Konu gönül ilişkisi kızlar haklı mıyım cevap yazmamakla ?

Benim de birlikte olmak için, beraber yaşamak için hepsini geç modern ağızla "çıkmak" için baş başa oturduğum ilk kişi sensin. Ben bu insanların bu olayların içinde bunların arasında büyüdüm. Haram olacak hiçbir şey yapmadım. Bugüne kadar benim bir namahreme temasım bile olmadı. Sana ilk günden beri aynı şeyleri söylüyorum. Geçmişim açık ve net. Korkum yok, sakladığım bir şey yok. Ben bunu normal karşılamayan senden şikayetçi de değilim. Sen iste ben senin gibi de olabilirim, ki seni sevdiğimi hissettiğim günden beri ben en yakın arkadaşlarımın düğününe gitmedim. Herkes oradaydı ve benim sevdiğim var diye gitmedim düğünlerine. Kimseyle doğru düzgün muhabbetim bile kalmadı. Senin için hepsini terk de edebilirim. Normal karşıla demem de sana. Ben sana hava olsun diye konuşmadım asla. Normalde kimseye açıklama yapmam. Senin için sabahtan beri şu telefon elimden düşmüyor. Sen bana umrumda değilsin diyorsun benden vazgeçmeyi düşünüyorsun. Bunları da o yazmış
Canım yani sen bilirsin ortada çok da aşılmaz bir şey yok direk evlilik değil ama bir süre daha tank ölç baktın dengesizliği devam ediyor yok dersin belli sana değer veriyor çok da büyük bir hatası yok ama hemen ciddiyet değil bir süre daha tanımaya çalış benceee

Direkt konuya giriyorum halam görücü usulü birisiyle tanıştırdı düzgün, efendi dedi. Halamın komşusunun oğlu. Nisanın ilk haftası bir cafede memlekette tanıştık. Oğlan matematik öğretmeni Urfada. Uzak mesafe ilişkisi görüşüyoruz. Toplam yüz yüze cafede 4 defa buluştuk. Dün de mezuniyetten falan bahsederken bu bana üniversitedeki arkadaşlarının fotoğraflarını attı grupça. Kızın birisinin eli bunun kolunun üzerinde temas var yani. Sonra başka bir kızla da Nisanın son haftası Urfa merkezde buluşmuş. Kız da Urfada öğretmen. Hatta evinin altında cafede oturduk diyor. Bana hediye almıştı hatta hediyeyi beraber seçmişler meğer dün öğrendim. Senden bahsettim bana birkaç taktik verdi diyor. Ben de doğru bulmuyorum baş başa oturmanı ben neden senle görüşürken baş başa bir erkekle oturmuyorum cafede dedim. Haklısın yazmış.
Cevap yazmıyorum mesajlarına sabah günaydın yazmış ona da cevap vermedim. Akşam attığı mesajlar bunlar. Sizce haklı mıyım kızlar Nisanın son haftası benimle ciddi bir ilişki için görüşüyordu aslında. Üzüldüm böyle yapmasına. Arkadaşım deyince kız olacağını sorgulamadım o zaman bilmiyorum. '' Sana anlattım ya ben bu bilince geç eriştim. Üniversitede çekirdek bi grubumuz vardı bizim bu fotoğrafta gördüğün ekip olarak. Herkes bir diğeriyle çok rahat takılırdı. Sonradan sonraya biz işte 3. sınıftayken biraz yoğunluk biraz öz bilinç diyerek bu buluşmalarımızı baş başadan topluya çevirmiştik. Ondan sonra da işte bu gördüğün Esradan başka kimseyle baş başa da oturmadım görüp denk gelip de 😀'' '' Ama dediğim gibi bi sebep gerekmiyor kim olursa olsun artık sen rahatsız oluyosun anladım ben de senle beraber giderim onlarla görüşmeye 😀'' '' Yok be gerekseydi 2020den beri ikimiz de Urfadayız bi şekilde çıkardı 😀 ''
Arkadaşıyla kafede oturmanın ne gibi bir zararı olabilir ki? Fotoğrafta kolu değmiş demişsiniz bundan bile rahatsız olmuşsunuz. Sizin için hayat çok zor. Ben yazınıza anlam veremedim. Eşim bana böyle davransa tahammül edemezdim. Siz anlaşıyorsanız ne ala mutluluklar ama çocuk gibi de mesaja cevap vermemeler usandırır

Yaşıtız, benim 20 aylık oğlum var. Küçük değilsiniz ama mesele yaş değil. Doğru insan değilse bekar kalmak daha iyi. İnanın evlendikten sonra daha iyi anlıyor insan.

