KOCAM VE KOMŞU KIZI

Kocam baştan beri samimi olmamamı istiyor. Kiracıyla samimi olursan zam falan yapamazsın der hep. Bu kadının düzgün biri olduğunu düşündüğüm için ben ısrarla samimi oldum sürekli iyi insanlar falan dedim. Şu an görüşmediğimize gayet memnun eşim. Zam zamanı yüzü tutmayacaktı aksi halde.
İşin enteresan tarafı o sizden daha samimi olmuş :işsiz:

son 2 saattir mat rujun konudaki cevaplarını okuma işsizliğinde bulundum size özet geçeyim.

meğer o genç kızın mat rujun kocasıyla evlenmeden önce geçmişi varmış. adam kıza bir sebepten sinirlenip mat rujla nişanlanmış evlenmiş. bir de üstüne çocuk yapmış. bunlar arkadan görüşmeye devam etmişler. mat rujun evliliğinin 3. senesinde, bu iki şeref yoksununun geçmişinin 5. senesinde olaylar patlamış. ve namazlı niyazlı abimiz "sadece öpüştük" diye karısına yalvarırken meğer kızı hamile bırakmış.
yani olay ayartılan komşunun kocası değil pek orada. kk yine evlenmediğime şükrettirdi.

konu sahibi, sen de bir seninkinin geçmişini yoklayabilirsin. bu samimiyet normal değil.
Bu gece mat ruju okuduktan sonra bu konuda da konu sahibinin çok dikkatli ve temkinli olması gereken detaylar var

ya çok gereksiz aşılmış sınırlar. çocuk bırakmalar, eve gelip gitmeler, balkonda yarım saat dip dibe sigara içmeler, kargomu al demeler falan
gerek yok yani
ev sahibi ile gerekli hallerde elbette mecburen iletişim kurulur
ama sizde cılkı çıkmış
bence sen en kısa sürede araya mesafe koy ve o kıza da mesaj attığı, aradığı zamanlarda veya kızı gördüğün zamanlarda bundan sonra seninle iletişim kurması gerektiğini söyle mutlaka
mesela geç saatte mesaj attıysa acil değilse asla cevap vermeyin, ertesi sabah sen kıza mesaj at ve "x abine mesaj atmışsın, uyuyordu mesajı yeni gördük. ben ilgileniyorum konuyla" yaz.
atıyorum kocanı mı arıyor, açmasın kesinlikle. yarım saat sonra sen ara kızı, "x abini aramışsın ama müsait değil bana söyleyebilirsin" de geç
ve kıza laf arasında mutlaka "x abin yoğun çalışıyor, işleri oluyor, meşgul, evle alakalı sorunlarla ilgilenemiyor bundan sonra size ben yardımcı olucam" de.

Haklısın. İyi yapmışsın. Sen komşunun 30 yaşındaki oğluyla bu şekilde takılsan o da sana sadece abla dese eşin sakin kalır mı? Valla yakınımdaki erkekler asla flört olarak dikkatimi çekmiyor ama ben böyle başbaşa muhatap olmam. Hele de evliyse. Ben boşandığım zaman müdürüm bana eşinin numarasını verdi. Bir sorunun olursa beni arayamasan da gece gündüz eşimi ara diye. Çok hoşuma gitmişti ince bir davranış diye. Yani eşin demeli ki böyle konular için eşimi ararsan daha iyi olur. Oldu bitti

Bence en başında zaten bu kadar gereksiz bir samimiyet kurmamalıydınız. Eşiniz evdeyken sürekli komşu anne kızın sizin evinizde ne işi var? İyi niyetli düşünsek bile saçma, komşu anne, 30 yaşındaki kızı, siz ve eşiniz.. garip bir ortam, ne muhabbet dönecek bu ekiple?

Ayrıca yaklaşımınız da çok hatalı. Bir kadının kılık kıyafetine bakarak niyet okuma dönemini geçtiğimizi düşünüyorum. Dekolte giymedi diye içiniz rahatlamasın, kızın evli bir çift söz konusuyken durması gereken yeri bilmeyişine odaklanmalısınız. Hiç sevmem dostça bile olsa hemcinsini ekarte edip erkeklerle yakınlık kuran kadınları. “Ben erkeklerle daha iyi anlaşıyorum abiiğğğ, maç falan izlerim ben” tiplerinden bu kız belli ki. Erkekler de sazan gibi atlar bunların üstüne, eğlenceli bulurlar.

