Konu gönül ilişkisi kızlar haklı mıyım cevap yazmamakla ?

karşı cinsten arkadaşlık etmeye karşı birisi değilim
ha benim karşı cinsten samimi arkadaşım yoktur, bunun zihniyetle alakası yok sadece arkadaşlıklar akışında gelişen şeylerdir ve benim arkadaşlık akışımda bir erkekle "kankalık" seviyesinde samimiyet gelişmedi, hepsi bu
ama bir yerde birine denk gelirsem, (samimiyet olmasına gerek yok) hadi gel bi çay içelim vaktin varsa dese oturur içer sohbetimi ederim
bana göre bunlarda sorun yok
ama buradaki sorun senin erkek arkadaşının zihniyetinde
başkaları yaptığında kendisine ters gelen şeyleri aslında kendisinin yapması çok iki yüzlü bi hareket
daha önce sevgilisi olmuş vs diye birilerini yargılaması vs
bunlar bana çok çok uzak kafalar

Çok arabesk bir adam. 3 aylık bir ilişki toplasan 10 kere görüşme olmamış neyin aşkı neyin sevdası. Bayık Bayık konuşmalar. Sizin yerinizde olsam affedecegim varsa bile o Bayık cümlelerden sonra midem bulanır ayrılırdım. Siz barışacak gibi duruyorsunuz, hata yaparsınız.

Eski konularınızı okudum. Hâlâ anneniz ile mi yaşıyorsunuz? Bir yerde yakınmışsınız, arkadaşlarım gezerken ben evli kadınlar gibi iş yapıyorum diye... Durum aynı mı hâlâ?

Tamam diyor ama gülüyor. Olsaydı olurdu sonuçta 2015 ten beri tanışıyoruz. 2020den beri Urfada o da falan diyor. Bana gelince seninle kafede otururken kötü hissediyorum günah, haram diyor. Eylülde ben Urfaya gitmeden yüzükleri takalım, nikah duası okutalım diyor ama kendisi baş başa Esra hanımla evin altındaki cafede oturmuş. Yetmemiş bana hediye bakmışlar birkaç taktik almış kızdan. Kız arkadaşı ile buluşması konusunu ben atlamışım keşke 29 Nisanda bu tepkiyi koysaydım direkt bitirirdim. Şu anda da bitirmeyi düşünüyorum ama. Sürekli aklımda bu şüpheyle yaşayamam yok elini koluna temas eden kızla mı buluştu yok Urfadaki kızla mı buluştu gibi dertler bana göre değil. Zaten hayatım stresli. Doğru gelmiyor dün akşamdan beri bu konu kafamda dönüp duruyor.
Bence yeterince sevmiyorsunuz

Eski konularınızı okudum. Hâlâ anneniz ile mi yaşıyorsunuz? Bir yerde yakınmışsınız, arkadaşlarım gezerken ben evli kadınlar gibi iş yapıyorum diye... Durum aynı mı hâlâ?
Eski konularımda annemden yakınıyordum evet. Ocak ayında atandım ben memlekete 3 saatlik uzaklıkta bir yere. Annemle yaşamıyorum. 1+1 apart tuttum tek başıma yaşıyorum burada. Annem memlekette kalıyor orads evimiz var. 2 tane abim evli, evleri ayrı canı sıkılırsa oraya gidiyormuş. Şu an konuşmuyor benimle. Evlilik için erken daha 26 yaşındasın. Önce paranı elime saysaydın, paranı yeseydim, ben okuttum bilmem ne bir sürü hakaret bağırış çağırış ve telefonu yüzümüze kapatıyor. Ablamı da beni de engellemiş telefondan. Beni evlendirme fikrini atmış kafasından. Ben ilk maaşımla bir bilezik almıştım(zorla ağladı sızladı ben okuttum bilezik al dedi aldım ne bileyim) onu da almış götürmüş normalde benimle kalıyordu bu olaylardan sonra bıraktı gitti . Bir kavga çıkardı. Abimleri de bize küstürdü herkesi birbirine düşürdü. Ablam halbuki karışmıyor bana sen bilirsin diyor. Evlenmek isteyince en kötü biz olduk. Bayram tatilinde 3 gün gittim durum aynı yine o oturdu ben iş yaptım gerektiği kadar.