İçinize sinmeyen insana evet derseniz pişman olursunuz, ben bunun örneğini çok gördüm. Emin olun karşınıza çıkacaktır istediğiniz doğru kişi. Annenizin de içine sinmediği için böyle diyor. Karışmak da istemiyor kararınıza belli ki.

Benim tavsiyem oturun ve sizin için kırmızı çizgileriniz nedir onu yazın. Uzun uzun düşünün. Kırmızı çizgiler en fazla 3 olur 5 olur. Fazla olmaz zaten. Kalan şeyler tolere edilebilir. Bizim burdan gördüğümüz, sizin için burada aşılan bir kırmızı çizgi var. Öyle değil mi?

Bunları belirleyip tekrar konuşun. Belki anlaşırsınız ama anne faktörü var.

Annesi istiyor diye annesinin istediği kızla evlenen, neden annesi istiyor diye boşanmasın ki?
Sen biraz erken davranmışsın o yaşta anne olmak için erken bence :)) Bir de her annesi onayladı diye tmm diyen erkek anneci kötü değil belli ki adam da beğenmiş hoşuna gitmiş kız, uygun bulmuş zoraki konuştuğu yok hediye alıyor ilgileniyor illaki o da beğeniyor ortada yani

Yargısız infaz demişsin ama benden hangi davranışı bekliyorsan aynı hassasiyeti senden de beklemiştim hepsi bu aslında. Empati yapsan beni haklı bulursun ama empati yapmıyorsun. Çünkü sana göre bu doğru. Benim de üniversiteden başı bağlı arkadaşlarım var. Hatta kurumda var işte ekip arkadaşım Emin. Onunla evinin altındaki kafede otursam ve senin dediğin gibi etrafta 40 kişi olsa. Ne anlaşılır ya da bilmiyorum fikirlerimiz aynı olmadığı için bana saçma geliyor. Uygun değilmişiz kısaca ben bunu çıkardım bu olaydan. Buluştuğunuzda o kızla aldığın hediyeleri de göndereceğim. Kahveyi trendyoldan sipariş ettim. Adres bilgisini atarsan iş çıkışı bir gün kargoya veririm. O kıza mı gönderirsin çöpe mi atarsın kendin karar verirsin buna. Yazdım gönderdim kızlar.
O da Sena bunu yapma. Haksızsın demedim. Yanlış bir şey yapıyorsun da demedim sana. Ama beni bunun için bırakma yazmış.

Annem benimle konuşmuyor hem yaşın küçük evlilik erken diyor 98 doğumluyum. Hem de annesinin söylediğini o da kafasına çok takıyor.

Ne mezunusun Sena?
Bana göre yaşın küçük değil ama annen belki bir iş hayatın bir bileziğin olsun istiyordur?
Ben her zaman anne sözü dinlemekten yanayım…
Evet haklıymışsın anne diyenler çok…

Lütfen mantıkla hareket et.

O kızla sadece 1 saat oturduk onun dışında senin düşündüğün gibi bir şeyler yapmadık yazmış.

Bu sebeple beni terk etmek istiyosun sen. Allah şahidim olsun ki ben seni sevdim ve seviyorum. Yemin olsun ki senden sonra ben kimse hakkında en ufak bir şey düşünmedim. Zaten onun da görüştüğü biri var başı bağlı. Ona o gözle bakmadım o da bana bakmıyor yazmış. Senin düşündüğün gibi şeyler yoktu eski arkadaş olarak buluştuk yazmış. Ağlıyorum, öfkeliyim ona karşı bilmiyorum kafam karıştı

Üff " Allah şahidim" nedir ya! Ne gerek var öyle demeye. Bu kadar yemin eden insandan korkarım ben.

Sen de yarın bir erkek arkadaşınla buluş o zaman. Ne saçma ya! Sana gelince haram başka kıza gelince helal. Yok ya!

Kafan yok yere karışmasın. Bu insan sana göre değil. Sal gitsin .

Sende hemşiresin illaki çalışırsın erkeklerle elin de değer fotoğraf da çekilir sadece çok dindar diyip tek başına buluşmuş saçma ama belki de kardeşi gibidir imkansız da değil

Üff " Allah şahidim" nedir ya! Ne gerek var öyle demeye. Bu kadar yemin eden insandan korkarım ben.

Sen de yarın bir erkek arkadaşınla buluş o zaman. Ne saçma ya! Sana gelince haram başka kıza gelince helal. Yok ya!

