Küçük birikimlerden büyük yatırımlara

Teşekkür ederim canım

Evet bizim burada altın normal piyasalara göre birazcık pahalı

İli gün önce 34 liradan aldım salatalığı şaka gibi
Evet bayram öncesi 15 TL den marketten aldığım kıtır kıtır olan salatalikalr gitmiş kart kocamislari şimdi 35-40 bandına çıkmış anlamadım.yemesemde olir desemde çocuğa sebep aliyorum...limonda oylee ucuzdu birden tavan yaptı
Teşekkür ederim canım

Evet bizim burada altın normal piyasalara göre birazcık pahalı
Satışı da (bozdurmasi) bpahaliysa oraya gelelim bozdurmaya
Eve serinlik versin yeterli benim için
Bu bizdeki in içine buzdolabında buz gibi ettiğim suyu da koyuyorum biraz püfür püfür serinlik versede genel olarak bu yıl ki sıcaklar sackurutma makinesi üflüyor gibi geçiriyor ..birde ben dibine uzaniyorum aşırı baş ağrım oldu aebebini buna bağladım... Cereyanda kalmış gibiyim bu 4 gündür hiç iyi geçmiyor yazım Allah sıcağın ortasında ekmek parası için helalinden çalışanların yardımcısı olsun

Limon malum kışın bol olur ben yazdan kışa hazırladığım gibi bazı ürünlerde de kıştan yaza hazırlık yaparım onlardan biri de limondur
Dondurucuya koyduğum limonları kullanıyorum yaz boyunca

Hayırlı geceler hatunlar
Adamdan 4500tl kaptım
Bayramdan dolayı param kalmadığı için istedim itiraz etmedi cikabilirsem 1 gr altın alacağım
Akşam için kuzu etli patlıcan güveç domatesli makarna yaptım
Yemekten sonra kizcemi annemlere bıraktım sabah İzmire gidecekler ona 750tl ben 600tlde babası vermiş dedesi yedirsin icirsin 1500tl otel ucreti göndereceğim birde
Beklediğim iyi haber geldi iztedigim okulla ilgili. heyecanla bekliyorum hayirlisi olsun
Gercekten aşırı kilo aldım kıyafetlerinin çoğu olmamaya başladı ciddi bir diyete girmemin zamanı geldi eylule kadar eski halime donmeliyim ama kaybettiğim irademi bulamiyorum

Bizimkilerde yarin yapacaklarmış kahvaltiyi. katılmayı düşünmüyorum bankaya ve kuyumcuya gideceğim o vakitte
Kuşa da alismistin degilmi ne merhametlisin

Iyi etmişsin arada çalışan çabalayan bir hanıma sahip olduğunu farkettir . Çalışmayan bir eşi olsaydı belirli zamanda aralığında cebinden ne kadar para çıkacağını bi düşünsün

Kızçene iyi tatiller güle güle gidip gelsinler

Ahhhh o kilolar ahhhh

Bizimkilerde yarin yapacaklarmış kahvaltiyi. katılmayı düşünmüyorum bankaya ve kuyumcuya gideceğim o vakitte
Kuşa da alismistin degilmi ne merhametlisin
Kişiye hoşlanmadığı ortamda bulunmak zulüm geliyor Allah hayırlısıyla beklediğin haberi güzellikle karşına çıkarsın tatlım

Şimdiden bereketli olsun canım

Daha ilk günden gideceğini kafama yazmıştım ki çok fazla duygusal bağ kurmamak için tabi öyle de olsa insan gene de sorumluluk yüklüyor kendine ister istemez ve yem su verirken altındaki kağıdı değiştirirken illa seviyor konuşuyor onun kendini güvende hissetmesi için okşuyor derken alışıyor

Merhamet insana yakışan en güzel duygulardan biri yeryüzündekilere merhamet edelim ki Allah da bizlere merhamet etsin her daim

Harikaaa...bende bazen bir iki limon portakal koyuyorum yazın limonata yaparım diye ama geçen yaz rondoyu bozunca bu yıl koymadım pek.rendelemeyle olmuyor rondo şart
Prensesine iyi tatiller ...bu arada iyi fikir para almak ki misliyle hak ediyorsunuz zaten birikim yapmışsınız aldığınızida tebrikler
Aşırı güzel bir yorum... Gerçekten çalışmayan ev hanımları ( aramızda da vardır affola kizmasinlar bana ama) çevremden gözlemlerimden yola çıkarak diyeyim daha rahatlar altlarında SUV lar ( artık normal araç da beğenmiyorlar) ceplerinde kredi kartları kafelerde gezmeler günler en şık kılık kıyafetler yani bir baskaa alem sanki...