Benim ergen yillarimda boyle yapmisligim var. Begenmedigim ve asla sevgili olmayacagim erkekleri öyle arkadas olaram tutardim ama bu kişiler ümidi kesip baskalariyla olunca da iliskilerini baltalayacak davranislarim olurdu. Amaç ilgi manyakligi baska bir seyden degil.
Ben ergenken yapiyordum da bu durum ergenliğe özel bisey degil. 😄
Benim de üniversitede şahit olduğum böyle bir çift vardı çocuğun yakın arkadaşı vardı ve ilişkilerini bozmak için adeta elimden geleni yapıyordu fiziksel temas önceliği kendine çekme vesaire
Herkes oradaydı ve benim sevdiğim var diye gitmedim düğünlerine. Kimseyle doğru düzgün muhabbetim bile kalmadı.
Bu arkadaşımız tipik bir kafasındaki muhafazakarlığı yaşayan bir vatandaş .Eğer helal haram dairesine dikkat ediyorsan orada olup olmamasının sevdiği olup olmaması ile pek bir alakası yok
Bende seviştiğinizi düşünmedim zaten yaz.
Anlamamış hala seni.
Karşı taraf muhafazakarlıktan dem vurup aradaki sınırların cinsel birliktelikle aşıldığını düşünecek kadar yanlış bilgiye sahip ha zaten yaşam tarzında veya hayata bakış açısında böyle bir düstur yoktur o zaman anlarım Ama bu biraz daha çıkarcılık
Ben senden vazgeçmemek için seni yarı yolda bırakmamak için her şeyi yaptım yazmış
Ne yapmış mesela
Sana dürüst oldum diye beni cezalandırmak istiyorsun yazmış
Çok güzel öanipüle ediyor .Üstüne bir de mağdur oldu
Beni yoktan yere üzdün

Kasım doğumlu. Bilmiyorum burcunu. Gel dedim izinli olduğum gün bir yerde konuşalım bunu dedim.
KPSS grubundan sizi ve yaşadıklarınızı az çok biliyorum duygusal olarak hassas bir insansınız ve sevme sevilme ihtiyacınızı karşılamak istiyorsunuz. Şu anda memur maaşı olan, birevi çekip çevirmeye yetecek becerilere sahip, ılıman bir insan da olduğunuz için tipik yurdum İnsanı için ideali gelin ve eş adayısınız. Ancak o sınava hazırlanırken evde yaşadıklarınız sonrası bunları en iyi siz biliyorsunuz. İnsanların sizi sadece banka dekontu olarak görmesine İzin vermeyin. Bu vatandaş ve ailesi size muhafazakarlıktan İslam'ı ölçülerden dem vurup da sosyal hayatta, karşı cinsle ilişkilerinde İslami usullere sizce uyuyor mu? Bir kere kaideleri bile bilmiyor haram çeşitlerini, sınırını bilmiyor ve sizi bu şekilde manipüle etmeye çalışıyor. Annesine gelince oğlu onun beğenmediği oğluna uygun görmediği kızlarla görüşsün, kendileri gitsin oralarda tatil yapsınlar ama sonra yaşam tarzını beğenmediği için kabul etmesin, gelin olarak istemediği kızın arkasından konuşsun ben istemedim olsun. Ne kadar mantıklı? Umarım doğru ve hayırlı kararı verebilirsiniz ama bunlara mecbur olmadığımızı da bilin

Benim de üniversitede şahit olduğum böyle bir çift vardı çocuğun yakın arkadaşı vardı ve ilişkilerini bozmak için adeta elimden geleni yapıyordu fiziksel temas önceliği kendine çekme vesaire