Kocanıza mesafe koymazsa ümüğünü sıkacağınızı söyleyin, kiracılara ayıp olacağını düşünüyorsanız da kadın kadına siz komşuluk yapabilirsiniz. He kendileri illa da kocanızı istiyorsa o zaman zaten niyet belli akibet belli

Üst kattaki kiracının 30 yaşındaki kızı taşındıklarından beri evde bir eksik vs olunca kocamı arıyor veya mesaj atıyor. İlk aylarda biz henüz tanışmamıştık. Doğal olarak ev sahibi olduğu için onu arıyorlardı. Ama aramayı hep kız yapıyor bu arada. Sonra biz de tanıştık hepimizin telefonları birbirimizde var. Annesini kahve içmeye çağırdığımda mutlaka kız da gelir ve benimle hiç sohbet etmemesine rağmen kocamla oturur maç muhabbeti yaparlar. Erkek kılıklı olduğu için başlarda hiç dikkate bile almadım. Ama bana sorulması gereken soruları bile kocamı arayarak soruyor olması garip geliyordu. Abi dediği için yine hiç şüphelenmedim. Abi dediği bu arada aralarında 5-6 yaş fark var. Kargoları geldiğinde evde yoksa kocamı arar almasını rica eder. Akşam kapıdan gelir alır. Eşim sürekli evde olduğu için ona söylediğini düşündüm hala aklıma bişey gelmiyordu. 1yıl sonunda yine annesiyle bize geldikleri birgün sigara içmek için kocamla kız balkona çıktı. Yarım saat kadar konuştular kocamın başına gelen bi sıkıntısı vardı onunla ilgili. Balkonumuz da 2 kişi için oldukça dar ufak bi balkon. dip dibe oturuyorlar bu arada. Ben de içeri girmelerini bekliyorum annesiyle birlikte, biz de sigara içelim diye bekliyoruz öylece saf saf. Bunlar gittikten sonra eşim 'dünya ahiret kardeşim olsun bunları da kızlarını da çok seviyorum etraftan laf bile olsa önemli değil' dedi. Bana orda dank etti ki durumdaki tuhaflık etraftan laf yapılacak kadar büyük. Komşu iyi bir kadın olduğu için yine terslemek istemedim hiç birşey demedim belki ben yanlış anlıyorumdur diye. Birkaç gün sonra gece 11 de kocama mesaj attı abi uyudunuz mu annem bişey getirecekti diye. Benim numaram varken neden kocama o saatte mesaj atılıyor iyice tepem attı. kocamla tartıştık. Hiç öyle bişey düşündüğünü sanmadığını, kendisine abi dediğini falan söyledi. Günlerce kavga ettik. Kavgaları doğal olarka duyuyorlar ve ben de artık eve çağırmadığım için görüşmeler kesildi. Aradan 2-3 ay geçti. Haksızlık mı yaptım diye düşündüğüm zamanlar oluyor. Sebebi ise annesinin çocuğuma bikaç gün ben işteyken bakmış olması ve kızın kendini göstermeye çalışır gibi giyim tarzı veya hareketlerine hiçbir zaman rastlamamış olmam. Ayrıca kocamın bu kadar ısrarla reddetmesi de acaba ben mi abarttım diye düşündürüyor.
Benim de komşularım var gidip gelitiz ama eşler evdeyse asla birbirimize gitmeyiz gereğide yok adamlar işten yorgun geliyorlar bide başka kafın evde görseyler evde rahat edemezler şuan tatildeyim evle bir sorun oldu komşuma rica ettim eşi ilgilenebilir mi diye komşum akşam mesaj atmış halletmiş diye eş varken adamla irtibata azla girmem ben uygunda değil bazen bazı şeyler sınırlı mesafeli olması lazım

Konudaki herkes anormal. Siz fazla taviz vermişsiniz. Burada birkaç kişinin saf diye nitelendirdiği ama aslında hiç de öyle olmayan eşiniz kadın muhabbetine kendini kaptırmış ki hiç sevmem bu tarz erkekleri. Anne derseniz gevşekliği arşa çıkarmış. Herkes kendine gelse iyi olacak. Abi ayağına her işlerini gördürdukleri birileri var. Siz bir erkekle oturup sigara icseniz eşiniz hoş karşılar mı? Tabii ki hayır. O "saf" eşinize çeki düzen verin ilk başta. Sonra da diğerlerinden kurtulun bir şekilde. Konudaki saf aslında siz olacakken köprüden önceki son çıkışta uyanmissiniz. Bir de hala acaba haksızlık mı ettim yazıyorsunuz pess!

