Konu gönül ilişkisi kızlar haklı mıyım cevap yazmamakla ?

Tamam diyor ama gülüyor. Olsaydı olurdu sonuçta 2015 ten beri tanışıyoruz. 2020den beri Urfada o da falan diyor. Bana gelince seninle kafede otururken kötü hissediyorum günah, haram diyor. Eylülde ben Urfaya gitmeden yüzükleri takalım, nikah duası okutalım diyor ama kendisi baş başa Esra hanımla evin altındaki cafede oturmuş. Yetmemiş bana hediye bakmışlar birkaç taktik almış kızdan. Kız arkadaşı ile buluşması konusunu ben atlamışım keşke 29 Nisanda bu tepkiyi koysaydım direkt bitirirdim. Şu anda da bitirmeyi düşünüyorum ama. Sürekli aklımda bu şüpheyle yaşayamam yok elini koluna temas eden kızla mı buluştu yok Urfadaki kızla mı buluştu gibi dertler bana göre değil. Zaten hayatım stresli. Doğru gelmiyor dün akşamdan beri bu konu kafamda dönüp duruyor.
Seninle buluşmaya " haram" deyip başka kızla buluşması ve bunu gülerek anlatması çok yanlış. İkiyüzlülük gibi geldi bana .

Sizinle ortak goruste olmadigimiz bircok sey var. Onun disinda bu kisinin size haram deyip, baska kizlarla rahat rahat gorusmesi falan burdaki celiskilere girmeyecegim bile.
Ama annesinin sozunden cikmayan bir adam profili ciziyor su yukarida soylediginiz. Ogluna ve kendine hizmetci bakiyor gibi daha cok. Annenizin bir bildigi var, bu arkadas nasil annesinin sozunden cikmiyorsa siz de cikmayin bence.

İşin bir de o kısmı var, ortam seven biri olarak görücü usülü kısmında annesini dinleyen adam da can sıkıcı.
Kendi fikirlerine saygı duyulan biri değil anlaşılan…

Evet mehir istediğimiz dini nikahı mı diyorsun dedim ilk önce anlamadım ben. O da hayır nikah duası var onu sana bir sonraki buluşmada anlatırım. Büyüklerden birisi okuyor ve sonrasında el ele tutuşmak, sarılmak evlenme niyetiyle ciddi görüştüğümüz için günah olmuyor dedi. Bana gelince haram, günah. Esra hanıma gelince ne var yaaaa 2015 ten beri tanışıyoruz oldu.
Esra’nın yerinde olmak istemezdim. Şu hayatta en nefret ettiğim şey Allah’ın sümüklü heriflerinin kıskançlık kavgalarına malzeme olmak. Kusura bakmayın ikiniz de birbirinizden iticisiniz. Adam da kılıfını uydurmuş hemen. Günah olmuyormuş. Bak hele.

İşin bir de o kısmı var, ortam seven biri olarak görücü usülü kısmında annesini dinleyen adam da can sıkıcı.
Kendi fikirlerine saygı duyulan biri değil anlaşılan…
Kendi fikri de budur belki de. Egleneyim gezeyim tozayim. Her turlu halti yiyeyim. Sonra da helal sut emmis kiz bulup cocuklarimin anasi, annemin hizmetcisi yapayim. Arka planda da evlilik boyunca baska kadinlarla gonul eglendirmeye devam edeyim.

Evet mehir istediğimiz dini nikahı mı diyorsun dedim ilk önce anlamadım ben. O da hayır nikah duası var onu sana bir sonraki buluşmada anlatırım. Büyüklerden birisi okuyor ve sonrasında el ele tutuşmak, sarılmak evlenme niyetiyle ciddi görüştüğümüz için günah olmuyor dedi. Bana gelince haram, günah. Esra hanıma gelince ne var yaaaa 2015 ten beri tanışıyoruz oldu.
Böyle bir dua yok nerden uyduruyor ya? Dini nikah bildiğimiz mehir istenen ve yemekle birlikte ilan edilen, duyurulan nikahtır. Resmi nikahtan önce kıymıyorlar artık.

