Eski nişanlım ve ailesi yardım kızlar

Evet ankarada bizim fakirhane de

Konu sahibi oyle bir yorum yapmis ki. Buradaki olumsuz yorum yapan herkes ona alinan evi kiskandi sanki.

Tabi hepimiz varoslarda oturan mutsuz insanlariz. Birtek konu sahibinin ankarada evi var ve cok mutlu. Fesat olan biziz.

Neyse ne dersek diyelim anlamayacak. O kendi degerini belirlemis zaten.

Bakıs acılarimiz cok farkli bizimde belli adetlerimiz var ama kalkip flort ederken esime pesin pesin bak bizde o olur bu olur bilmem ne diye siralayip söz almadim acikcasi maddi konularda. Benim takildigim nokta tabiki adetlerinizi uygulamaniz degil. Her yorenin adeti farklidir ama dedigim gibi adetler uygulanirken boyle olay yaratilmasi bunu itici kılan seydir benim icin.

Benim esimin ailesi sunu yapmadi etmedi sozunde durmadi diye asla dügünden dönmezdim mesela, o onlarin ayibi olurdu. Istediginiz olmus buda guzel ama takildigim nokta bu degil cumle sonuna herkes kendi degerini belirler yazmişsin.

Yine kendi adima konusayim ben maddi şeylerle alinabilecek bir insan degilim buyuzden maddi seyler karsiliginda kendime deger biçmem.

Belkide kendi aileniz size erkek degilsin diye ev almamazlik yapmasaydi ve elindeki butun imkanlari sunsaydi gözün baskasinin verecegi evde olmazdi. Yinede sonuca gelirsek istedigin olmus mutlu olabilirsin. :)

Ailesinden isteyemediği evi elin adamından mı istemiş :O ben bu kadar istediğine göre babası bayağı bir mal mülk bırakmıştır dedim.

Kızlar merhaba herkesee yorumlarınızı az önce tek tek okudum iyi yorum yapanlar hepinize tek tek teşekkür ederim benimle aynı durumda olanlar olmus, sevdiğinden vazgeçme denilmis allah razı olsun hepinizden. Olumsuz yorum yapanlara gelince onlara da teşekkür ederim şöyle söyleyeceğim kızlar her yörenin kendine göre adeti vardır ve bunlar elbette konuşulur en başında çünki bu bir gelenektir anne babalarınız nasıl evlendi bilemiyorum ama bizdeki bu batılı zihniyet ne ara yerleşti içimize bu kadar gerçekten anlayamadım. Bizim için evlat evlendirmekten başka daha şanlı daha şerefli hiç bir sey yoktur insan evlatları içim yaşar ve onlara ellerinden gelenin en iyisini yapar ve her aile oğluna mutlaka evini alır oğlu doğduğu anda ona evini almak için çalışır çabalar ve mutlaka da alır. Onun haricinde bizde gelin demek onu sultan gibi yüceltmek demektir. KV adayları gelinlerine çok ilgi gösterir baş tacı yapılır bu zihniyete uzak olanların anlamasını beklemiyorum elbette ama en azından saygı gösterebilirdiniz.

