardak suyu hemen içiyorum.Bu şekilde tüketiyorum.Tere tohumunu aktardan aldım. Yiyeceğim zaman öğüterek kullanıyorum.

Aşağıya internetten bulduğum bilgiyi paylaşıyorum.

ENDER SARAÇ TERE TOHUMU ile Zayıflama ve Tiroid İlişkisi… Hipertiroid hastaları için uygun olmasa da hipotiroid hastaları için tere tohumu zayıflamaya yardım edebilir. Metabolizma hızlandırıcı tere tohumu … Uzman Diyetisyen Ender Saraç, tere tohumu hakkında tiroid hastaları ve zayıflama konusunda şu tavsiyelerde bulunuyor:

[B]ENDER SARAÇ TERE TOHUMU ile Zayıflama Tavsiyeleri[/B]

Tere tohumu belirli bir süre sabah aç karnına kullanıldığında başta tiroid hormonu olmak üzere genelde metabolizmayı uyarıcı bir etki gösterebilir ve metabolizmanın canlanmasına yardımcı olabilir.

Tere tohumları ,yaklaşık susam çekirdeği ebatlarında ama daha koyu parlak kırmızı renktedir. Tere tohumunu aktif tiroid rahatsızlığı olanların kullanmasını önermem. Ama troidi yavaş çalışan pek çok kişinin verdiğim önerilere göre bilinçli kullanıldığında daha rahat kilo verdirdiğini gözlemledim.

Tabii ki tere tohumu tek başına zayıflama için bir mucize değildir, asla öyle algılanmamalıdır. Fakat bazı durumlarda ek bir yardım sağlayabilir. Bazı firmalar tere tohumunun haplarını da piyasaya çıkarmışlar. Ancak fiyatları bana biraz yüksek geldi.

Tere tohumu ile zayıflama: Tere tohumu nasıl kullanılmalıdır, nasıl kullanılır?Tere tohumunun tadı şiddetli buruk acıdır.Çekirdek halinde değil de öğütülmüş olarak almak daha uygundur. Tere tohumunu balla karıştırın. Üzerine sıcak su için

Tere tohumunu , tadı çok buruk olduğundan 1 veya 2 küçük kahve kaşığı iyi,kaliteli bir balla karıştırıp yerek daha uygun olur. Tere tohumunu sabah aç karnına yuttuktan sonra üzerine bir fincan da sıçak su içmek etkisini arttırarak emilimine yardımcı olur.

Tere tohumu ülkemizde yetişen,pahalı olmayan,doğal bir bitkidir. Tere tohumu kadar olmasa da yeşil,taze tere yapraklarının da kısmen canlandırıcı etkisi olabilir.

Önemli Uyarı:Aktif mide ülseri,kanaması,ve mide rahatsızlığı olanlara tere tohumunun buruk acı tadı daha da rahatsız edici gelebilir.Bu kişilerin tere tohumunu dikkatli kullanmasını öneririm

Tere tohumunu kullanan bazı kişiler rahatsız olmuş bu şekilde bilgilere de rastladım.

Bu konudaki ilk mesajıma da ekleyeceğim bilgileri.

Selamlar

merhaba kumdeniz hoşgeldin kaç gündür yoktun yani başlığın ikinci sıralardaydı bu arada ben 1,5 kilo su verdimmm zemuszemus

merhaba kumdeniz hoşgeldin kaç gündür yoktun yani başlığın ikinci sıralardaydı bu arada ben 1,5 kilo su verdimmm zemuszemus

merhaba hoşbulduk. bazen işlerim yoğun oluyor. Yazamasamda hergün yediklerimi not ediyorum toptan yazıyorum.

Burada blog oluşturdum. Faydalı paylaşımlar yapacağım. Beni okumaya devam edin :))

Su değilde yağ kaybetsen daha iyi olacak. Hayırlısı olsun.
Dikkat et kendine güzel beslenopuyorumnanaktan

evet ama sanırım şimdi sıra yağya geldi .. işim kolaymı zormu bilmiyorum bir kere yeme düzenini sıraya soktuğunda ilk giden su oluyor aama gerisi ?

evet ama sanırım şimdi sıra yağya geldi .. işim kolaymı zormu bilmiyorum bir kere yeme düzenini sıraya soktuğunda ilk giden su oluyor aama gerisi ?

ne kadar uzun sürede kilo verirsen o kadar kalıcı kilo sağlarsın ve giden yağ olur.

17 Nisan 2010 Cumartesi

Sabah:
Tere tohumu

1 Dilim çavdar ekmeği
Beyaz peynir
5 Zeytin
1 domates

Öğlen:
Beşi bir yerde çay
2 Kıymalı biber doması
1 Dilim Çavdar ekmeği
3 Yemek kaşığı şehriyeli pirinç pilavı
Krom Kapsülü

Ara:
1 Muz
1 Bardak süt

Akşam:
Beşi bir yerde çay
1 tabak sebze çorbası
Havuç salatası
3 Köfte
Zencefil çayı

Spor:
1 Saat yürüyüş
30 Dak egzersiz

18 Nisan 2010 Pazar

Sabah:
Çörekotu

Bir domatesli, Biraz beyaz peynirli az ayçiçek yağlı bir yumurta
1 Dilim Çavdar ekmeği
Krom Kapsülü

Öğlen:
Bir biber dolması
İki yemek kaşığı şehriyeli pirinç pilavı

Ara:
Yarım muz
Üç ceviz

Akşam:
İki dilim çavdar ekmeği
Bir kutu konserve balık

Ara:
Bir Elma
Bir Armut

Spor:
1,5 Saat yürüyüş
1 Saat egzersiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…