Korono virüs sebebi ile tüp bebek tedavileri durdurulsun mu ?

Bahçeci tüp bebek merkezine gidiyorum transfer hazırlığı içerisindeydim kontrole gittim ve transfer günümü öğreneceğim sanarken tedavimi iptal ettirip döndüm ilacımı yarıda kestim ama yapacak birşey yok Doktorum böyle uygun gördü ortalık durulana kadar bekleyeceğiz.. 2 aydır rahim dinlendirme sürecindeydim tam sona geldik tam transfer olacağım artık dedim dedim ama o da ne bi virüs geldi ve dünya alt üst oldu Yeterki şu illet gitsin daha fazla insan ölmesin. Elbette çok üzüldüm tedavim yarim kaldığı için ama beklemekten başka çare yok..

Aynen bizde onu bekle bunu bekle o geçsin bu bitsin martta kesin dedi dr malesef alamayız deyince... Kısmet gerçekten o kadar üzül, acı çek bir ton borç ve ne kadar süreceği belli değil.

Aynen bizde onu bekle bunu bekle o geçsin bu bitsin martta kesin dedi dr malesef alamayız deyince... Kısmet gerçekten o kadar üzül, acı çek bir ton borç ve ne kadar süreceği belli değil.
Kesinlikle öyle.. Bu virüs öyle hemen yok olup gitmeyecek bu bir kesin ama kontrole alınabilir inşallah en kısa zamanda bu olur çünkü ben hemen başlamak istiyorum tedavime Beklemekten tükendim tedaviye başlarkende aylarca bekledim şimdi yine bekliyorum. Kaderim buymuş. Bir yandan üzülüyorum bir yandan iyi oldu ertelediğimiz diyorum sonuçta embriyo tutunsa iş orada bitmiyor bunun kontrolleri var nasıl olacaktı diyorum kendi kendime.. Sanırım kendimi avutuyorum

Kendini avutmuyorsun doğru düşünüyorsun benim de transferim ertelendi ve iyi ki ertelendi diyorum bu durumda hamile olmamız çok riskli değil mi ? Çevremde hamile arkadaşlarım var çalışmak zorundalar ve sürekli diken üstündeler ya virüs bulaşırsa ya bebeğime birsey olursa diye

Kesinlikle doğru söylüyorsun yani hamile arkadaşları da görüyorum yazdıklarını okuyorum çok korkuyorlar iki günde bir iğneye gidiyoruz hastaneye çok korkuyoruz diyorlar ilk aylar kontroller sık oluyor doktorum ne yapacağını şaşırdı hastane ortamına sokmak istemiyor diyenler var dahası da var illaki denk gelmişsindir Allah onlara da kolaylık versin inşallah. İşin aslı başta üzüldüğüm kadar üzülmüyorum ilk anda anlayamamışım kararımızın yeni olduğu anlarda akıl edememişim şimdi böylesi daha iyi oldu diyorum

İnşallah çok daha sağlıklı zamanlarda geçireceğiz hamileliğimizi. Gezerek,eğlenerek

İstanbul Liv Hospital ‘de transfer yaptırıcak olan var mı ? İptal olan yada transferi gerçekleşen ?

Merhaba arkadaşlar ben hemsireyim ve yoğun bakımda çalışıyorum. Transfer yaptırdım bugün 4. Günüm. İşe giderken zaten sürekli risk grubu dayım, hamile kalırsam o zman idari izinli olurum gitmem daha iyi olur benim için.cok uzun zamandır hazırlık yaptık, ameliyat oldum bekledim. Doktorum transfer yapalım dedi, ama gittiğim hastane yeni hasta almıyor sadece tedavi sürecinde kiler devam ediyor.

Merhaba, ben de 18 Marta transfer yaptirdim ve tedavi gordugum hastanedeki son transferlerdendim.Suanda Bahceci, Acibadem ve Memorial gibi tup bebek merkezleri yeni hasta almiyor sadece mevcut hastalara bakiyorlar. Bununla birlikte doktorlar 3 haftalik vs periyodlar seklinde hastaneye geldikleri icin kendi doktorunuz yoksa sizi baska doktor takip ediyor. Benim transferim maalesef basarili olmadi , doktorum suan ortalik sakinlesince tedaviye devam edilmesini oneriyor. Herkese sabir dilerim, hayirlisiyla saglikla bebeklerimizi dunyaya getirelim

Ben de tedavi sürecinde idim ocak adetimde opu yapıldı havuz yöntemi olacaktı şubat ta kist çıkınca Mart adetime ertelemiştik. Bu ay da pandemi çıkıp olağan hayat ertelenince doktorumla konuşmadım bile kendim erteledim. Kendim yıllık izin alıp işe gitmeye çekinirken bu zamanda tedavi için merkeze gidemezdim. Zaten dernek de açıklama yapmış elektif işlemler ertelenmiştir diye. Böyle bir dönemde tüp bebek işlemlerine devam eden merkezlerin ticari kaygılarının çok daha fazla olduğunu düşünüyorum.

Merhaba 18 mart Çarşamba günü İstanbul amerikan’da yumurtalarım toplandı. O sıra korona illeti henüz vaka açıklamamıştı. Neyse toplama işleminin bir sonraki günü embriyolog aradı ve döllenen yumurtaların dondurulma ihtimali oldugunu, beni hazırlayan doktor ve transferı yapacak doktorun gorusme halinde oldugunu söyledi. Tabi ki cok üzüldüm başta transferı yapacak doktor gebe kalırsam hataneye gıdıs gelişlerin sıkıntı olacagını soylemiş hazırlayan doktorum da zaten hastanede çalıştıgım için sıkıntı olmayacağını söyledi. Veeee pazartesi günü 5.hün transferi yapıldı. perşembe günü test yaptırıcam. Eğer gebe kalırsam zorlu bir süreç bekliyor bakalım. İnşallah su salgın biran önce geçer de rahatlarız hepbirlikte.

Test yaptınız mı ? Umarım pozitifi görmüşsünüzdür Benim tedavim ertelendi koronadan dolayı

KEsinlikle katiliyorum! EN azindan bu ay transfer olacaklaei alsalardi birden bire iptal mi olur. Bizi hic dusunmuyorlar hayal kirkligii

evlat hasreti insanda bilinç bırakmıyor ki ne olursa olsun ama olsun benim de artık dıye psikolojisi bozulanlar var insanlar da zamansız mağdur oldular , herkes haklı
Canim ayni duygulari besliyoruz .. ben de ne okursa olaun istiyordum ben 1 yıl daha benek hasretiyle beklemek istemiyorum tam da amacıma ulamşmışken son anda tranfer olcagım ay bunun olması hala ainir oluyorum barii bu ay ki transferleri isteyenlere yapsalardı

Aynen canım.o kadar uğraştım tam transfer aşamasına geldim bu olay patladı. Biran önce bu ayın sonunda azalsa şu virüs merkezler hasta almaya başlasa ne iyi olur. Çok bunaldim bu konu çok uzuyor beni ve sınır oluyorum

Anen valla kamera şakası gibi her gğn uyuyup uyandığımda inşallah rüyadır diyorum diğer ay 1 tane ilaç içmeyi unuttuuğum için iptal oldu bu ay da virüs yüzünden. En kötüsü bu virüsün belirsizliği deseler ki 1/2 ay beklersinde ben 1 sene neden bekliyim yaaaa deli olucam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…