Eski nişanlım ve ailesi yardım kızlar

Yok gocmenim dedi nerenin gocmeni bilmiyorum ama bende gocmenim ve hakikaten gocmenlerde erkege ailesi ev alir hatta alabilen arabada ceker altina ama kiza yapılmaz o ayri bir konu. Bu adetlere yabanci biri degilim yani ama buna ragmen kalkip esime iliskinin basinda maddi sartlar kosmamistim. (Esim iyi kazaniyordu) Aileminse bekarligimdan beri bir ev sozü vardi bana, guvencem olsun diye almak istediler nasilsa erkek olsaydin biz bu evi alacaktik ama ne fark eder erkek kız deyip erkek gibi ellerinden geleni sagladilar. Dugun zamani babam takilcak altini bile konusmadi esimin ailesiyle ve millet olur mu oyle altinlar kizin guvencesi filan dediginde, babam bir söz etti. "Ben yasadigim surece elysion kimsenin verecegi seye muhtac olmaz." Bu bence değerlerin en guzeli. Kalkip elalemin ailesinden "zorla" ev koparip degerimi belirledim kafasindan iyidir.

Evet biz de göçmeniz ben de biliyorum bunları ama eşim göçmen değil ki. Ki ben her yıl mutlaka memlekete giderim. Orda da yeterince düğün gördüm içim dışım altın ev araba oldu. Ama Her iki taraf da adetlerini yarıştırırsa işin içinden çıkılmaz. Orta noktada buluşulur. Ben hiç bizim düğünlerde takılan altınlardan kimseye bahsetmedm.

Her ne olursa olsun daha evlenmeden bu muhabbetlere girmek kadar büyük rezillik yok. İnsanların aklından ömür boyu çıkmaz.

Şu forumda muhtemelen ilk defa yapıyorumdur bu tarz bir yorum, hatta konu fake diyenleri dövesim gelir. Ama ben bu anlattıklarının gerçekler değil hayallerin olduğunu düşünüyorum. Böyle bir şey olabilir, olsaydı şaşırmazdım dünyada her şey mümkün. Ama anlatış tarzın falan ne bileyim resmen olmasını istediklerini kafanda kurup yazmışsın gibi. Bunu da kv elinde kutuyla geldi evin alındı, oğlumla ne beğendiyseniz o alındı kısmı düşündürdü. Masalsı bir anlatım olmuş.
Şu forumda muhtemelen ilk defa yapıyorumdur bu tarz bir yorum, hatta konu fake diyenleri dövesim gelir. Ama ben bu anlattıklarının gerçekler değil hayallerin olduğunu düşünüyorum. Böyle bir şey olabilir, olsaydı şaşırmazdım dünyada her şey mümkün. Ama anlatış tarzın falan ne bileyim resmen olmasını istediklerini kafanda kurup yazmışsın gibi. Bunu da kv elinde kutuyla geldi evin alındı, oğlumla ne beğendiyseniz o alındı kısmı düşündürdü. Masalsı bir anlatım olmuş.

Kutu ve anahtar olayı gerçekten feykti. Daha fazla altta kalmak istemedi muhtemelen.

Evet biz de göçmeniz ben de biliyorum bunları ama eşim göçmen değil ki. Ki ben her yıl mutlaka memlekete giderim. Orda da yeterince düğün gördüm içim dışım altın ev araba oldu. Ama Her iki taraf da adetlerini yarıştırırsa işin içinden çıkılmaz. Orta noktada buluşulur. Ben hiç bizim düğünlerde takılan altınlardan kimseye bahsetmedm.

