Kötü yola doğru giden kuzenim

Beklediğimiz şey şu: Kuzenim bir anda değişti ne oldu anlamaya çalışıyoruz ve sorun neyse çözmeye çalışıyoruz. Benim de olaylardan bugün haberim oldu bu arada yani teyzem 7 aydır bunun savaşını veriyormuş. Bir anda annesinden nefret eden sürekli yalan söyleyen birisine dönüştü doktor olmak isteyen idealleri olan kız. Cinsel anlamda da sapkın sapkın şeyler yapmış. Teyzem bekaretinde falan değil burada söylenildiği gibi cinsel eğitim de vermeye çalışmış ama kuzenim tüm şehre malzeme olmayı bile önemsemiyor bu hale nasıl geldi neden geldi işte bunu bulmak istiyoruz. Eski erkek arkadaşına bıktırana kadar babasıyla ilgili dertlerini anlatıyor ama babası ona yazınca engelliyor. Benim içimde iki kişi var diye notları var. Kişilik problemi ya da psikolojik bir sorun olduğunu düşünüyoruz.
YOKSA NORMAL SOSYAL DAVRANIŞLARI BİR KIZ OLSA AMA BEN OKUMAK İSTEMİYORUM ANNE, BEN BU YOLU TERCİH ETMİYORUM şeklinde bir şey söylese yine üzülünür kahrolunur da problemleri olduğu düşünülmezdi.

Çok doğru söylüyorsun ama ben okumak istemiyorum kolay para için fahişe olmayı planlıyorum deseydi bu bir sorundur,normal normlarda olmayan hayat planları kişinin düzgün düşünemediğini gösterir.Ben buna bu da böyle kişisel tercih yada edepsiz hayasız gözüyle bakamıyorum.

O içimde 2 kişi var psikolojisini bende yaşadım yani bu durumdan kurtulması için önce geçmişi ile barışması gerek baba olmadığı için farkında olmadan o boşluğu erkekler ile doldurmaya çalışıyor kendi degerini ögrenmeli kendini sevmesi gerekiyor bide anneden nefret ediyor diyorsunuz bu psikolojide böyle hissettiği kişi uyardıkça daha da artar o davranış inat gibi bişey oluyor yaşamış biri olarak söylüyorum o iki karakter durumu çok zor

Bu olaylar kız 15 yaşındayken başlamış.15 yaşında ki bir çocuğu yetiştirmek,korumak annenin görevi değilmidir?Neredeyse 3 yıl sonra kızı tehdit edildikten sonra öğrenmiş olayları.Biraz disiplin eksikliği var teyzeniz de.

Burada bir anne vardı, oğlu uyuşturucu kullanıyormuş, gece kafasına göre çıkıp gidiyormuş. Kimse o oğlana burada edilen hakaretleri etmedi. Toplum kadınlara, özellikle genç kızlara karşı ne kadar acımasız ya, kız cinsellik yaşadı diye demedikleri ima kalmamış. Ayıp, konu sahibi burada yardım istemiş, birileri dedikodu yapıp hakaret etsin diye anlatmamış.

Tabiki annenin görevidir. Teyzem normal bir anneden çok daha fazla emek harcadı kuzenim için, kendisi hasta bir bebek olarak doğdu nefes alamıyordu trakeostomi ile yaşadı yıllarca. Disiplini de çok iyi bilir :)
Kuzenim yaşamak istemiş yaşamış ortada tehdit yok. İsteyen okulda da yaptığı için bir yere kadar koruyabilmiş maalesef. Kötü ve ilgisiz bir anne değil kesinlikle hatta tam tersi.

Aynen öyle. Ağzınıza sağlık. Bazı kadınlar gerçekten kötü kalpli maalesef, ve psikoloji biliminden bir haber olacak kadar cahil. Allah bizzat yaşatarak idrak ettirmesin kendilerine diyorum sadece.

Kuzeniniz 15 yaşındaymış.3-4 yıl sonra öğrenmiş olayları.Uzun bir zaman.Bence dikkatli değilmiş.

