Komşu Sorunsali

Sağlığınızdan olmaktansa evinizi satıp başka yere taşının. İnatlaşma başlayınca dozu hep artar.

Bazı insanlar çok duyarsız. Bazı insanlar da aşırı takıntılı oluyor. Biz çok komşu sıkıntısı çektik. O yüzden rahatsız etmemeye özen gosteririm. Ama bir komşum vardı. Öyle her şeyden şikayetçi oluyordu ki. En sonunda dedim ki biz bu evde yaşıyoruz bunun farkındasınız değil mi dedim.

Annem de böyle. Tamam haklı olduğu çok konu var. Ama herşeyden şikayet ettigi zaman insanlar ciddiye almayı bırakıyor. Bizi de yoruyor..bazı şeyleri de takmamak lazım.

Alt komşu mesela sigarasini nerde içsin. Sizin oda degistirmeniz lazım.

Çok mu zor hassasiyet göstermek?
Kadın anlatmış durumunu ricacı olmuş komşularından. Ellerinden geleni yapsalar veya yapamıyorum çünkü şu sebeple demek orta yolu bulmak çok mu zor? Hele de burda bile bu kadar zıtlaşmayı doğru bulan o zaman siz şunu şunu yapın diyen insanlar var. Anlamıyorum neden hep zorlaştırılıyor ilişkiler. Kadının niyeti evlerine karışmak değil ben öyle algılamadım. Rahatsız olduğu şeyleri dile getirmiş.

Kadın haklı özel durumu var ama karşısındaki insan değil ki ,hayvan diyeceğim hayvanlara ayıp olur .insanlar artık o kadar bencil ki banane ya kim ne yaparsa umrumda deil diyor kendileri ahir gibi takılıyor,bende çok sorun yaşadığım için üyeyi çok iyi anlıyorum malesef

Rahatsız olduğu bir durumu dile getirdi diye dünya sizin etrafınızda dönmüyor diyenler bile olmuş. Muhtemelen komşularda aynı fikirde ki bu kadar duyarsızlar. Ama ne gerek var? Çok basit ya elinden geleni yaparsın yapamıyorsan da sebebini söylersin. Bu kadında bu kadar bilenmez. Allah iyi insanlarla karşılaştırsın. Çirkef ve herşeyi kendine hak gören insanlarla uğraşmak çok zor. Bu kadın neden enerjisini bunlara harcasın ki. Taşınsa ne olacak ayrıca. Çoğu insan böyle artık.

Aynen öyle tasinsada bir şey değişmez başka başka türlü insanlar başka sorunlar çıkıyor,her evin bana bir ders niteliğinde oldu,her birinde ayrı sorunla yaşadım.bizde evde olan biri deiliz sabah çıkar akşam geliriz hani apartman da var yokuz anlasilmaz bile ama insanlar öyle deil malesef,dediğiniz gibi artık herkez böyle .

Alt katla kavga karşıyla da kavga b şekilde oturmak huzur bozucu müstakil evin gözünü seveyim..Firsat varsa satın daha sakin bir apartman bulun yaşadığınız yer neresi bilmem ama imkan varsa eşiniz memursa küçük ilçe iyi gelir trafik olmaz bahçeli evler olur bence stres sizi dumandan daha çok etkiler.
Gecmis olsun .

Teşekkürlerr..Kesinlikle stres en kötüsü..Ben komşularımın insanliklarini görmüş oldum..Neyseki en azından öyle insanların varlığı yokluğu dert değil benim için..Bundan sonra yoklarmış gibi davranıp muhatap olmama yolunu seçeceğim...Laf anlatıp yorulmaktan nezaket beklemektense yok saymak en güzeli ..

Çok geçmiş olsun umarım bir an önce güzel haberler alır iyileşirsiniz.
Ama konuda size katılamadım malesef. İstediğiniz şeyler çok absürt. Sizin keyfinizin istediği banyoyu ve balkonu kullansınlar, bir saatten sonra duşa girmesinler istiyorsunuz. Toplu yaşamda bunlarla yaşamayı öğrenmek zorundayız. Kadın gece 4 te banyoya girerek sizin özgürlük alanınızı işgal etmiyor ki.

Bence bunlarla sıkmayın canınızı, gerçekten kafanızı taktığınız için gözünüzde büyüyor bahsettikleriniz öyle çok büyük meseleler değil. Zaten yapabileceğiniz bir şey de yok boşuna kendinize stres yaratıyorsunuz.

Ben konu sahibine sigara hariç katılıyorum.insanlar artık hayvan (!) Olmuş , kimse kimsenin umrunda degil.toplu yerde nasıl yasanir kimsenin umrunda değil.ki bence sigarada özel sebeplerden dolayı başka yerde içilebilir ne var yani ama işte herhalde iş inada bindi ,banane lan diyor alttakiler. Bende bazen gece giriyorum banyoya çocuklar uyuyunca anca zaman oluyor onda bile kurutma makinasını çalıştırmaya çekiniyorum ki aşağıdakiler gece gündüz beni rahatsız ederken.bu birazcikta insanlık,kültür yetiştirilme meselesi kesinlikle böyle.

Bence konu sahibi asagidakilere gıcık oldugu için her şeyi batiyor ,bende öle çünkü onların konuşmasını duyuyorum sesini duyuyorum nefret ediyorum yaa gercekten batıyor bana . O yüzden hani sinir stres olmanız malesef çok doğal ama sizin özel durumunuz var ,lütfen takmamaya çalışın,klima vantilatör vs açın cami kapatin ,ama banyoya yapacak bir şey yok

Çok geçmiş olsun konu sahibi. Bunun ( komşu problemleri) çözümü için şu an yapabileceğin bir şey yok. Elinden gelen bunları takmamaya çalışmak olmalı. Oda değiştirme şansın yok mu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…