Kocam ve para meselesi

Daha iki gün önce babası köyle alakalı eşimle alakasız bir şey için eşimi aramış açık açık para istememiş ama fiyatını söylemiş resmen eşimi yoklamış. Bırakın yani babasının böyle söylemesini , babası geldiği gibi buraya seni götüreyim de bana 3-4 tane tişört al diyem birisi. Her gün başka bi masrafını söyleyip bunu da öde diyen birisi şakayla karışık diyor güya. Zaten çok düşünen insanlar olsa demezler mi oğlum sen artık evlendin, bak bizi bırak ev almaya bak birikim yapmaya bak dünyanın türlü hali var demez mi. Benim ailem asla böyle olmadıgı için belki de bana bunlar okadar garip geldi ki ama demekki bunların yapısı ve hayatları bu şekil diye ses çıkarmadım. Ama artık patladı bu para meselesi eşim gözle göre göre babası çalışmasına rağmen hala ben çalışmasını istemiyorum keşke ben onlara baksam felan demeye başladı . Bunlar kesinlikle normal değil yani ben değil hickimse kabul etmez. Kim neden kocasının ailesine durumları okadar da kötü olmadan bakmak maddi olarak destek olmak ister ki? Üstelik eşim bir memurdan başka bisey değil. Ben çalışmıyorum biz anca geçinirken.
ah ahh ah kiii ah .. bizimkilerde hep iyimser benim eşimin ailesi de hiç düşünmezdi bizim hayalimizde ev almak elde avuçta ne varsa gitti borçlara felan hayal olarak kaldı iş eşinde bitiyor eşinin maaşı ne kadar bilmiyorum ama senin yerinde olsam gizli çalışırım o yokken bir zındık vermem birikim yap eğer ben boşanmak istiyorum diyorsan ozaman biraz bişeyleri yoluna koyman gerek pat diye olmaz .. seni çalışmiyor bilsin çalıştığını öğrenirse bu seferde senin paranı da ister sen bunu böyle yap bende böyle yaparım felan yönlendirmeye başlar çocuğunuz yoktur inşallah hoş gelmese de kulağa çocuk sizinle birlikte sürünür yazık olur hem sana hem çocuğa kolay değil yani bu pahalılıkta bi baba bukadar düşüncesiz olamaz . Tişört bişey olmaz canı sağolsun babasıdır 3-4 tişört kimseyi batırmaz kimseyi de kurtarmaz ama her ay. Emekli maaşı kadar para yollamak nedir.. senin ailen anne baba değil mi ozaman ailene de yollasın ayrım yapmasın:) terbiyesizler hep mi aynı olur bu erkek milleti ya eşin biraz kafasına vur al elindeki ekmeği gibi birisi sanırım ..

ah ahh ah kiii ah .. bizimkilerde hep iyimser benim eşimin ailesi de hiç düşünmezdi bizim hayalimizde ev almak elde avuçta ne varsa gitti borçlara felan hayal olarak kaldı iş eşinde bitiyor eşinin maaşı ne kadar bilmiyorum ama senin yerinde olsam gizli çalışırım o yokken bir zındık vermem birikim yap eğer ben boşanmak istiyorum diyorsan ozaman biraz bişeyleri yoluna koyman gerek pat diye olmaz .. seni çalışmiyor bilsin çalıştığını öğrenirse bu seferde senin paranı da ister sen bunu böyle yap bende böyle yaparım felan yönlendirmeye başlar çocuğunuz yoktur inşallah hoş gelmese de kulağa çocuk sizinle birlikte sürünür yazık olur hem sana hem çocuğa kolay değil yani bu pahalılıkta bi baba bukadar düşüncesiz olamaz . Tişört bişey olmaz canı sağolsun babasıdır 3-4 tişört kimseyi batırmaz kimseyi de kurtarmaz ama her ay. Emekli maaşı kadar para yollamak nedir.. senin ailen anne baba değil mi ozaman ailene de yollasın ayrım yapmasın:) terbiyesizler hep mi aynı olur bu erkek milleti ya eşin biraz kafasına vur al elindeki ekmeği gibi birisi sanırım ..
Çocuğum yok düşünmüyorum da , çalışırsam da tek kuruş paramı alamaz zaten tenezzül etmez. Hiç de kafasına vur elinden ekmeğini al birisi değil aksine çok uyanık ve manipüle eden birisi . Onun amacı ailesinin kahramanı olmak başka bir şey değil

Bizim bekçi bir amcamız var çokta severim , adam emekli olmuş gelmiş bekçilik yapıyor, o adamın canı yok mu , evlenince bir haller oluyor bu erkeklere ve ailelerine , atacaksın başlarına o zaman kedi köpek olurlar 3 günde...
Geçen yaz çalıştığım yerde 70 yaşında amca çalışıyordu, o amca aptal mı o da çocuğuna yaslansın madem.

Ben böyle düşünmüyorum.
Eger ailesine vermek için sizden kısıyor ise son derece haklısınız.
Ama hem evine hem ailesine yetiyor ise ve size harcamana dikkat et gibi kısıtlamalar getirmiyor ise bırakın gönlü nasıl rahat ediyorsa öyle yapsın.
Kirada olan memur maaşlı biri nasıl kendinden kismadan ailesine yetebilir ki? Para yok diye tatili ertelemisler diye anladım ben. 100 bin üstü kazançları yoksa zaten yetmez

Çocuğum yok düşünmüyorum da , çalışırsam da tek kuruş paramı alamaz zaten tenezzül etmez. Hiç de kafasına vur elinden ekmeğini al birisi değil aksine çok uyanık ve manipüle eden birisi . Onun amacı ailesinin kahramanı olmak başka bir şey değil
Ne düşünüyorsun peki yani sana ne diyor nasıl davranıyor bütün bu olan biten normal bir şey mi..