Kafan yok yere karışmasın. Bu insan sana göre değil. Sal gitsin .
Sena’nın kanına nasıl gireceğini biliyor düdük…
Allah kitap kullanarak…

L
Ne mezunusun Sena?
Bana göre yaşın küçük değil ama annen belki bir iş hayatın bir bileziğin olsun istiyordur?
Ben her zaman anne sözü dinlemekten yanayım…
Evet haklıymışsın anne diyenler çok…

Lütfen mantıkla hareket et.
Hemşirelik lisans. Bunun için de özür diliyorum senden yazmış. Kafam çok karıştı duygularım mantığım birbirine girdi. Annem erken diyor hele 30 yaşını gör diyor. Ama kızlar annem farklı bakıyor kendisi 66 yaşında yalnız kalmamak için öyle söylüyor bence ama gerçi ben şimdi gurbette tek yaşıyorum.

Annem benimle konuşmuyor hem yaşın küçük evlilik erken diyor 98 doğumluyum. Hem de annesinin söylediğini o da kafasına çok takıyor.
Kuzum çok acele ediyorsun bu gönül ilişkilerinde.Hem daha çok gençsin, hem de çok tecrübesizsin. Bu adam zaten olmaz sana, akışına bırak biraz.

Ama sürekli bir şey yok kızla diyip üstünde durması saçma bence çalışıyorum erkeklerle görüşmem dışarda kafede ama 1 defa aynı işten biri ile ortak kız arkdşla görüştük 1 defaya mahsus eşim hiç oralı olmadı gitme demedi çünkü tanıyor beni iş arkadaşım çocuk da umursamadı

Sen biraz erken davranmışsın o yaşta anne olmak için erken bence :)) Bir de her annesi onayladı diye tmm diyen erkek anneci kötü değil belli ki adam da beğenmiş hoşuna gitmiş kız uygun bulmuş zoraki konuştuğu yok hediye alıyor ilgileniyor illaki o da beğeniyor ortada yani
Erken davrandığımı düşünmüyorum. Evlilik sorumluluğunu yüklenebilmek anlamında küçük değilsiniz dedim. Bunu hissettiğimde ve doğru insanı bulduğumu düşündüğümde evlendim.

Adamın söyledikleri ve yaptıkları uyuşmuyor. Okuldan bir kızdan hoşlanıyormuş, annesi olmaz demiş diye bırakmış. Konu sahibine olur dedi diye görüşmüş. Elbette annesi veya çevresi aracı olabilir ama hoşlandığı kızdan annesi olmaz dedi diye vazgeçen sizce de anneci değil mi?

L

Hemşirelik lisans. Bunun için de özür diliyorum senden yazmış. Kafam çok karıştı duygularım mantığım birbirine girdi. Annem erken diyor hele 30 yaşını gör diyor. Ama kızlar annem farklı bakıyor kendisi 66 yaşında yalnız kalmamak için öyle söylüyor bence ama gerçi ben şimdi gurbette tek yaşıyorum.
30 u bul demek de saçma nasip bu işler yaşın ne geç ne erken iyi biri çıkarsa çok erken değil çıkmazsa da daha gençsin zamanın var hakkında hayırlısı olsun

Şimdi elim ayağım tutmuyor senin yazdıklarından ötürü kendimi kötü hissediyorum. Sabah çalıştığın ilçeye geleceğim ve iş yerinin kapısında seni bekleyeceğim haberin olsun yazmış.
Ne yazsam bilemedim kızlar.

Şimdi elim ayağım tutmuyor senin yazdıklarından ötürü kendimi kötü hissediyorum. Sabah çalıştığın ilçeye geleceğim ve iş yerinin kapısında seni bekleyeceğim haberin olsun yazmış.
Ne yazsam bilemedim kızlar.
Eğer mahsuru yoksa bir şey deme gelsin yüz yüze konuşun eğer yoksa da ya kesin bitir ya da tmm biraz daha tanıyayım seni de kafamdaki soru işaretleri geçecek mi dee bence bitirme her şeyi biraz daha ölç tart emin olup karar ver

Eğer mahsuru yoksa bir şey deme gelsin yüz yüze konuşun eğer yoksa da ya kesin bitir ya da tmm biraz daha tanıyayım seni de kafamdaki soru işaretleri geçecek mi dee bence bitirme her şeyi
Bilmiyorum 3 saat sürüyor memleketten gelecek benim çalıştığım ilçeye canım ☹️

X