klomen+iğne+aşılama+tüp bebek....bu yolda yürüyen anne adaylarını bekliyoruz....

Oylede canim gene buyumezse diye endiseediyorum isde ne yaparsin artik cok yoruldum bittim tukendim

yani tam bilmiyorum ama sanırsam öle bidahaki adet döneminde 14 gün geriye sayarsak o yumurtlama dönemi oluyo değil mi kızlar yoksa ben mi yalnuş biliyorum

ıyı kı soyledın arkadasım ona gore de hazırlık yapalım yumuslara merasım falan yapalım belkı sevınıp buyurler bızı bırakmazlar

GEBELİĞİN OLMASI İÇİN

• Kadın, yumurtlama döneminde olmalıdır.
  • Cinsel birleşme, yumurtlama döneminin 48 saat içerisinde olmalıdır.
  • Birinin döllenmesi için, yeterli sayıda kaliteli aktif spermin yumurtaya ulaşması gereklidir.
  • Döllenmenin oluşmasını engelleyen herhangi bir engel olmamalıdır.
  • Döllenme olunca, gelişen embriyonun dölyatağının hazır astarına başarılı bir şekilde yerleşmesi gerekmektedir.

GEBE KALMA SORUNLARINI AŞMAK

Korunmasız cinsel birleşme sonrası hemen gebe kalınmazsa, hayal kırıklığına uğramayın. Çalışmalar göstermiştir ki normal 4 çiftten yalnızca biri bir ay içinde gebe kalır. Bir yıl gebe kalmaya çalışıp başarısız olduysanız doktorunuzla konuşun. Bu, sperm testi, ultrason, boyalı röntgen ya da laparoskop denen küçük bir kameranın anormalliği veya engel olup olmadığını anlamak için vajina içini kontrol etmeyi kapsar.

YUMURTLAMA DÖNEMİNİN TESPİT EDİLMESİ
YUMURTLAMA DÖNEMİ NE ZAMANDIR ?

Her kadın, her bir yumurtalıkta, olgunlaşmamış 250.000 ile 400.000 arası yumurta ile doğar.
Bir adet döneminden 14 gün önce, yumurta olgunlaşır ve döl yatağına salınır. Buna yumurtlama denir.
Bir sperm bir kadının vücudunda 72 saate kadar yaşayabildiği halde, bir yumurta salındığında yaklaşık 24 saat yaşar. Genelde adet dönemi 28 günde bir oluşur, ancak bir çok kadının düzensiz adet dönemleri, düzensiz yumurtlama dönemleri ya da başka sorunları vardır. Yani, yumurtlamanın oluşmasını sağlamak ve ne zaman oluşacağını tespit etmek, başarılı bir gebelik için çok önemlidir.
Arzu ettiğiniz bebeğe bir an önce kavuşmak istiyorsanız, en önemli koşul yumurtlama döneminizi tespit ederek, ne zaman cinsel ilişkide bulunmanız gerektiğini bilmeniz. Kadınların en doğurgan oldukları bu döneme ait küçük formüller var:
Adet döneminizin başladığı ilk gün ” 1.GÜN” olarak kabul ediliyor. 28 günde bir adet gören kadında yumurtlama 13. ve 15. günler arasında gerçekleşiyor. İşte bu dönem en fazla doğurgan olduğunuz zaman.
Ancak kadınların tümü bu dönemde yumurtlamıyor. Bazı kadınlar bu dönemden biraz daha önce veya sonra yumurtlayabiliyor.
Bu nedenle bebek sahibi olmaya karar veren çiftlerin hamilelik öncesi hazırlıklarını tamamladıktan sonra 2 günde bir cinsel ilişkiye girmeleri öneriliyor. 2 günlük dinlenme süreci, erkeğin menisindeki sperm sayısının artması için önemli. Bu arada unutulmaması gereken önemli bir nokta şudur; bazı kadınlar yumurtlama problemi yaşamasına rağmen düzenli olarak adet görebiliyor ve yumurtlama durumları aydan aya değişebiliyor. O ay yumurtlamanın olup olmadığı ise ultrason ya da kan testleri ile belirlenebiliyor.
Erkek spermi cinsel ilişkiden yaklaşık olarak 48-72 saat süreyle kadın vücudunda canlı olarak kalabiliyor. Kadının en doğurgan olduğu yumurtlama döneminde, işte bu canlı spermlerin orada olması gerekiyor.

vallahi ogün geldiğinde sürekli çalışıyorum ben boşa gitmesin diye

ıyı yapıyosn arkadasm tabı bosa gıtmesn bıze de yazk artık benm de bugunlerde olmam lazım bu sabah oldum sandım ama sadece koyu sarı bı akıntı vardı bı fıkrın var mı neden olabılır bu ay hsg cektırmım ve hıc ılac kullanmadm

