Komşu Sorunsali

Aynı şeyi düşünmüyorum, astımım var evin içinde eğer duman beni rahatsız edip hastaneye düşürüyorsa diğerinin özgürlüğü orada biter. Beni hasta etmeye hakkı yok...

Şikayet edin
Evinde sigara içiyor diye mi şikayet edecek,evinin balkonunda. Siz sanırım müstakil evde yaşıyorsunuz.keske öle olsa

Öncelikle çok geçmiş olsun. Ben sizi haksız buldum insanların nerede sigara içeceğine yada saat kaçta musluk açmalarına bu denli karışamazsınız herkesin kendi evi istediğini yapar. Evet gece geç saatlerde kahkaha seslerine dikkat etmeliler ama diğer bütün konularda haksızsınız. Bir hastalığınız var diye herkesten özen bekleyemezsiniz kimse dikkat etmek zorunda değil orası apartman. Çok çok rahatsız oluyorsanız müstakil eve taşının

Aynı şeyi düşünmüyorum, astımım var evin içinde eğer duman beni rahatsız edip hastaneye düşürüyorsa diğerinin özgürlüğü orada biter. Beni hasta etmeye hakkı yok...

Şikayet edin

Astiminiz varsa baskasinin "KENDI" evinde ictigi sigara yuzunden hastanelik oluyorsaniz apartmanda yasamazsiniz.
Kendi evi insanlarin, sizin ozgurluk anlayisiniz, bana kadar demokrasi benden sonra otokrasi kafasi.

Bu ozgurluk degil. Kavramlari iyi ogrenin.

Gece ses olunca polisi çağıracaksınız, alt komşu balkonda sigara içebilir, ona bir şey diyemezsiniz ne yazık ki. Camınızı kapatın.

Geçmiş olsun, şifalar diliyorum
Yıllarca bu sıkıntıları yaşadığım için söyleyeyim hic bir şey olmuyor polis geliyor uyarıyor gidiyor. ondan sonra 2-3 aramadan sonra abla biz artık gelemeyiz uyarıp gideriz başka bir şey yapamayız diye gelmiyorlar bile.

Evime duman girmemesi yol bulacak. Benim evime sokamaz o dumanı... Allahtan anlayışlı komşularım var. Sizin gibisi düşman başına

Teşekkür ederim..Apartmanda yaşayınca herkes birbirine tahammül etmeli gibi düşünülüyor..Oysaki toplu yaşanılan yerlerin kuralları vardır..Ever çocuklar küçük olsa zaten laftan anlamaz çocuktur deriz ..Ama benim durumumda böyle bir şey söz konusu değil..Bir kere kızım apartmanda şarkı söyleyerek çıktı diye çapraz komsu kapısını açtı sessiz olun diye gündüz vakti ve inanın 1 dk sürmedi ses..Herkes herşeyden rahatsız olma lüksüne sahip ama biz herseye hosgoru gostermeliyiz..Komsuluk boyle birsey degilki

Reactions: Cac
Benim yazdığımı okuyun lütfen,belki bı nebze olsa halinize sukredersiniz beterin beteri var

Evime duman girmemesi yol bulacak. Benim evime sokamaz o dumanı... Allahtan anlayışlı komşularım var. Sizin gibisi düşman başına

Takintilarinizdan siyrilin. Siz hastaysaniz kendinizi korumak sizin yukumlulugunuz.

Bu arada sigara icmiyorum, insanlara satasmadan once yazdiklarini okuyun. Anlama yetinizi calistirin. Fikir dunyaniza iyi gelecektir.

Öncelikle geçmiş olsun Allah şifa versin ama Hanımefendi bir apartmanda kahkaha da olur gece 4'te bir ebeveyn banyoya da girebilir ve bu hiç kimseyi ilgilendirmez çok rahatsız oluyorsanız müstakil eve taşınabilirsiniz hiç kimseye hastayım diye kahkaha atmayın duşa girmeyin diyemezsiniz bizim apartmanımızda duvarlar kağıt gibi yandaki hapşırsa duyuyorum akşama kadar müzik dinliyorlar misafirleri geliyor sabaha kadar oturuyorlar ama ağzımı açıp da hiçbir şey demiyorum çünkü burası toplu yaşam alanı rahatsız olan müstakil eve taşınabilir sınırları çok fazla ihlal etmeden insan kahkaha da atar müzik de dinler sohbet de eder banyo da yapar

Biliyorum çok haklısınız teşekkür ederim..Yasayan anlar bu hastalığın psikolojisini hele de küçük bir çocuğunuz varsa ..Ama komşuların yaptığı başkası umrumda değil düşüncesi.. Senin yaptığın şey bana zarar veriyorsa bu kül hakkıdır..Hakli.haksizi da gectim

Takintilarinizdan siyrilin. Siz hastaysaniz kendinizi korumak sizin yukumlulugunuz.

