Konu eşimin kızı lütfen sağduyulu cevaplar verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben konuştum kızını istemiyorum mu diye istediğin kadar konuş ne olucak saniyordum bide bu nasıl birşeydir anlamadim ki kızı anası istemiyor babasının yeni karısı istemiyor diye gelemiyor yazık atmışlar babaanne başina
Bu “ikinci anneler” boyle iddia ediyorlar benim gordugum. Annesi hic ilgilenmiyor, herseyine bak dusunuyorum diyordu birisi, sonra cocugun annesi ile tanistim, gayet cocugunun pesinde. Ikinciler 3-5 ay cocugun etrafinda olunca hemen kendilerini anneden makbul goruyorlar.

Diğer konunuzu bilmiyorum ama sadece bir düşünün o kızcağız sizin kızınız da olabilirdi... Dünyanın binbir türlü hâli var yarın öbür gün sizin çocuklarınız olursa onların başına ne geleceğini asla bilemezsiniz, kendi çocuklarınıza sizin olmadığınız bir dünyada nasıl davranılmasını isterdiniz? O kızcağıza da öyle davranmak boynunuzun borcu değil mi?
Yazık yavrum benim anne çekip gitmiş babaanne zaten yaşlı, hayatında bir anne bir kadın figürü yok ne büyük eksiklik, azıcık şefkatle yaklaşıp annesi olmasanız bile ablası olabilirsiniz, sarıp sarmayabilirsiniz onu.
Niye bilmiyorum ama bu konu bana çok dokundu ya oturdum ağlıyorum şu an o kızcağızı düşünüp... Allah'ım karşısına iyi insanlar çıkarsın inşallah size de merhamet diliyorum tez zamanda.

Zaten genelde cocuklar birakilsa ebeveynlerin ikinci evliligi yapip o kisilerde cocuklari istemediginden oluyor. Bunu babalar yaptigi gibi anneler de yapiyor.

Ben size hak veriyorum diğerlerinin aksine.
Kimse evinde bir yabancıyla kalmak istemez, eşin anne babasi, kardeşi vs... Üstelik önceki evliliğinden kızı bu.
Zaten dul ve çocuklu bir erkekle evlendiğiniz için kendinizi kötü hissediyorsunuzdur eminim.
Gerçekten üzüldüm durumunuza, bence eğer eşiniz gerçek bir erkekse eski eşine ve kızına bir ev alır, geçimlerini sağlar refah içinde yaşamaları için ne gerekiyorsa yapar, bunun için baskı kurun eşinize.
Adam olsun önce, çocuğu babannesine bırakmak yerine bunu yapsın.
Kadina gore yabanci,adama gore kizi yalniz..Belki o kiz da yasamak istemezdi yabanciyla ama sormamislar belli ki napsin simdi babasinda vazmigecsinbir ev Aldi okay cozuldu yani mukemmel vicdan muhasebesi

Kimse evinde bir yabancıyla kalmak istemez, eşin anne babasi, kardeşi vs... Üstelik önceki evliliğinden kızı bu.
Zaten dul ve çocuklu bir erkekle evlendiğiniz için kendinizi kötü hissediyorsunuzdur eminim.
Gerçekten üzüldüm durumunuza, bence eğer eşiniz gerçek bir erkekse eski eşine ve kızına bir ev alır, geçimlerini sağlar refah içinde yaşamaları için ne gerekiyorsa yapar, bunun için baskı kurun eşinize.

Sorumluğu kolay değil, belki de burada yorum yapan pek çok kişi kaldıramaz ama kaldıramayacaksa evlenmeyecekti yani.
Konu sahibi çözüm odaklı değil. Tamamen kız yokmuşçasına bir hayat bekleyerek evlenmiş.

