Kocamla farklı milletlerdeniz. Deliler gibi severek evlendik ama simdi...

Ayrılmalı mı?

• Evet , düzelmez..

OY: 327 95,1%
  • Hayır, düzelir..

OY: 24 7,0%

• Ankete Katılan
    344
Çok ciddi bir kültür farkınız var... Bu farklı milletten kaynaklı olabilir ama Türk gelenek göreneklerinde de bu şekilde yaşayan çok aile var malesef... Sen zaten durumun ve yapman gerekenin farkındasın. Ailen de yanında çok şükür. Bence kendini daha fazla değersiz hissettirmelerine göz yumma...

şiddet gören, aldatılan kadınların aşkı, kocasını yüceltme çabaları hep aynı.

deliler gibi sevdik, çılgınlar gibi kıskandık, psikopatlar gibi her anımızı haber verdik, asosyaller gibi aşk için eve kapatıldık vs.

tamam aşkın gözü kör, kulağı sağır da bu kadarı fazla değil mi ya?

eve kapattı çok seviyor, tv deki adam yüzümden ağzımı burnumu dağıttı çünkü çok seviyor. bana namussuz, fahişe dedi çünkü çok seviyor. bana hiçbir şey sormuyor danışmıyor çünkü çok seviyor. anası paspas etti ama bir kere yeter ana demiş çünkü beni seviyor.

düzelir mi diye umarken, markete gitme izni çıktı diye o günü bayram ilan ediyor, çünkü kocası hala seviyor. ailesine gidemiyor çünkü kocişi onsuz yapamaz, izin vermez. sonra kocişi sinirlenince kimi dövecek, kime küfredecek, kimin gardiyanı olup kimi hapsedecek?

üzüm üzüme baka baka kararır, körle yatan şaşı kalkar, insanın ya huyundan ya suyundan derken atalarımız çok haklıymış.

zavallı kadınlar ruh hastalarının her manyaklığını, polyannavari aptallıkla sevgi diye kendini kandıra kandıra, zombiye dönüşüyorlar.

bekle ki sağlıklı düşünsün. ama mümkün değil gibi.

arkadaşlar, biz normal insanlar deliler gibi sevsek de manyak gibi kıskanmadık, kıskanılmadık. o mutluysa biz de mutlu olduk. sevdiğimiz için güvendik, güvendiğimiz için hesap vermedik sormadık, eve kapatmadık kapatılmadık. sevdiğimiz için küfretmedik küfür işitmedik. sevildiğimiz için şiddet görmedik, göstermedik.

biraz mantığınızı çalıştırsanız artık.

hamınefendi ben arebaycanlıyım. baküde de yaşadim şimdi başka şehrinde yaşıyorum. siz bura eşinizden intikam almak için bütün bir halkı kötüleyemezsiniz. burda her milletden insan yaşar. ben kafkaslıyım. burda kapalı açık rus türk avar lezgi tat herkes eşitdir. asla ayrım yapılmaz. etrafınızdakı bazı insanlara bakıb bütün azərbaycanlıları kötleyemezsiniz. azərbaycan kadını erkeyi kültürlü, eğtimlidir.estetiksiz kadın yoktur demişsiniz. neden okadınları biz göremiyoruz acaba. azərbaycanlı kadınlar azərbaycan erkeyiyle öyle evlenmekden kaçmaz.
hıncınızı gidin eşinizden çıkın. tüm milletden diyil.

Hanımlar,
konu kendi milletinizi överken farklı milletleri karalamaya dönmesin rica ediyorum, asıl mesele eşin kökeni değil, aşırı kıskanç, şiddet uygulayan, iftira atan biri olması, konuyu bu şekilde ele almanız hem farklı milletlerden olan insanları rencide etmez hem daha sağlıklı analiz yapılmış olur.

Şu 2 kuralı da ekleyelim:

Her türlü din, ırk, mezhep ayrımcılığı yapmak ve bu konuda tahrik edici, küçük düşürücü mesajlar yazmak yasaktır.

Kişileri, kurumları, kuruluşları veya herhangi bir devleti küçük düşürecek resim, yazı, alıntı vb. kullanmak kesinlikle yasaktır.

Hayır sen neden iğrenç olasın ki ... Sadece bir hata yapmışsın tanımadığın birine çok aşık oldum sanmışsın. Kapılıp böyle bir karar almışsın. Fiziksel psikolojik pek çok şiddet görüyorsun senin ki evlilikten çok Anlamsız bir ilişkiye dönmüş artık. Ve eşinizin tavrı kesinlikle kıskançlık falan değil hastalık boyutunda bence. Yardım alırsa belki düzelir.

