Kumdeniz'in Diyet Günlüğü...

cım gittim diyetisyene..1 ekmek yiyodum onu 7 ye çıkardı.proteini azalttı meyve ve kalsiyumu arttırdı

merhaba diyetisyene gitmekle iyi yapmışsın. Hayırlı olsun. Ekmek ara öğünde yenilenleri dengeye sokuyor bence.Yani daha çok tok tutuyor hem öyle çok kalorisi yok eskiden yediklerimizin yanında :)
Başarılar a.s.

daha düzenli olur

tebrikler canım ahhh ahhh..ben yine vermeye başladığı günleri görecek miyim ?acabağı?

Teşekkürler. Dijital tartıyı almış olmam iyi oldu.

Merak etme. Allah'a şükür iyiyiz mutluyuz sağlıklıyız biraz fazla kilomuz olabilir o da verelemiyecek birşey değil. Yavaş yavaş güzel güzel beslenince spor yapınca aburcuburu azaltınca gerçekten veriliyor. :1hug:hihoyyyt

Arkadaşlar televizyondan yeni birşey öğrendim. Zaten bilinen birşeydi belki. Elma çok faydalıymış. Elmayı yemekten önce yersek acıktırıyormuş. Yemekten 1 - 2 saat sonra yersek daha faydalıymış.

1 Elmayı ortadan ikiye bölüp arasına tarçın serpip yemek tatlı isteği azaltıp kan şekerini düzenliyormuş dengeliyormuş. Hemde tok tutuyor.
Yani elma krom gibi :)

Dilimleyip üzerine tarçın serprip yemeği deneyeceğim.
Paylaşmak istedim.

ben elmalı tarcınlı seyi denemiştim ama hiç sevmemiştim.bi dene bakalı kumdenizim opuyorumnanaktan

Kahvaltı:
1 Yumurta
1 beyaz ekmek
Biraz beyaz peynir

Ara:
2 Kuru incir 2 ceviz

Öğlen:
1 parça et
Yeşil salata

Ara:
Keten tohumlu, bir kuru kayısılı bir kase yoğurt

Akşam:
1 tabak Mercimek yemeği
1 tabak peynirli makarna

Ara:

Tarçın serpilmiş dilimlenmiş 1 yeşil elma

Kahvaltıdan önce 1 tatlı kaşığı elma sirkeli 1 su bardağı su
Öğlen yemeğinden sonra Krom kapsülü
Akşam yemeğinden önce 1 fincan beşi bir yerde çayı

Saatli yazamadım inşaallah yarın yada pazartesi saatli yazabilirim.

Spor:

Sabah 30 dakika egzersiz
Öğleden sonra 1 saat yürüyüş

denizcim ıstıklarlı kilon için tebrikler ..alkisalkisalkis

tarçının kan şekerini dengeleyici özelligi vardır kıslar . sütle denedinizmi hiç çok hoş oluyor ....yerimseniben

meyveyi yemekten 2.3. saat sonra yiyin şişkinlik yapar yoksa ...vede migdede kalacagı için kan şekeri dengenizi bozar...... meyve miğdede hazmedilmez direk geçer .... özellikledemeyveyi sakın et yediginiz bi ögün arkasına hemen eklemeyin .:1hug:
ha birde günlük paylaşımlarınız için yakında ayrı bir bölüm açılabilir ... gereken yere sizin için bildirdim ..opuyorumnanaktan

Teşekkür ederim.

Tarçının kokusu ve tadı mutlu ediyor :)

evet tarçını daha evvel sütle denemiştim güzel oluyor.
uzmanlar meyveyi ve aburcubur türü kek , çikolata, bisküvi gibi yiyecekleri mutlaka bir süt ürünüyle yiyin diyor. Süt ürünüyle yenirse şekeri dengede tutuyormuş.
Meyveyi yemek sonrası hemen yersek sindirilemeyip alkol olduğunu duymuştum.

Bilgiler için teşekkürler

Günlük diyet paylaşımı için ayrı bir bölüm tabi açılabilir. Bence sorun yok. Forum üyeleri ve forumu okuyanlar daha rahat istediği bilgiye ulaşırlar.

Konum taşınırsa lütfen haber veriniz.