Allah büyük canım sıkma canını onun olucağı varsa 1 kerelik ilişkiden de olur moralini yüksek tut şimdi kadınlar kulübünde bi konu okudum tüylerim diken diken oldu ya kız 28 yaşında hayatı boyunca hiç adet görmemiş doktorlara gitmiş o yaşa kadar tabi profosörler falan senin rahmin yumurtalıkların hiç bişeyin yok demiş hepsi sonra başka bi doktora gitmiş o doktor rahim var ama 1 cm den bile daha ufak demiş tedaviye almış kızı rahimi büyütmüşler ilaçlarla kız sonradan adet olmaya başlamış bi müddet sonrada iğnelerle yumurta takibi yaptırarak ikiz hamile kalmış aşılama tüp bebek bile değil doğal yoldan gerçekten mucize ya Rabbim ne kadar büyük bizde çok şükür herşeyimiz var herşeyimiz normal isyan ediyoruz niye olmuyo diye

vallahi ogün geldiğinde sürekli çalışıyorum ben boşa gitmesin diye

aslanda bız okadar hesap yapıuyoruz ama hıc bellı olmuyo ne zaman olacagı duzenlı olarak adet gunune kadar calısmak lazım cunku benım tanıdıgım bı cok ınsanın son gunlerde tuttugu olmustur artık doktarlar bıle bı haftalık ıkı haftalıkken bıle gorebılıyo hormonlarla

gercekten oyle canm tsk paylastıgın ıcın

guldenız denız ve dıger arkadaslarım orda mısınız
Ben ara ara bakiyom
yani tam bilmiyorum ama sanırsam öle bidahaki adet döneminde 14 gün geriye sayarsak o yumurtlama dönemi oluyo değil mi kızlar yoksa ben mi yalnuş biliyorum

Canim nimet simdi adet oldun dr gittin dr sana catlamis dedi iliski dediyse bu ay bitti catlamis eger bebek yoksa adet olursun bir daha 14.gun gelisip catlamaz yani bence sen erken catladigi icin bebek yoksa erken adet olursun

normalde bende adet olacağım zaman öyle oluyorum acayip bi akıntı geliyo peki senin ki kokuyo mu ks bakma özür dilerim ama sormak lazım böle şeyleri

Oylede canim gene buyumezse diye endiseediyorum isde ne yaparsin artik cok yoruldum bittim tukendim

canm bence yumosun kucuk degıl buyuyebılr hala ve bı tane bıle yeterlıyken uzulmen yersız bence bastan ıncır ye artık bu aykı gıbı yapma ne zararı var kı cerez nıyetıne yersın sevmıyo musun yoksa

normalde bende adet olacağım zaman öyle oluyorum acayip bi akıntı geliyo peki senin ki kokuyo mu ks bakma özür dilerim ama sormak lazım böle şeyleri

estaafurullah canm tabı kı sormak lazım ama ben almadım kokusunu kokunca ne oluyokı

moralını bozma ama lutfen onumuzde uzun gunler var bol bol ıncır ye Allaha tevekkul et bak gor nasıl buyuyo

Ben ara ara bakiyom

Canim nimet simdi adet oldun dr gittin dr sana catlamis dedi iliski dediyse bu ay bitti catlamis eger bebek yoksa adet olursun bir daha 14.gun gelisip catlamaz yani bence sen erken catladigi icin bebek yoksa erken adet olursun

kız deniz hani hatırlıyo musun ben bi ara böle çok sancı çekmiştim çok karışıktı benimki doktora gittim bana dedi yumurtaların hepsi aynı anda çatladığı için öle sancı çekmişsin ben bu ay hiç bişi anlamadım sancı falan hiç bişi yoktu ama ara ara sol kasığım ağrıyor regle de 1 hafta var inşallah olmam

canm bence yumosun kucuk degıl buyuyebılr hala ve bı tane bıle yeterlıyken uzulmen yersız bence bastan ıncır ye artık bu aykı gıbı yapma ne zararı var kı cerez nıyetıne yersın sevmıyo musun yoksa
Canim yedimde az yedim simdi devam etcem yemege bu arada agridan zor yaziyorum gene basladi agrilar kelinmeler yanlis olursa ksura bakmayin.

estaafurullah canm tabı kı sormak lazım ama ben almadım kokusunu kokunca ne oluyokı

kız yok hani normal vajen akıntısı beyaz saydam kokusuz oluyo ya ondan sordum ya bence seninki yumurtalırndan dır çatlıyo olabilir çünkü çok değişiyo kimileri erken çatlıyo kimileri de geç mesela ben klomeni bıraktım 1. ayda 3,4 tane yumurtam vardı aradan 3 4 gün geçti ta adet günüme kadar ben sancı çektim yumurta sancısı yani senin kide öyledir büyük bi ihtimalle bence sen çalışmalara devam et ne olur ne olmaz

İns bu ay gebe cikarsin cabim baksana yumoslar buyuyor catliyor hemen seni ugrastirmiyor yormuyor ne guzel dr catlamis dediginde kacinci gnundu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…