Bu adamın ailesi muhafazakar kendi değil, ben size söyleyeyim. Çevresindeki tipleri anası istemiyor. Daha önce sevgilisi olmamış ama okumuş, mesleği olan para kazanan ama hanım hanımcık becerikli bir gelin istiyor anası. Bu Esra ile de buluşur, sizin Ahmet ile de buluşmanıza ses etmez. Yani demem o ki kafa yapınız uyuşmuyor.

Gitsin kendi gibi düşünen birini bulsun diyeceğim ona da anası müsade etmez.

Evlenirsen zaten uyuşmuyorsunuz, bir de annesi çok müdahale edecek. Ayrılmak en iyisi.

Sırf bu yüzden görüşmeyi kesmelisin canım bence, öğretmen olan birinin bu kafada olmasını anlayamıyorum ya. Sana tamam deyip uzakta olduğu için gayette görüşmeye devam edecek arkadaşıyla.

Ele verir talkini, kendi yutar salkımı 🎃

Direkt konuya giriyorum halam görücü usulü birisiyle tanıştırdı düzgün, efendi dedi. Halamın komşusunun oğlu. Nisanın ilk haftası bir cafede memlekette tanıştık. Oğlan matematik öğretmeni Urfada. Uzak mesafe ilişkisi görüşüyoruz. Toplam yüz yüze cafede 4 defa buluştuk. Dün de mezuniyetten falan bahsederken bu bana üniversitedeki arkadaşlarının fotoğraflarını attı grupça. Kızın birisinin eli bunun kolunun üzerinde temas var yani. Sonra başka bir kızla da Nisanın son haftası Urfa merkezde buluşmuş. Kız da Urfada öğretmen. Hatta evinin altında cafede oturduk diyor. Bana hediye almıştı hatta hediyeyi beraber seçmişler meğer dün öğrendim. Senden bahsettim bana birkaç taktik verdi diyor. Ben de doğru bulmuyorum baş başa oturmanı ben neden senle görüşürken baş başa bir erkekle oturmuyorum cafede dedim. Haklısın yazmış.
Cevap yazmıyorum mesajlarına sabah günaydın yazmış ona da cevap vermedim. Akşam attığı mesajlar bunlar. Sizce haklı mıyım kızlar Nisanın son haftası benimle ciddi bir ilişki için görüşüyordu aslında. Üzüldüm böyle yapmasına. Arkadaşım deyince kız olacağını sorgulamadım o zaman bilmiyorum. '' Sana anlattım ya ben bu bilince geç eriştim. Üniversitede çekirdek bi grubumuz vardı bizim bu fotoğrafta gördüğün ekip olarak. Herkes bir diğeriyle çok rahat takılırdı. Sonradan sonraya biz işte 3. sınıftayken biraz yoğunluk biraz öz bilinç diyerek bu buluşmalarımızı baş başadan topluya çevirmiştik. Ondan sonra da işte bu gördüğün Esradan başka kimseyle baş başa da oturmadım görüp denk gelip de 😀'' '' Ama dediğim gibi bi sebep gerekmiyor kim olursa olsun artık sen rahatsız oluyosun anladım ben de senle beraber giderim onlarla görüşmeye 😀'' '' Yok be gerekseydi 2020den beri ikimiz de Urfadayız bi şekilde çıkardı 😀 ''
Bi de bayıl istersen Feriha

Tamam diyor ama gülüyor. Olsaydı olurdu sonuçta 2015 ten beri tanışıyoruz. 2020den beri Urfada o da falan diyor. Bana gelince seninle kafede otururken kötü hissediyorum günah, haram diyor. Eylülde ben Urfaya gitmeden yüzükleri takalım, nikah duası okutalım diyor ama kendisi baş başa Esra hanımla evin altındaki cafede oturmuş. Yetmemiş bana hediye bakmışlar birkaç taktik almış kızdan. Kız arkadaşı ile buluşması konusunu ben atlamışım keşke 29 Nisanda bu tepkiyi koysaydım direkt bitirirdim. Şu anda da bitirmeyi düşünüyorum ama. Sürekli aklımda bu şüpheyle yaşayamam yok elini koluna temas eden kızla mı buluştu yok Urfadaki kızla mı buluştu gibi dertler bana göre değil. Zaten hayatım stresli. Doğru gelmiyor dün akşamdan beri bu konu kafamda dönüp duruyor.
Hem bunları söyleyip hemde Esra hanımla nasıl buluşuyor 🥴 çok ilginç. Başta anladığım yapıda olsaydı bunları demezdi. Madem dedi, o kadınla buluşmazdı. Açıkça sorun "nasıl yani?"

