Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Benimde geçen gün ağız içimde herpesmi diye düşündüğüm birşey çıktı ama tetkik sonucum negatif geldi şükür tahlil yaptırın ona göre ilaç kullanın bence
Herpes ağrılı ve kaşıntılı oluyor kuzum benim dudağıma yerleşmiş artık önlemini alıyorum acımaya başladığında ama korkuyorum biryerime dokundum mu diye paronayak oldum valla önceden bilmiyordum şimdi bilinçle ince herkesi uyarıyorum. İllet hastalık ya hem hpv hem herpes öldürdü beni 😨😨

Doktorlar bu konuda ikiye ayrılmış hpv kapan aşı olamaz diyor bazı doktorlarda olabilir diyor bunu bi araştıralım bence arkadaşlar herkes kendi doktoruna sorsa burda birbirimize yardımcı olup bilinclensek işimiz daha kolay olur bence
öncelikle herkese geçmiş olsun, 2 hafta önce rahim ağzından polip aldırmak için doktora gittim o sırada smear da alındı. polip sonucunda sıkıntı yok ancak smear da discus göründüğü için tekrar smear yapıldı ve sonucunda HPV 16 ve hücrelerde hafif çıktı. Yaklaşık 1-2 haftadır da makat bölgemde et beni gibi bişeyler hissetmiştim ama ağdadan olan bişeyler diye düşünüp önemsemedim ancak tetkik sonucunu öğrenince kafamda ışık yandı :KK43: sanıyorum ki HPV ile bağlantılı çıkan siğiller :KK43: Önümümüzde ki günlerde kolposkopi yapılacak belki birlikte biyopsi bilemiyorum.. sonrasında nasıl bir tedavi uygulanacak vs. sizlerle paylaşacağım.. benzer süreçleri geçiren mutlaka vardır ? süreç nasıl ilerledi?
Acaba ne yaptınız çok merak ettim. Bende şuan yeni öğrendim tip16 olduğumu, benimde 1 aydır makatta siğiller var. Ne yapabilirim koter lazer bir sürü şey yazılmış. Kimi krem.fayda vermez diyor aklımı yitiricem

Meraba hanimlar. Gecen sene subat ayinda hpv-cin1 teshisinden temiz sonucu almistim ve 1 yil sonra kontrol demisti doktorum. Bu ay smear ve hpv dna testlerini yaptirdim ve sonuc aldim şukür ikiside temiz :) hafif iltihap varmis onun icin bile ilaca gerek yok dedi. İçinizi ferah tutun herseyin çaresi var. Biraz zaman alir ama geciyor:) insallah hepiniz güzel sonuclar alirsiniz ...

Meraba hanimlar. Gecen sene subat ayinda hpv-cin1 teshisinden temiz sonucu almistim ve 1 yil sonra kontrol demisti doktorum. Bu ay smear ve hpv dna testlerini yaptirdim ve sonuc aldim şukür ikiside temiz :) hafif iltihap varmis onun icin bile ilaca gerek yok dedi. İçinizi ferah tutun herseyin çaresi var. Biraz zaman alir ama geciyor:) insallah hepiniz güzel sonuclar alirsiniz ...
Hangi tip ti sizinki

Malesef tipini hiç ögrenemedim. Alinan polip patolojiye gitti oyle ogrendim hpv oldugunu. Kolposkopi yapildi takibe alindi 6 ay sonra testler yapildi sonuc negatifti.
Hmm anladım. Sevindim kurtulmanıza inşallah biz de kurtuluruz 😊 ekstra yaptığınız bir şey var mıydı kurtulmak için takviye vs

Acaba ne yaptınız çok merak ettim. Bende şuan yeni öğrendim tip16 olduğumu, benimde 1 aydır makatta siğiller var. Ne yapabilirim koter lazer bir sürü şey yazılmış. Kimi krem.fayda vermez diyor aklımı yitiricem
Önce yak ve kiremle tekrar bir iki atabilir o zaman da dondur canım ve olgeni hep kuru tut temiz ütülü penye kullan geçiyor inşallah

Slm kızlar bundan tam 3 yıl önce eşimde siğiller için doktora gittik bende smir verdim hpv 18 pozitif ve cın 3 le iki defa Ankara onkoloji bölümünde çocuk olmadı için leep oldum 6 ayda bir düzenli smir baktım bu son smirde hpv de bakalım ne durumda diye hpv negatif geldi ve ben çok oldum çok şeyler yaşadım yazarsam sayfa yetmez Allah herkeze şifa versin inşallah kendinize iyi bakin

Slm kızlar bundan tam 3 yıl önce eşimde siğiller için doktora gittik bende smir verdim hpv 18 pozitif ve cın 3 le iki defa Ankara onkoloji bölümünde çocuk olmadı için leep oldum 6 ayda bir düzenli smir baktım bu son smirde hpv de bakalım ne durumda diye hpv negatif geldi ve ben çok oldum çok şeyler yaşadım yazarsam sayfa yetmez Allah herkeze şifa versin inşallah kendinize iyi bakin
Canım nasılsın bebeğin doğdu mu :)

Korkmayın leep konizasyon bunlar kolay operasyon sınırlar temiz gelir inşallah takip olursunuz bende 4 ay önce konizasyon oldum cin3 den
Çok teşekkürler evet kolaymış çok şükür cuma ameliyatım var tek düşüncem bir daha hamile kalırsam düşük tehlikesi vs bunlar çok şükür bi evladım var ama gönül isterdi bir kardeşi olsun

X