Kültür farkı olan iki kişinin nişanı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bunuda geçeyim. Nedenlerimi açıklayınc ane bozulup uzatıyor ki?

Iyi de konu sahibi sizin gibi, "ikimiz icin anlamli olsun" gerekcesi ile karsi cikmiyor ki. Konu kimlik catismasina donmus. Gerekeceleriniz cok farkli.

Ilk yorumlarda tinisini beğenmedim ve bizle alakasiz bir türkü demişti. Arabada bangir bangir dinleyip, ilişkilerine anlam katan bir parça değil diye anladim.
Yorumlarda rengi değişmiş olabilir (belki ben kacirdim) ama iki farklı dile/kültüre mensup insanlarin orta yolda buluşması bence en sağlıklısi.
Biz eşimle inglizce bir parçaya dans etmeyi makul gördük. Orta yolu bulduk.
Bizde dil, din, kültür farki var mesela. Orta yolu bulmak bazen zor olsada dayatma olmadığı sürece evlilik huzurlu bir şekilde yürüyor.
Nişanda başlayan dayatmalardan ben huzurlu bir evlilik beklemem ama konusahibi ağzım yansin diyor galiba

Ailesi iyi insanlara benziyorlar. Benim ailemde iyi. Kimse kimsenin canını sıkmadı. Sorun erkek arkadaşımın bunu yapması. Önyargım yoktu, ta ki düne kadar.

Gövde gösterisi.
Başka hiçbir sebebi olamaz.
37 yaşima geldim. Düğün/Nişan olaylarina (dekorasyon, müzik, pasta vs) ve detaylarina gönül koyan adam görmedim. En azindan 40 farklı milletin adamını tanırım. Hiçbiri hangi şarkıya dans edicem diye sormamiştir. Umursayani bana denk gelmedi.
Seninki resmen show yapmaya karar vermiş.

Yok maalesef konu sarkinin cirkinligi ya da ozel olmamasi degil

Tınısı dansa uygun değil. Şarkıyı dinleyin lütfen. Ben başında aile yapımı söyledim, konuyu da o şekil açtım. Elimde olmayan birşeyi bildiği halde bana bununla gelmesi.

Bende böyle düşünmüştüm, yorumlardan sonra emin oldum.

Yok maalesef konu sarkinin cirkinligi ya da ozel olmamasi degil

Bence damat bey gövde gösterisine karar vermiş ama bir karadenizli olarak sunu söyleyim: sert taşa vurur.
Birinin topuğundan vurmasi anlik mesele. Karadeniz köyünde kürtce müzik bangirdatmak yürek meselesi olabilir. En azindan bizim köyde öyle.

Aysh e reddedilme, begenilmeme herkesi bozar yani. Kim akrabalarim senin bu yonunden hoslanmiyor anlamina gelen bir seyi duyunca bozulmaz ki. Cok insani bir tepki.
Ya belli ki onun icin kürt kimligi onemli. Bu konuda asimile olmayacak. Ona gore kararlarinizi verin.
Ailen bize sivri konusmasin yeter demekle ben asimile olurum demek de ayri seyler bu arada.

Asimile olmayacak, durumu idare edip işi başka şeylere getirmeyecekti.

Evin içinde tuvaleti olmayan köy dolu Anadolu’nun her yerinde. Doğuya özgü bir durum değil bu. Ayrıca bazıları özellikle evin dışına yaptırıyor, kültürel bir tercihmiş bu. Ben de öğrendiğimde çok şaşırmıştım. Ses ve koku olmuyormuş, daha rahatmış. Bunu savunan da Kürt arkadaşlarım shsjjdjd

Fakiri de zengini de var. Hepsi tabii ki zengin olamaz. Düğünleri dillere destan biliyorsunuz. O altınları biz bir arada göremeyiz ömrümüzde. Ayrıca Antep’te şehrin en zenginleri hep doğudan gelip iş kuran Kürtler. Namusuyla ticaretini yapıp parasını kazanan da var, uyuşturucu vb. işlerle alıp yürüyen de. Evimin karşısında 5+1 daireler var. 15-20 milyon. Ev ararken emlakçıya sorduk bu evleri kim nasıl alıyor diye. Genelde o tip adamların kara parayı böyle akladıklarından bahsetmişti. Görünürde galerici falan ama yaptıkları işlerin haddi hesabı yok. Nereli oldukları da biliniyor şehirde gayet. Burada yazmayayım şimdi yine duyar yemek istemiyorum. Daha yeni kalktım sofradan.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…