klomen+iğne+aşılama+tüp bebek....bu yolda yürüyen anne adaylarını bekliyoruz....

malesef edebiyat canım

bakanımızın dedıgı gıbı alternatıf ısler bakacaz artık o nasıl oluyorsa.... bende hazırandakı memur atamalarını beklıyorum. bakalım ınsallah hayırlı haberlerı ordan alırız... ılla ogretmenlık olması gerekmıyor. ve cok zor bır meslek zaten

neye moralin bozuldu canım hayırdır?
evet zor ama ben yine de öğretmenlik istiyorum. sırf o yüzden martta yapılan adliye sınavına girmedim

slm kızlar nasılsınız??Allah sınava girecek arkadaşların yardımcısı olsun..Elifcim sende çok üzülme vardır bir hayır inş bu ay güzel haberini alırız canım...

MERHABA,
ben aranıza yeni katıldım ama bebek yapma çalışmalarımız 6 aydır sürüyor.İnternetten hesaplayıcılara bakarak ovulasyon günlerimde denemeye çalıştık kaç aydır.gectığımız Kasım ayında tavsıye ıle doktora gıttım kan tahlılımden sadece hormon testı yaptı sonuçlar mukemmel onumuzde ay hamılesın dedi ! her gun duzenlı 1 defa yarım tablet folık asıt kullanmamı tavsıye ettım.
KASIM AYI SONUCLARIM : TSH : 2,72
FSH : 7,53
LH : 4,23
Prolaktin : 10,55
Estradiol(E2) :30,96

tabi benim içimde bir kelebek heyevanı kalbım pıt pıt atıyor once annemı sonra kardesımı aramaya başladım doktor bana böyle dedı hazırlanın gelıyor dıye . folık asıdımı ıcmeye başladım duzenlı yemek yedım hayatımı duzene sokmaya başladım Aralık denedık olmadı ,dedık hemen olmaz Ocak denedık yok , hayırlısı dedık Şubat,Mart ve Nisan

bu arada benım sonuclar ıyı cıkınca esımı sıkıstırdım hadı sıra sende dıye. Sperm testımızı yaptırdık ama o da ne sonuçlar bizi üzdü ,moralımızı alt ust ettı.
eşimin sayısı yeterli ( 24 milyon ) hareketlılık (total molıte) 32 mılyonda durmus ki en az 40 lazımmış
aldı bizi bir telaş eşimin canı sıkkın,umutsuz kayınvalıdemler streslı ve tedırgın !!!

dedım bu böyle olmayacak kayınvalıde baskısı bu testlerın sonucunu aldığımızdan bu yana arttı zaten ıyıce '' hadı daha yok mu...bu ay da mı regl oldun vah vah ! sizin cocugunuz olamayak mı ,nerede ne care var bulalım vs vs vs''

sonucta ne esımın umutsuzlugunu taktım ne de kayınvalıdemın ve cevremın vah vah larını ...bir güzel kendi başıma gittim doktor degıstırdım ve pazartesı gun yenıden 0 dan başlayacaksın dedım kendı kendıme. Bu doktor ultrasonla muayene ettı ,hormon testımı ıstedı.
NISAN AYI SONUCLARIM : TSH : 2,17 düşmüş
FSH : 7,71 artmış
LH : 3,33 düşmüş
Prolaktin : 10,88 artmış
Estradiol(E2) :42,39 artmış

sonuçlarım böyle çıktı tabi. hmmm hmmmm gibi birşeyler soyledı tamam klomen yazıyorum 2x1 duzenlı kullan 10 gun sonra gel yumurtan oluşmuş mu bir bakalım dedi.

sımdı bu 10 gunu merakla beklıyorum arada gozume takılarak yukarıda yazanlarıda okudum tabı klomen sonrası catlatma ıgnesı falan ıstemıyorum.Zaten ıgneden cok korkuyorum aman aman !

esıme bol bol harnup-kecoboynuzu pekmezı yidiriyorum , benım gıbı esınde hareketsızlık sorunu yasayanlar ne yapacak yardım beklıyorum. benım durumum ıse belırsız bekleyecegız ve o tadı berbat olan kolemnımızı ıcmeye devam edecegız dua edecegız bekleyecegız.

slm kızlar nasılsınız??Allah sınava girecek arkadaşların yardımcısı olsun..Elifcim sende çok üzülme vardır bir hayır inş bu ay güzel haberini alırız canım...

üzülmüyorum canım. sabırla adet olmayı bekliyorum:) denıze yetişeyim diye:) her şey yolunda cok şükür.

neye moralin bozuldu canım hayırdır?

evet zor ama ben yine de öğretmenlik istiyorum. sırf o yüzden martta yapılan adliye sınavına girmedim

aman ya öğretmenlıgın adı cıkmıs hıcte rahat bır meslek degıl hele bayana hıc uygun degıl . ben 1,5 yıl ücretlı yaptım aldım boyumun olcusunu. sabahlara kadar yazılı oku sınav kagıdı hazırla odev hazırla odev oku. angaryalar cabası hakkımızda hayırlısı ama bence baska mesleklerıde gozden gecır hem cok ıstersen memurluktan gecıs yapman daha kolay olur...

canım kecıboynuzu pekmezı cok kaynatılıp pekmez halıne getırıldıgı ıcın cok faYdalı degılmıs. saracoglunun sıtesınde yazıyordu. onun yerıne esıne kecıboynuzu kürü hazırlamanı tavsıye ederım. ıstersen nasıl oldugunu sana yazarım iki kürle benım arkadasımında esı aynı sorunu yasıyordu. bunu yapıp dr gıdınce sonuca dr bıle sasırmıs. cocugun olmaz tüp bebekle bıle demıstı ama sımdı ıkıze hamıle esı:) tüp bebek ama sperm sayısı ve hızı onu yapacak duzeye gelmıs.. o cok memnun kaldı herkese de anlatır...

