Komşu Sorunsali

Bu konuda haksızsınız. İnsanların banyosunu kadar karışırsanız onlar da size nezaket göstermez.
Bizim bina da böyle kağıt gibi ama hiç kimse kimseden şikayetçi olmuyor makul saatler içinde. Benim gece yaptığım banyoya kimse karışamaz uyarırsa da cevabım sert olur
Rabbim acil şifa versin size

Bu konuda haksızsınız. İnsanların banyosunu kadar karışırsanız onlar da size nezaket göstermez.
Bizim bina da böyle kağıt gibi ama hiç kimse kimseden şikayetçi olmuyor makul saatler içinde. Benim gece yaptığım banyoya kimse karışamaz uyarırsa da cevabım sert olur
Rabbim acil şifa versin size
Amin teşekkürler..Ben de makul saatlerin dışından bahsediyorum

Insanlar evinin balkonunda da sigara icemeyecekse?
Fazla mi karisiyorsunuz acaba?
sizin icin en iyisi mustakil ev olur sanırım.
Insanlar ev balkonunda sigara içemezler , bu sigara dumanı başkasini evine dolup o kisiye zarar veriyorsa. Amerikada yasayan kuzenimin evini alt komşusu basmıştı resmen. Senin banyonda ictigin sigaranin dumanı benim evime doluyor diye.

Sigara icmek isteyen evinde içer.

Düşüncesiz insanlar yüzünden siz sorunlu gibi gözüküyorsunuz. Ben geç saatte asla ebeveyn banyosunda duş almam, gider diğer banyoyu kullanırım. Ki ses yalıtımı var binada. Sigara konusunda tamam karışmaya hakkınız yok ama rica etmişsiniz kibarca, insan anlayış gösterir. Komşuluk hakkı bunu gerektirir. İnsan rahatsız ettiğini bile bile nasıl içer ki. Taşınma durumunuz yoksa, hava çok sıcaksa klima taktırın derim. Onlarla tartışmayın, kendinizi üzmeyin boşuna.

aynı evde iki astım hastasıyız. öyle hafif de değil günlük ilaçlarımızı almak zorunda olduğumuz bir durumumuz var. alt katımızda dört kişilik ailenin dördü de devamlı durmadan sigara içiyorlar ve olduğu gibi evimize doluyor. üç cephenin üçünden de sigara içiyorlar. hangi odayı açsak ev zehir gibi kokuyor. devamlı ilaç çekmeye, nebülüzatör kullanmaya başladık bu koku yüzünden.

bir kez durumu anlatıp rica ettik ama samimiyet olmadığı için kabul etmediler. biz de kaderimize razı olduk yapabileceğimiz hiçbir şey yok söve söve kokuya katlanıyoruz açıkçası. sizin de başka çareniz yok adamlar kendi balkonunda içiyorlar.

Aynı şeyi düşünmüyorum, astımım var evin içinde eğer duman beni rahatsız edip hastaneye düşürüyorsa diğerinin özgürlüğü orada biter. Beni hasta etmeye hakkı yok...

Şikayet edin

astım olduğumuz halde yıllardır her yere şikayet de ettik dava da açtık iki defa. tabi bunlardan önce güzelce rica etmiştik. her seferinde elimiz boş çıktı. karşı tarafı her ne kadar sizi hasta da ediyor olsa kendi evlerinde içtikleri için hiçbir sonuç çıkmıyor. başka ülkede böyle olur muydu bilemiyorum ama maalesef burada özgürlük kavramı oldukça göreceli

Geçmiş olsun Allah acil şifalar versin size.
Ses konusunda haklısınız ama kendi evinin balkonunda sigara içene hiçbir koşulda karışamazsınız

Arkadaslar insanlar ister oturma odasinda, ister baska odasında, salonda, mutfakta, balkonda sigara icebilir yahu?

Kendinizde başkalarinin evlerine kadar karisacak hakki nerden buluyorsunuz siz?

Kullandigi banyo hakkinda fikriniz falan var, buna yorum yapabileceğinizi sanıyorsunuz.