Arkadaşlar merhaba, daha önce benzer konu açtım fakat resmen saldırır gibi cevaplar yazdılar. Eşimin ilk evliliğinden bir kızı var 13 yaşında ve seneye liseye başlayacak. Şehir dışında babaannesinde kalıyor ve orada okuyor şuanda. Bir senelik evliyim ve ilk evliliğim. Şimdi ben baştan çocuk sorumluluğunu alamayacağımı seçimin onun kararı olduğunu eşime söyledim ve bu şartla evlendim ona hiçbir baskı yapmadan, şimdi kız liseyi burada okumak istediğini söylüyor. Devamlı gelip gidiyor zaten ve ilk geldiğinde balayından döndüğümüz bir ay olmuştu. Bütün özel eşyalarımı karıştırdı evde arkasını toplamadı pis kilotlarını dahi etraftan topladım dolayısıyla soğudum. Birde bana sorulmadan emirvaki getirildi bir aylık evliydim. Sonra sonrada çok gelip gitti fakat devamlı burada kalamayacagını biliyor çünkü ben çalışıyorum ve yemeği dahi yapacak vaktim olmuyor annemde yiyoruz tüm şartlarımı görüyor. Hal böyleyken annesi ilede görüşmediği için biraz annede biraz bizde kalma durumuda yok gelirse tamamiyle bende kalacak oraya gidemediği için. Kadın keyfinde asla aramaz sormaz çağırmaz kızını. Kişisel ihtiyaçlarını dahi ben alıp yolluyorum, tatile giderken götürüyorum üçte birini yapmıyo kadın. Sadede geleyim eşimin öz be öz kızı ama ben böyle bir düzene alışkın değilimki, istemiyorum devamlı yaşamayı özel hayat olmadan, eşimde net değil kaçamak cevaplar veriyor yoklayınca bende vicdan yapıyorum bir yandan. Okul kapanınca ne olacak bilmiyorum nasıl çözeceğiz diye düşün düşün kendimi yedim. Sizlerin yorumu nedir merak ediyorum teşekkür ederim herkese şimdiden..
Bosanin. 13 yasinda cocugu olan adamla niye evlendiniz ki

niye evlendin kardeşim o zaman? niye evlendin çocuğu olan adamla? büyük konuşmayı sevmiyorum ama 13 yaşında çocuğu olan adamla evlenmem benim de çocuğum vs yoksa. kaldıramam çünkü zaten ergen sevmem iyice sinirim tepeme biner. küçük olsa bir nebze bağrına basabilirsin, çocuk gelmiş 12 yaşına. sense daha 28 yaşındasın. gencecik kızsın, çocuksuzu yok muydu? ki baktın gördün bu adamdan baba olmuyor kızını bile silip atıyor, e sen dönüp aynaya bakmadın mı bu adam benim çocuğuma neler yapar diye? alışmış kudurmuştan beterdir. hamileydim dediğini hatırlıyorum. o çocuğun için kork. o adamın da kalıbına tüküreyim ben bir kadın uğruna çocuğunu sepetleme peşinde bir de sözler vermiş. utanmadan sıkılmadan kız ısrarcı diyorsun. BABASIYLA YAŞAMAK İSTEDİĞİ İÇİN OLABİLİR Mİ? ailesinin yanında olmak istediği için olabilir mi? siz kimsiniz ki? istediğiniz kadar karısıyım diyin siz max 1 yıllık bir kadınsınız. o kız ise o babaya muhtaç 13 yaşında bir kız çocuğu. ister gelir kalır, ister üniversiteyi de orda okur bi 4 sene daha kalır, yükseğini yapar 4 sene daha kalır. umarım kalır da 12 yaşındaki çocuğu sığdıramadığınız o evde 12 yıl buna mecbur kalırsınız. böyle adamları baba yapmayın. sevgisizliğinize mahkum ettiğiniz çocuklar dönecek sizin başınızı yakacak. etme bulma dünyası. senin zaten vicdanın kararmış, biz ne desek boş. LÜTFEN ÜREMEYİN.

ya ben kendi çocuğuma baktım yok arkadaş ikinci çocuğu gözüm yemedi
salak mıyım başkasının çocuğuna bakıcam
torun bile bakmam diyorum kızıma
çocuğu yapan baksın çaresine
deli miyim ya çocuklu adamla evlenicem
en baştan evlenmeseydi konu sahibi
ama yok kocişkosu onu seçti o çok özel çocuğunu bile silip attı onun için
piremsesimizin çocuklarına sahip çıkacak
yersen

bu kadına mı üzüldünüz?ciddi olamazsınız.

