Kocamın Evlilik yıldönümünü unutması çok kırdı beni😒

Ben de doğum günümü unutursa kıyameti koparırım o da ödü kopar zaten

9 yıllık evlilikte bu kadar resmiyete, kendi kendine darılıp küsmeye gerek yok diye düşünüyorum.
Öncesinde de konusunu geçirecek zamanlardasınız artık. Beraber plan yapabilirsiniz. Süpriz mevzusu ilk bir iki yıl olsun diyelim sonrasında ortak bir şeyler yapılabilir. Biz öyle yapıyoruz yıllardır. Hatırlamadı, küstüm darıldım durumu olmuyor.

Hediye konusunu değil ama ben özel günleri ara ara hatırlatıyorum onlar biz gibi değiller bunu zaten uzun süren ilişkisi olanlar bilirler. Artık tanıyorsun karşındaki insanı. Hediye almayabilir ama unutması beni deli eder. Zira ben doğum günümü 12 de kutlamadı sabah 10 da kutladı diye kavga çıkaran takık bir tipim

Erkekler düz varlıklar o yüzden onlara ara ara hatırlatmak gerekir. Ben tarih yaklaşırken eşime soruyorum “bana ne alacaksın, beni nereye götüreceksin, şuraya mı gitsek” diye. Hatırlamadığı için üzülüyorsanız kendiniz hatırlatacaksınız başka çaresi yok.

Ayrıca, 4 gün nasıl içinizde tuttunuz hayret vallahi :) ben olsam çoktan çatmıştım

İnsanız, unutabiliriz bazen. Her an her şeyi dört dörtlük yapamayabiliriz. Bu sene ben de unuttum mesela. Eşim yarın napalım dedi, neyi napalım dedim üç aydır dalga geçiyor benimle bu evliliğin erkeği sensin diye

Beklentilerinizi belli edebilirsiniz. Surat asıp trip atmaktan daha insani bir yol bence. Dört gündür evde yarattığınız huzursuzluğa değer mi?

Mesela bu yıl farklılık yapıp o çiçeği yemeği siz ayarlasaydiniz ? Adı üstünde evlilik tek başına mı evlendi kocanız ? Siz yemek yapmak yerine bugün evlilik yıldönümümuz seni dışarda yemeğe çıkaracağım vs deseydin.

Eşinin telefon takvimine kutlamasını istediğiniz günleri kaydedin, her yıl telefon eşinize hatırlatmış olur. Böylelikle sorununuz çözülmüş olur.

Erkekler biraz odun unuttuysa affedilebilir. Hatırlatın.
Daha kötüsü ise bilerek kutlanmamasıdır. O büyük bir sorun olurdu işte!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…