Konu eşimin kızı lütfen sağduyulu cevaplar verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

diana41

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2022
55
-515
30
Arkadaşlar merhaba, daha önce benzer konu açtım fakat resmen saldırır gibi cevaplar yazdılar. Eşimin ilk evliliğinden bir kızı var 13 yaşında ve seneye liseye başlayacak. Şehir dışında babaannesinde kalıyor ve orada okuyor şuanda. Bir senelik evliyim ve ilk evliliğim. Şimdi ben baştan çocuk sorumluluğunu alamayacağımı seçimin onun kararı olduğunu eşime söyledim ve bu şartla evlendim ona hiçbir baskı yapmadan, şimdi kız liseyi burada okumak istediğini söylüyor. Devamlı gelip gidiyor zaten ve ilk geldiğinde balayından döndüğümüz bir ay olmuştu. Bütün özel eşyalarımı karıştırdı evde arkasını toplamadı pis kilotlarını dahi etraftan topladım dolayısıyla soğudum. Birde bana sorulmadan emirvaki getirildi bir aylık evliydim. Sonra sonrada çok gelip gitti fakat devamlı burada kalamayacagını biliyor çünkü ben çalışıyorum ve yemeği dahi yapacak vaktim olmuyor annemde yiyoruz tüm şartlarımı görüyor. Hal böyleyken annesi ilede görüşmediği için biraz annede biraz bizde kalma durumuda yok gelirse tamamiyle bende kalacak oraya gidemediği için. Kadın keyfinde asla aramaz sormaz çağırmaz kızını. Kişisel ihtiyaçlarını dahi ben alıp yolluyorum, tatile giderken götürüyorum üçte birini yapmıyo kadın. Sadede geleyim eşimin öz be öz kızı ama ben böyle bir düzene alışkın değilimki, istemiyorum devamlı yaşamayı özel hayat olmadan, eşimde net değil kaçamak cevaplar veriyor yoklayınca bende vicdan yapıyorum bir yandan. Okul kapanınca ne olacak bilmiyorum nasıl çözeceğiz diye düşün düşün kendimi yedim. Sizlerin yorumu nedir merak ediyorum teşekkür ederim herkese şimdiden..

Konunuzu hatirliyorum ama o konuyu karistirmadan cevap verecegim. Baba olarak kizinin sorumlulugunu atamaz. Kiz gelmek isterse babasi hayir demeyecek. Evlenmeden once konustum diye dusunmeyin bosuna, babasida ebeveyn, cocuk hakli olarak gelip gidecek isterse liseyi orada okuyacak. Isteseniz de istemeseniz de bu boyle. Cocuk dedigin kırlent degil, ebeveyniyle ayrilmaz bir birey.

Sanirim babaanne olumsuz degil bir de oyle dusunun eninde sonunda o kiz sizle yasayacak..Ve keske es seciminizi kaba tabirle copsuz uzum olan birinden yana kullansaydiniz.Cunku kimse evladini kaoinin onune koyacak hali yok.Neler oluyor neler duyuyoru baba da yuz cevirsin kiz Baska yollara mi sapsin.13 yasinda bir ergenlik caginda olan kz cocugundan bahsediyorsunuz ki erken de ilsa bir sey degismez evlat evlattir.Ic camasirini da ortada birakmis olabilir cocuk akliyla Bazi sorumluluklari almamis olabilir bunu yargilayip baba ile.kizi ayri tutamazsiniz her ne kadar gelip kaliyor deseniz bile..Valla Ben babamin evinde de Yan gelip yatamayacaksam sonsuza kadar kimse kusura bakmasin yol.orda

Kimse size saldırmadı eski konunuzda yanlışınız var. Çocuklu bir adamla evlenirken düşünecektiniz bunları. Ben çocuk sorumluluğu alamam diye bir şey yok. Çocuğun annesi ve bakımını üstlenen babaannesi vefat etse ne yapacaktınız? Sizin eşinizde iş yok ya zaten. Çocuğunu babaannesinin başına atmış, kendi çocuğuna bakmaktan aciz bir adamı tekrar baba yapıyorsunuz. Eşinizi çocuğundan ayrı düşünmeniz zaten hata. İstemiyorsanız boşanır kendi hayatınızı kurarsınız zaten eşinizde babalık kumaşı yok ama o ev o kızın babasının evi. En başta böyle düşünüyorsanız çocuklu adamla evlenmeyecektiniz, dünyanın binbir türlü hali var.

İlk konunuzu bende hatirliyorum biz saldirmadik oyle bir konu açtınız ki herkes tepki verdi simdi olayi yumusatip kizin pis olduğunu felan yazmissiniz boyle yazarak kendinizi hakli göstermeye calisiyorsunuz o zaman birseyler yazdim ceza yedim yeniden ceza yemek istemem herkes kalbinin ekmegini yer diyorum ve susuyorum

Çocuklu bir adamla evlenmişsiniz. Bile isteye, göz göre göre.

