Küçük birikimlerden büyük yatırımlara

Pazartesi hemen Temmuz için bir şeyler alayım ben, çok pis gaza geldim

Gram mı alıyorsun sen?
Ben geçen sene hep ata lira aldım, sonra tanıdık bir kuyumcu boşuna fazla para veriyorsun, çeyrek , yarım ve cumhuriyet şeklinde al dedi…
Ben de bu yıl öyle yapıyorum…

Peki hani sen milyon dolarlar biriktşriyordun? Ne ara altına geçtin ?

Bizim zamanımızda özel üniversite olarak en meşhuru kıbrıstaki üniversitelerdi, toplumda genellikle bir yeri kazanamamış gerizekalilarin parayla diploma sahibi olduğu
Aynen bu gözle bakılıyordu
Benim oğlanlara da bunu hep söylüyorum
Gerçekten de öyle bence bizim çocuklar bacaklarını kırıp adam akıllı sınava hazırlanmalı

Kesinlikle
Çalışıp iyi bir devlet üniversitesine girsinler…
Biz özel üniversitelerde mi okuduk sanki
Danışmanlık yaptığım vakıflardan üniversitesi olanlar var ve asla iyi bir devlet üniversitesi kalitesinde değil…

dolar milyoneri benim oğlana 4 yıllık sayısaldan bütün bölümleri adam gibi araştır incele sor soruştur dedim

Illa izmir ekonomi bilgisayar mühendisliği deyip durma dedim

Matematik öğretmenliği nasıl olur diyor
Canım matematik öğretmenliğinden atama nasıl hiç mi şansı yok bu bölümün

Farklı mühendislik dallarından tavsiye edebileceğin var mı?

Yapay zeka
Yazılım mühendislikleri düşünülebilir sıralamalara bakmak lazım ablacım

Öğretmenlikler artık zor ablacım tasarruf tedbirleri vs. Bi de öğretmen akademisi çıkardılar iki yıl asgari ücretten de az çalışıp eğitim görecekler

Allah kolaylık versin vallahi zor

Bu yurt ücreti hariç canım yurt için ya özel ya devlet yurdu bulmaya çalışacaklar
Ama büyük oğlan eve çıkmış küçük herhalde onun yanına gitmek istiyo
Çok paraaa yaaa. Allah kolaylık versin..

Benide numaramı nerden almislarsa aydın universitesi ,Mef üniversitesi, Medipol paralı nekadar şey varsa arıyor sanıyorlar çocuk .yani ailleri bu süreçte vallahi iyi anladım.Allah kolaylık versin

Gerçekten öyle
Zaten eğitim iyice kalitesizlesti
Parali yerlerde cok muthis oldugunu dusunmuyorum
Öğretmenliği bitirdiler
Ama isim yaparsa özel derslerden müthiş para kazaniyor matematik fizik ve kimya ogretmenleri

Guncelleme
Bahçeye gidemedik
Ablası gecen cenazeye gelememisti oraya gitmişler
Yarına kaldı mangal
Yemekte yapmamıştım
Menemen yanına cacık yedi cocuklara da dürüm getirmis
Bende kardeşimleri aradim tatlı yemeye gidelim dedim gittik hesabi kardeşim ödedi ama ben tatlı yemedim kahve içtim
Gelince 40dk lesli yaptım
Yatıyorum iyi geceler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…