Konu eşimin kızı lütfen sağduyulu cevaplar verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu “ikinci anneler” boyle iddia ediyorlar benim gordugum. Annesi hic ilgilenmiyor, herseyine bak dusunuyorum diyordu birisi, sonra cocugun annesi ile tanistim, gayet cocugunun pesinde. Ikinciler 3-5 ay cocugun etrafinda olunca hemen kendilerini anneden makbul goruyorlar.

Zaten genelde cocuklar birakilsa ebeveynlerin ikinci evliligi yapip o kisilerde cocuklari istemediginden oluyor. Bunu babalar yaptigi gibi anneler de yapiyor.

Kadina gore yabanci,adama gore kizi yalniz..Belki o kiz da yasamak istemezdi yabanciyla ama sormamislar belli ki napsin simdi babasinda vazmigecsinbir ev Aldi okay cozuldu yani mukemmel vicdan muhasebesi

Sorumluğu kolay değil, belki de burada yorum yapan pek çok kişi kaldıramaz ama kaldıramayacaksa evlenmeyecekti yani.
Konu sahibi çözüm odaklı değil. Tamamen kız yokmuşçasına bir hayat bekleyerek evlenmiş.

Bosanin. 13 yasinda cocugu olan adamla niye evlendiniz ki

ya ben kendi çocuğuma baktım yok arkadaş ikinci çocuğu gözüm yemedi
salak mıyım başkasının çocuğuna bakıcam
torun bile bakmam diyorum kızıma
çocuğu yapan baksın çaresine
deli miyim ya çocuklu adamla evlenicem
en baştan evlenmeseydi konu sahibi
ama yok kocişkosu onu seçti o çok özel çocuğunu bile silip attı onun için
piremsesimizin çocuklarına sahip çıkacak
yersen

bu kadına mı üzüldünüz?ciddi olamazsınız.

Gercekten Allah razı olsun aklı selim objektif ve gerçekçi biri çıktı, burada sallayanların hiçbiri evine eşinin eski eşinden olma kızını almazlar. Zaten sevmemem için sağlam bir gerekçem var bana o evliliği hatırlatıyor, kimseyi zorlamadım silah dayamadım ben. Ayrı evim arabam var kimselere muhtaç değilken evlendim, aşk evliliğiydi zaten asla başka bi nedenle şu durumdaki bi adamla evlenmezdim ama duygularıma söz geçiremedim ve yine duygularımla hareket ediyorum istemiyorum bu kadar net, hayatımda istemediğim hiçbirşeyede izin vermedim eşimde karakterimi biliyor beni böyle kabul etti o kızı görmek istemiyorsam eve almayacagımıda bilerek evlendi. Yani istediğini yazsınlar kınasınlar bende bir yıl önce böyle bi konu görsem bende sallardım ama o iş öyle olmuyormuş ne diyim

Kadina gore yabanci,adama gore kizi yalniz..Belki o kiz da yasamak istemezdi yabanciyla ama sormamislar belli ki napsin simdi babasinda vazmigecsinbir ev Aldi okay cozuldu yani mukemmel vicdan muhasebesi
Bence siz de kendi vicdaninizi başka birinin yaşamı uzerinden rahatlatiyorsunuz.
Ok en iyi sizsiniz.
Ama iki gün eşinizin annesi evinize gelse, burada ağlarsınız.
Kadının bu başına gelen kesinlikle kolay değil bu kadar ağır yargilanmayi hak etmiyor, onun sorunu değil eşinin sorunu.
Burada tek yanlısı boşanmış çocuklu biriyle evlenmesi.

Bu çok değerli şahsiyeti kaybetmemek için babası verirde inanırım yani . Olur mu olur İnshaAllah olmasında
Ne kukuymuş arkadaş! Onu kaybetmemek için bu zalimliği yaparsa yeni doğan çocuktan çekerler. Ondan çekmeseler başka şeyden çekerler. Bu kadın bu kara kalple bir yerden bela bulur.

ya gerçekten büyük konuşmak istemiyorum. konu sahibiyle yaşlarımız benzer. ama ben 12 yaşında çocuğu olan adamla evlendiğimi düşünemiyorum. evlenirsem de o çocuğu bağrıma basarım annesi attıysa annesi olurum insan evdeki kedisine kıyamıyor gözüm hep kapıda pencerede. yazık be yazık başka söylenecek laf yok bu konu sahibine. bizi de böyle sinirlendirdikçe seviniyor ohhh bakmayacağım almayacağım diyor bir de. hiç hiç sinirimi daha fazla bozamam ben gittim konudan.

Eeeee konuşacak misiniz eşinizle kızı için bir ev açsın diye

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…