Konu eşimin kızı lütfen sağduyulu cevaplar verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Senin eşinin kızıyla problemin bitmez bacım bence boşan

Daha bir cocuguna sahip cikmayan adamla evlenmek akillica degil. Onu gectim, ama onu tekrar baba yapmak. Risk almayi seviyorsunuz galiba. Kizin bir sucu yok, etrafinda babaanne haric akli basinda insan yok
Kadinin umrunda degil ki canim yuzsuz gibi adamin da kadinin uzmeyecegini anlatiyor,gercekten banlanirsam banlanayim ama arsizlik bu kadari

Küçük kız için içim sızladı benim de kız yiğenim var Allah korusun ay herkes anne baba olmasın ya Allah gerçekten vicdan merhamet versin.

Eh o zaman bosan madem? Neyi bekliyorsun. O kiz cocugun o adamdaki hakki seninkinden daha büyük.

Kız ısrarcı derken sanki neye ısrar ediyor daha 13 yaşında Allah sizi ıslah etsin vicdan versin ağzıma geliyor geliyor gidiyorda değmezsin
Bir kukuyla dünya etrafımda dönsün diyor. Kocam kölem olsun, benim nefret ettiğim gibi kızından nefret etsin diyor. Hayretler içindeyim herkes gibi.

Kadinin umrunda degil ki canim yuzsuz gibi adamin da kadinin uzmeyecegini anlatiyor,gercekten banlanirsam banlanayim ama arsizlik bu kadari

Böylelerine Allahin adaletini ugradigini bir kac defa gördüm..Insanlar asıl ondan korksun. Ilk oglunu kadin icin aldatan babaya ikinci esten olan cocugu görmek nasip olmadi. Neyin yarin ne olacagi hic belli olmaz

Küçük kız için içim sızladı benim de kız yiğenim var Allah korusun ay herkes anne baba olmasın ya Allah gerçekten vicdan merhamet versin.
Benim o yaşlarda kızım var konu sahibi yazdıkça moralim alt üst oluyor. Allah böyle adamları ıslah etsin. vicdani olmayana zaten insan denmez de böyleleri yüzunden küçücük çocuk cehennemi dünyada yaşıyor.

Bu kızcağız annesinde bile kalıyor olsaydı, yine de eşiniz çocuksuz bir adammış gibi olmayacaktı. Çünkü çocuğun ihtiyacı sadece barınma değil.
Yaşı büyüse, üniversitesi olacak, evliliği olacak, belki ilerde onun da çocuğu olacak. Ve tüm bu durumlarda maddi manevi baba desteğine ihtiyaç duyacak. Yani anne bakıyor dahi olsa, eşiniz elini eteğini çekemez hiç bir zaman.
Siz tamamen bu kız yokmuş gibisinden bir evlilik sürdürmek istiyorsunuz, mümkün değil.

Ben size hak veriyorum diğerlerinin aksine.
Kimse evinde bir yabancıyla kalmak istemez, eşin anne babasi, kardeşi vs... Üstelik önceki evliliğinden kızı bu.
Zaten dul ve çocuklu bir erkekle evlendiğiniz için kendinizi kötü hissediyorsunuzdur eminim.
Gerçekten üzüldüm durumunuza, bence eğer eşiniz gerçek bir erkekse eski eşine ve kızına bir ev alır, geçimlerini sağlar refah içinde yaşamaları için ne gerekiyorsa yapar, bunun için baskı kurun eşinize.
Adam olsun önce, çocuğu babannesine bırakmak yerine bunu yapsın.

Niye olmuş koçişkosuna kızdan kurtulmadin seni cezalandırdım diye mi yapar bu çünkü

niye evlendin kardeşim o zaman? niye evlendin çocuğu olan adamla? büyük konuşmayı sevmiyorum ama 13 yaşında çocuğu olan adamla evlenmem benim de çocuğum vs yoksa. kaldıramam çünkü zaten ergen sevmem iyice sinirim tepeme biner. küçük olsa bir nebze bağrına basabilirsin, çocuk gelmiş 12 yaşına. sense daha 28 yaşındasın. gencecik kızsın, çocuksuzu yok muydu? ki baktın gördün bu adamdan baba olmuyor kızını bile silip atıyor, e sen dönüp aynaya bakmadın mı bu adam benim çocuğuma neler yapar diye? alışmış kudurmuştan beterdir. hamileydim dediğini hatırlıyorum. o çocuğun için kork. o adamın da kalıbına tüküreyim ben bir kadın uğruna çocuğunu sepetleme peşinde bir de sözler vermiş. utanmadan sıkılmadan kız ısrarcı diyorsun. BABASIYLA YAŞAMAK İSTEDİĞİ İÇİN OLABİLİR Mİ? ailesinin yanında olmak istediği için olabilir mi? siz kimsiniz ki? istediğiniz kadar karısıyım diyin siz max 1 yıllık bir kadınsınız. o kız ise o babaya muhtaç 13 yaşında bir kız çocuğu. ister gelir kalır, ister üniversiteyi de orda okur bi 4 sene daha kalır, yükseğini yapar 4 sene daha kalır. umarım kalır da 12 yaşındaki çocuğu sığdıramadığınız o evde 12 yıl buna mecbur kalırsınız. böyle adamları baba yapmayın. sevgisizliğinize mahkum ettiğiniz çocuklar dönecek sizin başınızı yakacak. etme bulma dünyası. senin zaten vicdanın kararmış, biz ne desek boş. LÜTFEN ÜREMEYİN.

yav he he
diyemediniz mi
Daha bir cocuguna sahip cikmayan adamla evlenmek akillica degil. Onu gectim, ama onu tekrar baba yapmak. Risk almayi seviyorsunuz galiba. Kizin bir sucu yok, etrafinda babaanne haric akli basinda insan yok

hiç dememiş ki bu adam kendi kızına bakmaktan aciz benim çocuğum olsa ne yapar
gerçekten herkes evlenip ürememeli ya
bi kriter bi test bi şey olmalı
Kız ısrarcı derken sanki neye ısrar ediyor daha 13 yaşında Allah sizi ıslah etsin vicdan versin ağzıma geliyor geliyor gidiyorda değmezsin

kendi özbeöz çocuklarımız tabiri caizse tepemize mıçıyor ya
kimse demiyor çocuğum eşyamı karıştırıyor
ısrarcı
okulu da yanımda okuyacak bak sen
pes gerçekten

Diğer konunuzu bilmiyorum ama sadece bir düşünün o kızcağız sizin kızınız da olabilirdi... Dünyanın binbir türlü hâli var yarın öbür gün sizin çocuklarınız olursa onların başına ne geleceğini asla bilemezsiniz, kendi çocuklarınıza sizin olmadığınız bir dünyada nasıl davranılmasını isterdiniz? O kızcağıza da öyle davranmak boynunuzun borcu değil mi?
Yazık yavrum benim anne çekip gitmiş babaanne zaten yaşlı, hayatında bir anne bir kadın figürü yok ne büyük eksiklik, azıcık şefkatle yaklaşıp annesi olmasanız bile ablası olabilirsiniz, sarıp sarmayabilirsiniz onu.
Niye bilmiyorum ama bu konu bana çok dokundu ya oturdum ağlıyorum şu an o kızcağızı düşünüp... Allah'ım karşısına iyi insanlar çıkarsın inşallah size de merhamet diliyorum tez zamanda.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…