28 Şubat 2010 Yediklerim:

Sabah:
1 kepek ekmeği
Peynir
Maydonoz
Tere
Domates

Öğlen:
1 Tabak mantı çorbası (hazırlardan)
(Bir yediğim daha vardı hatırlayamadım)

Akşam:
Tavuk şiş
Köri soslu tavuk
Patates kızartması

Ara:
Yoğurt
Kuru Kayısı

Spor:
1 Saat yürüyüş
30 dakika egzersiz

1 Mart 2010

Sabah:
1 kapsül diyet lif

2 dilim kepek ekmeği
Biraz beyaz peynir
1 küçük domates
Biraz kaşar peyniri

Öğlen:
1 tabak Mantı çorbası(hazırlardan)
1 tabak Köfte patates yemeği
1 Dilim kepek ekmeği

Ara:
Yoğurt
2 Kuru Kayısı
2 Kuru İncir

Akşam:
1 tabak Mercimek yemeği
1 dilim kepekli ekmek

Ara:
Diyet bisküvi
1 elma
1 portakal

Spor:

Sabah 30 dakika egzersiz
Öğleden sonra 1 saat yürüyüş

2 Mart 2010 Salı

Güünnaaayyddııııınnnn :)

10.00 Uyandım

10.30 Beşi biryerde çay içtim

10.40-11.10 Egzersiz

11.20-11.35 Kahvaltı
2 çorba kaşığı yulaf ezmesi
3 kuru kayısı
hepsini bir çorba tabağına koydum üstünü geçecek kadar süt koydum yedim.

12..20 - bir tane vitamin hapı içtim.

13.00 - Ara öğün
iki kuru incir

Tüüünnaaaayyddııııınnn :))

13.30 -15.00 yürüyüş

15.30-16.00 Öğlen yemeği

1 tabak mercimek yemeği
1 tabak köfte patates yemeği
Yeşil salata

17.00 Beşi bir yerde çayı

17.30 - 17.45 Ara Öğün
ıki bardak tarçınlı süt
4-5 tane diyet bisküvi

18.45- 19.20 Akşam yemeği (hafif yemek istedim. öğlen ve ara öğünde yediklerim tok tuttu)
Bir tatlı kaşığı öğütülmüş siyah üzüm çekirdekli bir kase yoğurt
Üstüne tarçın serptiğim bir elma
Bir portakal

Son düzenleme:
slm canım 1 haftadır yoktum nasıl gıdıyor nasılsın umarım cok ıyıdır

bı rıcam olacak senden ama sen de kullanıyorsun bu forum macunlardan falan ya da cilek bı seyı falan kullanıyordun ya anneme de almaya karar verdık sen hangısını onerırısın

elma krom mu
ya da senın kullandıklarından herhangı bırı mı?

sımdıden cok tesekkurler

Günlük diyet paylaşımı için ayrı bir bölüm tabi açılabilir. Bence sorun yok. Forum üyeleri ve forumu okuyanlar daha rahat istediği bilgiye ulaşırlar.

Konum taşınırsa lütfen haber veriniz.

canım ayrı bir bölüm açılma olasılığı mı varmış anlayamadım
benim konumda taşınır sanırım iyi de olur hani :içelim:

Merhaba hoşgeldin :) iyiyim sağol. Sen nasılsın? Aynı şekilde devam ediyorum.

Herkesin zevkleri vucud yapısı alışkanlıkları hayatı farklıdır benim beğendiğimi annen beğenmeyebilir. Bir de yaş farkı var biz genciz daha o yüzden bizim rahatsızlığımız yok Allah'a şükür. Annenin yaşı ilerlemiş olduğundan farklı sonuçları olabilir.
Form macunu ve altın çilek kullanmıyorum artık.

Altın çileğin çok faydası olmadığını televizyonda söylemişler. Dinleyemedim ne dediklerini bilmiyorum. Tabi ki faydası vardır ama abartmışlar sanırım. Ben az yedim bir değişiklik hissetmedim.
Form macunu büyük tuvaletimizi getiriyor. Fazla tüketilmemesi gerek bence. İkinci şişeyi almıştım geri iade ettim. Zaten içindeki çoğu bitkinin çayını içiyorum. Bitkinin çayını içmenin daha faydalı olacağını düşünüyorum. Btiki çayı içmeye devam edeceğim.

Elma krom kullanmıyorum. Eczaneden aldığım sadece krom hapı var. Şekeri dengeliyor. Yanında da elma yerse elma krom olur :))

Lif kapsülüde tokluk hissi veriyormuş. İsterse onu da kullanabilir. Lifli gıdalar yerse bence onada pek gerek yok.

Diyet yaparken güçsüz kalmamak için vitamin kapsülü (bir kadın için gerekli vitaminler var içerisinde) 2-3 günde 1 kapsül olarak kullanıyorum.

Önerebileceğim krom kapsülü ve lif kapsülü isterse vitamin kapsülü.

Sağlıklı günler zemuszemus

canım ayrı bir bölüm açılma olasılığı mı varmış anlayamadım
benim konumda taşınır sanırım iyi de olur hani :içelim:

bilmiyorum ayrı bir bölüm açılabilir diye yazılmıştı. ayrı bir bölüm açılırsa haber verilir. ıyi olur tabi. kaydirigubbakcemile5a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…