Yahu bırakın şu millet muhabbetini.
Eşiniz ister rus işte türk ister azeri olsun fark etmez.
Ruh hastası ise yaramaz anne bağımlısı bir erkek yani.
Bu şekilde erkekler bizim ülkede de epey fazla zaten gidip azerileri kotulemeye gerek yok ki.
Sorun ülke farklılığı falan değil sorun adamın karakteri.
Malesef düzelmez giderek artar kıskançlık dozu hayatı size zehreder.
Gidin dönün menleketinize allah aşkına.

Kusura bakmayın, fakat eşinizde aileside psikopat, hiç durmayın derim. Bir yıl nasıl dayandın. Böyle devam ederseniz, sizde psikolojik olarak çökeceksiniz. Zamanla dayakta atar, ne demek yaaa filmdeki adamı mı seviyorsun benimi sinirlerim oynadı, burada siz ailenizi dinleyin. Ailenizin yanına dönün ayrılın. Ve bu adamdan çocuk bile olmasın

Son düzenleme:
bu sevgi değil hastalıklı bir ruh hali eşindeki camdan baktın diye sandalyelerin havada uçuşması nedir ya

Arkanızda kapı gibi aileniz var. Eşinizin düzelmeyeceğinden eminseniz ailenizin yanına dönün yol yakınken. Çocuk yapmayı da bence düşünmeyin. Çocuk evlilikte kurtuluş değildir. Düzelmez ...

Onun yanında olmakla hayatınızın hatasını yapıyorsunuz.

bırak bu lanet aileyi ailen seni köle diye dogurmadı bide kıskançlık aşırı boyutlarda nefes al canına yazık köle olsan bu kadar

dur dur bekle ağzını burnunu kırana kadar bakla hepsi sevgiden bunların ,sevgi yumağı yapacak seni ,seviyorsunuz ya
kaç git yavrucum yahu kaç ailende arkanda.

Adetmiş gelenekmiş bilmem ne bu adam hasta!
Bir dakika bile durma ailenin yanına dön
Beni seviyo demişsin, seven insan bi karşısına alır seni buraya getirdim ailen yok dışarı bile çıkamıyorsun bi derdin var mı diye sorar
Ki şiddet var hem psikolojik hem fiziki

Günlerine yazık. Düzeleceği gibi boş bi ümitle bekleme. Sana değer vermiyo hem kendi hem ailesi.

Senin adına çok üzüldüm.
Malesef hiç bir umut yok.
Herkes hata yapar bu hata değil belkide senin yaşaman gereken bir hayat dersi.
Böyle hayat olmaz kuzum.
Çık gel ailenin yanına.
Hayat eşten, aşktan, sevgiden ibaret değil.
İnsan sosyal bir varlıktır. İnsan olarak haklarını istismar ediyorlar şu an.
Böyle kültür, böyle aşk olmasa da olur.
Bazen şükrediyorum bu ülkede yaşadığıma.
Atatürk'e şükrediyorum.

sizce aşılır mı? yazdıklarınızı hayretler içinde okudum asla kınamak için söylemiyorum, çünkü hayatta herşey insanlar için ama nolur kendinize bu eziyeti daha fazla yapmayın artık, bu sevgi falan değil ki, sevgi böyle olmaz, sizin eşinizin tesettürlü olduğunuz için sizi tercih etmesi de sırf hastalık boyutundaki kıskançlığından

Çocuğunuz yok çekmek için hiç bir sebebiniz de yok. Yaptıkları size davranış şekli hiç normal degil. 3 günlük dünyada mutlu olmak varken niye katlanasiniz ki.

Baküde 5 sene yaşamış biri olarak yazayım. Benim gördüğüm örneklerde de kvler kapalı gelinden utaniyordu ne yazık ki. Azerbaycan Türkleri giyim kusama bu bizden daha fazla önem veriyor. Herkes için geçerli olmasa da genel öyle. Eşlerin kıskanç olması tanıdığım örneklerde bir kısmı rahat olsa da gayet eğitimli meslek sahibi insanların eslerini dışarı çıkarmadığı karını gördüm. Türkiye'de de var böylesi ama eğitimli görgülü insanlarda görmedim açıkçası. Onlar da senden memnun değillerdir eminim. Bunu seni eleştirmek için söylemiyorum. Hakikaten kadınları özellikle düğüne gider gibi dışarı çıkıyorlar. Ve bizim ülkemizin bayanlarıni genelde bakımsız buluyorlar. Ve suslerine çok düşkünler. Kv konusunu belki halledebilirsin ama eşinin halı doktorluk. Allah yardımcın olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…