Bu hikaye de teyzeniz çok ilgili,disiplinli kuzen desen aklı başında,zeki,çalışkan,bile isteye yaşamış diyorsunuz.Herkes masum.Bir yerlerde hata var şu ilk yazdıklarınıza bakılırsa.Hiç kimse suçunu kabul etmiyor.Artık kuzeniniz yetişkin olmuş.Kendi değişmek isterse değişir,tedaviye cevap verir,kendini açar.Ki değişimde sancılıdır,kolay olmaz.Aksi takdirde kimse onun için bir şey yapamaz.Belki kişilik bozukluğu vardır,belki karakteri böyledir.Bilemiyorum.
Bu arada benim çocuğum yok ama ben annesi olsaydım(dedektif gibiyimdir muhakkak bir yolunu bulup öğrenirdim)ilk işim kızım ne derse desin o çocuğu şikayet ederdim.Uyuşturucu satmaktan mesela.Onu etrafından uzaklaştırırdım.Sonra bu konuda en iyi psikoloğu bulur,tedavi olması için elimden geleni yapardım.Bir de sosyal olması için uğraşırdım.Kendi yaşıtı arkadaşlar,ilgisini çeken kurslar,spor..yönlendirmeye çalışırdım.Gerekirse babasını arar,durumu anlatır,kızı ile ilgilenmesini isterdim.

Başka bir psikaytriste götürsün ben kızım için doğru doktoru bulana kadar beş doktor gezdik. Daha genç ve kendi hemcinsi birini bulup açıldı şimdi seans odasından çıkmıyor

Bence bu kızın şu anda üniversite kazanmaktan daha önemli sorunları var. Büyük şehirde bir okul kazanıp giderse Allah muhafaza daha fazla dağıtır. Teyzeniz ders çalış diye baskı yapmayı bıraksın,özel dersinde bir anlamı yok bence. Varsın 1 sene geç gitsin bir şey olmaz. Öncelikle iyi bir psikiyatrist bulun bence. Özel derse verdiği parayı onlara versin daha faydalı olur.

Kuzeninize erkek ve genç bı psikolog bulun bence.
Hiçbir şeyi önemsemiyor çünkü erkeğin yanında olmasından mutlu. Videoları yayılınca bile onemsememis . İlgi bekliyor. İlgi olunca geri kalan başka bişey umrunda değil.
Babası da kizla gorussun. Kız istemiyorum dese bile gorussun. Onu bırakıp giden birisine gel diyemeyebilir ama gelirse kovmaz

Bence bu kızın akranlarıyla arkadaşlık edinip sosyalleşmesi lazım. Belki sosyal aktiviteler yapabileceği kurslar vs. olabilir. İçinde bulunduğu hayatın dışında daha gerçek hayatın olduğunu hatırlamalı. Küçük şehirde yaşıyor dediniz. Eski erkek arkadaşıyla yaşadıklarını herkes öğrendiyse o kızın o çevreden arkadaş edinebilmesi çok zor. O yaş grubu biraz acımasız oluyor. Bu kadar her şeyi yaşamış, rahat, türlü suçları bulunan biriyle sevgili olmuş biriyle arkadaş olmak istemeyedebilirler. Arkasından muhtemelen çokça konuşuyorlardır. Nasıl arkadaş edinsin ki? O da en kolayından sanaldan veya etraftan tanıştığı erkeklerle yazışıyor muhtemelen sürekli. İlgi ve sevgi ihtiyacını onlardan gideriyor. Çünkü annesi dışında onu gerçekten seven biri yok etrafında.
Ortam veya şehir değişikliği iyi gelebilir. Ve imkanınız varsa sizde kuzeniniz ile çıkın gezin zaman geçirin. Biraz hayata dair motive edin onu. Üniversite hayatını anlatın bol bol, onun hangi mesleği seçmek istediğini sorun. Veya birlikte ona uygun bir meslek seçin. Ama bu kızla annesi dışında hemcinsi biri arkadaşlık etsin lütfen.
Tehlikeli sularda yüzüyor. Şuan çok cesur görünüyor ama o çaresizlikten olabilir, ergenliğin verdiği heyecandan olabilir. Kaldı ki bu kız bence o erkek arkadaşıyla uyuşturucu kullanmıştır. En hafifi de olsa denemiştir. Bu yaşta o kadar cesaret bana çokta normal gelmedi. Fazla umursamaz.
Kolay para kazanmak falan tehlikeli sular. Bakın farklı farklı sayfalar var. Kızlar vücutlarının sergileyerek deli gibi para kazanıyor. Tabi ki özgür irade, tercih meselesi ama neden daha normal bir hayatı olmasın ki bu kızın?

Kötü arkadaş kötü yola götürüyor iyi bir arkadaş edinse fark eder. Birde hastalığı neydi ki babası kaçtı. Ve nasıl büyüyünce düzeldi hastalık nasıl geçti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…