Kültür farkı olan iki kişinin nişanı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet bizde Kürt yok yani Antep’te yaşayan Kürtler var ama onlar antepli değil aslında başka yerlerden gelmişler hep. Ama arkadaş Hatay’dan sonrasına sınır çizdim yazınca üzdü
ayol biz de küçüktük, arkadaşımız salak gibi hem küçük hem de aşırı erken tanımadan evlendi o zaman öyle genel bir yargı oluşturduk yok şu şehir olur bu şehir olmaz demedik hatta maraş ve sivasın yarısı da dahildi arkadaş grubundan biri sivaslı biri maraşlı olduğu halde

Ancak böyle şeyler var kabul etmek lazım ki. Antep daha farklı.

Neden Türkçe olmasın? Burası Türkiye. Burada yaşayan millete de Türk milleti denir. Gayet de Türkçe çalınır. Binlerce yıldır böyle idi.
E cunku bu sarki dili meselesi bu cift icin asiri sacma bir sekilde buyuk olay olmus da o yuzden? Orta yolun bulunmasi acisindan dedim.

Kaldi ki bir nisanda calinacak sarki dili devlet bekasi meselesi degildir yani. Ayrica, yazamadan da gecemeyecegim Turklerin 1071de malazgirt zaferiyle anadoluya yerlesmeye basladigini hesaba katarsak binlerce yildir da bu boyle degil.
Insanlarin alt kimliklerini burasi turkiye nisanda turkce calinacak gibi bi sacma sapan bi dayatmayla baskilamaya da gerek yok yani.

Bireysele indirgemeyin. Herkes aynı değil ama içinde yetişilen bir kültür var. Zihniyet var. Sizin aileniz ülkücü ben bundan etkilenmedim diyebilir misiniz? Herkes aynı mı? Diye bilir misiniz.
Ohooo o zaman her izmirli ateist, her ic anadolulu akpli, her turk musluman, her arap deveye biner. Bu ne yaw

Sorun sadece kurtce olmasimi yoksa siyasimi veyahut ilerde kultur cakismasindan korkunuzmu var ? Tam olarak algilayamadim

Bu mesaja cevap verebilmek için 2071 i beklicem 73 yaşındayken bile yazıcam size bin yıl oldu diye :)

Bunu istemesi ve sonrasında reddedilince bozulması. Sebebini gayet güzel açıkladığım halde. İlerde bu tarz dayatmaların ipucumu bunu sorguluyorum.

Bağladım, ama yine de bozuldu bence söylemese de .
Peki siz bi ulkucu olarak illaki anlamis olmaniz gerekirdi oyle bir his uyandirdimi bugune kadar
Kendisi veya ailesi size biseler hissettirdimi
Siz asik oldugunuz icin anlamamis olabilirsiniz belki ama aileden hic bise duydunuzmu bu konu hakkinda

Peki siz bi ulkucu olarak illaki anlamis olmaniz gerekirdi oyle bir his uyandirdimi bugune kadar
Kendisi veya ailesi size biseler hissettirdimi
Siz asik oldugunuz icin anlamamis olabilirsiniz belki ama aileden hic bise duydunuzmu bu konu hakkinda
Ben vatanımı çok sevmekle beraber, ülkücü değilim. Akrabalarım öyle. Ailesi ile konuşuyorum, hiç böyle birşey duymadım. Ailem tanışacak. Yorumlarına göre değişir.

Ben vatanımı çok sevmekle beraber, ülkücü değilim. Akrabalarım öyle. Ailesi ile konuşuyorum, hiç böyle birşey duymadım. Ailem tanışacak. Yorumlarına göre değişir.
Burda ailenin yorumu cok onemli aslinda
Kusura bakmayin biraz temkinli yaklasiyorum bu konu hakkinda buyuk yarasi olan biriyim

Burda ailenin yorumu cok onemli aslinda
Kusura bakmayin biraz temkinli yaklasiyorum bu konu hakkinda buyuk yarasi olan biriyim
Yok ben zaten fikir alışverişi yapmak için yazdım. Bende netim bana böyle şeylerle gelirse bitiririm. Kendisinede söyledim. Siz buna benzer birşey mi yaşadınız?

yani sizin nisaniniz Turkce caldirin madem. ama ikinci ucuncu hadi bilemedin dorduncu sarki Kurtce olmasa o adam sizin onun kimligine saygi duydugunuzu dusunur mu bilmem. Kurtlerle alakam yok, ama cok empati yaptim adamla. Yabanci biriyle onun kulturune gore yapilmis bir torende evlensem ve sarkilardan biri Turkce olsun desem ve bu olay olsa, adamin oldugum kisiye saygi duymadigini dusunurdum.
Sayet ilk danstan bahsediyorsak, yabanci biriyle onun ulkesinde onun geleneklerine gore evleniyor olsam ve bu yapilacak tek etkinlik olsa, ilk dansin Turkce olmasi orada benim kimligimi de ortaya cikaran bir etken olarak gorelebilirdim.

Adam govde gosterisi yapmaya calisiyorsa burada bazilarinin iddia ettigi gibi onu bilemem. O kotu niyetli bir hareket. Nisanlinizi siz taniyorsunuz

Yok ben zaten fikir alışverişi yapmak için yazdım. Bende netim bana böyle şeylerle gelirse bitiririm. Kendisinede söyledim. Siz buna benzer birşey mi yaşadınız?
Ben degil abim yasadi ve evlendi...
Burada konu acmistim hatirlayanlarda olabilir

Ee bende kürtçe şarkı olup halay çekebilir diyorum. İlk dans ne alaka.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…