Evettttt şimdi gelelim asıl konuya :) hafta sonu nişanlımın babası babamı aradı musaitseniz gelip konuşmak istiyoruz dediler. Babam da bana sordu ister misin gelmelerini diye bende çokkkkkk şaşırdım çünkü asla kabul etmiyorlardı gorusmemizi tabiki gelsinler dedim sonuçta nisanlimi gerçekten çok seviyorum. Neyse dün yani pazar günü akşam üstü geldiler ellerinde Özür bohçaları :)))) ben zaten bohcalari görünce ılımlı olduklarını anladım çünkü acaba bu iş bitti hala uzatmayın demek için gelebilirler mi acaba diye ufak da olsa bi ihtimal vardı içimde. Neyse yemeğe oturduk annem iftar için yemekler hazırlamıştı yemekten sonra sohbet edildi biraz havadan sudan ve KP başladı asıl meseleye babama " benim olan bitenin detayindan haberim yoktu bilirsiniz babalar hep en son duyar dedi güldü :) eşim anlatınca haberim oldu çok üzüldüm Naz kızımıza o zaman hak verdim "dedi "Mademki benim oğlum ailesine güvendi bize de onu boşa çıkarmamak düşer. Naz kızım olan bitenden haberim olsaydı is bu noktaya gelmezdi emin ol ama yine de kendi adıma Özür dilerim biz oglumuzun güvenini boşa çıkarmış olduk "dedi. KV ye de bi güzel giydirdi orda çünkü olanları gizleyen ya da eksik anlatan ya da çarpıtan oydu tabi açık açık söyleyemedi adam çünkü karısı sonuçta. Babam da gencler birbirlerini çok seviyorlar biz artık araya giremeyiz yeterince uzulduler dedi. Nişanlımla ben kalkıp ellerini optuk ve is tatlıya bağlandııı :)))) kV elinde küçük bi kutu vardı akşam boyunca is düzelince bana verdi açtım baktım içinde bi anahtar anlayamadım başta. Sonra dedi ki Naz kızım bu evinizin anahtari içinde de oğlumla ne Seçtiyseniz hepsi alındı sonuçta sen kullanacaksın ha bizim istediğimiz olmuş ha senin istediğin farkeden bişey yok bari sevdiğin beğendiğin şeyler olsun dedik dedi.

Biz nişanlımla görüşmeye devam ediyorduk zaten ve hiç bir şey almasınlar biz kendimiz halledelim yeterki engel olmasinlar diye aramızda konuşuyoduk ama bu kadarını ben de tahmin etmedim gerçekten.

Sonuç olarak elimde yüzüğüm hayatımda sevdiğim adam çok mutluyum kizlarrrrr ve size bir tavsiyem özellikle bana "kakanda boncuk mu var" diyen arkadasa tavsiyem her insan kendi değerini kendisi belirler :KK66: hepinizi öpüyorum :*
iyi haber. umarım nişanlının kıymetini bilir ve çok mutlu edersin.

Konu sahibi oyle bir yorum yapmis ki. Buradaki olumsuz yorum yapan herkes ona alinan evi kiskandi sanki.

Tabi hepimiz varoslarda oturan mutsuz insanlariz. Birtek konu sahibinin ankarada evi var ve cok mutlu. Fesat olan biziz.

Neyse ne dersek diyelim anlamayacak. O kendi degerini belirlemis zaten.
Ankaradayim ve pahalı bi evde oturuyorum.. "Varoş" degilim ozaman.. Konu sahibi belki beni beğenir, siz de kiskancliktan catlarsiniz :110:

Yalandan kim ölmüş.bir banlandın gittin ardından nişanlının ailesi elinde bohça deli divane geldi.hayır maddiyatla değerli olduğunu düşünen bir insana ne denebilir bilmiyorum.mimarım filan demişsiniz sanırım da ben çok merak ettim kendinizi hiç geliştirme gereği duymadınız mı? örneğin en son okuduğunuz kitabın adı nedir merak ettim. sizin mantığa göre dünyanın en değerli kadınları başlık parasına satılan kadınlar.

Ailesinden isteyemediği evi elin adamından mı istemiş :O ben bu kadar istediğine göre babası bayağı bir mal mülk bırakmıştır dedim.

