Kızlar aile ilişkisi ile ilgili fikrinizi almak istiyorum,sizce ne yapmalıyım?

gezgin38

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2014
15
15
13 yıllık evliyim eşimle ailesi dışında hiçbir konuda tartışmamız dahi olmadı. Birbirimizi seviyoruz ve her konuda anlaşıyoruz. Ama evliliğimin ilk 8 yılı kv ile mücadele ederek gecti. Nişanlı iken dışlanmaya başladım kalabalık ortamlarda küçük düşürdü,ceyizimi başkaları ile kıyasladı beyaz esyalarin hepsini babam aldı onun markasına laf etti vs... ayrılmak istedim eşim annemin davranışlarınin farkındayım onun tavrı yüzünden bırakma beni beraber el ele üstesinden geliriz ama benimle bir problemin varsa ayrılalım deyip ikna etti.sonrasinda ilk 8 yıl sürekli laf söz kavga çıkardı ben esime saygı ve sevgimden cevap veremedim sustum sustukça daha da zorladı şansını... eşim başta sabırlı durdu iki tarafı idare etti anneside kırılsın istemedi. Ama ara ara annesiyle bas edemedikce banada psikolojik şiddet uyguladı. Mesela 2 yıllık evli iken ilk yavrumuzu kucağıma aldım, bebeğim iki aylıkken geldi bana annem seninle mutlu olamayacağımı söylemişti ben senden soğudum istemiyorum seni dedi dediği gün eşyalarımı topladım bosanalim o zaman deyip annemin evine gittim akşamına geldi özür dilerim bir şans ver bana dedi beni evimize geri götürdü. En son 8yil önce kayınvalidem bana iftira atınca kv ile aramızdaki bağ kopma noktasına geldi gerçi benim için koptu eşimin hatrina bayramlarda ve cenazelerde başsağlığı dilemek için gittim sadece . Kendisi ikinci doğumundan 20 gün sonra gözaydına bundan 5 sene sonra 3. doğumuna doğumdan 2 ay sonra gelip takı yapti. Bunlar dışında kayinpederin arayı bulma çalışmaları sırasında 3 kez geldi evime ben eşim kalk gidiyoruz dediğinde hep gittim ilk 8 yıl ama yukarda yazdığım gibi son 5 yıldır artık bende gitmiyorum bayram ve cenaze dışında...
Gel gelelim şimdi kaynım evleniyor. Kız isteme söz kesme olayını eşime olup bittikten sonra söylemişler kız evini iftara çağırıyorlar eşime sizde gelin tanışın demiş. Bir de bayramdan 10 gün sonra nişan olacak eşime sizde katılın demiş yine. Bu arada ben babamı kaybettim 3 ay oldu kaynım ne cenazeme geldi ne bas sağlığı için aradı abisini aramış. Kvlerde cenazenin ilk günü kabristan gelip sadece bana başın sağolsun deyip annemlere bakmadan gittiler bu arada annemlerle hiçbir sözlü tartışmaları bile yok soğuklar sadece düğüne kadar gidip geldiler düğünden sonra bizimkiler gitti bir kaç kez onlar gelmeyince bizimkilerde gidemedi. Biz eşimle çok zor zamanlar geçirdik onların lafıyla doldurmasiyla çok kavga ettik ama birbirimize sevgimiz ve saygımız hiç azalmadı. Rabbime şükür 3 evlat verdi kızım 11 oğlum 9 küçük oğlum 3 yaşında. Torunlarını lafa gelince çok sever ama yılda 4-5 kez eşime çocukları getirsen çok özledim der ama beni cagirmaz asla o şekilde görürler. Telefonla aramaz karne günlerini dogumgünlerini bilmez.ama lafa gelince onlara adeta tapar bana anne desinler demisligi bile var. Bir de eşim annesinin evinde bir şey yetip içmiyor çünkü cebinden muska çıktı bir kere ve benden soğumasını orada yetip ictiklerine bağlıyor. Ben böyle şeylere inanmazdım ama burada yaşadıklarımın hepsini yazamam. Beni de şüpheye düşürdü. Yinede böyle şeylere inanan biri değilim ben duamı eder Allah 'a sığınır tevekkül ederim. Şimdi sizce ben bu iftara katılmalı miyim yani eltimle yeni tanisacagim ve ona kötü olmak istemem belki çok iyi anlasacagiz bu yüzden aklım git diyor ama bir yandan da yaşadıklarımı affedemiyorum. eşim bana bıraktı sen ne dersen o diyor. İstersen iftara katilmayalim, nişanada ben tek giderim diyor. Uzun oldu kusura bakmayın yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Beni sevmeyen istemeyen insanlarla bir araya gelmezdim, nişanada düğünede kesinlikle gitmezdim.

Cenazemde yanımda olmayanın düğününde de olmam. İnsanlık denen, vefa denen bir şey var, üç yeğeninin annesi, abisinin eşi babasını kaybetmiş adam tınlamamış ben niye onun karısını düşüneyim. Ne ekerse onu biçer insanlar , size de saygı, sevgi , vefa göstermemişler ne işiniz var bu saatten sonra

Birakin esiniz tek gitsin. Kayinla araniz yoksa esiyle de araniz olmaz zaten. Lakin esinizi affedip tekrar cocuk yapmaniza sasirdim. Birde sizi ilk dogumdan sonra öyle pat diye biraktiktan sonra hala sevgimiz saygimiz azalmadi diyorsunuz. Ilginc.

Ben olsaydim kaynanayı bir tarafa bırakıp eltim için gider onun hic bir sucu yok şahsen benim nişanım olsaydı isterdim eltimin gelmesinisi
Aynen bende bunu düşündüğümden kararsızım yoksa kv icin gidilmez. en azından kardeşler ve eltiler olarak bizim bir iletisimimiz olur belki.

Baş sağlığı için aramayan kaynımın karısıyla ne akla hizmet iyi anlaşayım ki? Asla gitmez, mümkün olduğunca uzak dururdum.
Evet bunu affetmesi çok zor abisini aramış başın sağolsun kayınpederin vefat etmiş diye. Benim babam vefat eden bunun ayrımını yapmalıydı

O kadar haklı bir yorum olmuş ki teşekkür ederim

Aradığım yorum

Gitmezdim. Daha ne yaşayacaksınız ki gitmek istiyorsunuz? Sizce eltiniz sizle iyi anlaşır mı? kaynınız böyle iken Eşiniz tek gitsin

Allah yardımcınız olsun.Basiniz sağolsun.Babanizin mekani cennet olsun.Eltinizi tanımıyorsunuz.Once tanışın.Belki anlasirsiniz.Yoksa kayinvalide kötüler sizi.Tanistiktan sonra görüşüp görüşmemeyi karar verin.Evinizde çocuklarınız ile huzurlu iseniz kaynanayi es geçin.Benimde annem vefat ettiğinde kuzenlerim annemin yeğenleri başsağlığı dilemedi.Bende onlarla yarın iftar sofrasında olacağım.

bence git tanış eltinle yandaş olacaksın belki kaynana onada çektirecek destek olursun. kv tavrın yerinde dursun elti için git. hem seni kendi tanısın eltin dolduruşa gelmesin demi..

Ayyy allahım ne kaynanalar var böyle kaynana düşman başına ya ben olsam ne bayramı seyranı hiç evine dahi girmem .işin gerçekten zor 13 yıldır kabullenememiş seni madem öyle ben olsam hiç görüşmem beni istemeyeni ben hiç istemem.allah sabır ve kolaylık versin sana .eşin gitsin kendi kardeşinin nişanına çok gitmek istiyorsa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…