Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Merhabalar. Ben de hikayemi anlatayım. 2 ay önce yumurtalığımdan 7cmlik kıstin alınması için ameliyat olacaktım. 2 yıldır smear testi yaptırmadıgımı söyleyince doktorum örnek aldı. Ameliyattan sonra açıklandı pataloji sonucu ve lsil yazıyordu. Ameliyat için kontrole gittiğimde kolposkopi yaptırdım, doktorum parça da aldi. Saat 3, 6 ve 9 yönlerinde beyaz kısımlar gördüğünü söyledi.

İşlemin nasıl olduğuna gelirsek, sadece 10dklik genel anestezi ile olacağını söyledi. Ben anesteziden korktuğumu söyleyince o zaman damar yolun açık bekleriz, canın acirsa hemen uyuturuz dedi. Damar yolumu 4 denemeden sonra açtılar ki bu sırada doktor bölgeyi yıkadigini söyledi, daha sonra bozuk hücreleri beyaza döndüren sıvıyı sürdü ve parça alicam derin nefes aaaaal, ilk parçamizi aldık!! dedi. Hiçbir şey hissetmedim, ikinci parça alımını da hissetmedim sadece üçüncü sivrisinek ısırığı gibiydi. Bana kalırsa sadece tek parça aldi diyebilirim. Bende acısız ve ağrısız oldu, kanama bile olmadi sadece ilk gün kilodum pembe lekelendi.

Pataloji sonucunu 1 ay içinde alacağım. Umarım sonuçlar güzel çıkar. Unutmayın düşüncelerimiz dünyayı şekillendirir. Pozitif düşünün!!!!

Çok şanslısın çnkü brnm biyopsi sonrası kanamam durmadı bir ay uzun degilmi benm smear lsil ve asc-h çıkmıştı biyopis cin 1.bir ay sonra lütfen yazın ne çıktığını merak ederZ

Korkmayin sonucta devamli smear veriyormussunuz anladigim kadariyla.ben de 6 ayda 1 smear veriyorum benimde hgsil cikti leep oldum geciyor.erken teshisle kanser olmaniz cok dusuk ihtimal.
Gerçekten mi ben neler neler dusunuyrm inşallah sonuç kötü gelmez,iyilesirim,hepimize de Rabbim şifa versin

Merhaba arkadaşlar geçen hafta yazmıştım. Bende de tip16-52-68 olduğunu öğrenmiştim. Bugün tıp fakültesi hastanesine gittim ve kolposkopi oldum. Smearımde cin1çıkmıştı. Doktor sadece çok küçük bir yerin lezyon gibi gözüktüğünü söyledi. Yine de parça alıp emin olalım ama kötü bir şey çıkacağını sanmıyorum dedi. 1 hafta 10 güne sonucum çıkacak. Parça alma dışında canım acımadı, o acı da çok uzun sürmedi. Mutlaka aşı olmam gerektiğini de söyledi bu arada. İlla negatif olmaya gerek yok. Öbür tiplerinden de korunmuş olursun dedi. Zaten en tehlikeli 16 ve 18miş. Umarım herkesin sonuçların ve tedavisi iyi sonuçlanır. Kontrollerinizi ihmal etmeyin kesinlikle. Bir de benim biraz kanamam var ama az önce tuvalete oturunca bi anda kan gelince korktum. Normal midir ki bu? Doktor aşırı kanama olursa acile gel hemen demişti

cok az kanama olabilir. iyi gectigine sevindim. sonuclarını paylasırsın bizimle :) bende de 16 var bu arada

cok az kanama olabilir. iyi gectigine sevindim. sonuclarını paylasırsın bizimle :) bende de 16 var bu arada
Teşekkürler Evet bugün biraz daha iyi gibi kanama da, dün bir anda gelince bi korktum. Benim sanırım yeni olan bir şey o yüzden çok ilerlemiş gözükmesi şükür erken farkedildi. Siz ne zaman test yaptırdınız? Kolposkopi falan yapıldı mı

evet kolposkopi yapıldı. sonra parca alındı 3 yerden. ben eylül ayında fark ettim tesadüf sonucu, siğil yoktu hala da yok. ekim ayında hpv 16 oldugunu ögrendim. ahccye kasımda basladım. cin olusumu yoktu, smear de temizdi aslında ama bakalım.

Hpv16 olunca sanırım bir şey olmasa da parça alıyorlar yine de emin olmak için. Benim de o küçük gözüken yerden alındı aldığı için de gitti sanırım o küçük yer zaten. Ben de imuneks kullanıyorum yeni başladım sayılır bakalım

Çok şanslısın çnkü brnm biyopsi sonrası kanamam durmadı bir ay uzun degilmi benm smear lsil ve asc-h çıkmıştı biyopis cin 1.bir ay sonra lütfen yazın ne çıktığını merak ederZ

Merhaba, sonuçlar çıkmış. 3 parça almıştı 2si cin1 birisi cin2 çıktı. Hpv'de varmış ama tipi yazmıyor. Korkulacak bir şey yok geldiğinde ilerisi için planlama yaparız dedi.

Arkadaşlar bu hpv ömür boyu vücudumuzda mı kalacak? Kesin bir bilgiye tam anlamıyla ulaşamıyorum. Çoğu kaynak bağışıklık sisteminin en geç 2-3 yıl içinde yenip attığını yazıyor. Ama korkum negatif olsak bile en küçük bi bağışıklık sistemi düşünce tekrar pozitif olma olasılığı var mı? Ve negatif olunsa bile bulaştırma ihtimalimiz devam edecek mi? Doktoruyla vs konuşup bilgisi olan varsa yazabilir mi?

Negatif oluyor ve negatif olduğunuz tipi tekrar kapmıyorsunuz başka tipleri kapabilirsiniz tabiki onun için aşılanmakta fayda var

Negatif oluyor ve negatif olduğunuz tipi tekrar kapmıyorsunuz başka tipleri kapabilirsiniz tabiki onun için aşılanmakta fayda var
Peki negatif olduktan sonra vücudun bunu kendi kendine pozitif yapma ihtimali var mı? Cinsel İlişki olmasa bile? Bağışıklık düşünce mesela

Dudağımdahi herpesten bıktım artık ya nerdende kaptım hem alt hem üst uğraşıyorum Allah'ım sen yardımcı ol bize ya alttan hpv üstten herpes bukadar şansısızm

Dudağımdahi herpesten bıktım artık ya nerdende kaptım hem alt hem üst uğraşıyorum Allah'ım sen yardımcı ol bize ya alttan hpv üstten herpes bukadar şansısızm

bende de genital herpes var tam kalçamın belime doğru olan kısmında çıkıyor. Popomda. Bu herpes Virüs mesela hiç gitmiyormuş. Bende biraz uykusuz kaldığımda çok stres olduğumda falan hemen baş veriyor. Şimdi düşünüyorum bu uçuk virüsü basit bir virüs sonuçta zararlı bir hastalığa neden olmuyor herkesin olağan karşıladığı bir şey ve bu bile vicuttan atılmıyor da hpv nasıl atılıyor . Acaba bağışıklık ilaçları satma yalanı mı gibi de gelmiyor değil. Negatif sonucunu alanlar için o bağışıklığı yüksek anında testi yaptırdığından virüs uykuda olup haliyle testte görünmüyor gibi geliyor bana.

Uçuk kremi aldım sürüyorum sürekli niyetlere değdirmiyorum kuşburnu içicem bağışıklığı iyi geliyormuş haftada 2defa içsem iyi olur hpv için defglayn kullandım haftaya drye gidecem bakalım nediyecek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…