Hayatinizda hic mi heyecan, aksiyon yok da ju kadar bos seylerle kendinizi sikintiya sokuyorsunuz?

Alt katimin tum sigara dumani evimde, sigara icmem agzima surmem, koku hassasiyetim var, evimde bebegim var, hamileyim, aylarca kustum koku yuzunden ama donup o insanlara balkonda sigara icmeyin demem yahu, insanlarin kendi evi. Bi farkedin nerelere kadar dil uzattiginizi.

Sabahtan beri guzel dille anlatiliyor bunun abarti oldugu ama illaki bir haklilik payi ariyorsunuz kendinize. Hakliysaniz gider gerekli merciye sikayet edersiniz, sonuc aliyorsaniz ne ala, komsunuz kendi evinde dahi sugara icmek icin sizden gelir izin alir. Ne mutlu bir hayat!

Oncelikle cok gecmis olsun.
Yaz gunu, hava sicak insanlar havanin serinledigi saatlerde duş alip ustundeki teri atmak istiyor olabilir buna karisamazsiniz.

Size hak verdigim tek nokta sigara konusu. Kanser hastasi bir bebegin yasadigi eve benim sigara kokum gidiyorsa arka balkonda icerdim, bu bana bisey kaybettirmezdi. Muhtemelen herseye müdahale ettiğiniz için size zıt gidiyolar

Öncelikle çok geçmiş olsun. En kısa zamanda tamamen şifa bulmanızı isteriz. Forum hergun bana şunu hatirlatiyor. Kim ne yaparsa kendisine yapıyor. Bu ne öfke sinir. Bir de size haksizsiniz denmemiş, kısmen denmiş. Ona rağmen kiziyorsunuz. Herşeye itiraz ederseniz gerçekten haklı olduğunuz konuda da sözünüz geçmez. Ses konusunda haklısınız, eğer başkasını rahatsız etmiyorsa bisiklet de durabilir ama musluk sesi de onların suçu değil apartmanın dandikligi, sigara dumanı da aynı anda 4 kişi Bafra tutunu icmiyorsa evinize duman dolmaz. Belki koku geliyordur.
Azcik rahatlayın. Belki balkondaki pozisyon değişikliği ile cozulur. Üst komşum tek yaşıyor ve sabaha kadar TV sesi var. Korkuyor herhalde. Geçen yine bizim mahallede sabaha kadar eğlence sürdü. Kimse de hadi polisi arayalım dememiştir. Olur bunlar.

astım olduğumuz halde yıllardır her yere şikayet de ettik dava da açtık iki defa. tabi bunlardan önce güzelce rica etmiştik. her seferinde elimiz boş çıktı. karşı tarafı her ne kadar sizi hasta da ediyor olsa kendi evlerinde içtikleri için hiçbir sonuç çıkmıyor. başka ülkede böyle olur muydu bilemiyorum ama maalesef burada özgürlük kavramı oldukça göreceli
Tutanak varmıydı?

Çok şükür öyle durumla karşılaşmadım.

Bi haber vardı yabancı uyruklu bir aile cama sakatat asmış pis pis kokmuş heryer şikayet ediyordu mahalleli... Onlarda karışamamak lazım evi. Kendi mülkü😁

Insanlar ev balkonunda sigara içemezler , bu sigara dumanı başkasini evine dolup o kisiye zarar veriyorsa. Amerikada yasayan kuzenimin evini alt komşusu basmıştı resmen. Senin banyonda ictigin sigaranin dumanı benim evime doluyor diye.

Sigara icmek isteyen evinde içer.
Hadi ya evde niye iciyormuşuz sigarayı kışın bile balkonda içerim evde hiç içmem kimsede karışamaz hele gelsin biri kapıya

Hadi ya evde niye iciyormuşuz sigarayı kışın bile balkonda içerim evde hiç içmem kimsede karışamaz hele gelsin biri kapıya
Bir üst yorumfa saygısızca olur demiştim

Tekrarlıyorum

X