Yok gocmenim dedi nerenin gocmeni bilmiyorum ama bende gocmenim ve hakikaten gocmenlerde erkege ailesi ev alir hatta alabilen arabada ceker altina ama kiza yapılmaz o ayri bir konu. Bu adetlere yabanci biri degilim yani ama buna ragmen kalkip esime iliskinin basinda maddi sartlar kosmamistim. (Esim iyi kazaniyordu) Aileminse bekarligimdan beri bir ev sozü vardi bana, guvencem olsun diye almak istediler nasilsa erkek olsaydin biz bu evi alacaktik ama ne fark eder erkek kız deyip erkek gibi ellerinden geleni sagladilar. Dugun zamani babam takilcak altini bile konusmadi esimin ailesiyle ve millet olur mu oyle altinlar kizin guvencesi filan dediginde, babam bir söz etti. "Ben yasadigim surece elysion kimsenin verecegi seye muhtac olmaz." Bu bence değerlerin en guzeli. Kalkip elalemin ailesinden "zorla" ev koparip degerimi belirledim kafasindan iyidir.

Bunlar gercekten oldu mu? Yoksa millet sana giydirince altta kalmamak icin hayal alemindekileri mi yazdın?
Degerini bastan cok guzel belirledin yalniz, "istemiyoruz" dedirttin insanlara.. Dedigin sekilde baristiysaniz bile cok çirkin seyler oldu, insaAllah yeniden bi olay cikarip berbat etmezsin her seyi..

kusura bakmayın ama zıhnıyetınız cok sacma ve yanlıs batılı kulturle bunun ne ılgısı var !! Herseyı karsıdan beklersen yarın bı gun buraya farklı dertler acarsın . En güzeli herseyi 2 kişinin elinden geldgnce yapması ve gerektgnde aıle buyuklerınden destek almasıdır .. Neyse mutluluklar sana :)

Bunlar gercekten oldu mu? Yoksa millet sana giydirince altta kalmamak icin hayal alemindekileri mi yazdın?
Degerini bastan cok guzel belirledin yalniz, "istemiyoruz" dedirttin insanlara.. Dedigin sekilde baristiysaniz bile cok çirkin seyler oldu, insaAllah yeniden bi olay cikarip berbat etmezsin her seyi..

aynen ya bastan degerli degıl mıydın de smdı degerlı oldu bana sacma geldı :)

Şu forumda muhtemelen ilk defa yapıyorumdur bu tarz bir yorum, hatta konu fake diyenleri dövesim gelir. Ama ben bu anlattıklarının gerçekler değil hayallerin olduğunu düşünüyorum. Böyle bir şey olabilir, olsaydı şaşırmazdım dünyada her şey mümkün. Ama anlatış tarzın falan ne bileyim resmen olmasını istediklerini kafanda kurup yazmışsın gibi. Bunu da kv elinde kutuyla geldi evin alındı, oğlumla ne beğendiyseniz o alındı kısmı düşündürdü. Masalsı bir anlatım olmuş.

yazdım sildim yazdım sildim günümüz değer ölçülerine tüküreyim dedim yorum yapmaktan vazgeçtim..
mutluluklar çocuuuuum:deli:

kutuda anahtar, istediğin esyalarin alinmasi ve k.pederin k.valideye saydirmasi ve onun ses cikarmamasi kismi hic gercek gelmedi
KP kV ye saydırdı demedim olanlarin detayindan haberim yoktu dedi. Bunun sebebinin kV olduğu benim kişisel yorumum bu 1
İkincisi ev anahtari ve salon mobilyası alınması sanırım hayatınızda hiç görmediğiniz bişey o yüzden imkansız geliyor ama gelenek meselesi hanımefendi bizde gayet normal karşılanan bi durum olması gereken yani

Her insan kendi değerini kendi belirler derken elbette maddi değeri kastetmedim. Ben sadece bana verilen sözlerin hesabını sordum eğer maddiyat dışında konularda söz verilip tutulmasa idi onların da hesabını sorardım elbette. Maddi konularda olmasi da verdiği sözlerin ailesini ilgilendiren sözler olması yüzünden tutulmamasi söz konusu oldu yoksa nişanlımla ilgili olsaydı tutmama gibi bi durumu olamazdı. Ailesine güvenip söz vermesi zaten en büyük hatası en başından beri üzerine gittiğim dava da buydu

X