Eski arkadaşlar ile buluşurduk ama grup olarak. Ayrı ayrı kafede hiç buluşmadık. Garip geliyor bana...

Zaten ben dedim dün akşam. Hemşireyim ve erkek iş arkadaşlarım da çok. Onlardan birisinin adını verdim Aliyle, Ahmetle baş başa kafede otursam senle görüştüğüm zaman diliminde hoş olur mu dedim ne alaka ya dedim baş başa oturmak o da sadece haklısın diyor.
Dediğim gibi adamın yaptığı eylemde esasen birşey yok zorun zihniyet ve niyette. Kadınla erkek arkadaş olup sosyalleşemez, nikahsız toplu ortamda bile olsa aynı masaya oturamaz diyen adamın, normal kız arkadaşı olmamalı. Asıl ne yapmak lazım biliyormusunuz, bu çocuğun size yazdıklarını o kıza göstermek lazım o zihniyette adama selam bile veriyor mu?
Ben de dedim onu ilk tanıştığımızda zaten kendisine . Hatta annesiyle bile tanıştım ben kafede. Bu kadar sosyal işte Ankarada okumuş falan neden görücü usulü istiyor dedim. Annesi şey dedi (elini dokunduran kız) onunla bir ara hoşlanır gibi oldular ama öncesinde 3 ya da 4 tane sevgilisi olmuş tasvip etmedim ve olmadı dedi. Bu tasvip etmedim cümlesini anneme anlatmıştım annem çok kafaya taktı hala da daha gönlü yok benle ters düşüyor sürekli. Esnaf birisiyle çıkmış bu kız okulun yanında bir dükkan sahibiyle. Ki bu insanlar üniversitede tatil yapmak için Akdeniz bölgesine (elini dokunduran kız Akdeniz bölgesinden aslen) 2 gün kalmaya gitmişler benim sevgilimin annesi, babası, kız kardeşi falan cümbür cemaat. Kızın ailesi çok iyiydi dedi. Ona ses etmedim gidebilir hatta senin geçmişin beni ilgilendirmez dedim ben oğlana. Sonra elini koymasını da sorun yapmadım bunu burada size söylüyorum çocuğa söylemedim. Söylesem bu bilinçte değildim günah olduğunu bilmiyordum diyecek kesin yine. Ama Nisanın ilk haftası benimle bir yola girdiyse 29 Nisanda Esrayla buluşmasını sorun yaptım kendisine de dün belirttim. Sevgilim olacak kişiye sorduğumda da annem istemedi ben istemedim (elini dokunduran kızı) çünkü daha önce sevgilisi olmuş. Dedim demek ki ilki sen olsaydın bu iş olurdu. O da nasip kısmet bu işler dedi konu kapandı
Cidden şu aile ile yapısına sahip adama selam bile vermemeniz gerekirken, birde görüşmeye devam etmeniz de ilginç, daha dün bir bugün iki böyle adamın ailesi ile yüz göz olmak ayrıca hata kaldı ki, biz istemedik olmadı diyen ama oğlunun koluna takıp, kızın ailesi ile görüşen bir kaynana adayı. Sizin Esra'ya kadar daha çok düşünecek konunuz varmış.

ay yok ben de sizin gibi düşünüyorum.tamam topluca erkekli kızlı buluşursun arkadaşlarla ama bi kız ve erkeğin başbaşa buluşması bana göre de uygun değil. bir de sonra gördüm yok dini bütün erkeğim nikah duası( o neyse ilk defa duydum) yapalım resmen dini kullanıyor. aynen dediğiniz gibi size haramda Esra ile başbaşa oturması helal mı.akıllı bir kadınsınız belli yol verin gitsin zaten annenin de içine sinmemiş. anneler hissediyor.