Bu arada sigara icmiyorum, insanlara satasmadan once yazdiklarini okuyun. Anlama yetinizi calistirin. Fikir dunyaniza iyi gelecektir.
Türk Medeni Kanununda konuya ilişkin düzenlemeler şu şekilde;
MK 737: III. Komşu hakkı 1. Kullanma biçimi
Madde 737- Herkes, taşınmaz mülkiyetinden doğan yetkileri kullanırken ve özellikle işletme faaliyetini sürdürürken, komşularını olumsuz şekilde etkileyecek taşkınlıktan kaçınmakla yükümlüdür.
Özellikle, taşınmazın durumuna, niteliğine ve yerel âdete göre komşular arasında hoş görülebilecek dereceyi aşan duman, buğu, kurum, toz, koku çıkartarak, gürültü veya sarsıntı yaparak rahatsızlık vermek yasaktır.
Yerel âdete uygun ve kaçınılmaz taşkınlıklardan

Öncelikle çok geçmiş olsun apartmanda illa sorun oluyor yeni evlerden çok ses geliyor ama sigara konusunda hiç haklı bulamadım sizi benimde evimde iki balkon var sabahları öğlene kadar bir balkonda içiyorum sonra güneş geliyor oraya sonra ötekine geçiyorum kimse de laf söyleyemez dışarı mi çıkayım sigara icmek için

Evet kimseye birşey olmuyor herkes bencilce yaklaştığı için kendime yapıyorum ..Keşke daha vurdumduymaz olabilseydim.Teşekkürler

Bence siz de çok dinliyorsunuz hani insan kafayı takar biseye sürekli kulağı gözü orda olur sizde öyle olmuşsunuz haklı olduğunuz konular var genç kızların ses konusunda uyumuyorlar genelde geceleri sohbet muhabbet gürültülü müzik film seviyorlar. Alt kat komşunuz içinde malesef içer yani ona hiçbir şey diyemezsiniz evi balkonu özel alanı bu konuda bir tavsiyem yok olamazfs geçmiş olsun Allah şifa versin inşallah sizede

Tamam siz komsularinizi bu kanuna binaen sikayet edin. Alacaginiz sonucu da bizimle paylasin.

Öncelikle geçmis olsun ama ne yazikki size pek hak veremedim.öncelikle ebeveyn banyodan su sesi konusunda haksızsınız insanlar istediği saatte kullanabilir gece 3 4 fark etmez bu ses sizi rahatsiz ediyorsa ebeveyn banyosu olmayan bir dairede yasamalisiz. Insanlar evinde balkonunda istediği gibi sigara içebilir yine yapilacak birsey yok.bisiklet ortak alana birakilmamali zaten .size hak verebildigim tek konu kizların gürültüsü olabilir ancak.anliyorum özel bir durumunuz var insanlar hassasiyet gösterirse incelik yapmis olur göstermezlerse kendi bilecekleri is kul hakki degil bana göre.kimse yasantisini baskalarinin sıkıntısına göre şekillendirmek zorunda değil maalesef. Size acil şifalar dilerim.fazla kafaniza takmamaýa çalisin

Öncelikle geçmis olsun ama ne yazikki size pek hak veremedim.öncelikle ebeveyn banyodan su sesi konusunda haksızsınız insanlar istediği saatte kullanabilir gece 3 4 fark etmez bu ses sizi tahatsiz ediyorsa ebeveyn banyosu olmayan bir dairede yasamalisiz. Insanlar evinde balkonunda istediği gibi sigara içebilir yine yapilacak birsey yok.bisiklet ortak alana birakilmamali zaten .size hak verebildigim tek konu kizların gürültüsü olabilir ancak.anliyorum özel bir durumunuz var insanlar hassasiyet gösterirse incelik yapmis olur göstermezlerse kendi bilecekleri is kul hakki degil bana göre.kimse yasantisini baskalarinin sıkıntısına göre şekillendirmek zorunda değil maalesef. Size acil şifalar dilerim.fazla kafaniza takmamaýa çalisim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…