Eşinizin o cümlesi hiç olmamış. Kuşkulanmazsam bile bu laftan sonra kuşkulanırdım. Ayrıca eşiniz bu durumu idare etmek zorundaydı, araya mesafeyi koyacak kişi eşinizdi başta. Kız mesaj attığında "benim haberim yok, eşimle haberleş" demek veya cevap vermemek zor olmasa gerek. Küçücük balkonda sıkış tepiş yarım saat sigara içmemeliydi. O mesafeyi korumamış, korumakta istememiş. Eşinizde maşallah elalaem ne derse desin umurunda olmayacak demek ki. Rahatlığa bak. Başta siz rahatsızsınız, sizin için uzak durmalı. Ama uzak durmuyor belli ki. Bilemedim, ben bu durumda komşuyla arama mesafe koyar eşime de o kızla mesafe koyması için uyarırdım. Böyle rahatlık olmaz. Medeniyet medeniyette bi yere kadar. Bu kadar sıkı fıkı olmanın bir anlamı yok. Evli insanlar kendi hareketlerine dikkat etmeli.

Üst kattaki kiracının 30 yaşındaki kızı taşındıklarından beri evde bir eksik vs olunca kocamı arıyor veya mesaj atıyor. İlk aylarda biz henüz tanışmamıştık. Doğal olarak ev sahibi olduğu için onu arıyorlardı. Ama aramayı hep kız yapıyor bu arada. Sonra biz de tanıştık hepimizin telefonları birbirimizde var. Annesini kahve içmeye çağırdığımda mutlaka kız da gelir ve benimle hiç sohbet etmemesine rağmen kocamla oturur maç muhabbeti yaparlar. Erkek kılıklı olduğu için başlarda hiç dikkate bile almadım. Ama bana sorulması gereken soruları bile kocamı arayarak soruyor olması garip geliyordu. Abi dediği için yine hiç şüphelenmedim. Abi dediği bu arada aralarında 5-6 yaş fark var. Kargoları geldiğinde evde yoksa kocamı arar almasını rica eder. Akşam kapıdan gelir alır. Eşim sürekli evde olduğu için ona söylediğini düşündüm hala aklıma bişey gelmiyordu. 1yıl sonunda yine annesiyle bize geldikleri birgün sigara içmek için kocamla kız balkona çıktı. Yarım saat kadar konuştular kocamın başına gelen bi sıkıntısı vardı onunla ilgili. Balkonumuz da 2 kişi için oldukça dar ufak bi balkon. dip dibe oturuyorlar bu arada. Ben de içeri girmelerini bekliyorum annesiyle birlikte, biz de sigara içelim diye bekliyoruz öylece saf saf. Bunlar gittikten sonra eşim 'dünya ahiret kardeşim olsun bunları da kızlarını da çok seviyorum etraftan laf bile olsa önemli değil' dedi. Bana orda dank etti ki durumdaki tuhaflık etraftan laf yapılacak kadar büyük. Komşu iyi bir kadın olduğu için yine terslemek istemedim hiç birşey demedim belki ben yanlış anlıyorumdur diye. Birkaç gün sonra gece 11 de kocama mesaj attı abi uyudunuz mu annem bişey getirecekti diye. Benim numaram varken neden kocama o saatte mesaj atılıyor iyice tepem attı. kocamla tartıştık. Hiç öyle bişey düşündüğünü sanmadığını, kendisine abi dediğini falan söyledi. Günlerce kavga ettik. Kavgaları doğal olarka duyuyorlar ve ben de artık eve çağırmadığım için görüşmeler kesildi. Aradan 2-3 ay geçti. Haksızlık mı yaptım diye düşündüğüm zamanlar oluyor. Sebebi ise annesinin çocuğuma bikaç gün ben işteyken bakmış olması ve kızın kendini göstermeye çalışır gibi giyim tarzı veya hareketlerine hiçbir zaman rastlamamış olmam. Ayrıca kocamın bu kadar ısrarla reddetmesi de acaba ben mi abarttım diye düşündürüyor.
Bizim yan komşunun kızı da öyleydi elektrik kurumunda çalışıyor diye eşimi arardı hep elektrik kesilince bir gün tatildeyiz yine aradı eşim konuştu dedim bu kızı engelliyorsun muhatap olduğunu görürsem o kızın ağzına sıç.. Dedim alo 186 niye var ara sor elektriği kocam mı kesiyor bak yine hatırladım sinirlendim 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

son 2 saattir mat rujun konudaki cevaplarını okuma işsizliğinde bulundum size özet geçeyim.