Annesinin bakmadığını bildiğiniz bir çocuğun babasıyla evlenmişsiniz.

Yapacak hiçbir şeyiniz yok.

Babaanne de yaşlı kadın. Bir gün ölecek. Kendinizi alıştırsanız iyi edersiniz. Yakında hep bir arada yaşayacaksınız.

Ablacım çoçuklu adamla niye evlendin? Yazık günah değil mi o çoçuğa? 13 yasında ki küçücük kız çocuğundan mı soğudun? Senin koca baba değilmiş kız için çok üzüldüm. Allah ayağını taşa değdirmesin kızcağızın

Taktınız bu kıza
Geçen ki sorun hamileyim ben nasıl bakarım gitsin annesine dediniz babanın bakmasını istemediniz
Şimdi gelecek yıl liseyi yanınızda okuyacak bu sorun oldu
Bir yer bulamadınız bu kıza
Hamileydin aldirdım dedin bizi suçladın
Evet tepki verdik
Yine aynı şeyler yazılacak
Yazık değil mi o kıza ya
Durup durup kızı dile getiriyorsunuz
Eşyalarımı karıştırdı o oldu bu oldu
Ne yapsın baba kızını yok mu saysın
Bilerek evlenmisiniz
Bence iyi niyetli olun bir abla olmaya çalışın
12 yaşında bir kızla uğraşmayın
Ne baba baba ne anne anne
Babannene bakıyor siz sorun ediyorsunuz ki babannen hiç bakmak zorunda değil yaşlı kadın

Esinizi allah nasıl biliyorsa oyle yapsın , cocugunu istemeyen kadinla evlendigi icin. Size diyecek lafim yok etme bulma dünyası bukursunuz siz de bir sekilde. Cocuga da allah yardim etsin de basina kötü bir iş gelmesin kotü yollara sapmasın iyilerle karsilassın

Siz cok haksizsiniz. Kabul etmek istemiyorsunuz haksizliginizi. Daha onceki konunuzda da yazildi. Orada yazilanlari tekrar okusaniz yeter. Farkli seyler yazilmayacak bu konuya da.

Sizin oyle bir sorunlulugunuz olmasa da esiniz o kizdan yuzde yuz sorumlu. Bu hayatiniz boyunca size psikolojik yuk olacak. Keske hamile kalmadan once az biraz bekleseydiniz. Bi hayatinizi oturtsaydiniz. Simdi gidemeyeceksiniz de ve bu iki ara bir deredeki hayata mahkum kalacaksiniz.

Bu sizin tercihiniz. Siz cocuklu bir adamla evlendiniz. Siz hamile kaldiniz. Isteseniz de istemeseniz de bu hayati siz boyle yasayacaksiniz.

Sizi gördükçe babamın elini ayağını öpesim geliyor.

24 senedir babam evli ikinci eşiyle, hissettiğim tek şey oradan eve dönerken yaşadıkları üzüntü oldu. Hiçbir zaman istenmediğimi hissetmedim dört yaşımdan beri. Umarım o kızcağız için de aynıları geçerli olur, ama sizle ama sizsiz.

Zaten adam iyi baba olsa çocuğunu babaanneye atıp kendisine çocukla ilgilenmem şartı koşan biriyle evlenmezdi. Annemin babaannesi dermiş ki anne üvey olursa zamanla çocukta üvey olur

Evet. Konu sahibi ya kızın ya ben demis. O adam olacak da kadını seçmiş.
Valla yansın böyle dünya.
O kızın vebali bırakmaz bunları.

bir çocuğun yanı anne -babasının yanıdır anane babanesinin değil
siz şart koştunuz da inandınız mı yani istediklerinizin olacağına
benim kızımın babası da bir b..k yapmıyor ee yani o yapmıyor diye ben de mi yapmayacağım
nasıl kafalar bunlar
bu işin sonu ya seve seve ya öpe öpeye gider ben diyeyim
ha gitmez eşiniz sizin ağzınıza bakarsa da ilerdeki kendi çocuklarınız için korkun
çünkü onlara da sahip çıkmayacak eşiniz

yazık değil mi o kıza? daha ergenlikte küçücük çocuk. eşinizi gerçekten sevseydiniz zaten öz kızı size bu kadar batmazdı. kızcağız öz babasının yanında lisesini okusun baba sevgisi ilgisi görsün. emin olun üniversite kazanıp eli ekmek tutunca sizin gibi birinin yanında kalmayı istemeyecek zaten kendi hayatını kuracaktır.

eşinize de diyecek laf yok.kendi kızını istemeyem adam. siz de bu adamla evlenmişssiniz bile bile. tam tencere kapaksınız.

umarım yavrucak bu travmaları atlatır ileride

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…