Gercekten Allah razı olsun aklı selim objektif ve gerçekçi biri çıktı, burada sallayanların hiçbiri evine eşinin eski eşinden olma kızını almazlar. Zaten sevmemem için sağlam bir gerekçem var bana o evliliği hatırlatıyor, kimseyi zorlamadım silah dayamadım ben. Ayrı evim arabam var kimselere muhtaç değilken evlendim, aşk evliliğiydi zaten asla başka bi nedenle şu durumdaki bi adamla evlenmezdim ama duygularıma söz geçiremedim ve yine duygularımla hareket ediyorum istemiyorum bu kadar net, hayatımda istemediğim hiçbirşeyede izin vermedim eşimde karakterimi biliyor beni böyle kabul etti o kızı görmek istemiyorsam eve almayacagımıda bilerek evlendi. Yani istediğini yazsınlar kınasınlar bende bir yıl önce böyle bi konu görsem bende sallardım ama o iş öyle olmuyormuş ne diyim

Kadina gore yabanci,adama gore kizi yalniz..Belki o kiz da yasamak istemezdi yabanciyla ama sormamislar belli ki napsin simdi babasinda vazmigecsinbir ev Aldi okay cozuldu yani mukemmel vicdan muhasebesi
Bence siz de kendi vicdaninizi başka birinin yaşamı uzerinden rahatlatiyorsunuz.
Ok en iyi sizsiniz.
Ama iki gün eşinizin annesi evinize gelse, burada ağlarsınız.
Kadının bu başına gelen kesinlikle kolay değil bu kadar ağır yargilanmayi hak etmiyor, onun sorunu değil eşinin sorunu.
Burada tek yanlısı boşanmış çocuklu biriyle evlenmesi.

Bu çok değerli şahsiyeti kaybetmemek için babası verirde inanırım yani . Olur mu olur İnshaAllah olmasında
Ne kukuymuş arkadaş! Onu kaybetmemek için bu zalimliği yaparsa yeni doğan çocuktan çekerler. Ondan çekmeseler başka şeyden çekerler. Bu kadın bu kara kalple bir yerden bela bulur.

ya ben kendi çocuğuma baktım yok arkadaş ikinci çocuğu gözüm yemedi
salak mıyım başkasının çocuğuna bakıcam
torun bile bakmam diyorum kızıma
çocuğu yapan baksın çaresine
deli miyim ya çocuklu adamla evlenicem
en baştan evlenmeseydi konu sahibi
ama yok kocişkosu onu seçti o çok özel çocuğunu bile silip attı onun için
piremsesimizin çocuklarına sahip çıkacak
yersen
ya gerçekten büyük konuşmak istemiyorum. konu sahibiyle yaşlarımız benzer. ama ben 12 yaşında çocuğu olan adamla evlendiğimi düşünemiyorum. evlenirsem de o çocuğu bağrıma basarım annesi attıysa annesi olurum insan evdeki kedisine kıyamıyor gözüm hep kapıda pencerede. yazık be yazık başka söylenecek laf yok bu konu sahibine. bizi de böyle sinirlendirdikçe seviniyor ohhh bakmayacağım almayacağım diyor bir de. hiç hiç sinirimi daha fazla bozamam ben gittim konudan.

Gercekten Allah razı olsun aklı selim objektif ve gerçekçi biri çıktı, burada sallayanların hiçbiri evine eşinin eski eşinden olma kızını almazlar. Zaten sevmemem için sağlam bir gerekçem var bana o evliliği hatırlatıyor, kimseyi zorlamadım silah dayamadım ben. Ayrı evim arabam var kimselere muhtaç değilken evlendim, aşk evliliğiydi zaten asla başka bi nedenle şu durumdaki bi adamla evlenmezdim ama duygularıma söz geçiremedim ve yine duygularımla hareket ediyorum istemiyorum bu kadar net, hayatımda istemediğim hiçbirşeyede izin vermedim eşimde karakterimi biliyor beni böyle kabul etti o kızı görmek istemiyorsam eve almayacagımıda bilerek evlendi. Yani istediğini yazsınlar kınasınlar bende bir yıl önce böyle bi konu görsem bende sallardım ama o iş öyle olmuyormuş ne diyim
Eeeee konuşacak misiniz eşinizle kızı için bir ev açsın diye

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X