Kortizonla kilo verme günlüğüm

Mpar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2020
118
81
Selamm. Ben kilo takıntılı biriyim, sürekli kilolar aldım verdim Sibel Can misali. En son 20 kg vermiştim glutensiz beslenerek. Ama kronik rahatsızlığım sebebiyle kortizona başladım ve olanlar oldu. Yaklaşık 1 yıldır günde üç kere kortizon alıyorum yememe asla dikkat etmedim, tuza aşık biriyim turşular cipsler kızartmalar vazgeçilmezim diyetteyken bile bırakmam bu gıdaları o yüzden bana artı 30 kg olarak geri döndü hepsi. Şu an hayatımın en kilolu dönemindeyim ve yeme bozukluğum var farkındayım. Tok olsam bile duygusal açlık krizleri yaşıyorum. Buna artık bi dur demenin vakti geldi ama keskin bir diyete girerek süreci hızla sonlandırmak istemiyorum. Önce yavaş yavaş kendime şekil düzen vereceğim ve burayı günlük gibi kullanmak istiyorum. Yani öyle diyet listeleri sporlar vs olmayacak, yediğim her şeyi eksiksiz yazacağım çoğuda ilk etapta abur cubur olacak biliyorum.

İlk hedefim yavaş ve sindirerek yemek. Tıkınırcasına hızlı yeme alışkanlığım var lokmaları bir, iki çevirir yutarım.

Eşim yüzünden yemek yanında içecek içmeye alıştım bunu bırakmak istiyorum içeceksem sadece ayran ve soda!

Yemekler artmasın diye arda kalanları sürekli tıktım da tıktım. Varsın artsın öğütücü olmaya çalışmayacağım artık.

Yemeğin tadına bakmadan tuz atmayacağım.

Şimdilik fazla kısıtlama olmadan yeni hayatıma başlıyorum Allah sonumu hayr etsin.
Başlangıç kilom: 82.75
Kahvaltı menüm; albeni, yarım paket kakaolu ikram ve sallama çaydı

Not: Kimse yargılamasın ben burayı günlük olarak kullanıyorum her şeyin farkındayım çocuk değilim. Akıl vermeniz beni motive etmiyor sinir ediyor.

Son düzenleme:
Kahvaltınız maşallah çok sağlıklı

Kahvalti menünüze istinaden söylüyorum, yediklerinize dikkat etmek istiyorsaniz bence yapabileceğiniz en iyi sey önce eve abur cubur almamaktır. Işyerinizde kahvalti yaptıysanız geçerken bir poğaça bir ayran alsanız şekerli şeylerden iyidir. Vaktiniz varsa yoga tavsiye ederim

abur cubur seviyorsanız eğer kahvaltı için karabugday patlağı üstüne fıstık ezmesi ve muz yiyin. benim uzun süre kahvaltım bu şekildeydi ve oldukça keyifli bir şey. kalorisi düşük yüksek bilemem ama albeni hoşbeş bunlardan iyidir. ya da kendinize sağlıklı kurabiye yapabilirsiniz.

Kahvaltı yapmayı hiç sevmiyorum dediğim gibi yavaş yavaş diyet psikolojisine girmeden alışkanlıklarımı değiştirmek istiyorum. Teşekkür ederim önerileriniz için

Evde stoklu karabuğday patlağım arada yapıyorum öyle çünkü çocuktan beri kahvaltıyla aram iyi değil peynir zeytin insanı hiç olmadım. Teşekkür ederim

Kahvaltı yapmayı hiç sevmiyorum dediğim gibi yavaş yavaş diyet psikolojisine girmeden alışkanlıklarımı değiştirmek istiyorum. Teşekkür ederim önerileriniz için
Diyet psikolojisine girin demedim ki, abur cubur evinize sokmayin dedim, ben de mükemmel zayıf değilim ama diyet yapsam da yapmasam da evime çok acur cubur stoklamam, canim çekerse alır yerim, ama mutfakta bir dolabı abur cubur stoğu icin kullanan insanlardan olmadim hiç, bunun diyet kafasıyla hic alakası yok, kilo vermede başarılar

Çok teşekkür ederim

Öğlen: 1 mandalina, karam gurme.
Akşam: Hünkar beğendi, bir dilim ekmek, tere-roka-yeşil soğan-turp ve ayran.
Yine hızlı yedim. Uzun uzun çiğnemeyi unutuyorum

Bende şuan 53 kiloyum geçen sene 39 kiloydum sonra bir anda 82 kilo oldum şuan 53 şimdi de kilo alma derdine girdim insan kendini bir türlü beğenmiyor
Çok haklısınız beni kimse beğenmiyordu zayıfken ama ben çok mutluydum ayak numaram bile büyüdü. Sağlık olsun da yapcak bişey yok kilo alınıyor veriliyor

Tartı sonuçlarını mutlaka mutfak kapısına yazıp asmanı öneririm oldukça etkili yemesem ölmem bunca zaman yediklerime sayayım deyip başarabilirsiniz ben başardım 10 kg verdim her gün Ergin Kırbaç videoları ile spor yaptım hem kilo verip hem sıkılaştım başarırsın hiç de sanıldığı kadar zor değil tek çözüm boğazı tutmak

Kahvaltıda sadece yarım paket ikram ve sallama çay yeterdi ama bendensin akşam 1 laviva 1 browni intense 1 dido gömdüm pişmanım yedikten sonra o pişmanlık var ya ama fit olmaya karar verirsen yaparsın buna kesin inan elbiseler başka yakışıyor kendini hep böyle motive et

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…