Bu arkadaşımız tipik bir kafasındaki muhafazakarlığı yaşayan bir vatandaş .Eğer helal haram dairesine dikkat ediyorsan orada olup olmamasının sevdiği olup olmaması ile pek bir alakası yok

Karşı taraf muhafazakarlıktan dem vurup aradaki sınırların cinsel birliktelikle aşıldığını düşünecek kadar yanlış bilgiye sahip ha zaten yaşam tarzında veya hayata bakış açısında böyle bir düstur yoktur o zaman anlarım Ama bu biraz daha çıkarcılık

Ne yapmış mesela

Çok güzel öanipüle ediyor .Üstüne bir de mağdur oldu

KPSS grubundan sizi ve yaşadıklarınızı az çok biliyorum duygusal olarak hassas bir insansınız ve sevme sevilme ihtiyacınızı karşılamak istiyorsunuz. Şu anda memur maaşı olan, birevi çekip çevirmeye yetecek becerilere sahip, ılıman bir insan da olduğunuz için tipik yurdum İnsanı için ideali gelin ve eş adayısınız. Ancak o sınava hazırlanırken evde yaşadıklarınız sonrası bunları en iyi siz biliyorsunuz. İnsanların sizi sadece banka dekontu olarak görmesine İzin vermeyin. Bu vatandaş ve ailesi size muhafazakarlıktan İslam'ı ölçülerden dem vurup da sosyal hayatta, karşı cinsle ilişkilerinde İslami usullere sizce uyuyor mu? Bir kere kaideleri bile bilmiyor haram çeşitlerini, sınırını bilmiyor ve sizi bu şekilde manipüle etmeye çalışıyor. Annesine gelince oğlu onun beğenmediği oğluna uygun görmediği kızlarla görüşsün, kendileri gitsin oralarda tatil yapsınlar ama sonra yaşam tarzını beğenmediği için kabul etmesin, gelin olarak istemediği kızın arkasından konuşsun ben istemedim olsun. Ne kadar mantıklı? Umarım doğru ve hayırlı kararı verebilirsiniz ama bunlara mecbur olmadığımızı da bilin
Zaten son paragraf kafamı kurcalıyor. Annem de benle konuştuğu dönem bunu kafasına takıyordu. Elin kızının arkasından sana niye dedikodusunu yapıyor bu normal değil demişti. Bilmiyorum haklısın diyor ben üzerine gidince de işte. Siz beni tanıyorsunuz evet. Çektiğim sıkıntıları biliyorsunuz. Bilmiyorum abim de maaşın için evlenmek istiyor bu seninle falan demişti. Mantıklı mı değil mi bilmiyorum. Yok zaten bu son şansın dedim kendisine. Bugün akşam da yaşadığım ilçeye gelecekmiş. Gelsin bakalım. Kıskançlığını ve dozunu da konuşalım demiş konuşalım dedim.

Zaten son paragraf kafamı kurcalıyor. Annem de benle konuştuğu dönem bunu kafasına takıyordu. Elin kızının arkasından sana niye dedikodusunu yapıyor bu normal değil demişti. Bilmiyorum haklısın diyor ben üzerine gidince de işte. Siz beni tanıyorsunuz evet. Çektiğim sıkıntıları biliyorsunuz. Bilmiyorum abim de maaşın için evlenmek istiyor bu seninle falan demişti. Mantıklı mı değil mi bilmiyorum. Yok zaten bu son şansın dedim kendisine. Bugün akşam da yaşadığım ilçeye gelecekmiş. Gelsin bakalım. Kıskançlığını ve dozunu da konuşalım demiş konuşalım dedim.
Buradaki mevzu aslında kıskançlık değil sizi rahatsız eden şey ikircikli tutarsız davranışları. Adam size diyor ki ben muhafazakarım. İslami ölçülere göre yaşarım, bu sebepten dolayı gel nikah kıyalım ki bahsettiği nikah imam nikahı da değil dua okunacakmış sonra, sonrası meçhul... aile ve karşınızdaki kişi tekrar ediyorum ama muhafazakar ve İslami yaşadığını iddia edip sosyal hayatta bunun kaydelerine riayet etmeyen veya kendilerine uygun olmadığını yaşam tarzlarının uyuşmadığını düşündükleri aileler ve onların kızları ile görüşmeye devam eden gidip, evlerinde kalan sonra da ben istemediğim için bize uygun olmadığı için olmadı kadar tutarsız bir cümle kuracak kendi oluşturdukları muhafazakarlık anlayışında yaşayan manipülatif insanlar. Maalesef toplumda gördüğüm kadarıyla bu tarz insanların oluşturdukları etik kavramı kendi oluşturdukları çerçeve ile sınırlı. Ancak siz görüşmek istiyorsunuz gibime geliyor .Umarım hayırlı ve güzel kararlar alırsınız sonu güzel olur🍀