Her ne olursa olsun daha evlenmeden bu muhabbetlere girmek kadar büyük rezillik yok. İnsanların aklından ömür boyu çıkmaz.
Benim onlardan tek isteğim ev oldu o da illa olsun olmazsa bu iş olmaz demedim. Nişanlım da kabul etti zaten ailesinin düşüncesi de o yondeymis sonradan ne olduysa vazgeçtiler ailem de sen bilirsin kızım biz karismayiz dedi bende sıkıntı yapmadım tamam dedim sonra nişanlımın içine sinmemis bana söylemeden halletmiş sonra ev alındı. Onun haricinde ne benim ne ailemin şu kadar altın alınacak ta şu alınacak bu alınacak gibi hiç bir isteğimiz olmadı. Benim sorun yaptığım kV ilgisizligiydi insan bi kere olsun gelinlik modelini bile sormaz mi ya da nasıl gidiyor hazırlıklar falan der bişey der yani mobilya alın dediler gittik seçtik dalga geçer gibi sonradan mırın kırın yaptılar karşılarında çocuk var sanki. Benim işte tüm kızdığım şeyler bunlardı ama şükür ki anlamislar hatalarını.

Kizin ailesi kizimiz uzaga gidecek Ankara'dan ev isteriz diyor, dugune 1 hafta kala nisan atiliyor, aile telefonlara cikmiyor, 2 ay boyunca istemiyoruz kizi diyorlar, sonra ne olduysa ozur bohcasi kutuda ev anahtari ile cikip ozur diliyorlar :ukala: game of thrones bile daha gercekci :KK59:

Ben ankarada yaşıcam davet et gelirim takı da takarım madem bu anlattıkların gerçek cidden davet et beni

Hayal ürünü olduğunu iddia ettiğiniz başlığa 25 sayfalik yorum yazmanız da nasıl bir fesatligin ürünüyse artık :KK70:

Başlık kapanmadığı sürece yoruma açıktır

Senin konuyu hala kapattırmamiş olman tuhaf üstelik gidicem dedin hala burdasın

Kaç kişiden yardım aldın bu hayali senaryonu yazarken?

Kendi uydurman olduğu okadar belliki hiiiiç detaya girmeye gerek bile yok

KP kV ye saydırdı demedim olanlarin detayindan haberim yoktu dedi. Bunun sebebinin kV olduğu benim kişisel yorumum bu 1
İkincisi ev anahtari ve salon mobilyası alınması sanırım hayatınızda hiç görmediğiniz bişey o yüzden imkansız geliyor ama gelenek meselesi hanımefendi bizde gayet normal karşılanan bi durum olması gereken yani
evet gercekten gormedim. bir ev aldim 10 yildir kredisini öduyorum :)) ev esyalarimi aldilar evlenirken masraf olmasin diye nereye goturdulerse oradan en uygununu aldirdim simdi yavas yavaş yeniliyorum. zaten ben anahtari 'kutuda ' getirmesinden bahsetmistim. bizim orada da cocuklara ev yapilir, trabzon hasiri bilezik milezik takilir ama benimkiler yapamadi. ne istedim ne yapamadilar diye nisanlimi uzup ondan ayrıldım. simdi alnim ak, yeri geldi esim issiz kaldi maaasini alamadi evimi gecindirdim, yeri geldi bozuk paralarla işe gittim ama boynum hep dik oldu. kimseye eyvallahim yok. adet gelenek demissin sen ne yaptin geleneklere uygun olarak?

Her insan kendi değerini kendi belirler derken elbette maddi değeri kastetmedim. Ben sadece bana verilen sözlerin hesabını sordum eğer maddiyat dışında konularda söz verilip tutulmasa idi onların da hesabını sorardım elbette. Maddi konularda olmasi da verdiği sözlerin ailesini ilgilendiren sözler olması yüzünden tutulmamasi söz konusu oldu yoksa nişanlımla ilgili olsaydı tutmama gibi bi durumu olamazdı. Ailesine güvenip söz vermesi zaten en büyük hatası en başından beri üzerine gittiğim dava da buydu
iyi de verdirdigin sozlerde maddi. adam sana almayacagim deseydi cok durustsun deyip ayrilmayacaktin yani oyle mi?

X