Komşu Sorunsali

Bir süre psikolojik destek aldım tabi.Ugrasamadigim için degistiremedigim icin oda mi da degistirdim..Şu an yatak odasını kullanamıyorum..Baska odada yatiyorum ..Zaten kendimce düzen değiştirip birşeyler yapmaya çalışıyorum..Insanlar saat mefhumuna uysalar da bunlara gerek kalmasa ..Kanser hastalarının en çok dinlenilmeye ihtiyacı var,manevi desteğe..Ben bilmiyor muyum kadının kendi evi sigara içip icemeyecegini..O kadar duyarsız bir toplum olmuşuz ki hiçbirşey yüreğimizi yumuşatmiyor

Teşekkürler güzel dilekleriniz icin

Yaşamayan ya da yakınında bu hastalıkla uğraşmayan biri anlayamaz ...O yüzden bilmeyenler aşırı hassasiyet gösterdiğimi düşünüyorlar..Cok tesekkur ederim.Rabbim eşinize de bir daha yasatmasin. Kalıcı şifalar versin

Benim alerjilerim var. İki öhö Bi ilaçla bitmiyor. Sigara dumanı soluyunca acillik olabiliyorum. Aşırı reaksiyon gösteriyorum. Kolonya ve parfüm de aynı. Kişisel evde yapılan koku değil. Serviste yapılan misal... Anlayışsız bir iki kişiyle karşılaştım, sorunu çözdüm bir şekilde. Ama toplu taşıma kullanmıyorum...

Malesef öyle... Kendinizce önlem almak zorundasınız. Terapi alın mutlaka...

Oncelikle cok gecmis olsun ama komsularinizin ozel hayatina fazla mudahale etme isteginiz varmis gibi gorunuyor, muhtemelen bu yuzden komsular da sizinle ters gidiyor.

Baska balkonu var, orada sigara icsin demenizi anlamaya calisiyordum ama baska banyosu da var orada yapsin dediginizde 'yok artik' dedim.

Malesef bu sorunlarinizin cozumu olmayacak gibi duruyor, siz stresinizi yonetmeye calisin.

Ben size çok hak verdim açıkçası. Koca insanlar gece kahkahalarla gülmek nedir. Ayrıca özel durumunuz var sigara içmemeli o balkonda sizinkisi hastalık onunkisi keyif. Ayrıca musluk sesi neredeyse süpürgeyle eşdeğer ses yapıyor gece 4te hiçbir aklı başında insan süpürge çalıştırmazsa keyfiyen de banyo yapamaz. Çok çok geçmiş olsun en stressiz kalmanız gereken zamanda uğraştığınız şeylere bakın

Konu sahibi gerçekten sıkıntılı bir insana benziyorsun. İnsanların saat kaçta duş alacaklarına evinin hangi odasında sigara içeceklerine karışamazsın. Komşularını da bıktırmışsın. Özel bir durumun varsa müstakil evi deneyebilirsin.

Çok teşekkür ederim o kadar iyi geldiniz ki artik acaba sorun bende mi diye dusunmeye basladim..Alternatif cozumler varken diretmek hasta insanı daha da strese sokmak onların ki ..

Çok teşekkür ederim o kadar iyi geldiniz ki artik acaba sorun bende mi diye dusunmeye basladim..Alternatif cozumler varken diretmek hasta insanı daha da strese sokmak onların ki ..
Hanımefendi herkesin hastalığı olabilir. Hastayım duşa girmeyin, hastayım sigara içmeyin, hastayım gürültü yapmayın. Mantıklı geliyor mu bu size ? E o zaman müstakil eve çıkın. Tüm dünya size göre mi şekillenecek. Yarın öbür gün şikayetçi olurlar sizden haberiniz olsun. Evimin hangi odasında sigara içeceğim hiç kimseyi ilgilendirmez. Hele bu yüzden çirkeflik yapan olursa kendini adliyede bulur. Dua edin komşularınız sabırlı insanlarmış

Bende ona karar verdim hemen yarın çıkıyorum müstakil eve ...

Allah senide evladina ailene bagişlasin ve bu hastaliktan kurtarsin bir daha göztermesin .seni cok iyi anliyorum şuan hastaliginla ugraşiyorsun birde dengesiz komşularla cok zor cokk allah sabir versin

Öncelikle geçmiş olsun. Kullandığınız ilaçlar sizi hassaslaştırmış ondan böyle düşünüyor olabilirsiniz ama yanlış düşünüyorsunuz. Başkalarının evlerinin içerisine karışma hakkınız yok istedikleri banyoyu kullanırlar istedikleri balkonu kullanırlar. Ben sigara içmiyorum inanın kokusu midemi bulandırıyor kimseye yanımda sigara içirmiyorum ama alt komşum balkonda yada camda içtiğinde o koku full evimde bir kere bile inip bir şey demedim diyememde onun evi sonuçta. Bisiklet konusundada siz haksızsınız. Kahkaha sesinde haklısınız ama tepkinizi burada insanlara yazdığınız gibi gösterdiyseniz onlarda size tepki olarak anlayış göstermemiş olabilirler. Apartman hayatı zordur karşılıklı anlayış şart. Hep bana olmaz

Geçmiş olsun öncelikle. Gürültü konuusnda haklısınız ki ülkemizde zaten ( sözde ) ses yalıtımının zorunlu olduğu dairelerde bitmek bilmeyen komşu kavgaları oluyor bunun önüne geçmeleri lazım gerçekten. En azından belli bir süre sonra gürültü kesinlikle olmamalı ki çocukları da küçük değil. Ben mesela gece asla iş yapmam yarına bırakırdım, gece yürürken dahi dikkat ederdim parmak ucumda yürüyordum. Bencilliğin, rahatlığın olduğu bir yer değil daire. Ben de ilk defa iki sene önce daire hayatını yaşadım ve tövbe ettim çok şükür müstakilde huzurluyum yinede hiçbir komşuma rahatsızlık vermem onlarda bize vermez. Ancak sigara konusunda yapılacak bir şey yok siz müstakile de gitseniz arsanız büyük olup mesafeli olmadığınız sürece yine aynı durumu yaşarsınız. Yani evde de içse o koku size gelecektir. Benimde alerjim var ve elimden geldiğince uzak duruyorum kokulardan. En azından benim kaldığım dairede ki hıyar gibi sigaranın külünü balkondan aşağı atmıyordur :) Balkona geliyordu külü kaç kez uyardım ama uyarıya geliyorsa bir insan düzelmez asla çünkü bilinçli yapıyorlar eğitilmezler asla. Kül tablası diye bir şey var ancak kullanmayı tercih etmiyordu. Keşke ülkemizde de çoğunlukla müstakil evlere sahip olsak diyeceğim ama insanlar çevre ve gürültü kirliliğine sahip olduğu müddetçe orada da rahatsızlık vermeye devam ederler. Bu seferde müstakil evim kimse karışamaz diye ortalığın anasını ağlatırlar. Yani önce halkımızın bilinçli davranması lazım. O yüzden ne yazık ki taşınmaktan başka çözüm yok :)

Bu konuda haksızsınız. İnsanların banyosunu kadar karışırsanız onlar da size nezaket göstermez.
Bizim bina da böyle kağıt gibi ama hiç kimse kimseden şikayetçi olmuyor makul saatler içinde. Benim gece yaptığım banyoya kimse karışamaz uyarırsa da cevabım sert olur
Rabbim acil şifa versin size

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…