Eski konularımda annemden yakınıyordum evet. Ocak ayında atandım ben memlekete 3 saatlik uzaklıkta bir yere. Annemle yaşamıyorum. 1+1 apart tuttum tek başıma yaşıyorum burada. Annem memlekette kalıyor orads evimiz var. 2 tane abim evli, evleri ayrı canı sıkılırsa oraya gidiyormuş. Şu an konuşmuyor benimle. Evlilik için erken daha 26 yaşındasın. Önce paranı elime saysaydın, paranı yeseydim, ben okuttum bilmem ne bir sürü hakaret bağırış çağırış ve telefonu yüzümüze kapatıyor. Ablamı da beni de engellemiş telefondan. Beni evlendirme fikrini atmış kafasından. Ben ilk maaşımla bir bilezik almıştım(zorla ağladı sızladı ben okuttum bilezik al dedi aldım ne bileyim) onu da almış götürmüş normalde benimle kalıyordu bu olaylardan sonra bıraktı gitti . Bir kavga çıkardı. Abimleri de bize küstürdü herkesi birbirine düşürdü. Ablam halbuki karışmıyor bana sen bilirsin diyor. Evlenmek isteyince en kötü biz olduk. Bayram tatilinde 3 gün gittim durum aynı yine o oturdu ben iş yaptım gerektiği kadar.
Ablanız akl-ı selim birine benziyor. Onunla istişare etseniz? Bu insanlarla o da tanıştı herhalde. Büyük abinizin eşinden uzak durun zaten, küçüğü nasıl? O da mı aynı?

Anneniz ne kadar problemli bir insan olursa olsun emin olun kötü bir kayınvalidenin yanında melek kalır. Annenize elbette hediye alın ama birikimizi kendiniz için yapın. Burda sorunlu birçok evlilik okumuşsunuzdur. Bir güvence her zaman iyidir ve sizi maaş kartı olarak gören bir eş ile yaşamanın sonu boşanma oluyor.

Hislerinizden ziyade mantığınızla düşünün. Her şeyi göz önünde bulundurarak.

Son olarak eğer bu çocukla evlenecekseniz, nedense ikna olacaksınız gibi geliyor, annesine laf etmeyin. Annen şöyle demişti, böyle yapmıştı muhabbetine girmeyin. Politik olunuz. İlerde de kendi annenizin kötü taraflarını, size nasıl davrandığını asla yansıtmayın.

Bugün size güzel laflar eden dilin yarın nasıl zehir zemberek konuşacağını bilemezsiniz. İhtimal dahilinde...

Ablanız akl-ı selim birine benziyor. Onunla istişare etseniz? Bu insanlarla o da tanıştı herhalde. Büyük abinizin eşinden uzak durun zaten, küçüğü nasıl? O da mı aynı?

Anneniz ne kadar problemli bir insan olursa olsun emin olun kötü bir kayınvalidenin yanında melek kalır. Annenize elbette hediye alın ama birikimizi kendiniz için yapın. Burda sorunlu birçok evlilik okumuşsunuzdur. Bir güvence her zaman iyidir ve sizi maaş kartı olarak gören bir eş ile yaşamanın sonu boşanma oluyor.