Ha evlerinede gidiyorsun yemeklerde normal misafirede hazır ek ler kekler yani herkesinmi şansı yaver giderse bir benim mi gutmez dedirtengillerden o yüzden nekadar güzel tespit arada çalışan çabalayan hanımın kıymetini bildirebilmek adına para istenmeli... Bende bir TL bile almisligim yoktur çocuk olunca bir miktar evde durdum ya i sezonda kendimden harcadım o mutfak alışverişi yapinca kendini harika babayim eşim moduna aldı.. şimdilerde mutfak bende çocuk bende yetiştirmeye adam parasını ne eder ne eyler bilemem... Bir araba var bakımı vs benzini kaskosu cocugun hastane masrafı...onda ama yine en çoğu bende ki bende bu durumdan ciddi muzdaribim..ayrıca mesleki kariyerinde benden iyi ama parasını ne halt ediyor bilemiyorum

eskiden bizde öyle sen şunu ben bunu ödeyelim derdik
ama 4 yıl önce maaş ne borç ne
kalanı iki ye böl sistemine geçtik
inanın bereketlendi
ben eskiden hiç yanaşmıyordum bu sisteme
ama şuan zula bankta param var
27 yıldır çalışıyorum son 4 yıldır elim para gördü

Lise yıllarından bir arkadaşım vardı ev hanımı eşi doktor adamın 2 evinden 1 tanesi , 2 arabasından 1 tanesi bunun üzerineydi, sigorta primlerini ödetiyordu ,kredi kartı cebinde yeri gelir kendi ana babasına bile alışveriş yapıyordu bir konuşmalarında ifade ettiğine göre
Bütün bunlara rağmen de nankörlük diz boyu idi adamcağızın şeker rahatsızlığı vardı bir gözünü etkiledi ve kadının adamın sağlık sorunu ile bile dalga geçen cümleler kurduğuna şahit oldum şahsen ben hazmedemedim bu nankörlüğü
29 sene aradan sonra bütün diyaloğumu kestim

Teşekkür ederim
Eğer maaşlı calisansa eşiniz giderleri beraber odeyip kalanı paylaşın derim yoksa size büyük haksızlık
Benimki esnaf olduğu için 17senedir parası yok.!! düzenli gelir olmayınca ne geliyor ne gidiyor bilemiyorsun o yüzden karışıyor malesef vergisidir vs.

Anam bankada isim kısa sürdü bes yaptırdım birde altına endeksli
Para çekip 2550tlye 1 gr altın aldım ablacim eklersin ozrengin
Okula geçtim zorla kahvaltıya oturttular beni
Yemem diyen ben öküz gibi yedim
Akşama da dünden yemek var yanına mantı yapacağım yeter

Bereketli olsun kuzucum ,ekledim

Benimde kuzenim öyle genç gerçi eşi Dr heryerini estetik yaptırdı yaptı... Kuzen tesettürlu hemide anasına sorsan ben orpyimdir onun kızları değil niye ben okudum saçım açık adam parası erkek parası yemedim ne okurken ne çalışırken .. ama kocasının parasını yiyebilenleri taktir ediyorum helal olsun hoş bende kadınlık ruhu da yok ... Biraz feminist tavirlardayim yıllar utansın diyorum.yasadiklarimdan sonra... Şimdi böylesi bir duruma da Allah sağlıkla kimseyi sinamasin ama.cok büyük bir ayıp etmiş o arkds iyi etmisssiniz iletişim kesmeyle ...sloganim şudur "niteliksiz çoğunluklardansa nitelikli azınlıklar yeridir...."

Okulda evrak işleriyle uğraştım
Öğleden sonra ilçe zümre toplantısına katıldım
Eve gelip yemek yaptım

Kendim yumurtalı makarna yoğurt portakallı içecek yedim içtim

Büyük oğlan yemeğe gelmedi

Küçük oğlana da

Haşlama tavuk
Nohutlu pilav
Yoğurt
Kola
Magnolya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…