Aynısın dedim ben de kendi aileme yollayayım. Sen yolla ben yollayayım, biz geleceğe dair hiçbir şey yapmayalım, evde de kıt kanaat yaşayalım. İleriki aylarda tatil planımız vardı mesela bunu erteledik. Zaten konu buradan doğdu. Gitmesek mi paramız yok felan diye açtı konuyu, ben de ozaman yeğenlerinin her birinin doğum gününde diğer kardeşlerine de hediye alma Çifter Çifter hediye alıyorsun dedim.
Siz çalışıyormusunuz?

ama o sen karısamazsın ben kötü bir şey yapmıyorum dinimizce de emredilen bir şey yapıyorum diye savunma çekiyor.
Alt soy ve üst soy sıkıntıdaysa ihtiyaçlarını temin etmek zorunlu. Keyfi ihtiyaçların ödenmesine dair bir dini zorunluluk yok. 🙄

Çok kötü hissediyorum, ne düşüneceğimi bilmiyorum. Diyeceğimi dedim kenara çekildim, daha ne diyeyim
Haklısın burda bi arkadaş ihtiyaçlarını karşılama hızmetini yapma demişti haklı buldum kendisini yani biraz da seni kaybetmeye korkmalı bence evliliğine odaklanmalı.. kenara çekildiysen arkadaşın dediği gibi yapabilirsin Allah ne verirse hayırlısını versin sen kendin için bişeyler yap bence herzaman bir kadının köşede parası olması gerekiyor kötü zamanlar için..

Babam 63 yaşında, maddi olarak çalışmasına hiç gerek yok ama gece gündüz çalışıyor öyle ki bacaklarından kan geliyor bazen çalışmaktan ama yine de illa çalışıyor. 50 yaşlarında insan niye çalışmasın yahu? Günümüzde yaşlı olarak bile sayılmazlar. Bi tanıdığın babası da mesela emekli, çay ocağında insanlara çay koyuyormuş. Böyle ufak tefek çok yormayacak işler yapabilirler pekâla.

Burda bir üye vardı, ailesi çocukluğundan itibaren hep "büyüyüp bize ev alacaksın" diye manipüle etmişti. Bu yüzden de kadın kendi zorunlu hissediyor evlenmeyi ertelemeyi falan düşünüyordu sanırım, öyle bir şey hatırlıyorum.
Sizin eşinizi de böyle manipüle etmiş olabilirler. Kayınbabanın böyle rahat rahat bir şeyleri isteyebilmesinden de bu anlaşılıyor. Beklentisi var

Olaya dinden anne baba hakkindan giriyorsa siz de bana durust olmadin hakkima girdin eger ailen yüzünden evliligimiz sıkıntıya giriyorsa hem onlar hem.sen vebal alıyorsun istedigin kadar camiye git kul hakkını odeyemezsin önceligin ben olmaliyim gibi biraz hassas yönüne vurgu yapabilirsiniz. Ayrica madem ailesine harcayacak yegenlerine hediye alacak etrafa sacacak cok parasi var siz de ihtiyaçlarinizi arttirin 2 veriyorsa 4 isteyin kiyafet alacagim her gun ayni seyi giyemem diyin ne bileyim kitaptir fotokopidir vs ihtiyacim var diyin harcayin yetisemesin yani. Ayrica tatilden de vazgecmeyin o tatile gidilecek diyin. Ha dinen kadinin ev isi yapması da gerekmez temizlik icin destek alin onu da ödesin. Siz kistikca baska yerlere harcar.

Olaya dinden anne baba hakkindan giriyorsa siz de bana durust olmadin hakkima girdin eger ailen yüzünden evliligimiz sıkıntıya giriyorsa hem onlar hem.sen vebal alıyorsun istedigin kadar camiye git kul hakkını odeyemezsin önceligin ben olmaliyim gibi biraz hassas yönüne vurgu yapabilirsiniz. Ayrica madem ailesine harcayacak yegenlerine hediye alacak etrafa sacacak cok parasi var siz de ihtiyaçlarinizi arttirin 2 veriyorsa 4 isteyin kiyafet alacagim her gun ayni seyi giyemem diyin ne bileyim kitaptir fotokopidir vs ihtiyacim var diyin harcayin yetisemesin yani. Ayrica tatilden de vazgecmeyin o tatile gidilecek diyin. Ha dinen kadinin ev isi yapması da gerekmez temizlik icin destek alin onu da ödesin. Siz kistikca baska yerlere harcar.
Evet eğer birdaha konuşursak bunu diyeyim çünkü bana aileme ömür boyu ihtiyaçları olsun olmasın bakcam bakmak istiyorum gibi bir şey nişanlıyken demedi.

Evet eğer birdaha konuşursak bunu diyeyim çünkü bana aileme ömür boyu ihtiyaçları olsun olmasın bakcam bakmak istiyorum gibi bir şey nişanlıyken demedi.
Yani sizden gizlemis erkekler ben sana yalan soylemedim diye kendini savunuyorlar ama dogruyu soylememek ya da gizlemek de yalan soylemekten farkli degil
Kisaca sizden gizlemis siz belki evlenmeyecektiniz ama sizi kandirmis eee bu da kul hakki degil mi? Nerede dindarlik? Acikcasi bu ülkede dindar gecinen bir cok erkeğin kendine musluman oldugunu görüyorum yani siz para kazansaniz ailesine yagdiracak madem o zaman ya calisip vermeyin gecimi yine kendi sağlasın ya da calismayin gidin akademik kariyere devam edin

X