Hislerinizden ziyade mantığınızla düşünün. Her şeyi göz önünde bulundurarak.

Son olarak eğer bu çocukla evlenecekseniz, nedense ikna olacaksınız gibi geliyor, annesine laf etmeyin. Annen şöyle demişti, böyle yapmıştı muhabbetine girmeyin. Politik olunuz. İlerde de kendi annenizin kötü taraflarını, size nasıl davrandığını asla yansıtmayın.

Bugün size güzel laflar eden dilin yarın nasıl zehir zemberek konuşacağını bilemezsiniz. İhtimal dahilinde...
En sakini ve aklı başında olanı ablam zaten. Tanışmadı ablam Doğuda bir ilde memur. Uzakta. Annesi bugün mesaj atmış sizi arayacağım müsaitseniz diye numarasını vermiştim. Ablamın da nöbeti varmış yarın telefonda tanışacaklar. Büyük abimin eşi çok tehlikeli zaten ben ve ablam 1 yıldır hiç görüşmüyoruz onunla. Küçük olan da etliye sütlüye karışmaz kendi halinde takılıyor.

Direkt konuya giriyorum halam görücü usulü birisiyle tanıştırdı düzgün, efendi dedi. Halamın komşusunun oğlu. Nisanın ilk haftası bir cafede memlekette tanıştık. Oğlan matematik öğretmeni Urfada. Uzak mesafe ilişkisi görüşüyoruz. Toplam yüz yüze cafede 4 defa buluştuk. Dün de mezuniyetten falan bahsederken bu bana üniversitedeki arkadaşlarının fotoğraflarını attı grupça. Kızın birisinin eli bunun kolunun üzerinde temas var yani. Sonra başka bir kızla da Nisanın son haftası Urfa merkezde buluşmuş. Kız da Urfada öğretmen. Hatta evinin altında cafede oturduk diyor. Bana hediye almıştı hatta hediyeyi beraber seçmişler meğer dün öğrendim. Senden bahsettim bana birkaç taktik verdi diyor. Ben de doğru bulmuyorum baş başa oturmanı ben neden senle görüşürken baş başa bir erkekle oturmuyorum cafede dedim. Haklısın yazmış.
Cevap yazmıyorum mesajlarına sabah günaydın yazmış ona da cevap vermedim. Akşam attığı mesajlar bunlar. Sizce haklı mıyım kızlar Nisanın son haftası benimle ciddi bir ilişki için görüşüyordu aslında. Üzüldüm böyle yapmasına. Arkadaşım deyince kız olacağını sorgulamadım o zaman bilmiyorum. '' Sana anlattım ya ben bu bilince geç eriştim. Üniversitede çekirdek bi grubumuz vardı bizim bu fotoğrafta gördüğün ekip olarak. Herkes bir diğeriyle çok rahat takılırdı. Sonradan sonraya biz işte 3. sınıftayken biraz yoğunluk biraz öz bilinç diyerek bu buluşmalarımızı baş başadan topluya çevirmiştik. Ondan sonra da işte bu gördüğün Esradan başka kimseyle baş başa da oturmadım görüp denk gelip de 😀'' '' Ama dediğim gibi bi sebep gerekmiyor kim olursa olsun artık sen rahatsız oluyosun anladım ben de senle beraber giderim onlarla görüşmeye 😀'' '' Yok be gerekseydi 2020den beri ikimiz de Urfadayız bi şekilde çıkardı 😀 ''
Uzak dur ve gerçekten seni seven ve gerçekten senin kendi seçtiğin ve sevdiğin biriyle ciddi yola çık. Bu işten bir cacık olmaz. Hele ki Urfalı bir erkek uzak götürsün evlenmeden önce bir erkek arkadaşım vardı Allah beni kurtarmış..

X