meğer o genç kızın mat rujun kocasıyla evlenmeden önce geçmişi varmış. adam kıza bir sebepten sinirlenip mat rujla nişanlanmış evlenmiş. bir de üstüne çocuk yapmış. bunlar arkadan görüşmeye devam etmişler. mat rujun evliliğinin 3. senesinde, bu iki şeref yoksununun geçmişinin 5. senesinde olaylar patlamış. ve namazlı niyazlı abimiz "sadece öpüştük" diye karısına yalvarırken meğer kızı hamile bırakmış.
yani olay ayartılan komşunun kocası değil pek orada. kk yine evlenmediğime şükrettirdi.

konu sahibi, sen de bir seninkinin geçmişini yoklayabilirsin. bu samimiyet normal değil.
Konuyu ben de okudum matrujun tüm mesajlarını.Kendimi çok kötü hissediyorum sinirlerim bozuldu sabah kalktım sanki başıma kötü bir şey gelmiş ya da gelecekmiş gibi.Kimseye güven yok gerçekten 😧 konu sahibi umarım dikkatli olursun

Benzer bi muhabbeti yillar once( 2009'da) yasamistim. Esime abi diyen ve gercekten esiminde abilik yaptigi biri vardi.( ailesi,aile dostumuzdu)Ben o zamanlar öss grubunda rehberlikciydim kizda öss ögrencisiydi. Sürecle ilgili surekli esime mesaj atardi ben sorusunun cevabini kendi telefonumdan verirdim.Birgun direk yazdim "sorunun oldugunda abine degil bana yaz benim alanim, daha kolay çozeriz" diye... " tamam" yazmis ama yine esime yazdi. Bizimki "abi" paylasamamasiydi çünķü öncesinde de samimiymisler. Ben naptim eşimden engelledim eşimde hic karismadi. Hic eşimle bu konuyu tartismadim, gerek gormedim ama eşimde rahatsizligima hak verdi benim tepkilerime karişmadi.Keşke sizde eşinizden engelleyip eşinize kizla yalniz kalmasindan hoslanmadiginizi belirtseydiniz.

Bu yoruma aşırı katıldım konu sahibi sen rahatsız olurken kızın annesi hiç rahatsız olmuyor muydu ? Kızını uyarması gerekirdi malesef insanlar bu kadar saf ve temiz değil.
Rahatsız olmuyorlar maalesef... Bir tanıdığımın başına geldi benzer olaylar. Ne yazık ki...

Kocanız elin kızı için ya çok seviyorum kim ne derse desin diyorsa ben bu işi o kadar da masum bulmam. Tamam arkadaş gibi görebilir ama bunu size söylemesi ne alaka? Siz de bulun bir erkek komşu, seviyorum deyin hadi bakalım ondan sonra ne oluyormuş bunu söyleyin kendisine.

Zırt pırt niye eve alıyorsunuz, çok pasif kalmışsınız baştan önleminizi almanız lazımdı. Gece mesaj atmalar kargomu al demeler yok anam yok bu kadar samimiyet iyi değil.

yıllar önce burada bir konu açılmıştı. içime oturmuştu, kullanıcı adını hatırlamıyorum malesef. tüm kk günler haftalarca konuyu takip etmiştik.
yine komşu kızı hem de baya küçüktü, önce yakıştıramamıştı kadın. günün sonunda aldatıldı, boşandılar ve o adam o küçük kızla evlendi. kalbimin orta yerine sağlanmıştır konu. belki hatırlayan çıkar.

üzgünüm çok kötü örnek ama biran önce iletişimi kesin..evinize sokmayın...

yıllar önce burada bir konu açılmıştı. içime oturmuştu, kullanıcı adını hatırlamıyorum malesef. tüm kk günler haftalarca konuyu takip etmiştik.
yine komşu kızı hem de baya küçüktü, önce yakıştıramamıştı kadın. günün sonunda aldatıldı, boşandılar ve o adam o küçük kızla evlendi. kalbimin orta yerine sağlanmıştır konu. belki hatırlayan çıkar.

üzgünüm çok kötü örnek ama biran önce iletişimi kesin..evinize sokmayın...

valla buldum:

daha önceki sayfalarda paylaşan, hatırlayan olmuş. baya travmatik bir konuydu ya gün gün gelişmeleri takip etmek.

Son düzenleme:
X