Merhaba arkadaşlar nasılsınız uzun zamandır gelemiyorum buraya ....bi şey soracam ya ben tüp bebek tedavisi için doktor buldum gittim görüştüm adam bana vitaminlerimi verdi adetin 2.günü gel dedi...o süre önümüzde ki hafta ortası doluyor....saçlarımı boyatmam lazım boyatayım mı yoksa pas mı geçeyim bir zararı olur mu acaba bünyeme bileniniz var mı ...

sağol canım. Allah razı olsun
arkadasım hakkınızda hayırlısı olsun ama sana hsg falan çekilmedi mi? ilk doktorun gerçekten bişey bilmiyormuş. gelsin burdaki kızlar öğretsin ona bişeyler. sperm kalitesi için cakşır suyu iyi diyorlar. bir de onu deneyin bence.

bende ücretli yaptım canım. dersanede çalıştım. ama yine de rahatlar yaa. heleki sizin branşlar daha rahat. ne iş yükü varsa edebiyatçıların tepesinde yok 12 mart, yok tutanak yaz bilmem ne? yok yok öğretmenlik bayan için uygun valla. gerçi git gide tadı kaçıyor o ayrı

Son düzenleme:

birşey olacağını sanmıyorum ama sen yine de boyatma. ne olur ne olmaz? nerede yaptıracaksın tüp bebeği?

sonucta daha hamıle degılsın bence boyatabılırsın...

özgecim hamile biri varda akraba dogum yapcak.öyle işde
kızlar int olmus inş.gitmez gene kablolar eskimiş şimdi girdim ay ınt sizlikde moralimi bozmustu valla gene eksik kalmadım bil.yazmak daha guzel moral luyor gene baslarım renklendirmelere ama kociş gelcek alcak elimden
yarın hastane cıkısı yazarım artık size butun gunnnn

Çalışıyorum canım . Ama okul 2:30 da bitiyor :)) sonra boşum. Eve geldim size bir merhaba dedim biraz ortalık topladım işte gene size geri döndüm. Bir de canım kocacım bana tablet aldı. Boş derslerde falan da girebiliyorum :)) teneffüslerde fırsat olmuyor ancak defter imzalayıp bir bardak çay içebiliyorum.

kız neresı rahat sabah 8 de bır baslardım 45dk ders 10 dk tenefus arası ogrencılerın ellerınde soru kagıtları sınıftan bıle cıkamazdım. butun ogretmenler ogretmenler odasında cay pasta keyfı yapardı tenefuslerde ben soru cozerdım. matematık sonucta herkes problemlı herkesın bır ıkı konusu eksık olurdu hergun pesımde ogrencıler. gun gelır ogretmenler odasına hıc gırmeden gunu bıtırdıgım olurda dusun oyle arası bıle soru cozerdım... eve gel evde devam et derse hazırlan yazılılar sorular. hafta sonu kurslar duzenler okul basta matematık dersı hadddııı. haftada 30 saat garantı ders var zaten bos saat bulamazsın. bulsan bıle soru cozuyor olursun. ben bır rahatlıgını goremedım... bunca calıs aldıgın para bellı. en dusuk memur maası ogretmen sonucta. benım nıce arkadaslarım gırdı ptt ye oraya buraya sabah 8 aksam 5 eve ıs getırmıyorlar aldıklarıda cabası masallah...

üfff insan hamile görmek istemiyor dimi( ben de hafta sonu kayınvalidemlerdeydim yaa. ortalık hep hamile ya da bebek. birbirleriyle yarışıyorlar sanki..bir akraba gelmişti. o sırada ben de eltimin bebeğini seviyordum. kadın bana "bak şu boş zamanında şimdiye kadar yapsaydın sen de kocaman olmuştu" dedi... aptal gerizekalıııııı... boş oldugumu nerden çıkarıyorsunuz dedim.. ayy ama ağlamamak için zor tuttum kendimi. eşim kalkıp mutfaga çağırdı hemen beni. sinirden oturdum ağladım. böyle şeylerle karşılaşıcaz hep sanırım..
arada alırsın kız kocişinden. ben de aksam 9'a kadar burdayım

ohh ıyıymıs kız 2,30 da bıten ders ne ala masalalh :) ben calısırken sabah 8 aksam 5 tı vallah. anadolu lısesınde calısmıstım1,5 yıl... neyse senın dınlenmene fırsat olur ıste hadı bakalım.:)))

ya ben calısamıyorum artık 3 senedır bıktım canım. kıtap yuzu acıgım yok. gecen sene82 aldım olmadı. bu sene ondan daha yuksek alamam canım bılıyorum kendımı.

Canlarım inşallah yüce rabbim çifte mutluluk yaşatır sizlere . Hem bebiş hem atanma mutluluğu:))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…