Aldığı iki tane hediyeyi de kargoya verip göndermek istiyorum ama ev adresini bilmiyorum. Herkesin değerlerine göre farklıdır haklısınız. Bana doğru gelmedi kızlar bilmiyorum
bence yaptigi seyden ziyade gulerek anlatmasi ve sizi ciddiye almamasi sizi uzmus.

Ben de dedim onu ilk tanıştığımızda zaten kendisine . Hatta annesiyle bile tanıştım ben kafede. Bu kadar sosyal işte Ankarada okumuş falan neden görücü usulü istiyor dedim. Annesi şey dedi (elini dokunduran kız) onunla bir ara hoşlanır gibi oldular ama öncesinde 3 ya da 4 tane sevgilisi olmuş tasvip etmedim ve olmadı dedi. Bu tasvip etmedim cümlesini anneme anlatmıştım annem çok kafaya taktı hala da daha gönlü yok benle ters düşüyor sürekli. Esnaf birisiyle çıkmış bu kız okulun yanında bir dükkan sahibiyle. Ki bu insanlar üniversitede tatil yapmak için Akdeniz bölgesine (elini dokunduran kız Akdeniz bölgesinden aslen) 2 gün kalmaya gitmişler benim sevgilimin annesi, babası, kız kardeşi falan cümbür cemaat. Kızın ailesi çok iyiydi dedi. Ona ses etmedim gidebilir hatta senin geçmişin beni ilgilendirmez dedim ben oğlana. Sonra elini koymasını da sorun yapmadım bunu burada size söylüyorum çocuğa söylemedim. Söylesem bu bilinçte değildim günah olduğunu bilmiyordum diyecek kesin yine. Ama Nisanın ilk haftası benimle bir yola girdiyse 29 Nisanda Esrayla buluşmasını sorun yaptım kendisine de dün belirttim. Sevgilim olacak kişiye sorduğumda da annem istemedi ben istemedim (elini dokunduran kızı) çünkü daha önce sevgilisi olmuş. Dedim demek ki ilki sen olsaydın bu iş olurdu. O da nasip kısmet bu işler dedi konu kapandı
ovvv KV cok fena, silahlarini donanmis yaldir yaldir geliyor :) annen hakli

Direkt konuya giriyorum halam görücü usulü birisiyle tanıştırdı düzgün, efendi dedi. Halamın komşusunun oğlu. Nisanın ilk haftası bir cafede memlekette tanıştık. Oğlan matematik öğretmeni Urfada. Uzak mesafe ilişkisi görüşüyoruz. Toplam yüz yüze cafede 4 defa buluştuk. Dün de mezuniyetten falan bahsederken bu bana üniversitedeki arkadaşlarının fotoğraflarını attı grupça. Kızın birisinin eli bunun kolunun üzerinde temas var yani. Sonra başka bir kızla da Nisanın son haftası Urfa merkezde buluşmuş. Kız da Urfada öğretmen. Hatta evinin altında cafede oturduk diyor. Bana hediye almıştı hatta hediyeyi beraber seçmişler meğer dün öğrendim. Senden bahsettim bana birkaç taktik verdi diyor. Ben de doğru bulmuyorum baş başa oturmanı ben neden senle görüşürken baş başa bir erkekle oturmuyorum cafede dedim. Haklısın yazmış.
Cevap yazmıyorum mesajlarına sabah günaydın yazmış ona da cevap vermedim. Akşam attığı mesajlar bunlar. Sizce haklı mıyım kızlar Nisanın son haftası benimle ciddi bir ilişki için görüşüyordu aslında. Üzüldüm böyle yapmasına. Arkadaşım deyince kız olacağını sorgulamadım o zaman bilmiyorum. '' Sana anlattım ya ben bu bilince geç eriştim. Üniversitede çekirdek bi grubumuz vardı bizim bu fotoğrafta gördüğün ekip olarak. Herkes bir diğeriyle çok rahat takılırdı. Sonradan sonraya biz işte 3. sınıftayken biraz yoğunluk biraz öz bilinç diyerek bu buluşmalarımızı baş başadan topluya çevirmiştik. Ondan sonra da işte bu gördüğün Esradan başka kimseyle baş başa da oturmadım görüp denk gelip de 😀'' '' Ama dediğim gibi bi sebep gerekmiyor kim olursa olsun artık sen rahatsız oluyosun anladım ben de senle beraber giderim onlarla görüşmeye 😀'' '' Yok be gerekseydi 2020den beri ikimiz de Urfadayız bi şekilde çıkardı 😀 ''
Ben de hoşlanmazdım yakın kız arkadaşı olan erkekten bide uzak mesafe ilişkisi yaşarken daha dikkatli olunması gerektiğini düşünüyorum
Ama sırf siz istediniz diue de arkadaşından vazgeçmesi pek doğru gelmedi bana bence kendi lafa yapınıza daha uygun birini bulabilirsiniz

Esra’nın yerinde olmak istemezdim. Şu hayatta en nefret ettiğim şey Allah’ın sümüklü heriflerinin kıskançlık kavgalarına malzeme olmak. Kusura bakmayın ikiniz de birbirinizden iticisiniz. Adam da kılıfını uydurmuş hemen. Günah olmuyormuş. Bak hele.
orasi oyle ama boyle kizlar da var, cocugu begenmez, kanka ayagina etrafinda tutar, sonra da adamin iliskisiyle ilgili kendini otorite gorur. adam da salak oldugu icin kizin etrafinda dolanir.

İlahiyat mezunuyum, ailemde ve çevremde ilahiyat mezun olanları var hiç böyle bjr dua duymadım. dini alet etmesin saçma fikirlerlw. Yok öyle bir dua.

orasi oyle ama boyle kizlar da var, cocugu begenmez, kanka ayagina etrafinda tutar, sonra da adamin iliskisiyle ilgili kendini otorite gorur. adam da salak oldugu icin kizin etrafinda dolanir.
Hiç böyle bir tipe rastlamadım. Çocuğu beğenmiyorsa kanka “ayağı” çekmiyordur ki. Arkadaşıdır işte dümdüz. Niye böyle bir otorite kurmak istesin? Amacı ne olabilir? Çok mantıksız geldi.

Ben de bu sebepten bitirmek istiyorum artık. Zaten annemin gönlü hiç olmadı arada kalmıştım ama yok yaaa efendi çocuk, dini bütün falan diyordum. Ararsa diyeceğim bizim senle doğrularımız aynı değilmiş diye.

Kiskanmak denince akla sadece seks geliyor ama ben öyle bakmiyorum. Eşim iliskimizle ilgili gidip anasindan ablasindan da akil alsin istemezdim daha dogrusu bizim cevremizden birinden "taktik almasini" bu ne demekse istemezdim. Alakasiz insanlari ilişkide söz sahibi yapiyor bence bu durum.
Hediyemin de eğer özel bir hediyeyse anasinin, kardesinin kiz arkadasinin zevkine gore secilmesini istemezdim (hic bir kadinla secmesini istemem de olayin seks olmadigini anlatmak icin anne kardesten ornek verdim)

Ben oyle dusunuyorum en azindan.

Hiç böyle bir tipe rastlamadım. Çocuğu beğenmiyorsa kanka “ayağı” çekmiyordur ki. Arkadaşıdır işte dümdüz. Niye böyle bir otorite kurmak istesin? Amacı ne olabilir? Çok mantıksız geldi.

Benim ergen yillarimda boyle yapmisligim var. Begenmedigim ve asla sevgili olmayacagim erkekleri öyle arkadas olaram tutardim ama bu kişiler ümidi kesip baskalariyla olunca da iliskilerini baltalayacak davranislarim olurdu. Amaç ilgi manyakligi baska bir seyden degil.
Ben ergenken yapiyordum da bu durum ergenliğe özel bisey degil. 😄

Ne diyeyim ne yapayım bilmiyorum. Sen benden ayrılmak mı istiyorsun bilmiyorum. Benden vazgeçecek kadar yanlış bir şey yapmadım . Bu muameleyi de asla hak etmiyorum. Bundan sonra, artık, umurumda değilsin diyosun demek ki sen beni yargısız infazla silmişsin (umrumda değilsin sen de o kız da demiştim) Yazdığı mesaj bu kızlar. Son noktayı koymalı mı bir şans vermeli mi

X